Bišódžo senši Sailor Moon Crystal (TV seriál)

• Japonsko

• Austrálie

Animovaný / Akční / Fantasy / Romantický

Japonsko, 2014, 26x24 min

• Madsbender

Feministický fenomén vo verzii pre nové tisícročie. Prišiel som, videl som, ostal som stáť s otvorenými ústami a vymytým mozgom. Nabubrelý očividný podtext srší už z textu úvodnej piesne. Hrdinky akoby svojím výzorom vypadli kdesi z prelomu 90. rokov. Dialógy sú príšerné. Dejová línia už nemôže byť primitívnejšia. "Záporáci" sú smiešni. Animácia a postavy silne orientované na nežnejšie pohlavie. A hlavne, celé je to veľmi divné. A po chvíli desivo návykové. Tým, že je to priznaná metafora pozície dievčaťa v mužskom svete (záporné ženské charaktery plnia len podradné role sidekickov mužským zlosynom, v pesničke sa spieva, že "nepotrebujú mužskú ochranu", motiváciám protagonistov vojvodia nesmrteľné ideály ako láska, krása, inteligencia...) ma seriál dostáva do pozície, keď neviem, čo si mám o ňom myslieť. Ak by som mal zájsť do extrému, spýtam sa, je to záležitosť typu "kill it, before it lays eggs", alebo geniálne podriadenie primitívneho námetu autorskému zámeru revoltnej povahy? Skutočne neviem. Prvé dve epizódy: niekde medzi 0 až 100%(21.9.2014)

• Aluminium

Spomínam si na to ako by to bolo iba včera. Bola jedna hodina popoludní a na RTL 2 išla známa znelka. Postavila som sa pred telku a spolu s mojou obľúbenou hrdinkou Bunny sme bojovali proti ozrutným monštrám "Mondstein, flieg und sieg". Ešte aj teraz mám zimomriavky pri tom geniálnom huslovom podmaze z premeny Sailor Neptun a Sailor Uranus (o ich vzťahu som sa dozvedela o dosť neskôr :D, že to vlastne malo celé yuri nádych hlavne posledný arc). Aj môj nick je z poslednej série. Ja milujem Sailor Moon a to aj napriek tomu že som stará koza. Veľmi som sa na toto tešila. No vypálilo to trošku inak ako som si predstavovala. Budem mierna, ak to označím za rozpačité. Niektoré veci by sa mali nechať tak. Je síce pravda, že grafika je vylepšená, ale čo na tom, keď to stratilo to čaro? Sklamanie roka, preto nehodnotím. Ešte uvidím ako vypália nový Digimon a Dragon Ball, to bude pre mňa posledný úder.(28.6.2015)

• adamulefa

O nie... Nie... Sailor Moon... Moja jediná slabina!(13.7.2014)

Dialogy jsou strašné. Příběh... no fajn... je to pro holky a i tak to není zas takový žůžo. Soundtrack je naprosto boží a velice dobře to zvládá zachraňovat. Já si nemůžu pomoct, mě se to prostě líbí.(20.12.2015)