Ve službách FBI (TV seriál)

White Collar

Biele goliere

Krimi / Komedie

USA, 2009 - 2014, 59 h 20 min (Minutáž: 75x40 min)

Tvůrci:

Jeff Eastin

Jon Ehrlich

Matt Bomer, Tim DeKay, Willie Garson, Tiffani Thiessen, Sharif Atkins, Marsha Thomason, Hilarie Burton, Diahann Carroll, Natalie Morales, James Rebhorn, Gloria Votsis, Alexandra Daddario, Ross McCall, Noah Emmerich, James Schram, Paul Blackthorne, Anna Chlumsky, Andrew McCarthy, Kevin Kilner, Garret Dillahunt, Lanny Flaherty, Mark Elliot Wilson, Michael Gaston, Deborah Twiss, Heidi Kristoffer, Callie Thorne, Mark Sheppard, John Pyper-Ferguson, Joe Morton, Stephen Gevedon, William Henderson White, Hutch Dano, William Sadler, Kyle Secor, Elizabeth Gillies, Vanessa Ray, Lucy Walters, Dylan Baker, Murray Bartlett, Will Chase, Natalie Gal, Debra Monk, Richard Bekins, Lena Headey, Robert John Burke, Joe Manganiello, Hal Ozsan, Moronai Kanekoa, Patch Darragh, Kate Hodge, Nicole Steinwedell, Cotter Smith, Tom Skerritt, Teena Byrd, Hoon Lee, Peter McRobbie, Diane Neal, Eugenia Kuzmina, Michael Boatman, Bruno Irizarry, Justin Morck, Carlos Leon, Kelly McCreary, Geno Segers, Bridget Regan, Jolly Abraham, Jayce Bartok, Stephen Badalamenti, John Palumbo, Michael Crowe, Sherita Rankins, Margaret Anne Florence, Brady Smith, Annet Mahendru, Alysia Reiner, Gary Hilborn, Ed Moran, Mircea Monroe, Mary Ashlyn Moore, Ward Horton, Pablo Schreiber, Sabina Gadecki, John Bianco, Madison McKinley, Moran Atias, Ashley Fox Linton, Eliza Dushku, Sarah Carter, Donnie Keshawarz, Mía Maestro, Noah Unger, Wayne Duvall, Cody Horn, Susan Misner, Perrey Reeves, Kate Jennings Grant, William Abadie, Robert Funaro, Joe Forbrich, Alex Cranmer, Tracy Jai Edwards, Jennifer Ferrin, Paloma Guzmán, Francie Swift, Ato Essandoh, Charlie Hewson, Elizabeth Marvel, Darien Sills-Evans, Duane McLaughlin, Maria Di Angelis, Doris McCarthy, Charles Malik Whitfield, Ed Heavey, David Alan Basche, Richard Short, Alex Ziwak, Cal Robertson, Tom Mason, Murphy Guyer, Francesco Nuzzi, Ned Eisenberg, Chuck Cooper, Tess Paras, Kelly AuCoin, Brendan Burke, Michael Torpey, Mike Houston, Gavin-Keith Umeh, Tom Degnan, Sharon Washington, Happy Anderson, Karen Pittman, Ezra Knight, Gregory Korostishevsky, Aaron Lazar, Gregg Prosser, Chris Jackson, Isaach De Bankolé, Megan Dodds, William Ragsdale, Henry Stram, Laura Ramsey, Michael Potts, Peter Brouwer, Marmee Cosico, Toby Leonard Moore, Nicholas Dullea, Alexandra Socha, Folake Olowofoyeku, Robert Christopher Riley, Ira Hawkins, Sean Ringgold, Don Kurt, Ivan Martin, Mike Hodge, Tim Hopper, Steve Park, Chuck Carrington, Cindy Cheung, Scott Evans, Joe Lisi, Danny Fischer, Kevin Kane, David Wohl, Karl Bury, Bhavesh Patel, Shirley Rumierk, James DiGiacomo, Adam Goldberg, Kerry Butler, Byron Jennings, Anthony Bradford, Carlo Rota, Arian Moayed, John Ventimiglia, Kirk Acevedo, Sarah Wynter, Chris Stack, Deanna Russo, Kim Shaw, Natalia Klimas, Brad Lee Wind, Reathel Bean, T. Ryder Smith, Carmel Amit, Jacinto Taras Riddick, Lucas Salvagno, Jojo Gonzalez, Tom Day, Crystal Chiu, Jonathan Tucker, Erik Palladino, Kate Levering, Edoardo Ballerini, Gina Hernandez, Tim Matheson, Aidan Quinn, Christine Evangelista, Diane Farr, Robert Clohessy, Ivo Velon, Michael Filipowich, John Larroquette, Michael Aronov, Jeremy Davidson, Max Martini, Griffin Dunne, Renée Goldsberry, Lou Martini Jr., Reggie Lee, Joseph Sikora, Billy Dee Williams, Richard Schiff, Mary Testa, Christopher Jacot, Neil Jackson, Christopher Masterson, Danny Masterson, Jayne Atkinson, Ernie Hudson, Al Sapienza, Jonathan Silverman, Mädchen Amick, Dana Ashbrook, Olek Krupa, Jennifer Missoni, Rochelle Aytes, Jamie Harris, Beau Bridges, Thomas Kopache, Graham Phillips, Rosalyn Coleman, John Rothman, Drew Beasley, Lola Glaudini, Bailey Chase, Geoffrey Wigdor, Patricia Kalember, Judith Ivey, Mekhi Phifer, Gregg Henry, Raymond Cruz, Andrea Navedo, Brett Cullen, Michael Weston, Laurie Williams, Laura Vandervoort, Peter Hermann, Casey Siemaszko, Blanchard Ryan, Rebecca Mader, Damian Young, Nicholas Turturro, Catherine Mary Stewart, Treat Williams, Victor Webster, Sprague Grayden, Paweł Szajda, Titus Welliver, Reed Diamond, Peter Scolari, Bill Bellamy, Keith Robinson, Jackson Rathbone, Jessica McNamee, Emily Procter, Molly Price, Bill Sage, James McCaffrey, Boris McGiver, Warren Kole, Richard Thomas, Zachary Booth, Kara Hayward, Mike Dopud, Kim Dickens, Christian Campbell, Tobias Truvillion, Željko Ivanek, Rebecca Hazlewood, Aaron McPherson, Micah Hauptman, Kevin Brown, Steven Pasquale, Madison Riley, Rosa Arredondo

Tento seriál mě uhranul neskutečným šarmem a rošťáctvím Neala Caffreyho a k tomu všechny ty zápletky a podzápletky. Byl jsem rád, že jsem se mohl něco přiučit o výtvarném umění a falzifikaci (i když asi přitažené za vlasy). Petera Burka jsem si také časem oblíbil, i když to je neskutečný čestňák. Jen konec mě lehce zklamal, ale co asi to dopadlo nejlépe jak mohlo.(4.1.2015)

Konečně jsem se odhodlala k napsání komentáře. Od prvního dílu jsem byla nadšená a tohle nadšení mi vydrželo dodnes. Peter a Neal jsou výborný tým, zboňuju Mozzieho i Elizabeth a Dianu a Jonese. Všechni jsou naprosto úžasní, ale je jasné, že v čele stojí Neal Caffrey (Matt Bomer), nejen že je "damn hot", ale taky skvělý herec. Na White Collar se mi líbí téma, styl,... žádné mrtvoly v kyselině jako u C.S.I. Každá série je v něčem báječná, ale Neal je úplně jiný, když *spoiler* umřela Kate. Začne si s krásnou zrzkou z pojišťovny a taky mu půjde o život. *konec spoileru* White Collar je dnes už srdcová záležitost.(1.9.2012)

ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: PRIMA = 2.9.2010+SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ Plus = 20.8.2012 - Narozdiel od prvého komentujúceho užívateľa vám ja prezradím to podstatné o tejto novej krimikomediálnej sérii a to je dej. A tento dej verne kopíruje minuloročný hit CASTLE. Len namiesto spisovateľa tu máme šarmantného podvodníka a namiesto policajtky zasa agenta FBI, ktorý jediný tohto podvodníka dokázal dopadnúť. A podobnosť s CHYŤ MA AK TO DOKÁŽEŠ pokračuje tam, kde zmienený film končí. Podvodník totiž uzavrie s agentom (v naivnom prológu) pakt o spolupráci a pomôže mu pri vyšetrovaní dôležitého prípadu. Priznám sa, že originalitu nevidel pilotný diel ani z rýchlika a inteligenciu dokážu až ďalšie epizódy. Každopádne ak tvorcovia vybudujú a rozvinú komediálnu zložku, mohlo by to mať celkom slušný potenciál. Vymyslieť originálne kriminálne príbehy totiž bude riadna fuška ... (24.10.2009)(24.10.2009)

Hlavní aktér Neal Caffrey si odpykává trest za padělání dluhopisů a pár dní před koncem trestu uteče z vězení kvůli své přítelkyni. Nenajde jí a dopadne ho agent Peter Burke. Už podruhé. Neal mu však nabídne svou pomoc v případu se kterým si neví FBI rady. Následně je Neal pod dozorem a pomáhá FBI řešit další případy. Moje hodnocení 90%.(28.8.2011)

Zo začiatku síce White Collar nevyzeral nejako prelomovo, postupne však dostali priestor jednotlivé charaktery, vyvinula sa celkom zaujímavá mytologická línia a ani jednotlivým prípadom nechýbal taký svojský šarm a štýl. V druhej sérií ma veľmi potešila prítomnosť Hilarie Burton a považujem sa za pravidelného diváka White Collar.(14.2.2011)

• - Seriál se natáčí v New Yorku a město hraje v seriálu i důležitou roli – Neal se smí volně pohybovat jen po jeho centru. (prokda)

• - Spoiler: Celým seriálem se táhne záhada hrací skříňky a otázka, jakou úlohu má v příběhu Kate. (prokda)

• - I skutečná FBI má divizi, která se specializuje na podvody, loupeže a zpronevěru. (prokda)