Paralelní světy

Paralelné svety

• Belgie

Fantasy / Sci-Fi / Romantický / Drama

Kanada / Francie, 2012, 107 min

Standardní romance o hledání ztracené lásky, tentokrát zabalená do originální sci-fi o dvou světech fungujících současně naproti sobě (nevím, jak to lépe popsat). Romance ani herecké duo, nedokáží diváka naplno upoutat ale originální nápad a hlavně jeho zpracování je natolik zajímavé a vizuálně ojedinělé, že jen kvůli tomu, stojí snímek za shlédnutí.(5.2.2013)

Naozaj rozporuplný film... Vizuál vás núti tomu streliť minimálne štyri hviezdičky, ale pritom je to neuveriteľná sr*čka! Navyše som nemal pocit, žeby som sa zamiloval do Kirsten Dunst. Vypadala ako po prebdenej noci teda... Aspoň, že z toho prehrievania hmoty sa im celý film neprehrial do gayovstva! Dám tri, nech nežerem!(21.12.2012)

Boj proti gravitaci by se líbil leckde jaké koze, tady ho pro její potěchu vyhrají smísením slin. Vypadá to pěkně, ale člověk dostane ránu přes palici od dvojčat, že nakonec zapomene, na co se to vlastně díval a jen s otevřenou pusou kouká, jak se zabil docela zajímavý film. Jedna hvězdička je pro krásný oči Jima Sturgesse, zbylé dvě ani nevím za co.(3.1.2014)

Rozpočet $60miliónovTržby USA $105,095Tržby Celosvetovo $27,817,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $455,081 //počet predaných kusov 26,019Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ zaujímavý, roztomilý, odvážny, nápaditý projekt, s krásnou vizuálnou stránkou /80%/(3.2.2013)

Jim Sturgess se v krátké době objevuje ve dvou mysteriózních / sci-fi filmech po sobě a z mého pohledu musím říci, že ten opomíjený a zdaleka ne tak hvězdně obsazený se mi líbil více! Na začátku jsme seznámeni se třemi zákony, dle kterých se řídí dva paralelní světy a posléze jsme vrženi do příběhu o jednom zamilovaném párečku, a o tom, jak ke štěstí přišel. Hmm, zní to zajímavě a tak tomu i ve zkutečnosti je. Už jen díky tomu, že svůj nápad ždímá do poslední kapičky a nenechá jeden mozkový závit bez pořádně horkých otáček. Jde o mix mezi pohádkou a logickou adventurou, protože se na to krásně dívá a zároveň neustále pátráte po souvislostech mezi zákony a tím, co se děje na plátně. Teď pominu to, co tady většina haní a tím je ono neustálé přemýšlení nad tím, jestli nemají vlát vlasy atd... Ano, takových rozporuplných momentů je zde několik, ale čert je vem. Po několika zdánlivých nesmyslech a neustálém jejich přemílání jsem mnohdy došel k logickým závěrům a ty drobnosti jsem ochoten odpustit. A jak jistě vidíte na obrázcích v galerii, jde nejedenkrát o pastvu pro oči! Co už ale neuvidíte, ani nevyčtete, je skvělá hudba a tak mi vychází plný počet...i když to někteří místní uživatelé jenom těžce ponesou :-) 80%(27.12.2012)

• - Herec Emile Hirsch byl zvažován do role Adama Kirka (Jim Sturgess). (Zdroj: cinemablend.com) (třešta)

• - Natáčanie filmu začalo v Montreale v roku 2010. Tvorcovia mali v pláne natáčať vo Francúzsku, lenže výška daní rýchlo zmenila ich rozhodnutie. (Greenpeacak)

• - Bob Boruchowitz (Timothy Spall) ukáže na poštovní známku a řekne: „Tady je člověk bez hlavy.“ Jasná narážka na krátkometrážní snímek Man Without a Head (2003). (panstehno)