Ve službách FBI (TV seriál)

White Collar

Biele goliere

Krimi / Komedie

USA, 2009 - 2014, 59 h 20 min (Minutáž: 75x40 min)

Jon Ehrlich

Matt Bomer, Tim DeKay, Willie Garson, Tiffani Thiessen, Sharif Atkins, Marsha Thomason, Hilarie Burton, Diahann Carroll, Natalie Morales, James Rebhorn, Gloria Votsis, Alexandra Daddario, Ross McCall, Noah Emmerich, James Schram, Paul Blackthorne, Anna Chlumsky, Andrew McCarthy, Kevin Kilner, Garret Dillahunt, Lanny Flaherty, Mark Elliot Wilson, Michael Gaston, Deborah Twiss, Heidi Kristoffer, Callie Thorne, Mark Sheppard, John Pyper-Ferguson, Joe Morton, Stephen Gevedon, William Henderson White, Hutch Dano, William Sadler, Kyle Secor, Elizabeth Gillies, Vanessa Ray, Lucy Walters, Dylan Baker, Murray Bartlett, Will Chase, Natalie Gal, Debra Monk, Richard Bekins, Lena Headey, Robert John Burke, Joe Manganiello, Hal Ozsan, Moronai Kanekoa, Patch Darragh, Kate Hodge, Nicole Steinwedell, Cotter Smith, Tom Skerritt, Teena Byrd, Hoon Lee, Peter McRobbie, Diane Neal, Eugenia Kuzmina, Michael Boatman, Bruno Irizarry, Justin Morck, Carlos Leon, Kelly McCreary, Geno Segers, Bridget Regan, Jolly Abraham, Jayce Bartok, Stephen Badalamenti, John Palumbo, Michael Crowe, Sherita Rankins, Margaret Anne Florence, Brady Smith, Annet Mahendru, Alysia Reiner, Gary Hilborn, Ed Moran, Mircea Monroe, Mary Ashlyn Moore, Ward Horton, Pablo Schreiber, Sabina Gadecki, John Bianco, Madison McKinley, Moran Atias, Ashley Fox Linton, Eliza Dushku, Sarah Carter, Donnie Keshawarz, Mía Maestro, Noah Unger, Wayne Duvall, Cody Horn, Susan Misner, Perrey Reeves, Kate Jennings Grant, William Abadie, Robert Funaro, Joe Forbrich, Alex Cranmer, Tracy Jai Edwards, Jennifer Ferrin, Paloma Guzmán, Francie Swift, Ato Essandoh, Charlie Hewson, Elizabeth Marvel, Darien Sills-Evans, Duane McLaughlin, Maria Di Angelis, Doris McCarthy, Charles Malik Whitfield, Ed Heavey, David Alan Basche, Richard Short, Alex Ziwak, Cal Robertson, Tom Mason, Murphy Guyer, Francesco Nuzzi, Ned Eisenberg, Chuck Cooper, Tess Paras, Kelly AuCoin, Brendan Burke, Michael Torpey, Mike Houston, Gavin-Keith Umeh, Tom Degnan, Sharon Washington, Happy Anderson, Karen Pittman, Ezra Knight, Gregory Korostishevsky, Aaron Lazar, Gregg Prosser, Chris Jackson, Isaach De Bankolé, Megan Dodds, William Ragsdale, Laura Ramsey, Michael Potts, Peter Brouwer, Marmee Cosico, Toby Leonard Moore, Nicholas Dullea, Alexandra Socha, Folake Olowofoyeku, Robert Christopher Riley

