Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh odehrávající se za první světové války v Rusku zmítaném revolucí pojednává o mladém důstojníkovi, který se stane hrdinou i obětí své doby. (oficiální text distributora)

Recenze (10)

godal 

všechny recenze uživatele

Tak takhle ne soudruzi-dokud bude Holý Úd platit ruské příběhy,tak to nikdy nemůže dopadnout dobře,ačkoliv si za to rusové nechali asi dobře zaplatit.Ale udělat v podstatě z masakru,na Donu -kdo dal Základní školu,tak ví-romantickou slátaninu o hovně-to teda klobouk dolů.Umírali tam lidé,ale i ty opice z Čečenska a Rakušáci,se těchto bojovníků doslova báli,aby je nepotkali.Prošli si krví a potem.Za jejich hrdinství můžou být lidé Ruska vděční.Tenhle film je vlastně urážka a pouze za výpravu dostává 2 hvězdy. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Nečítal som knihu a toto filmové spracovanie ma ani neprinúti chytiť štvordielnu románovú epopej o vyše 1500 stranách do rúk. Toľko zbytočných vojenských blbostí, človek sa v nich stráca, pochopiť to ako tak môže dejepisár. Rusi ale tieto vojnové romány a filmy obľubujú. Vzťahová rovina bola ale skvelá a ako tak slúži tvorcom k cti, že sa tejto venovali viac ako tej vojenskej. Dej samotný ťažko hodnotiť, keďže ideme podľa istej predlohy. Hlavný hrdina stále niekam odchádza a prichádza naspäť. Ruská tragédia spojená s jednou miestnou ľahšou ženou a nešťastne oženeným bohatierom ale má niečo do seba. Atmosféra života v dobovom cárskom a počiatočne komunistickom Rusku tu nebola celkom zachytená. Angličan v hlavnej roli, Rupert Everett, to tiež netuším, či bolo šťastné riešenie. Celkovo som sa trochu nudil a keď už niečo z ruského prostredia, tak určite Doktor Živago, čo je veľdielo spracované dokonale aj na plátne. ()

Reklama

Una111 

všechny recenze uživatele

VYNIKAJÍCÍ FILM S POHNUTÝM OSUDEM. Film Tichý Don je posledním režisérským (i hereckým) dílem Sergeje Bondarčuka. Myšlenkou zfilmovat Šolochovův román se Bondarčuk zabýval už v 80.letech po dokončení filmu Vojna a mír. Natáčet ho začal až v letech 1992 - 1993 se zahraničními investory, jejichž podmínkou byla např. účast neruských herců, což působilo potíže při natáčení a později to bylo i jednou z výtek kritiků filmu. Osudovým problémem se však ukázalo, že firma International Cinema Company zkrachovala a zkonfiskovaný film, ještě nesestřihaný, skončil v trezoru věřitele - italské banky. Následujícího roku 1994 Sergej Bondarčuk umírá, aniž by svůj film spatřil. Po dlouhých soudních tahanicích v následujících letech byl v r. 2005 nakonec nehotový film odkoupen a přivezen do Ruska. Dokončení filmu se ujímá Bondarčukův syn Fedor. Dotočil některé scény a film sestřihal. Diváci tak mohli Tichý Don poprvé vidět v r. 2006 na 1. kanále ruské televize. - - - Ale ouvej! To, co jsem viděla a zde hodnotila, je pouze nějaká česká verze, zkrácenina na polovinu! Celý film má 7 dílů, 360 minut. Nezbývá než shlédnout originál! https://www.csfd.cz/film/268219-tichij-don/komentare/ ()

mosem 

všechny recenze uživatele

Jestli něco Rusové umí, tak jsou to bojové a masové scény. A to i v tomto filmu. K tomu jako bonus krásná příroda. Film je zajímavý etnograficky - náhled do života vesnice před 120 lety skutečně zaujme. Nicméně, rozsáhlý román je zde koncentrován do podoby, ve které se dá občas ztratit, pokud nemáte román před shlédnutím přečtený. ()

Tosca 

všechny recenze uživatele

To není chyba! Bondarčuk natáčel seriál na konci života, ovšem kvůli problémům s produkcí, financemi i producenty vše vázlo. Po dotočení navíc Bondarčuk zemřel a začaly problémy mezi dědici a s autorskými právy, film se na léta uložil do trezoru a následovala bitva mezi právníky apod. Nakonec byl seriál sestříhán a uveden v Rusku i jinde v roce 2006, tedy dávno po smrti režiséra. Vyšel i na DVD. Jeho hodnocení je ale podprůměrné, se starší sovětskou verzí je to údajně nesrovnatelné, a to navzdory (nebo možná právě proto) mezinárodnímu hvězdnému obsazení. Nijak zvlášť se ten seriál nerozšířil a neuvádí... ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama