Ve službách FBI (TV seriál)

White Collar

Biele goliere

Krimi / Komedie

USA, 2009–2014, 59 h 20 min (Minutáž: 40–55 min)

Tvůrci:

Jeff Eastin

Jon Ehrlich

Matt Bomer, Tim DeKay, Willie Garson, Tiffani Thiessen, Sharif Atkins, Marsha Thomason, Hilarie Burton, Diahann Carroll, Natalie Morales, James Rebhorn, Gloria Votsis, Alexandra Daddario, Ross McCall, Noah Emmerich, James Schram, Paul Blackthorne, Anna Chlumsky, Andrew McCarthy, Kevin Kilner, Garret Dillahunt, Lanny Flaherty, Mark Elliot Wilson, Michael Gaston, Deborah Twiss, Heidi Kristoffer, Callie Thorne, Mark Sheppard, John Pyper-Ferguson, Joe Morton, Stephen Gevedon, William Henderson White, Hutch Dano, William Sadler, Kyle Secor, Elizabeth Gillies, Vanessa Ray, Lucy Walters, Dylan Baker, Murray Bartlett, Will Chase, Natalie Gal, Debra Monk, Richard Bekins, Lena Headey, Robert John Burke, Joe Manganiello, Hal Ozsan, Moronai Kanekoa, Patch Darragh, Kate Hodge, Nicole Steinwedell, Cotter Smith, Tom Skerritt, Teena Byrd, Hoon Lee, Peter McRobbie, Diane Neal, Eugenia Kuzmina, Michael Boatman, Bruno Irizarry, Justin Morck, Carlos Leon, Kelly McCreary, Geno Segers, Bridget Regan, Jolly Abraham, Jayce Bartok, Stephen Badalamenti, John Palumbo, Michael Crowe, Sherita Rankins, Margaret Anne Florence, Brady Smith, Annet Mahendru, Alysia Reiner, Gary Hilborn, Ed Moran, Mircea Monroe, Mary Ashlyn Moore, Ward Horton, Pablo Schreiber, Sabina Gadecki, John Bianco, Madison McKinley, Moran Atias, Ashley Fox Linton, Eliza Dushku, Sarah Carter, Donnie Keshawarz, Mía Maestro, Noah Unger, Wayne Duvall, Cody Horn, Susan Misner, Perrey Reeves, Kate Jennings Grant, William Abadie, Robert Funaro, Joe Forbrich, Alex Cranmer, Tracy Jai Edwards, Jennifer Ferrin, Paloma Guzmán, Francie Swift, Ato Essandoh, Charlie Hewson, Elizabeth Marvel, Darien Sills-Evans, Duane McLaughlin, Maria Di Angelis, Doris McCarthy, Charles Malik Whitfield, Ed Heavey, David Alan Basche, Richard Short, Alex Ziwak, Cal Robertson, Tom Mason, Murphy Guyer, Francesco Nuzzi, Ned Eisenberg, Chuck Cooper, Tess Paras, Kelly AuCoin, Brendan Burke, Michael Torpey, Mike Houston, Gavin-Keith Umeh, Tom Degnan, Sharon Washington, Happy Anderson, Karen Pittman, Ezra Knight, Gregory Korostishevsky, Aaron Lazar, Gregg Prosser, Chris Jackson, Isaach De Bankolé, Megan Dodds, William Ragsdale, Henry Stram, Laura Ramsey, Michael Potts, Peter Brouwer, Marmee Cosico, Toby Leonard Moore, Nicholas Dullea, Alexandra Socha, Folake Olowofoyeku, Robert Christopher Riley, Ira Hawkins, Sean Ringgold, Don Kurt, Ivan Martin, Mike Hodge, Tim Hopper, Steve Park, Chuck Carrington, Cindy Cheung, Scott Evans, Joe Lisi, Danny Fischer, Kevin Kane, David Wohl, Karl Bury, Bhavesh Patel, Shirley Rumierk, James DiGiacomo, Adam Goldberg, Kerry Butler, Byron Jennings, Anthony Bradford, Carlo Rota, Arian Moayed, John Ventimiglia, Kirk Acevedo, Sarah Wynter, Chris Stack, Deanna Russo, Kim Shaw, Natalia Klimas, Brad Lee Wind, Reathel Bean, T. Ryder Smith, Carmel Amit, Jacinto Taras Riddick, Lucas Salvagno, Jojo Gonzalez, Tom Day, Crystal Chiu, Jonathan Tucker, Erik Palladino, Kate Levering, Edoardo Ballerini, Gina Hernandez, Tim Matheson, Aidan Quinn, Christine Evangelista, Diane Farr, Robert Clohessy, Ivo Velon, Michael Filipowich, John Larroquette, Michael Aronov, Jeremy Davidson, Max Martini, Griffin Dunne, Renée Elise Goldsberry, Lou Martini Jr., Reggie Lee, Joseph Sikora, Billy Dee Williams, Richard Schiff, Mary Testa, Christopher Jacot, Neil Jackson, Christopher Masterson, Danny Masterson, Jayne Atkinson, Ernie Hudson, Al Sapienza, Jonathan Silverman, Mädchen Amick, Dana Ashbrook, Olek Krupa, Jennifer Missoni, Rochelle Aytes, Jamie Harris, Beau Bridges, Thomas Kopache, Graham Phillips, Rosalyn Coleman, John Rothman, Drew Beasley, Lola Glaudini, Bailey Chase, Geoffrey Wigdor, Patricia Kalember, Judith Ivey, Mekhi Phifer, Gregg Henry, Raymond Cruz, Andrea Navedo, Brett Cullen, Michael Weston, Laurie Williams, Laura Vandervoort, Peter Hermann, Casey Siemaszko, Blanchard Ryan, Rebecca Mader, Damian Young, Nicholas Turturro, Catherine Mary Stewart, Treat Williams, Victor Webster, Sprague Grayden, Paweł Szajda, Titus Welliver, Reed Diamond, Peter Scolari, Bill Bellamy, Keith Robinson, Jackson Rathbone, Jessica McNamee, Emily Procter, Molly Price, Bill Sage, James McCaffrey, Boris McGiver, Warren Kole, Richard Thomas, Zachary Booth, Kara Hayward, Mike Dopud, Kim Dickens, Christian Campbell, Tobias Truvillion, Željko Ivanek, Rebecca Hazlewood, Aaron McPherson, Micah Hauptman, Kevin Brown, Steven Pasquale, Madison Riley, Rosa Arredondo, Malachy Cleary, Danny Mastrogiorgio, Kate Gilligan, Joseph R. Gannascoli, Victoria Barabas, Brian Donahue, Frank De Julio, Berto Colon, Haneefah Wood, Shawna Christensen, Albert Jones, Cliff Bemis, Victor Cruz, Ali Ahn, Jakob Von Eichel, Julee Cerda, Robert Cuccioli, Ed Morrone, James Biberi, Michael Mulheren

