Martin741

Reziser Busby Berkeley evidentne  chcel, aby si divaci oddychli od vtedy prave aktualnej Druhej Svetovej. Vysoko ocenujem hlavne obycajne dialogy a ten pocit, ze Druha Svetova je niekde tam daleko, za Atlantikom. Dnes kazdy pozna Toma a Dzeryho od Hanny a Barbery, no tieto stare filmy unikaju mainstreamovemu divakovi. 68 % ()

Oskar

Američtí diváci sledovali Mickeyho Rooneyho bezmála od dětských plenek až po ty stařecké, takže tyhle staré poučné splácaninky komedie, muzikálu, romantického a rodinného filmu mají pro ně zřejmě přidanou hodnotu citové investice, kterou nejsem schopen docenit. V Girl Crazy hraje Mickey mladého pána z bohaté rodiny Dannyho Churchilla, který po večerech chodí na večírky, laškuje se slečnami a pije, co teče. Otec ho chce umravnit, a proto ho pošle na venkov mezi kovboje, kde nic z toho není. Na ranči se vstává v šest ráno, je zde příliš prašno na smoking a místní mají jen mlhavé představy o velkoměstské zábavě nebo třeba osobní hygieně. Samozřejmě že každý mladý gentleman, který má kousek sebeúcty, by v takové situaci sáhl po zbrani a ukončil své utrpení, ale jsme v Hollywoodu, takže je třeba ho napravit. Obklopen lidmi typu "jsme hloupí vidláci, ale máme zlatá srdce" si Mickey navlékne takové ty strašné kovbojské polonohavice s třásněmi, které mají podivuhodnou schopnost proměnit i nejtvrdšího chlapa v popelící se kvočnu, projede se na koni, poučí se, že Indiáni nejsou tak pitomí, jak si myslel a samozřejmě potká dívku svého srdce. Pobavilo mě, že Judy Garlandová hraje netýkavku, která Mickeyho fackuje stíracími replikami (seznámí se, když opravuje auto. Mickey: "Opravujete auto?" Judy: "Ne, zrovna melu kávu."), ale co chvíli propuká v zpěv. To víte, život v takovém prostředí člověka asi poznamená. Ti dva se k sobě hodili a dokud se film nese v duchu laškovných dialogů a písniček, je docela příjemný. Pak sice přijde vážný zvrat (rančerskou chlapeckou školu nejspíš budou muset zavřít), který je třeba řešit a tvářit se u toho sklíčeně, ale i tato peripetie skončí smíchem a zpěvem. Písničky pocházejí od bratrů Gershwinových a jde nejméně v polovině případů o známé kusy v čele s I got rhytm, který film otevře i uzavře. 50% ()