Doc West (Terence Hill) měl štěstí v pokeru, jeho výhru však ukradli bandité. Doc West to ale nenechá jenom tak! Jeho snaha dopadnout lupiče se ale poněkud zvrtne a on sám skončí ve vězení. Když začne okolo zuřit divoká přestřelka, bude si muset vybrat, zda se přidá na stranu psanců nebo spořádaných občanů... (oficiální text distributora)

LiVentura

V dnešní době už vzpomínání na staré dobré časy opravdových "špageťáků" se vším všudy nestačí. Tohle je bohužel jen laciná kopie nepřinášící nic nového. Charakterní Hill se opět spojil s pány de Maurizii, jeden z nich dělal klasicky hudbu, druhý pozoruhodně produkci. Film je jen jakýmsi připomenutím se slavného Terence Hilla, že je ještě mezi námi, škoda, mohlo to být určitě lepší.!! :-) ()

Martin741

Terence Hill sa na stare kolena /70/ rozhodol strihnut si rolu Doc Westa a zaroven vyskusat si to aj za kamerou /spominam si akurat na Botte Di natali, kde tak spravil/. Dej je hlupucky a film je robeny na kolene, to som zistil hned a nemam pre to pochopenie. Terence Hill by uz mal len uzivat dochodok a filmy pozerat tak akurat u seba v obyvaku. 53 % ()

JohnZ87

Mlhavá vzpomínka na zlatou éru spaghetti westernů s vynikajícím Terencem Hillem, který ani po letech neztratil svou typickou jiskru v oku a ošlehaného kovboje jsem mu i přes jeho pokročilý věk stále věřil. Filmu by ovšem slušelo trochu akčnější pojetí a více napětí - čehož jsem se ovšem dočkal v pokračování tohoto snímku nazvaném Střelec. Ve filmu je i pár vtipnějších momentů - třeba jak Terence baští vynikající jablečný koláč a dělá chutě slintajícímu šerifovi... :-) 60% ()

Lacike

Tak hrozne naivný western, že aj Doktorka Quinnová popri tom pôsobí ako drsná sonda do Divokého západu. Bohužiaľ aj všetky tie mikropríbehy viacerých postáv pôsobia strašne klišoidne a vôbec nefungujú. Pôsobí to fakt ja rozprávka pre malé deti. Akcia prakticky žiadna. Postavy sa väčšinou len prechádzajú a rozprávajú v pár kulisách. A aj klasické Spencer/Hillovské fackovacie bitky tu úplne absentujú. Celkovo kvalita filmu je za slabú jednu hviezdu a tú druhú tesne dávam za sympaťáka Hilla. 3/10. ()

Terva

CITÁT - Ledový čaj tady není chlapský nápoj.......... Doc West ( Terence Hill ) pronásleduje bankovní lupiče až do malého městečka Holysand. Zde se posléze prosazuje jako doktor, i když je vlastně profesionální hráč karet. Chce pokračovat dál v cestě aby našel lupiče, ale nešvary mezi sousedy, přátelství ze šerifem a nález části jeho označených peněz, které byly ukradeny v bance v Santa Fé, ho trochu pozdrží. DIALOG - WEST : Vidíte něco na té deseti dolarovce ? ŠERIF : Ženskou a ptáka. WEST : To jsem nemyslel, ale tady je moje označení. Označuju si tak pravé peníze, abych je rozeznal od falešných a ty falešné pak používám ve hře............ Konec snímku se trochu táhne, ale dá se to vydržet. Jednoduchý dialogový, neakční, vážnější i klidný a ralaksační western v spolurežii Terence Hilla. Pokračování se jmenuje Doc West 2 - Střelec. ()

• Při detailu nohou při závěrečném souboji je možné zahlédnout v prachu stopu po pneumatikách. Viz stopáž: 1:24:02. (M.M.Mysak)