poster

Ťomnyj mir

 • ruský

  Tyomnyy mir

 • ruský

  Тёмный мир

 • ruský

  Temnyy mir

 • ruský

  Темный мир

 • anglický

  Dark World

 • ruský

  К Западу от Солнца

  (neoficiální název)
 • ruský

  Призраки

  (neoficiální název)

Akční / Sci-Fi / Fantasy / Thriller / Mysteriózní

Rusko, 2010, 101 min

 • mat.ilda
  ***

  Tak vidět zase jednou holky bez silikonových výplní a s vlastními vlasy je samo o sobě dost fantasy, nehledě na fakt, že ani ta největší záporačka není ani z poloviny taková kráva, jako většina amerických klaďaček... Východní vítr žánru svědčí, stylizací připomíná nádherné ruské pohádkové ilustrace z Kostěje Nesmrtelného, škoda, že příběh nedisponuje i stejnou dávkou sofistikace, ani tak jsem netrpěla žádnou křečí, ač se podobným kouskům normálně vyhýbám... až na ten chaotický sekec v závěru nelituji času stráveného v Temném světě, nejen kvůli Marinině mystické kráse, líbezným scenériím a dynamické kameře, ale také díky skutečnosti, že jsem viděla i Sucker Punch.(23.8.2014)

 • verbal
  *

  Když si zpočátku skupina sovětských studentíků vyrazila do temných hvozdů na folklórní výlet a již ve vlaku rozebírali krvelačnost Baby Jagy a jiných zakarpatských potvor, málem jsem si začal sahat vlhou rukou do rozkroku! Jaké však bylo mé znechucení, když v lesích narazili akorát tak na nějaké tři létající, abrakadabra pizdy, které jakoby vypadly z pubertální produkce Joshe Wheedona, skupinku ambiciózních otyloňů ze SPECNAZ a pár komických dementů s popálenými xichty (strašlivé přízraky z temnot !!!) v čele s oholeným Hitlerem. A než by jste řekli "ljov tvaju mať ", začali se vzájemně koksovat. Pizdy dělaly čáry máry, SPECNAZ pif paf, přízraky přízračně na každého vrčely a studentíci mezi nimi s ječením pobíhali po lese a ztráceli hlavy. A celé to vyvrcholilo skupinovou konfrontací v kotelně. No co vám budu povídat! Meče, kulky, magie, vrčení, jekot, kulky, jekot, magie, vrčení, meče, kulky, kulky, kulky, prostě slaboduchá pičovina pro milovníky Scota Pilgrima. A dokonce myslím, že to všechno nakonec dobře dopadlo!(8.3.2011)

 • Šakalík
  ****

  Z mého pohledu zajímavé dílko, které v sobě nese několik typických znaků východní fantasy, byť tenhle film fantasy v pravém slova smyslu není. Je to spíše taková moderní pohádka, která odkazuje na bohatou mytologii Laponska, což je oblast, kde se pojem „čarodějnice“ běžně užívá dodnes. Film pozvolna přejde z moderního prostředí do tajemného světa prastarých bájí, přičemž způsob, kterým se hlavní hrdinka do všeho zaplete, působí přece jen poněkud uvaleně, nehledě na to, že jakmile se na place objeví hlavní záporák Alexandr, začne to obsahově dosti skřípat. Nicméně i přes všechny zádrhele dokáže malebná kamera a dynamická režie udržet úroveň snímku na vysoké úrovni, k čemuž dopomáhá i velmi půvabná hlavní hrdinka, která jakmile si přestane hrát na emo, dokáže své charisma plně rozvinout. Za zmínku stojí především její uhrančivý pohled, který mě pronásledoval ještě dlouho po zhlédnutí filmu. :-) A přestože mi některé moderní elementy v podobě ruské SpecNaz přišly docela rušivé, závěrečná řežba čarodějnic s démony se mi vcelku líbila, byť úplná pointa tam už byla navíc. Za sebe ale zvedám palec nahoru. Na závěr si dovolím ještě jednu poznámku k několika místním komentářům. Pokud někdo nemá rád východní fantasy, ať se na něj prostě nekouká a raději si do zblbnutí pouští Pána prstenů a kochá se epickou hobití výpravou, kterou s noblesou sobě vlastní zprznil Peter Jackson. Kouzlo východní fantasy totiž leží úplně někde jinde, ale na nějakou přednášku o propastných rozdílech mezi oběma školami tady není prostor. Netvrdím, že zrovna Tjomnyj mir je nějaké veledílo, ale rozhodně za zhlédnutí stojí, třeba právě jen pro demonstraci naprosto odlišného způsobu vyprávění.(31.7.2011)

 • ricci.s
  ***

  Zaujímavý dark-phantasy z Ruska. Podobne ako Denná / Nočná hliadka sa jedná o súboj dobra a zla, v tomto prípade konkrétne o súboj temného mága a čarodejnice. Je to štýlovo natočené a kamera je úchvatná, rovnako aj hudba. Problém vidím v rýchlom strihu a v slabom scenári. Práve preto si myslím, že ak by povedzme o rok vznikla dvojka, nikto by si už nepamätal, o čom to vlastne bolo. Ku koncu nás čaká mnoho pekných súbojov vo vzduchu a efektné masky. Rozmýšľal som aj nad vyšším hodnotením, ale zaklincovali to dosť nepodareným záverom, ktorý však na druhej strane otvára dvierka pre pokračovanie. Celkovo to bolo trochu chaotické, ale pozeralo sa to dobre.(18.2.2011)

 • Dejavu_UH
  ***

  Ani nepříliš lichotivé hodnocení mě neodradilo od shlédnutí tohoto dílka. Zpočátku to bylo trošku rozpačité, ale opravdu jen zpočátku. Následovala gradience, která chvilkama připomínala blair witch, namíchaná ruskou jednoduchostí např. při požívání vařených erteplí (ertepla=brambora). Dostala mně poznámka na "nižší druh" alias mužské plemeno :) Pokud chcete dobrou, navíc pro pamětníky rusky mluvenou směsici akce a čarodějného tajemna, určitě se tohoto kousku nestraňtě. Dávám 3 hvězdy.(14.8.2011)

 • - Prvý ruský film v 3D. (Slunkoo)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace