Ve službách FBI (TV seriál)

White Collar

Biele goliere

Krimi / Komedie

USA, 2009 - 2014, 59 h 20 min (Minutáž: 75x40 min)

Tvůrci:

Jeff Eastin

Jon Ehrlich

Matt Bomer, Tim DeKay, Willie Garson, Tiffani Thiessen, Sharif Atkins, Marsha Thomason, Hilarie Burton, Diahann Carroll, Natalie Morales, James Rebhorn, Gloria Votsis, Alexandra Daddario, Ross McCall, Noah Emmerich, James Schram, Paul Blackthorne, Anna Chlumsky, Andrew McCarthy, Kevin Kilner, Garret Dillahunt, Lanny Flaherty, Mark Elliot Wilson, Michael Gaston, Deborah Twiss, Heidi Kristoffer, Callie Thorne, Mark Sheppard, John Pyper-Ferguson, Joe Morton, Stephen Gevedon, William Henderson White, Hutch Dano, William Sadler, Kyle Secor, Elizabeth Gillies, Vanessa Ray, Lucy Walters, Dylan Baker, Murray Bartlett, Will Chase, Natalie Gal, Debra Monk, Richard Bekins, Lena Headey, Robert John Burke, Joe Manganiello, Hal Ozsan, Moronai Kanekoa, Patch Darragh, Kate Hodge, Nicole Steinwedell, Cotter Smith, Tom Skerritt, Teena Byrd, Hoon Lee, Peter McRobbie, Diane Neal, Eugenia Kuzmina, Michael Boatman, Bruno Irizarry, Justin Morck, Carlos Leon, Kelly McCreary, Geno Segers, Bridget Regan, Jolly Abraham, Jayce Bartok, Stephen Badalamenti, John Palumbo, Michael Crowe, Sherita Rankins, Margaret Anne Florence, Brady Smith, Annet Mahendru, Alysia Reiner, Gary Hilborn, Ed Moran, Mircea Monroe, Mary Ashlyn Moore, Ward Horton, Pablo Schreiber, Sabina Gadecki, John Bianco, Madison McKinley, Moran Atias, Ashley Fox Linton, Eliza Dushku, Sarah Carter, Donnie Keshawarz, Mía Maestro, Noah Unger, Wayne Duvall, Cody Horn, Susan Misner, Perrey Reeves, Kate Jennings Grant, William Abadie, Robert Funaro, Joe Forbrich, Alex Cranmer, Tracy Jai Edwards, Jennifer Ferrin, Paloma Guzmán, Francie Swift, Ato Essandoh, Charlie Hewson, Elizabeth Marvel, Darien Sills-Evans, Duane McLaughlin, Maria Di Angelis, Doris McCarthy, Charles Malik Whitfield, Ed Heavey, David Alan Basche, Richard Short, Alex Ziwak, Cal Robertson, Tom Mason, Murphy Guyer, Francesco Nuzzi, Ned Eisenberg, Chuck Cooper, Tess Paras, Kelly AuCoin, Brendan Burke, Michael Torpey, Mike Houston, Gavin-Keith Umeh, Tom Degnan, Sharon Washington, Happy Anderson, Karen Pittman, Ezra Knight, Gregory Korostishevsky, Aaron Lazar, Gregg Prosser, Chris Jackson, Isaach De Bankolé, Megan Dodds, William Ragsdale, Henry Stram, Laura Ramsey, Michael Potts, Peter Brouwer, Marmee Cosico, Toby Leonard Moore, Nicholas Dullea, Alexandra Socha, Folake Olowofoyeku, Robert Christopher Riley, Ira Hawkins, Sean Ringgold, Don Kurt, Ivan Martin, Mike Hodge, Tim Hopper, Steve Park, Chuck Carrington, Cindy Cheung, Scott Evans, Joe Lisi, Danny Fischer, Kevin Kane, David Wohl, Karl Bury, Bhavesh Patel, Shirley Rumierk, James DiGiacomo, Adam Goldberg, Kerry Butler, Byron Jennings, Anthony Bradford, Carlo Rota, Arian Moayed, John Ventimiglia, Kirk Acevedo, Sarah Wynter, Chris Stack, Deanna Russo, Kim Shaw, Natalia Klimas, Brad Lee Wind, Reathel Bean, T. Ryder Smith, Carmel Amit, Jacinto Taras Riddick, Lucas Salvagno, Jojo Gonzalez

po třech sériích a na začátku 4., dávám 4 hvězdy... jsou určitě seriály s mnohem bombastičtějšími zápletkami, ale tohle je celkem fajn záležitost na občasné pokoukání a v druhé a třetí sérii zápletka dost dobře graduje... po dvou dílech 4. série si ale říkám jestli už to není trochu moc absurdní natahování téhož stále dokola... no uvidíme...(21.8.2012)

