Ve službách FBI (TV seriál)

White Collar

Biele goliere

Krimi / Komedie

USA, 2009 - 2014, 59 h 20 min (Minutáž: 75x40 min)

Tvůrci:

Jeff Eastin

Jon Ehrlich

Matt Bomer, Tim DeKay, Willie Garson, Tiffani Thiessen, Sharif Atkins, Marsha Thomason, Hilarie Burton, Diahann Carroll, Natalie Morales, James Rebhorn, Gloria Votsis, Alexandra Daddario, Ross McCall, Noah Emmerich, James Schram, Paul Blackthorne, Anna Chlumsky, Andrew McCarthy, Kevin Kilner, Garret Dillahunt, Lanny Flaherty, Mark Elliot Wilson, Michael Gaston, Deborah Twiss, Heidi Kristoffer, Callie Thorne, Mark Sheppard, John Pyper-Ferguson, Joe Morton, Stephen Gevedon, William Henderson White, Hutch Dano, William Sadler, Kyle Secor, Elizabeth Gillies, Vanessa Ray, Lucy Walters, Dylan Baker, Murray Bartlett, Will Chase, Natalie Gal, Debra Monk, Richard Bekins, Lena Headey, Robert John Burke, Joe Manganiello, Hal Ozsan, Moronai Kanekoa, Patch Darragh, Kate Hodge, Nicole Steinwedell, Cotter Smith, Tom Skerritt, Teena Byrd, Hoon Lee, Peter McRobbie, Diane Neal, Eugenia Kuzmina, Michael Boatman, Bruno Irizarry, Justin Morck, Carlos Leon, Kelly McCreary, Geno Segers, Bridget Regan, Jolly Abraham, Jayce Bartok, Stephen Badalamenti, John Palumbo, Michael Crowe, Sherita Rankins, Margaret Anne Florence, Brady Smith, Annet Mahendru, Alysia Reiner, Gary Hilborn, Ed Moran, Mircea Monroe, Mary Ashlyn Moore, Ward Horton, Pablo Schreiber, Sabina Gadecki, John Bianco, Madison McKinley, Moran Atias, Ashley Fox Linton, Eliza Dushku, Sarah Carter, Donnie Keshawarz, Mía Maestro, Noah Unger, Wayne Duvall, Cody Horn, Susan Misner, Perrey Reeves, Kate Jennings Grant, William Abadie, Robert Funaro, Joe Forbrich, Alex Cranmer, Tracy Jai Edwards, Jennifer Ferrin, Paloma Guzmán, Francie Swift, Ato Essandoh, Charlie Hewson, Elizabeth Marvel, Darien Sills-Evans, Duane McLaughlin, Maria Di Angelis, Doris McCarthy, Charles Malik Whitfield, Ed Heavey, David Alan Basche, Richard Short, Alex Ziwak, Cal Robertson, Tom Mason, Murphy Guyer, Francesco Nuzzi, Ned Eisenberg, Chuck Cooper, Tess Paras, Kelly AuCoin, Brendan Burke, Michael Torpey, Mike Houston, Gavin-Keith Umeh, Tom Degnan, Sharon Washington, Happy Anderson, Karen Pittman, Ezra Knight, Gregory Korostishevsky, Aaron Lazar, Gregg Prosser, Chris Jackson, Isaach De Bankolé, Megan Dodds, William Ragsdale, Henry Stram, Laura Ramsey, Michael Potts, Peter Brouwer, Marmee Cosico, Toby Leonard Moore, Nicholas Dullea, Alexandra Socha, Folake Olowofoyeku, Robert Christopher Riley, Ira Hawkins, Sean Ringgold, Don Kurt, Ivan Martin, Mike Hodge, Tim Hopper, Steve Park, Chuck Carrington, Cindy Cheung, Scott Evans, Joe Lisi, Danny Fischer, Kevin Kane, David Wohl, Karl Bury, Bhavesh Patel, Shirley Rumierk, James DiGiacomo, Adam Goldberg, Kerry Butler, Byron Jennings, Anthony Bradford, Carlo Rota, Arian Moayed, John Ventimiglia, Kirk Acevedo, Sarah Wynter, Chris Stack, Deanna Russo, Kim Shaw, Natalia Klimas, Brad Lee Wind, Reathel Bean, T. Ryder Smith, Carmel Amit, Jacinto Taras Riddick, Lucas Salvagno, Jojo Gonzalez

Konečně jsem se odhodlala k napsání komentáře. Od prvního dílu jsem byla nadšená a tohle nadšení mi vydrželo dodnes. Peter a Neal jsou výborný tým, zboňuju Mozzieho i Elizabeth a Dianu a Jonese. Všechni jsou naprosto úžasní, ale je jasné, že v čele stojí Neal Caffrey (Matt Bomer), nejen že je "damn hot", ale taky skvělý herec. Na White Collar se mi líbí téma, styl,... žádné mrtvoly v kyselině jako u C.S.I. Každá série je v něčem báječná, ale Neal je úplně jiný, když *spoiler* umřela Kate. Začne si s krásnou zrzkou z pojišťovny a taky mu půjde o život. *konec spoileru* White Collar je dnes už srdcová záležitost.(1.9.2012)

Tak tohle mě prostě baví. Hned pilot byl originální, inteligentní a zajímavý. Trochu odlišný kriminální seriál, který se soustředí nikoliv především na vraždy, ale podvody, padělky a zpronevěru. Sympatický mi je především hlavní hrdina Matt Bomer, který mě dokáže kolikrát i svými obyčejnými dialogy rozesmát. Spolu s Williem Garsonem tvoří dvojici k popukání. Jsem zvědavá, co se z toho po pár sezónách vyklube. Určitě stojí za to sledovat.(17.3.2012)

Propadla jsem šarmu Matta Bomera. A to, že je gay? Nemůžu říct, že bych nebyla šokovaná, ale co. Tak jsem propadla šarmu Neala Caffreyho. A nemyslím si, že bych někdy změnila mých 5*. Zápletka, alespoň v první, druhé a na začátku třetí série je zajímavá a napínavá, od třetí a čtvrté už to jde, pravda, trochu z kopce, ale FBI případy to skvěle kompenzují. Od druhé série se víc komplikují a už to není jen hledání daňových úniků, už jsou to špionáže, sledovačky a tajní agenti. Pro mě kriminální konzert! A s Castlem můžu porovnat jedině první epizodu, dál jsem se totiž nedostala a to myslím stačí: první epizoda Castlu mě nudila, zato první epizoda White Collaru mě nadchla :D Edit: v půlce čtvrté série se z toho začala stávat sračka, hlavně kvůli stupidním dialogům.(22.8.2012)

• Hrus

Základní myšlenka - brilantní podvodník pomáhá detektivovi v řešení jeho případů (většinou podvodů a padělání) stojí a padá na hlavních postavách. Jejich charaktery jsou v pilotu načrtnuty zajímavě, ale scénář jich neumí využít. Případy samotné jsou obyčejné a dialogy nejsou tak jiskrné jako ve známějších seriálech (jako Mentalista, Castle, Bones), rovněž hlavní hrdina není tak výrazný (a myslím, že to není ani tak vina herce, jako scénáře, který ho nenechá být tak cool, jak se tváří - skoror vůbec nehláškuje). Prostě v dnešní záplavě seriálů je to pouze průměrné. Bohužel pilot byl lepší než následující díly a hodně rychle se to okoukalo. Hodnoceno po S01E05.(23.2.2011)

Po zhlédnutí obou dvou (dosavadních) sérií musím říct, že se tento seriál opravdu povedl. Možná je to tím, že jsem narozdíl od jiných komentujících neviděla ani jediný díl často zmiňovaného seriálu Castle, dokonce nejsem ani fanynka Prison Breaku - možná právě proto jsem to pochopila jako pokračování filmu Catch me if you can, a ne jako nepovedenou kopii už natočených seriálů. 1. série: Mé pocity z pilotu byly poněkud smíšené, ale další díly mě naprosto pohltily. Je krásné, kolik milého humoru se do téhle netradiční kriminálky vleze. Mou oblíbenou postavou se nestal modrooký Neal, nýbrž plešatý Mozzie aneb Dante Haversham. Jeho repliky jsou prostě dokonalé. Doufám, že v budoucnu odhalí další kousky ze své sbírky vysloužilého ruského vojenského vybavení. Závěr 1. série mě docela překvapil. 2. série: Závěr předchozí série naznačil, čím se bude Neal zabývat dalších pár měsíců. A scénář nezklamal. Potěšilo mě, že se v této sérii (kromě hledání vraha Kate) scénáristé více zaměřili na vztah mezi Nealem a Mozziem. A přidávám malé plus za obsazení role Vincenta Adlera Andrew McCarthym. Skvělá volba! Už se těším na třetí sérii, kde nespíš budou vztahy mezi některými postavami (zejména mezi Nealem a Peterem) skřípat.(29.3.2011)

• - Seriál se natáčí v New Yorku a město hraje v seriálu i důležitou roli – Neal se smí volně pohybovat jen po jeho centru. (prokda)

• - Spoiler: Celým seriálem se táhne záhada hrací skříňky a otázka, jakou úlohu má v příběhu Kate. (prokda)

• - Napriek tomu, že v seriáli Matt Bomer (Neal Caffrey) stvárňuje veľkého lámača ženských sŕdc, v reálnom živote sa priznal, že je homosexuál a spolu s partnerom sa starajú o tri deti. (lilina133)