K Zemi se blíží tlaková vlna supernovy. Už zničila Pluto a tři vědci - americký profesor Kelvin, profesorka Huan Ye z Číny a profesor Jižinsky z Ruska - se přou, zda jaderné hlavice odpálit uvnitř magnetosféry nebo vně. Všude řádí tornáda, zemětřesení a blesky, jen na základně NASA svítí slunce. Trojice vědců odstartuje raketoplánem, na oběžné dráze jim přestanou fungovat počítače... Podaří se jim ručně přeprogramovat místo výbuchu a tím Zemi zachránit? (novyto)

castor

Tata je podle všeho pořádnej bouchač z NASA. A světe, div se, musí zase jednou zachránit lidstvo před totální zkázou. Sakra, kde já už to viděl? Ááá, jasně, už vím.. aha, kapku bylo i odtamtud.. a tohle asi vzešlo z nějakého nočního posedu na záchodě.. a i pejsek s kočičkou něco přidali.. a o tomhle si děti před poledním spaním povídaly v mateřské školce.. jasně, už jsem doma!! Absolutní nesmysl, v kterém dvě sličné slečny podle všeho trénují na maratón a neustále někam/před něčím prchají, zatímco taťka šmoula kdesi nahoře srdnatě bojuje o lepší příští. Asi jako řada jiných i já naletěl na parazitní břečku Emmerichova katastrofického spektáklu 2012. Holt, příště si dám větší pozor, do jakých sraček společnosti The Asylum šlapu. ()

Sysel_CZ odpad!

Tohle je bezpodmínečně jeden z nejhorších filmů, jak se jen dají filmy natočit, mimo některých triků... a sebehezčí herečkovskej kukuč to bohužel nezmění. V jistým směru vážně dobrej zážitek :) ()

Campbell

Sám jsem koukal jak blázen ale tohle mě šíleně bavilo, ve stejný den jsem viděl blbost jménem Epicentrum a to byl šit, no a tohle je šit ještě větší ale prostě jsem se bavil, neustále se něco děje, a furt jsou tu nějaké akční scény takže zábava je tu na prvním místě, prostě parádní Asylumovka na odreagování. Frabjgauser je parádní režisér dokonce i Gacy house mě bavil, jen tak dál. ()

corpsy odpad!

The Asylum si poradil aj tentokrát. A stačilo mu k tomu ,,profesionálne,, trikové mužstvo od Tiny Juggernaut, trápneho Briana Krauseho, škintavé ženské duo a patos hodný nejakej náboženskej sekty. Gratulujem. ()

draggo odpad!

2012: Doomsday se přežít dalo, ale tohle opravdu ne. Cover jako vždy slibuje skvělou podívanou, ale v reálu je to šílenost s nulovými efekty, nulovým herectvím, a po právu i nulovým hodnocením. 0% a odpad! ()

Z0oMb3E

Tieto Asylum hobbyfilmy strácajú na svojej kvalite akonáhle nieje v názve slovo MEGA. Presne tento veľký deficit zasiahol aj Supernovu. Nieže by asylumáci stratili zo svojho šarmu, ale čo i len minimálny pokus o serióznosť skazí snímku celkový dojem. Dojem vybudovaný na výprave počítajúcej asi 10 pseudohercov, na vesmír likvidujúcom stupídnom námete či už kultových počítačových efektoch. Je jasné, že aj MegaSharky, MegaPirane či MegaPythony niečo stoja. Preto sa natáčajú podobné jednorázovky priživujúce sa na čoraz väčšej panike ohľadne čísla 2012. Mimochodom 2012 bolo umne marketingovo vsunuté, nakoľko sa v samotnom filme ani raz nespomína. Preto mayista či hľadač podobne znejúcej emmerichovky v záchvate nákupnej horúčky teoreticky siahne aj po tomto dífku. A o toto tu práve ide! Je jasné, že aj tieto skvosty musia mať svojich divákov. Ja sa medzi nich hrdo hlásim. No na Megaväčšie kultovky skrátka ani zďaleka nemajú. ()

