Ve službách FBI (TV seriál)

White Collar

Biele goliere

Krimi / Komedie

USA, 2009 - 2014, 59 h 20 min (Minutáž: 75x40 min)

Jon Ehrlich

Matt Bomer, Tim DeKay, Willie Garson, Tiffani Thiessen, Sharif Atkins, Marsha Thomason, Hilarie Burton, Diahann Carroll, Natalie Morales, James Rebhorn, Gloria Votsis, Alexandra Daddario, Ross McCall, Noah Emmerich, James Schram, Paul Blackthorne, Anna Chlumsky, Andrew McCarthy, Kevin Kilner, Garret Dillahunt, Lanny Flaherty, Mark Elliot Wilson, Michael Gaston, Deborah Twiss, Heidi Kristoffer, Callie Thorne, Mark Sheppard, John Pyper-Ferguson, Joe Morton, Stephen Gevedon, William Henderson White, Hutch Dano, William Sadler, Kyle Secor, Elizabeth Gillies, Vanessa Ray, Lucy Walters, Dylan Baker, Murray Bartlett, Will Chase, Natalie Gal, Debra Monk, Richard Bekins, Lena Headey, Robert John Burke, Joe Manganiello, Hal Ozsan, Moronai Kanekoa, Patch Darragh, Kate Hodge, Nicole Steinwedell, Cotter Smith, Tom Skerritt, Teena Byrd, Hoon Lee, Peter McRobbie, Diane Neal, Eugenia Kuzmina, Michael Boatman, Bruno Irizarry, Justin Morck, Carlos Leon, Kelly McCreary, Geno Segers, Bridget Regan, Jolly Abraham, Jayce Bartok, Stephen Badalamenti, John Palumbo, Michael Crowe, Sherita Rankins, Margaret Anne Florence, Brady Smith, Annet Mahendru, Alysia Reiner, Gary Hilborn, Ed Moran, Mircea Monroe, Mary Ashlyn Moore, Ward Horton, Pablo Schreiber, Sabina Gadecki, John Bianco, Madison McKinley, Moran Atias, Ashley Fox Linton, Eliza Dushku, Sarah Carter, Donnie Keshawarz, Mía Maestro, Noah Unger, Wayne Duvall, Cody Horn, Susan Misner, Perrey Reeves, Kate Jennings Grant, William Abadie, Robert Funaro, Joe Forbrich, Alex Cranmer, Tracy Jai Edwards, Jennifer Ferrin, Paloma Guzmán, Francie Swift, Ato Essandoh, Charlie Hewson, Elizabeth Marvel, Darien Sills-Evans, Duane McLaughlin, Maria Di Angelis, Doris McCarthy, Charles Malik Whitfield, Ed Heavey, David Alan Basche, Richard Short, Alex Ziwak, Cal Robertson, Tom Mason, Murphy Guyer, Francesco Nuzzi, Ned Eisenberg, Chuck Cooper, Tess Paras, Kelly AuCoin, Brendan Burke, Michael Torpey, Mike Houston, Gavin-Keith Umeh, Tom Degnan, Sharon Washington, Happy Anderson, Karen Pittman, Ezra Knight, Gregory Korostishevsky, Aaron Lazar, Gregg Prosser, Chris Jackson, Isaach De Bankolé, Megan Dodds, William Ragsdale, Henry Stram, Laura Ramsey, Michael Potts, Peter Brouwer, Marmee Cosico, Toby Leonard Moore, Nicholas Dullea, Alexandra Socha, Folake Olowofoyeku, Robert Christopher Riley, Ira Hawkins, Sean Ringgold, Don Kurt, Ivan Martin, Mike Hodge

Napad zajimavej, ale bohuzel ho nedokaze podrzet ani hlavni hrdina, jehoz nijakost doslova bije do oci, ani scenare jednotlivejch epizod, ktery zdaleka nevytezujou moznosti v TV doposud opomijenyho zlocinu v umeleckejch sferach. Je to cely takovy povrchni, trebas zabavny, ale rozhodne nijak zvlast napinavy. Kockopes.(26.4.2010)