Tak tohle mě prostě baví. Hned pilot byl originální, inteligentní a zajímavý. Trochu odlišný kriminální seriál, který se soustředí nikoliv především na vraždy, ale podvody, padělky a zpronevěru. Sympatický mi je především hlavní hrdina Matt Bomer, který mě dokáže kolikrát i svými obyčejnými dialogy rozesmát. Spolu s Williem Garsonem tvoří dvojici k popukání. Jsem zvědavá, co se z toho po pár sezónách vyklube. Určitě stojí za to sledovat.(17.3.2012)

• Hrus

Základní myšlenka - brilantní podvodník pomáhá detektivovi v řešení jeho případů (většinou podvodů a padělání) stojí a padá na hlavních postavách. Jejich charaktery jsou v pilotu načrtnuty zajímavě, ale scénář jich neumí využít. Případy samotné jsou obyčejné a dialogy nejsou tak jiskrné jako ve známějších seriálech (jako Mentalista, Castle, Bones), rovněž hlavní hrdina není tak výrazný (a myslím, že to není ani tak vina herce, jako scénáře, který ho nenechá být tak cool, jak se tváří - skoror vůbec nehláškuje). Prostě v dnešní záplavě seriálů je to pouze průměrné. Bohužel pilot byl lepší než následující díly a hodně rychle se to okoukalo. Hodnoceno po S01E05.(23.2.2011)

K bílým límečkům si člověk musí najít cestu. První série totiž nedokáže řádně představit postavy a sympatie k nim nabydete až v jejím samotném závěru. Od druhé sezóny je to ovšem neskutečná feel-good zábava, která je svým vyšetřováním nevražedných zločinů velmi osvěžující. Bomer s DeKayem jsou až příliš učebnicové typy hezouna a byrokrata, ale jednotlivé díly jsou poutavě napsané a v roce 2012 v mnohem lepší formě než přesluhující Castle s Mentalistou.(6.8.2012)

Propadla jsem šarmu Matta Bomera. A to, že je gay? Nemůžu říct, že bych nebyla šokovaná, ale co. Tak jsem propadla šarmu Neala Caffreyho. A nemyslím si, že bych někdy změnila mých 5*. Zápletka, alespoň v první, druhé a na začátku třetí série je zajímavá a napínavá, od třetí a čtvrté už to jde, pravda, trochu z kopce, ale FBI případy to skvěle kompenzují. Od druhé série se víc komplikují a už to není jen hledání daňových úniků, už jsou to špionáže, sledovačky a tajní agenti. Pro mě kriminální konzert! A s Castlem můžu porovnat jedině první epizodu, dál jsem se totiž nedostala a to myslím stačí: první epizoda Castlu mě nudila, zato první epizoda White Collaru mě nadchla :D Edit: v půlce čtvrté série se z toho začala stávat sračka, hlavně kvůli stupidním dialogům.(22.8.2012)

• - Spoiler: Celým seriálem se táhne záhada hrací skříňky a otázka, jakou úlohu má v příběhu Kate. (prokda)

• - Napriek tomu, že v seriáli Matt Bomer (Neal Caffrey) stvárňuje veľkého lámača ženských sŕdc, v reálnom živote sa priznal, že je homosexuál a spolu s partnerom sa starajú o tri deti. (lilina133)

• - Tiffani Thiessen, představitelka Elizabeth Burke, čekala na začátku druhé série své první dítě. Protože byla ve vysokém stupni těhotenství, nemohla přiletět za štábem do New Yorku a všechny její scény v prvních šesti dílech byly natočeny v Los Angeles před klíčovacím plátnem. (Mara12)