MartinezZ

28.9.2010 ~ Jsou béčka svojí pitomostí zajímavá a zábavná. A pak jsou ta, jejichž zástupcem je právě Supernova. Béčka, která se snaží brát vážně, přinést poselství, ale dělají to tak debilně, že by jeden plakal. A nebo přeskakoval v ději, také možnost. ~ A máme tady další Asylum! To je ta partička, co si bere na paškál známé filmy, využívá jejich jména a vyrábí na podobná témata svoje vlastní vize. Už to tak bylo s Terminátory či Sherlockem Holmesem. Nyní dostává na prdel katastrofická 2012 Rolanda Emmericha. ~ 2012: Supernova má tu smůlu, že se doopravdy bere vážně, tvůrci si asi vskutku mysleli, že vytvoří apokalyptickou podívanou i když s nevelkými ambicemi. Kdyby si z toho od začátku dělila raději legraci, nemuselo vše dopadnout tak imbecilně, jak to dopadlo. A že to dopadlo na hubu. V hlavní roli supertajného výzkumníka a astrofyzika potkáváme béčkového herce známého např. z Čarodějek, pana ó velkého světlonoše. Tady svoji perfektní pověst "nejsem herec, proto dělám pro Asylum" potvrdil. Herecký výkon jeho i všech zúčastněných je jedním slovem ubohý. Na Zemi se blíží gigantická vlna po vybuchlé supernově, která má díky ohromnému množství gama záření v plánu vyhubit celou planetu. Náš americký vědec tak musí spolupracovat s ožralou ruským vědcem a proradnou čínskou vědkyní. Nu a protože scénáristu nenapadlo nic lepšího, odvrátit tuto tlakovou vlnu je možné jen díky štítu několika najednou vybuchlých atomových bomb připravených na vesmírné stanici velice připomínající tu z Hlubokého vesmíru 9 (Star Trek, pro neznalé). Čas ubíhá rychleji, než by bylo gama-zdrávo. ~ Pan vědec má ale navíc ženu a dceru, které jsou nejprve s ním, ale poté, co se odehraje zástavu dechu vyvolávající honička dvou automobilů na prázdné pouštní silnici, přičemž tato má být akční tím, že se třese kamera a automobily koordinovaně opisují sinusoidu během toho, co se ozývá střelba, ale nikdo nestřílí, žena s dcerou se s doprovodem zcela nelogicky vrací domů pro věci, aby se znovu mohly vydat na cestu na základnu. Během cesty se samozřejmě začne všechno podělávat, autoři natáhnou přes nebe grafický filtr, aby to vypadalo apokalypticky, a přidá se i pár hodně špatných efektů blesků. Každou chvíli jim klekne auto, ale vždy se jim podaří, asi 4x, najít jiné a pokračovat v cestě. Půlka jejich cesty ovšem sestává z běhání po pouštní krajině. Působí to velice převelice hloupě. ~ Tatík doktor ovšem mezitím musí vyřešit problém se sabotérem a následně vymyslet geniální plán, jak odpálit se sebou raketoplán, který jeho s Rusem a Číňankou vynese na Deep Space 9, odkud hlavice odpálí. Oním plánem je nařízení, aby technici odpojili zemětřesením poškozený ovládací panel a raketoplán odpálili ručně. Kupodivu, podaří se. Podaří se ale zachránit svět? ~ Scénář téhle koniny vymyslelo nějaké dvanáctileté dítě, jeho o tři roky starší bratr dělal speciální efekty a počítačovou grafiku, sestávající ze zapalování keříků v poušti a vytvořením oné elektromagnetické vesmírné vlny. Ta mi velice připomínala natažený srolovaný modrý a bílý igelitový sáček, se kterým se šustilo. Efekty vybuchujících planetek a měsíců, které stály vlně v cestě, byly také úchvatné. Všechna tato vesmírná tělesa byla prezentována koulí v popředí vesmíru a o jakou planetku se jedná jste se dozvěděli z titulku. Jinak byste to velmi těžko poznali. Dialogy také nevymýšlel zrovna fanoušek Shakespeara a celá výprava zahrnovala jeden statický dům, pár kilometrů v poušti s prázdnou silnicí a dvě místnosti někde v suterénu sídla společnosti Asylum. ~ Pevně věřím, že všichni zúčastnění, jak štáb tak herci, hráli zadarmo. Nechce se mi totiž věřit, že by tohle mělo cokoliv alespoň vzdáleně se podobající nějakému rozpočtu. Do tohohle by totiž nikdo svéprávný nevrazil ani kudlu. ~ PS: Jako poklona Asylumu je nutno uvést, že Emmerichova 2012 může, co se příběhu, nápadů a dialogů, s touto hovadinou směle soupeřit a dovoluji si tvrdit, že by to byla plichta. ~ PPS: Dávat tomuto dílu přízvisko "akční" by bylo znevážením akčního žánru. Je tu ve skutečnosti pouze výše popisovaná honička, pak ještě pár uhýbání nelogicky do příběhu zasazených automobilů a dvě kopačko mlátičky sestříhané tak, aby to vypadalo akčně. Ve skutečnosti oba herci určitě seděli u stolu s kávou. Čest střihači! () (méně) (více)

