Gang-su jde jen jedno, stále jen hrát o peníze a, bohužel pro něj, i prohrávat. Jeho syn je odkázán sám na sebe a jedinou otcovskou láskou jsou mu pohlavky. Příběh je zasazen do světa gangů, kdy biologickým otcem dítěte je boss, kterého se Gang-su snaží najít, protože jeho syn dostane rakovinu ledvin a umírá. Biologický otec pomoc dítěti však odmítá. (balone)

Adrian

Intenzivne rubacky uz v korejskom filme urcity cas chybali. Nastastie film na nich uplne nestoji a je mi vlastne velmi sympaticke, ze hoc sa na dany zaner pribeh o gangsterske prostredie obtiera, nakoniec v centre pozornosti su obycajni ludia, s ktorymi sa zivot nemaznal. Podobne sa pristupuje aj k samotnemu mestu Busan, kde sa pribeh odohrava. Namiesto znamych lokacii, je dej situovany do postrannych a prilahlych uliciek svojich znamejsich kolegov (napr. exteriery nocneho klubu Maktum, ktory je v reali na skok od znamej plazi Haeundae je naschval snimany tak, aby s danej plazi nebolo vidiet ani zrnko piesku. Rovnako iste sekvencie filmu su namiesto Haeundae situovane na menej znamu plaz vo vychodnej casti mesta - v stvrti, ktora je jednou z namladsich a v sucasnosti aj najviac sa rozvijajucich v ramci celkovej vystavby mesta). Pribeh nie je podavany polopatisticky, ale urcite dejove zvraty su dane len v naznakoch. Miestami to mozno posobi az skratkovito, ale v ramci celku je to stale dostacujuce a i vdaka menej znamym az neznamym hercom (presvedcivych tak v tichych polohach ako aj v prilis expresivnych), nie je zatazko sa s vacsinou postav identifikovat. ()

EvilPhoEniX

Spíše Drama, akce se objeví pouze na konci, ale nenudil jsem se. Je zde krásně vykreslen vztah mezi gamblerským otcem posedlý alkoholem a jeho synem, který akutně potřebuje transplantaci ledvin. Syna mi bylo určitě líto, jeho otec se chová jako chladná a bezcitná sviňě, který nebere na nikoho žádný ohled. Čekal jsem více, je to takový typický Korejský standard. 60% ()

sniper18

Je to mierne nadpriemerná čiastočne gangstersky ladená dráma. Má dosť dobrý príbeh o alkoholikovi a gamblerovi, ktorý žije úplne nezodpovedným životom, všade má dlhy a problémy s nebezpečnými ľuďmi, takže kvôli peniazom je ochotný urobiť čokoľvek a tak ho syn, ktorého len stále ponižuje neznáša. Muž mu ale tají, že nie je jeho skutočným otcom a keď syn ochorie a nutne potrebuje transplantáciu, postupne si uvedomuje, že musí požiadať o pomoc jeho skutočného otca, lenže ním je vplyvný šéf zločineckej organizácie a tak všetkých čakajú len samé problémy. Spracovanie je ale iba priemerné, táto zápletka pôsobí už na prvý pohľad výborným dojmom a aj inak sa tu v priebehu nájde viacero veľmi dobrých prvkov, okrem toho najhlavnejšieho obzvlášť postava mladej cudzinky, vzťah medzi synom a ženou, ktorá sa podobá na jeho matku, problémy mafiána s konkurenciou a iné, ale nedostali ideálna priestor a celkovo si ma to nanešťastie moc nezískalo. Väčšinu času mi bolo úplne jedno, ako to dopadne, prišlo mi to len také obyčajné, chýba tomu ten správny náboj a zmení sa to až v poslednej štvrtine, ktorá sa vydarila, ale už je predsa len neskoro. A to ma veľmi mrzí, potenciál tu bol, ale až tak dobre mi to nesadlo. Pochváliť musím akciu, občas sa nájde nejaký slušný súboj a hlavne práve v poslednej fáze sa nájde niekoľko skutočne vydarených, pôsobia dosť surovo, krvavo a nekompromisne. Herecké obsadenie je celkom slušné, Ko Chang-Seok v úlohe nevlastného otca, Kim Young-Ho ako šéf mafie, len práve oni dvaja ma v týchto úlohách moc nebavili. Skôr si ma získali postava chlapca, otcovho priateľa a obe ženské postavy. Réžia a technická stránka nie sú zlé, vizuálna stránka mi sadla a chválim aj toto surovejšie prevedenie, ale ako som spomínal, chýba tomu ten správny náboj. Škoda, nie je to zlý film, ale potenciál bol omnoho väčší. 57% ()

balone

Ze začátku je to neforemné a malinko nepřehledné, ale postupem času jsem se dostal do děje a i když tam bylo pár věcí, nad kterými jsem nevěřícně kroutil hlavou, příběh se povedl. 70% ()

hunty

Chvílemi přitažené za vlasy, ale celkově filmu není tolik co vytknout. Pěkný příběh se slušnou akcí, protnutý dramatem, tak, jak to Korejci umí. ()