poster

Kletba kouzelného kamene

 • Rusko

  Kniga masterov

 • Rusko

  Книга мастеров

 • anglický

  The Book of Masters

 • Slovensko

  Kniha Majstrov

Fantasy / Rodinný / Sci-Fi

Rusko, 2009, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • farfalla
  ***

  Moderní ruský pohádkový film. Příběh je mix tradičních pohádkových námětů a postav (i vypravěčka v dřevěném okěn jako tradičně v sovietských pohádkach) s moderním pojetím jazyka, stylu a prvků v ději, například komiksové přechody mezi scénami, plot a alarm u Baby Jagy, bojové scény, monoskop v čarovném zrcadle. Zajímavé prolínaní světů ve vesnici a v nekonečném lese. Tento odvážný ´borčš´ nenudí. (Je třeba nějaké zaklínadlo? / Prosím!?)(13.1.2015)

 • Pythonator
  ***

  Docela pěkná pohádka slepená z nejrůznějších ruských pohádek a doplněná o dost ujetý humor. Klubíčko s GPS navigací nemělo chybu. Člověk musí přijmout absurdní pojetí celého filmu, aby se na něho nehněval a teprve pod povrchem zjistí, že tato vykrádačka Pána prstenů a jiných velkofilmů je vlastně docela milá a zábavná. Klobouk dolů za speciální efekty. Rusáci fakt umí. Taková kvalita grafiky se nenajde v žádném americkém videofilmu. S takovými efekty mohou Rusáci směle konkurovat hollywoodské špičce. A to je jen hloupá pohádka. Co teprve kdyby se jali natočit nějakou smysluplnou fantasy. TO by byla jízda.(20.4.2016)

 • honajz
  *

  Ufff. Že jsou ruské pohádky přeplácané, bez hlavy a paty, to už si člověk časem zvykne. Ale tohle je mišmaš nejhoršího zrna, dialogy jak z první obecné, na pohádku je tady hromada drsných scén. Vůbec se nepracuje s nějakým napětím. Třeba mu holku střelej z brokovnice do břicha, on ani moc netruchlí, a najednou se tam objeví čarodějka a tu jeho holku má s sebou a jen tak bokem utrousí, že ji oživila. No jako sorry, tohle se přece mělo pojmout jinak, jako víc tragicky, nebo dojemně, ale každopádně jinak. A se všemi scénami ve filmu je podobně. Navíc tady běhá jedna postava z ruských pohádek vedle druhé, zcela bez logiky, čekáte už jen, kdy se objeví Batman nebo nějaká podobná postavička, která ještě chybí do výčtu.(8.5.2013)

 • SiMMaS
  ****

  Pochtli nazval film slepencem. Má pravdu, ale na mě to působilo tak, že je to dělané ryze naschvál a co nejvýrazněji. Když se člověk podívá na současnou ruskou filmovou tvorbu, Kniga Mastěrov se prostě krásně vymyká!:) Já se u filmu upřímně pobavila a musím říct, že i efekty se mi líbily. Pár výborných hlášek ve scénáři a příběh taky relativně kvalitní. Já mám upřímně Knigu Mastěrov radši než Mrazíka! Jen škoda, že je tahle věc pro čechy celkově dost nedostupná. Nesehnala jsem ani české ani anglické titulky, takže jsem si musela vystačit se svojí ubohou středoškolskou ruštinou - a taky se to dalo:)(16.3.2012)

 • Tommassi3
  **

  "Můj táta je pán !! A nechá vás zmrskat !!" ;) Tohle vážně není od Trošky ?? ;) Ne ?? Nevadí !! Toho taky zmrskat !! Preventivně !! ;) Nicméně.. Nelze zrovna říci, že by Kletba kouzelného kamene platila za vyloženě špatný projekt, spousta jednotlivostí mě přímo nadchla, bohužel jako celek působí nesmírně nekompaktně, ba přímo obludně, když se spolupráce Disneyho s Rusy, především americké tvůrčí prostředky s přepjatou barevnou a uřvanou sovětskou poetikou se tlučou hlava nehlava, v rukou nezkušeného Vadima Sokolovského rozpadá na prach.. Jen si nejsem vůbec jist, s kolika promilemi v krvi lze zaměnit něco podobného s parodií !! Ale třeba mi to zdejší moudré hlavy někdy vysvětlí.. Stejně jako skutečnost, s jak příznivými ohlasy přijal snímek ruský divák i s kritiky.. A když mi to lehce svou nepovedeností, a taky studnami, co fungují jako stargate, asociovalo Vorlíčkův sequel Saxány, měl jsem chuť použít ten startrekovský teleport z chaloupky Baby Jagy a přemístit se pryč z filmového pekla..(11.7.2015)

 • - Prvý ruský film, na ktorom sa podieľa štúdio Walt Disney. (Slunkoo)

 • - Chaloupka Babi Jagi byla speciálně postavena v Bělorusku na pozemku národního muzea architektury. (Dlee)

 • - První natáčecí den připadl právě na narozeniny Maxima Loktanova, představitele hlavní role. (Dlee)