blackrain

Tři vědci, kteří de facto rozhodují o osudu samotného lidstva, to je trochu málo. Představoala bych si jich alespoň deset. Ale pro potřebu filmu to asi stačilo. Jak už to bývá každém správném katastrofickém filmu, tak i tady se tvůrci pokusili rovzinout i další dramatickou rovinu a opět tu hlavní roli hraje čas, který jak všichni víme, je neůprosný. Škoda, že efetky nebyly o mnoho lepší. To by pak moje srdéčko nadšeně zaplesalo a já si smlsla. Ale Emmerichův film už asi horko těžko někdo překoná. ()

maverick10 odpad!

Kdybych chtel byt hruby, rekl bych ze demence tohoto filmu, je srovnatelna s takovou, kterou Freud popsal jako "divnou". Nema asi cenu popisovat zapory tohoto pokusu o prispeni do filmove tvorby, protoze kazdy rozumne uvazujici clovek musi videt, tu spoust, ktere se tu tvurci dopustili. Kazdy zacek, s penalem plnym napadu, by dokazal vymyslet a vytvorit daleko propracovanejsi a chytrejsi vec. Hned me napada jeden namet - pokus o zazehnuti vlastnich prdu. ()

AsylumFan

Pámbů zaplať za to, že má lidstvo všelék na všechno - atomovky, jinak by jeden strachy neusnul. Brian Krause v hlavní roli není zlý, ovšem na nejžertovnější postavy filmu, tedy skupinu íránských teroristů a profesora Jižinského z Ruska, prostě nemá. Geniální veselohra od společnosti Asylum - 100 %. ()

Anakinekcz

Větší kravinu jsem už dlooooho neviděl.Efekty žádné ,nebo trapné a o hereckých výkonech ani nemluvím.Laboratoř na které závisí celý svět vypadá jako z 80-tých let .No děs! ()

Matli

Děkuju filmařskému průmyslu, že natáčí alespoň průměrné filmy, člověk si jich pak váží když vidí tohle. Nebýt flašky červeného (frankovka modrá), tak bych to snad nedokoukal. Na tomhle filmu je všechno špatně a to nemluvím o speciálních efektech, to si ani nebudu opotřebovávat polštářky na prstech od úderů do kláves. Hvězdička za 2 spocený holky, dalo se na ně trošku koukat. 10% ()

drankeryth

Dalsi film z nazvom 2012, minule som pozeral film 2012 doomsday, ale tento film je trosku lepsi od doomsday. Nebezpecna Supernova sa blizi na nasu rodnu zem a chce ju znicit na prach, ale hrdina Ryan jej prekazi tieto plany:) ()

MickeyStuma odpad!

Filmové studio Asylum vždy slibuje stupidní díla, které neměli vůbec vzniknout. A nejinak je to i u tohoto snímku. Absurdní scény, stupidní dialogy, amatérské herecké výkony, primitivní efekty a logika je doslova sprosté slovo. Nikdy jsem nepochopil, na čem studio vydělává. Na jejich další pošetilý výtvor jsem se podíval pouze ze zvědavosti, jakou zrůdnost opět vytvořili. A nezklamali. Dodívat se až do konce, aby recenze mohla být přesná vyžaduje opravdu hodně odvahy. Lepší by bylo se dívat na Krtečka letícího do vesmíru. To je alespoň roztomilé a dětinsky zábavné. Tady není nic. Vůbec nic. Jen jsem po celou dobu skřípal zuby, proč raději vynaložené peníze neposlali do Afriky hladovějícím. Bylo by to daleko užitečnější. ()

Rathalos

Co dodat k tomuto filmu,je jasne,ze triky,herci a dalsie veci su na ho*no,ale zase stale sa nieco deje a je to z urciteho hladiska aj zabava,takze dvojku udelim...:-) ()

Likan7 odpad!

Jeden z nejhorších filmů, jaký jsem kdy viděl. Tady můžete dát buď Odpad, a myslet to vážně, nebo plnou palbu z legrace, protože to bylo tak blbý, až to bylo super. ()