Oppai barê

Komedie / Sportovní

Japonsko, 2009, 102 min

Jošikazu Okada

Naoki Sató

Originální a svižný mix teen komedie a klasického sportovního "Underdog story", navíc lehce říznutý anime stylizací hereckého projevu herců. Mladí geekové jsou k sežrání, Haruka Ayase taktéž.. Výsledek je rozverná taškařice o dětských naivních snech, klukovské pospolitosti... A předevšímo kráse ženských prsou, přeci :) P.S. Díky Raztubylovi za titulky :)(10.11.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $5,231,894(8.8.2010)

Japoncům sportovní komedie prostě jdou, tentokrát se příběh motá kolem volejbalu, což není úplně můj sport, ale první polovinu jsem se stejně bavil přímo neuvěřitelně, pak se film tradičně začne trošku přesouvat do vážnější polohy a ubývá jak vtipů, tak zábavy, ale i přesto výborná komedie u který jsem se fakt s chutí pobavil(10.11.2009)

Je to dosť dobrá japonská športová komédia. Má veľmi zaujímavý príbeh o učiteľke, ktorá nastúpi do novej školy, kde okrem svojho odboru dostane za úlohu trénovať školský chlapčenský volejbalový tým, ktorý ale o tréning nemá žiadny záujem a tak medzi nimi dôjde k dohode, že ak vyhrajú súťaž, tak im ukáže svoje prsia. Spracovaný je presne tak ako skoro všetky podobné filmy, teda prvá polovica zábavnejšia a druhá zase skôr vážnejšia. Oppai volleybal ale nepatrí medzi tie typy komédií, kde by sa mal divák stále smiať, pretože ani neobsahuje žiadne moc vtipné situácie, ale na celý film sa dobre pozerá, nemá žiadne výraznejšie slabé miesta, je zaujímavý, milý a mierne zábavný. Veľký priestor je tu venovaný postave učiteľky, ktorú stvárnila perfektná Haruka Ayase a ani tu nesklamala. Príbeh sa týka aj jej mimoškolského života, dôvodov, prečo sa stala učiteľkou, pričom celá táto tématika ma dosť zaujala a samozrejme aj jej postoj ku sľubu. Dobrá technická stránke je tu tiež samozrejmosťou a zaujali ma tu rôzne zaujímavé pohľady kamery. Od tohto filmu som dostal presne to, čo som aj čakal. Neočakával som žiadne salvy smiechu, ale hlavne zaujímavý príbeh bez hluchých miest, japonskú atmosféru a dostatok priestoru pre moju obľúbenú herečku Haruku Ayase a presne to som aj dostal. Objektívna kvalita filmu- 75%, film sa páči mne na 74%.(5.1.2010)

• Sysel_CZ

Ani jeden úsměv, i když jsem viděl, že jde o komedii. Veškerý vtip, který se ve filmu objeví, musí povinně obsahovat prsa, a o ničem jiném to ani není; a stejně jako jsou dementní hlavní postavy, tak je dementní celý film a já lituji, že jsem mu věnoval svůj čas. Hvězdičku, nu, tu dostává v podstatě za to, že jsem ho ani nevím jak nakonec dokázal dokoukat... největší zklamání asi je, že jsem doufal v něco jako Drugstore Girl, a ne v Prci prci prcičky.(31.12.2009)

"Tahkle prsa nejsou jen moje, jsou snem mnoha lidí."(29.4.2010)

Celkom zábavná komédia zo školského prostredia o parte pubertiakov, ktorí začnú trénovať volejbal kvôli sľubu novej učiteľky, že ak vyhrajú, tak im ukáže prsia. Pred rokmi ma to celkom nadchlo, ale teraz som sa bavil už menej. Už som z tých pubertiackych vtipov v ktorých sa snažia chlapci očumovať baby vyrástol. Takže najviac ma bavila línia učiteľky s jej učiteľom, ktorá bola tak klasicky japonsky dojímavá. Plusom filmu je aj mladušká nádherná Haruka Ajase. Kvôli nej by som asi tiež trénoval jak divý. Škoda, že tá romantická línia s jej kolegom nemala väčší priestor. Takže dnes je to u mňa len za 6/10 a tretíkrát si to už nepustím.(6.8.2019)

V první řadě- Haruka Ajase je kus. V druhé řadě- ona je fakt kus! V třetí řadě- ... Ale tak vážně. Oppai Volleyball dokáže nejednou pobavit a to ne vykonstruovanými situacemi, ale plně uvěřitelnými. V mých očích se zde odehrává vše přirozeně a nestalo se mi ani jednou, že bych si říkal WTF? Samozřejmě tu i tak najdeme určitá klišé (hlavní hrdinové jsou banda zjevů), ovšem možná je to tak lepší. Třeba by pohádka o normálních sportovcích, kteří se při správné motivaci vyšvihnou k výkonům na hranici možností, až tolik nebavila. Příběh je banální, ale podaný bez výraznějšího klopýtání, tudíž za mě rozhodně spokojenost. 70 % Oblíbená část- první soutěžní utkání na turnaji(5.1.2014)

• Toto

No, dopozeral som to len kôli tomu, či tie kozy ukáže.(15.11.2009)

Začátek filmu celkem vtipný, ale potom začne býti trošku nuda, vše se ale změní, když se objeví važnější téma s učitelem Haradou, kvůli tomu si film zaslouží 3 hvězdy, jinak je to veskrze průměrná záležitost, u které se občas trošku pobavíte. Takže docela odpočinkový film, ale nic velkého.(27.1.2010)

Příjemná věc s krásnou Ayase a týmem pubertálních cvoků. Je to úsměvná šílenost ve které nejde až tak o prsa jak by se mohlo zdát. Pobavilo.(31.1.2014)

Decentně švihlá japonská komedie ( sakra, výraz švihlá japonská komedie...to ale vůbec nejde k sobě..) o povalečích a flákačích ze středoškolského volejbalového klubu, ke kterým nastupuje jako trenérka mladá a hezká učitelka literatury (!) a k tomu, aby je donutila makat, jim zaručí tu nejlepší možnou motivaci. No, je jasné, že se pak kluci můžou přetrhnout. :) První polovina více komediální, druhá zase více vážná, přesně jak jsme u podobných komedií zvyklí. Příjemná pohodová podívaná se skvělou Ayase Harukou v hlavní roli.(24.9.2015)

Příjemné japonské překvapení a facka všem teen americkým komediím.Haruka Ayase je naprosté zlatíčko.(5.1.2010)

Úsměvná pohádka o bandě looserů, které nová učitelka motivuje opravdu zvláštním způsobem a vybuduje z nich tým. Není to vyloženě komedie, ale pobaví. Nevím ovšem, komu je film vlastně určen: Tématem je to tzv. rodinný film o žácích ve věku základní školy, ale vzhledem k motivaci asi moc pro děti není, i když se tam o prsou jen mluví.(17.8.2014)