Tady je jeden problém. Nutí vás to, aby se vám to líbilo. Sexy postavy. Bohatství. FBI. NY. Někdo si řekl, co by byla totální tutovka, co se prostě musí líbit?! Kombinace všeho, co lidi chtějí. Já se na to dívám hlavně kvůli Mattovi. Byla jsem až překvapená kolik lidí kouká na něco jen kvůli přitažlivému protějšku. Kombinace s kriminálkou mou oblíbenou, občas i bez vraždy je to příjemné. Někdy člověk ocení, že všude netečou potoky krve a nemusí se dívat na rozpitvané umrlce. Řeší se podvody všeho druhu (padělání ať peněz či obrazů). S dalšími a dalšími díly, snižuji známku a nějak mě to začíná nudit. Konec 2. řady začíná přibývat na tempu a je zábavnější, vtipnější.(17.4.2015)

Po zhlédnutí obou dvou (dosavadních) sérií musím říct, že se tento seriál opravdu povedl. Možná je to tím, že jsem narozdíl od jiných komentujících neviděla ani jediný díl často zmiňovaného seriálu Castle, dokonce nejsem ani fanynka Prison Breaku - možná právě proto jsem to pochopila jako pokračování filmu Catch me if you can, a ne jako nepovedenou kopii už natočených seriálů. 1. série: Mé pocity z pilotu byly poněkud smíšené, ale další díly mě naprosto pohltily. Je krásné, kolik milého humoru se do téhle netradiční kriminálky vleze. Mou oblíbenou postavou se nestal modrooký Neal, nýbrž plešatý Mozzie aneb Dante Haversham. Jeho repliky jsou prostě dokonalé. Doufám, že v budoucnu odhalí další kousky ze své sbírky vysloužilého ruského vojenského vybavení. Závěr 1. série mě docela překvapil. 2. série: Závěr předchozí série naznačil, čím se bude Neal zabývat dalších pár měsíců. A scénář nezklamal. Potěšilo mě, že se v této sérii (kromě hledání vraha Kate) scénáristé více zaměřili na vztah mezi Nealem a Mozziem. A přidávám malé plus za obsazení role Vincenta Adlera Andrew McCarthym. Skvělá volba! Už se těším na třetí sérii, kde nespíš budou vztahy mezi některými postavami (zejména mezi Nealem a Peterem) skřípat.(29.3.2011)

Konečně jsem se odhodlala k napsání komentáře. Od prvního dílu jsem byla nadšená a tohle nadšení mi vydrželo dodnes. Peter a Neal jsou výborný tým, zboňuju Mozzieho i Elizabeth a Dianu a Jonese. Všechni jsou naprosto úžasní, ale je jasné, že v čele stojí Neal Caffrey (Matt Bomer), nejen že je "damn hot", ale taky skvělý herec. Na White Collar se mi líbí téma, styl,... žádné mrtvoly v kyselině jako u C.S.I. Každá série je v něčem báječná, ale Neal je úplně jiný, když *spoiler* umřela Kate. Začne si s krásnou zrzkou z pojišťovny a taky mu půjde o život. *konec spoileru* White Collar je dnes už srdcová záležitost.(1.9.2012)

První série představila zajímavé prostředí a postavy, ale jinak moc nešlapala (3*). Naštěstí jsem se po čase donutil i na druhou, a dobře jsem udělal. Hlavní příběhová linka se parádně rozjíždí a i epizodní zápletky stojí za to. Navíc konečně dostávají víc prostoru parádní vedlejší postavy - Mozzie, Ellie, Alex, Diana... A až do konce tahle úroveň drží, takže za mě stabilních 80% a těším se na pokračování!(24.11.2013)

• - Seriál se natáčí v New Yorku a město hraje v seriálu i důležitou roli – Neal se smí volně pohybovat jen po jeho centru. (prokda)

• - I skutečná FBI má divizi, která se specializuje na podvody, loupeže a zpronevěru. (prokda)

• - Spoiler: Celým seriálem se táhne záhada hrací skříňky a otázka, jakou úlohu má v příběhu Kate. (prokda)