Doc West (Terence Hill) měl štěstí v pokeru, jeho výhru však ukradli bandité. Doc West to ale nenechá jenom tak! Jeho snaha dopadnout lupiče se ale poněkud zvrtne a on sám skončí ve vězení. Když začne okolo zuřit divoká přestřelka, bude si muset vybrat, zda se přidá na stranu psanců nebo spořádaných občanů... (oficiální text distributora)

klerik

Dlhé a príliš pozvolené. Funkčné hlavne ako spomonieka na staré časy. Terence Hill a Paul Sorvino perfektne obsadení. Scenár neriši nič nové, preto to občas pripomenie telenovelu. Nie že by to nebolo sympatické, len nemožem ísť nad 50%... Pre porovnanie, HATFIELDOVCI A MCCOYOVCI riešia z veľkej časti podobný otrepaný motív (pozemky, zakázaná láska) ale sú kvalitovo niekde úplne inde... ()

Etherium

Výborné 2 TV/Video filmy, ktoré som si, ako fanúšik Terenca, vychutnal naplno. Doc West a Triggerman nie je o akcii, ani o efektoch, ani sa nehrá na akčný film. Je to proste oddychovka, kde najväčšou silou sú herci. Podla mňa výborný casting, duo Terence (Doc) a Paul Sorvino (Serif) je v prvom filme perfektný ťahák. Spomienky na staré dávne časy s Hillom a Spencerom sa aspoň čiastočne vrátili, jedli sa fazule, Terence predvádzal strelbu, jazdu na koni, sem tam buchnáty a hlavne poker, ktorý dodával filmu aj štipku napätia. škoda finále v Triggermanovi, čakal som pištoľový záver, ako v DocWestovi. ()

Dale

Veľmi na tomto filme vidno, aký je lacný a amatérsky. Napríklad pri trénovaní bitky, keď po vytočení udiera jeden z bratov do pytla ako 90-ročná babka. A trénovať na rozhodujúci súboj tak, že jeden nech len kope a ďalší nech len stojí a nechá sa biť...Celé je to vlastne taký Romeo a Júlia na divokom západe a do toho jedna krádež peňazí. Film nemá spád a spolieha sa len na sympatický výzor Terenca Hilla. Navyše tie novodobé TV westerny vyzerajú všetky na jedno kopyto - vždy svieti slnko, všade je poriadok, všetci sú čistí, žiadne blato na cestách a tu dokonca, aj keď v meste nemajú doktora, zjavne tam majú dentálnu hygienu, lebo tie žiarivo biele úsmevy sú fakt na smiech. Veľmi slabé dve hviezdy. ()

LiVentura

V dnešní době už vzpomínání na staré dobré časy opravdových "špageťáků" se vším všudy nestačí. Tohle je bohužel jen laciná kopie nepřinášící nic nového. Charakterní Hill se opět spojil s pány de Maurizii, jeden z nich dělal klasicky hudbu, druhý pozoruhodně produkci. Film je jen jakýmsi připomenutím se slavného Terence Hilla, že je ještě mezi námi, škoda, mohlo to být určitě lepší.!! :-) ()

Martin741

Terence Hill sa na stare kolena /70/ rozhodol strihnut si rolu Doc Westa a zaroven vyskusat si to aj za kamerou /spominam si akurat na Botte Di natali, kde tak spravil/. Dej je hlupucky a film je robeny na kolene, to som zistil hned a nemam pre to pochopenie. Terence Hill by uz mal len uzivat dochodok a filmy pozerat tak akurat u seba v obyvaku. 53 % ()

• Při detailu nohou při závěrečném souboji je možné zahlédnout v prachu stopu po pneumatikách. Viz stopáž: 1:24:02. (M.M.Mysak)