Horší než smrt

Death at a Funeral

Komedie

USA, 2010, 89 min

• Kratoc

Já myslím, že to snad ani nebyla parodie, ale mám podezření, že v USA si řekli, že udělají regulérní remake, ale tak nějak po svém. Lépe ... Nebo se o to pokusí. Nechápu, kterou vymytou palici napadlo dělat remake filmu z roku 2007, ale dopadlo to tak, jak jsem čekal. Akorát nechápu, proč jsem se na to vůbec díval.(7.10.2010)

• Isherwood

‚Bro‘ si vzali do parády suchou anglickou klasiku a výsledek… dopadl přesně podle očekávání. Chris hraje fajně, Zoe je extra hot a James překvapivý komediální talent. Danny/Russell/Roger zahlásí „I’m too old for this shit!“, ale jinak ukrutná nevtipná nuda, která se vleče i těch osmapadesát minut.(17.10.2010)

• J*A*S*M

Aby bylo jasno hned na začátku - jsem fanouškem původního Death at a Funeral a nechápu, koho napadlo udělat po třech letech remake s otravnými uřvanými černochy namísto elegantních stylových Britů. A už vůbec nechápu, proč při tom předělávání dostal výpověď humor. A proč na jeho místo byla povolána trapnost. Několik povedených okamžiků se tu samozřejmě najde (ty jsou bez výjimky převzaty z originálu), takže za ně alespoň dvě hvězdy.(26.7.2010)

Rozpočet $21miliónovTržby USA $42,739,347Tržby Celosvetovo $49,050,886Tržby za predaj DVD v USA $13,818,04 //počet predaných kusov 847,0462║ Otrocké kopírovanie Anglického originálu, ktoré koľko toľko pobaví ale na hereckú súhru originálu to fakt nemá a to mali v Americkom remaku veľa zvučných mien, ale aspoň že dá sa to pozrieť. /45%/(16.1.2011)

Soundtrack Christophe Beck: 1. Theme from 'Death at a Funeral' ,2. Traffic Jam ,3. Ryan ,4. Carpool ,5. In the Band ,6. Smudge Mark ,7. No Underwear ,8. Tying Up Frank ,9. Hypoallergenic ,10. Coffin Tumble ,11. Pay the Man ,12. Baby Daddy ,13. Fisticuffs ,14. Wheelchair ,15. Jumper ,16. Poop in my Mouf ,17. Wake 'n' Shake ,18. Short Falls ,19. 2 Guys 1 Box ,20. Brothers ,21. On My Cheek ,22. Frank's Alive ,23. Eulogy,(14.6.2011)

• dobytek

Moc jsem nepochopil, jakej má smysl předělat anglickou černou komedii na americkou černošskou komedii. Sice to nedopadlo až tak hrozně, jak jsem očekával, ale při srovnání s originálem se musí snad každej, kdo se na vzniku tohoto podivnýho remaku podílel, propadat hanbou. Tento film je prakticky doslovná kopie, což je na jednu stranu docela ubohost, ale na druhou stranu je to asi lepší, než kdyby se tvůrci snažili vymyslet něco sami. Nicméně to, čemu jsem se v originálu smál, nemá v podání kašparů typu Martina Lawrence nebo Chrise Rocka takovej efekt. Kdybych originál neznal, možná bych uvažoval i o 3 hvězdách. Já ale originál znám, takže je to za 2. Oproti originálu mě zaujala snad akorát Zoe Saldana, která oproti těm naprosto anti-sexuálně vyhlížejícím angličankám vypadá jako z jiný planety.(17.10.2010)

Originál jsem viděl tak dávno, že jsem byl dokonce pár sekund přesvědčen o tom, že si ho špatně pamatuji. Pak mi došlo, že je nějaký tmavší a nějak méně decentní, ale já jsem se u toho několikrát upřímně zasmál. Možná jsem se zbláznil a asi jsem i trošku zčernal, protože jinak bych patrně musel být upřímně zhnusen zprzněním originálu.(21.9.2015)

• xxmartinxx

Nejsem zrovna fanoušek původního filmu, ale pokud v něm něco fungovalo, tak kontrast důstojné britskosti a šílených situací... To zde nefunguje, protože všechny postavy jsou idioti, a že se jim dějí idiotské věci, je jen logické. Tudíž nevtipné.(26.2.2013)

• Hal_Moore

Originál jsem neviděl, ale urychleně si ho nejspíš seženu, abych viděl, co zase Američani dokázali sprasit. Černošské komedie v zámoří asi hodně letí, jinak si nedovedu jejich stále častější výskyt v nabídce amerických kin vysvětlit. Tahle se od těch, které jsem měl tu možnost zhlédnout, kvalitativně neliší. Dalo by se říci, že jde o hvězdné obsazení z druhé afroamerické herecké ligy, herci buď dostali scénář k originálnímu snímku, nebo na tom jsou opravdu tak špatně. Smál jsem se jen vtípku s drogami, ale to já většinou (viz třeba Nějak se to komplikuje), vtipný už je sám o sobě fakt, že šli tvůrci s filmem na trh s úmyslem vydělat. Naivita holt nezná mezí, ne každý je výdělečný jako Tyler Perry (i když u něj to také nechápu) a pouze černá síla nestačí.(1.1.2011)

Originál jsem doposud neviděl, ale tenhle poměrně dobře obsazenej kousek jsem si docela užil. Ano, je to prostoduché, pitomé a bazíruje na tom nejjednošším humoru, jednou za čas ale podobná perlička neuškodí...7/10(8.10.2016)