Tento seriál mě uhranul neskutečným šarmem a rošťáctvím Neala Caffreyho a k tomu všechny ty zápletky a podzápletky. Byl jsem rád, že jsem se mohl něco přiučit o výtvarném umění a falzifikaci (i když asi přitažené za vlasy). Petera Burka jsem si také časem oblíbil, i když to je neskutečný čestňák. Jen konec mě lehce zklamal, ale co asi to dopadlo nejlépe jak mohlo.(4.1.2015)

• Hrus

Základní myšlenka - brilantní podvodník pomáhá detektivovi v řešení jeho případů (většinou podvodů a padělání) stojí a padá na hlavních postavách. Jejich charaktery jsou v pilotu načrtnuty zajímavě, ale scénář jich neumí využít. Případy samotné jsou obyčejné a dialogy nejsou tak jiskrné jako ve známějších seriálech (jako Mentalista, Castle, Bones), rovněž hlavní hrdina není tak výrazný (a myslím, že to není ani tak vina herce, jako scénáře, který ho nenechá být tak cool, jak se tváří - skoror vůbec nehláškuje). Prostě v dnešní záplavě seriálů je to pouze průměrné. Bohužel pilot byl lepší než následující díly a hodně rychle se to okoukalo. Hodnoceno po S01E05.(23.2.2011)

Jsem zklamán z toho, že FBI, CIA, NSA. DIA, BIS, GRU, BND ani žádná jiná tajná zkratka, dosud neprojevila zájem o mé neocenitelné služby. To padělatel Neal měl větší štěstí a může si pod otcovským dohledem FBI rozehrávat svou hru na všechny světové strany. Mne to tedy docela dost baví a taky mne to žene vpřed, abych svou nejodbornější odborností vyprovokoval alespoň ukrajinskou SBU k nabídce, že jí budu při výcviku sloužit jako živý terč.(28.4.2014)

Tak tohle mě prostě baví. Hned pilot byl originální, inteligentní a zajímavý. Trochu odlišný kriminální seriál, který se soustředí nikoliv především na vraždy, ale podvody, padělky a zpronevěru. Sympatický mi je především hlavní hrdina Matt Bomer, který mě dokáže kolikrát i svými obyčejnými dialogy rozesmát. Spolu s Williem Garsonem tvoří dvojici k popukání. Jsem zvědavá, co se z toho po pár sezónách vyklube. Určitě stojí za to sledovat.(17.3.2012)

po třech sériích a na začátku 4., dávám 4 hvězdy... jsou určitě seriály s mnohem bombastičtějšími zápletkami, ale tohle je celkem fajn záležitost na občasné pokoukání a v druhé a třetí sérii zápletka dost dobře graduje... po dvou dílech 4. série si ale říkám jestli už to není trochu moc absurdní natahování téhož stále dokola... no uvidíme...(21.8.2012)

• - Seriál se natáčí v New Yorku a město hraje v seriálu i důležitou roli – Neal se smí volně pohybovat jen po jeho centru. (prokda)

• - I skutečná FBI má divizi, která se specializuje na podvody, loupeže a zpronevěru. (prokda)

• - Napriek tomu, že v seriáli Matt Bomer (Neal Caffrey) stvárňuje veľkého lámača ženských sŕdc, v reálnom živote sa priznal, že je homosexuál a spolu s partnerom sa starajú o tri deti. (lilina133)