Propadla jsem šarmu Matta Bomera. A to, že je gay? Nemůžu říct, že bych nebyla šokovaná, ale co. Tak jsem propadla šarmu Neala Caffreyho. A nemyslím si, že bych někdy změnila mých 5*. Zápletka, alespoň v první, druhé a na začátku třetí série je zajímavá a napínavá, od třetí a čtvrté už to jde, pravda, trochu z kopce, ale FBI případy to skvěle kompenzují. Od druhé série se víc komplikují a už to není jen hledání daňových úniků, už jsou to špionáže, sledovačky a tajní agenti. Pro mě kriminální konzert! A s Castlem můžu porovnat jedině první epizodu, dál jsem se totiž nedostala a to myslím stačí: první epizoda Castlu mě nudila, zato první epizoda White Collaru mě nadchla :D Edit: v půlce čtvrté série se z toho začala stávat sračka, hlavně kvůli stupidním dialogům.(22.8.2012)

Seriál je určite pozerateľný, aj keď námetom nie je výnimočný. Dialógy nie sú vypracované tak, ako som čakala, chýba viac humoru, ktorý sa vo výraznejšej miere objavuje až v tretej sérii. Kompenzujú to však charizmatické postavy. Palec hore za Matta Bomera, aj keď je v skutočnosti gay, chlapíka, ktorý dokáže očariť nejednu ženu, zahral výborne. Chýba mi dôslednejšie prezentovanie jeho schopností, čo by zlodeja a falšovateľa, pretože často ich prebíjal jeho šarm, ktorý používal na dosiahnutie cieľov. Keď došlo na vytvorenie falzifikátu, či otváranie trezorov a dverí, scenár bol zrazu zostrihaný. White Collar tým bola odopretá dávka napätia, ktoré by seriálu dodalo šmrnc.(25.8.2013)

Po první sérii z tohoto seriálu teda moc "na větvi" nejsem. Vše je v něm totiž příliš dokonalé. Neal je charismatický, geniální, ženy na něj letí téměř bez výjimky. Navíc je to bývalý brilantní (?) zločinec. Peter je taky bezchybný, má skvělou manželku a případy tahle dvojka řeší jeden za druhým bez větších potíží. Na můj vkus příliš idealizované, předvídatelné, vtipy v seriálu použité většinou dost málo vtipné. Proto White Collar beru jen jako takovou oddychovku, když se chci chvíli podívat na něco nenáročného, tuto funkci to plní skvěle. 60%(19.3.2013)

Tento seriál mě uhranul neskutečným šarmem a rošťáctvím Neala Caffreyho a k tomu všechny ty zápletky a podzápletky. Byl jsem rád, že jsem se mohl něco přiučit o výtvarném umění a falzifikaci (i když asi přitažené za vlasy). Petera Burka jsem si také časem oblíbil, i když to je neskutečný čestňák. Jen konec mě lehce zklamal, ale co asi to dopadlo nejlépe jak mohlo.(4.1.2015)

K bílým límečkům si člověk musí najít cestu. První série totiž nedokáže řádně představit postavy a sympatie k nim nabydete až v jejím samotném závěru. Od druhé sezóny je to ovšem neskutečná feel-good zábava, která je svým vyšetřováním nevražedných zločinů velmi osvěžující. Bomer s DeKayem jsou až příliš učebnicové typy hezouna a byrokrata, ale jednotlivé díly jsou poutavě napsané a v roce 2012 v mnohem lepší formě než přesluhující Castle s Mentalistou.(6.8.2012)

• - I skutečná FBI má divizi, která se specializuje na podvody, loupeže a zpronevěru. (prokda)

• - V 3. epizóde 2. série s názvom "Copycat Caffrey", môžeme vidieť poznámky o Nealovi (Matt Bomer) v sylabách predmetu kriminológie. Jeho meno je tam napísané ako Neal Caffery, pričom správne je to Neal Caffrey. (NST13)

• - Tiffani Thiessen, představitelka Elizabeth Burke, čekala na začátku druhé série své první dítě. Protože byla ve vysokém stupni těhotenství, nemohla přiletět za štábem do New Yorku a všechny její scény v prvních šesti dílech byly natočeny v Los Angeles před klíčovacím plátnem. (Mara12)