• MMR

Tento remake mě naprosto šokoval. Scény a vtipy okopírované přesně podle originálu, jenomže s černými herci. Tenhle remake prostě neměl vzniknout, je to hrůza, je to otřesný nápad. Původně jsem dal 3 hvězdy, ale nevím za co, tudíž o hvězdu snížím.(2.2.2011)

• -bad-mad-wolf-

Kvalitu tohohle remaku dokonale vystihuje jeho název. Amíci prakticky věrně přetočili původní film, veškerý humor byl však nahrazen vulgaritou, pitvořící se plejádou černochů, přímočarými gagy a několika debilními nápady (nadržená manželka). Rozšklebená křečovitost všeho omráčí tuplem ty, kteří originál viděli a nezapomněli.(6.10.2012)

• lesumir

Zoe Saldana je vazne neuveritelne sexy kunda a Mardsen hraje co to da, ale ve vysledku tahle radoby black komedie, ktera ani z dvou procent nema na puvodní britsky original, totalni sracka :-)) Urvani, otravni, nesympaticti cernosi faktnejsou moje krevni skupina, ikdyz Martin Lawrence byl hodne dobrej!(28.7.2010)

• A_FISH

COŽE? ...tak to mi nestojí ani za to abych to hledal na uložto.cz ;---O(30.9.2010)

Američani jsou prostě trotlové, to je všeobecně známo. Oni musí mít prostě úplně všechno. Tohle je naprosto stejný případ jako např. REC - Karanténa, kdy natočili jako přes kopírák velmi podařený film. Tentokrát to jen není španělský horor, ale bristká komedie. A stejně jako se mi líbila po RECi i Karanténa, tak i tato předělávka mě docela pobavila. Kdo neviděl originál, tak tomu se to může docela dost líbit. Já už sice věděl o co půjde, ale i tak mě nějaké hlášky překvapily a mile pobavily. Nechápu sice proč v tom hrají poměrně dobří herci, ale to je pro diváky jen k dobru. Musím brát v úvahu to, že to je téměř stejné jako film z roku 2007, ale na druhou stranu mě to dokázalo zabavit a to asi proto, že původní verze se mi velmi líbila. 50%(26.7.2010)

Americký "černý" remake opravdu zdárně sekundující britskému původnímu filmu..(22.9.2015)

Původní verzi jsem neviděl, takže nemůžu porovnávat, ale podle hodnocení je tohle o hodně horší, tak nevím. Možná až se podívám na původní film, tak na tento změním názor. Edit: každý film má něco do sebe, ale krom herců je tohle hodně podobné originálu. Nezkoumal jsem, kdo zde bude hrát, proto mě obsazení mile překvapilo. Tolik známých tváří se nevidí moc často. Ze začátku jsem si říkal, že mezi těma černochama chybí už jen Martin Lawrence a po chvíli se tam najednou objevil. Bylo to celkem dobrý.(22.5.2012)

Opravdu 50%...??? OPRAVDU?? Chápu uživatele, kteří jsou fanoušky "původní" Anglické verze z roku 2007. Přeci jen je tohle o dosti jiné a obhroublejší (BÉČKOVĚJŠÍ), než první verze. Jenže já jsem tenhle film viděl jako PRVNÍ, a tu Anglickou z roku 2007 až jako druhou. A upřímně řečeno, obě jsou parádní! Každá úplně jiná, ALE přesto skvělá. Docela by mě zajímalo, kolik z vás "milovníků 2007čky" je ochotno přiznat, že pokud by ji neznalo, nebyli by na tento film tak tvrdí. Za mě 4 slunce, a jasných 80%(27.6.2013)

Je hezký sledovat ta naprosto rozporuplná hodnocení. Takže pro ty, kdo neviděli britskou verzi z roku 2007, mrkněte se napřed na tu, podle mě byla geniální. Já jsem se tohohle "remaku" (jestli se natočení skoro téhož po 3 letech dá remakem nazývat) celkem bál, neměl žádné očekávání, jen jsem si chtěl připomenout suchý humor z britské verze. Příběh zůstal, liliput zůstal, jen zbytek členů byl nahrazen zástupěm černochů zvučných jmen - nic proti, ale asi všichni znáte černošský styl hraní, takové to přehrávání... Někdy to bylo přehnaný a působilo to lehce trapně; suchý humor se, bohužel vytratil. Podstatné je, že i přes to, že tato komedie nepřinesla oproti originálu nic nového, mě celkem pobavila a neznat originál, určitě bych ji nezatracoval.(13.7.2010)

• boshke

Měl bych ocenit to, že nalákaly známá jména? Jistě ne. Měl bych ocenit to, že to nebylo tak zlé, jak jsem myslel? Asi bych neměl, ale alespoň za to ten odpad nedám. Vypnul jsem to sice po hodině, ale hlavně proto, že jsem to viděl v mnohem lepším, originálním zpracování před dvěma týdny a americká kopie originál britskou verzi jen očernila. Jinak se nezměnilo vůbec nic... 10%(15.4.2012)

• teutates

Pôvodné dielo som nevidel takže porovnávať nebudem... "čierny" humor mám rád aj väčšinu hercov, ktorí sa tu zišli pri tejto príležitosti, ale neviem no... nie je to až tak "funny", ako sa silou mocou snaží... patričné sklamanie, aj keď očakávania neboli na mieste. Zoe Saldana (no proste nezaspím) - o hviezdu naviac, 4/10(26.7.2010)

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14