Podivná nevěsta (TV film)

Pohádka

Československo, 1987, 47 min

Anna Jurásková

Komentáře uživatelů k TV filmu (25)

• grerar

Promiňte mi, ale nejde jinak. Tahle "pohádka" nemá žádnou smysluplnou kostru. Téma není zas tak špatný, ale všecko přeci jen přebil naprosto nedostačující scénář. Opravdu si nedovedu představit, na které vesnici (ševcovna vybavena podle vesnických parametrů) měli každý večer bál (s večerními róbami). Dobrá. Jsem z chudého kraje, tam, kde se odehrává děj Podivné nevěsty, to možné je. Dokonce na něj má přístup chudý švec - tak chápu, že se jedná o pohádku pozdního normalizmu, ale přece jen... Pak ten zvrat s navrácením do světa je tak nepěknej, že o něm nemá ani cenu mluvit. Vlastně ani nevím, proč jsem tomu nedal odpad. 1*(17.10.2011)

• Tosim

Podivná pohádka.(23.2.2016)

Serpencie byla hezčí než původní nevěsta, která byla nijaká jak nesolená rýže. Nikdy jsem nepochopila, proč toho chlapce, když ho tedy tak milovala, nešla hledat nevěsta ale matička. A nejvíc mě dorazilo, když mi tehdy před lety mamka řekla, že mateřská láska opravdu nefunguje jako magnet nebo kompas.(17.12.2012)

Studiová pohádky, kterou povyšují krásné kostýmy, dobrá taneční choreografie a pěkné písničky. Děj se bohužel trochu vleče, herecké výkony jsou krom Jiřiny Jiráskové spíše průměrné.(22.4.2018)

• Phobia

Když se mluvilo, tak jsem smíchy chrochtala (což asi nebylo záměrem tvůrců), když se zpívalo, tak jsem v pudu sebezáchovy přepínala na jiný program (to by tvůrce taky nepotěšilo). Laciné kulisy, divadelní přehrávání a prapodivné dějové kličky k lepšímu zážitku kupodivu rovněž nepomohly. Hvězdičku za Jiráskovou a hvězdičku za........... teď nevím, ale třeba si časem vzpomenu na další pozitivum. 33%(17.12.2012)

"Ne, dnes ne !! Víš, bolí mě hlava.. Už dvě noci jsem nespal !! Až jindy, Verunko !!" ;)(28.9.2014)

Tato pohádka má docela nakažlivé a vlezlé písničky, které mi znějí v uších ještě dlouho po odvysílání a to nejsou zrovna kdo ví jak povedené. Serpencie mohla být větší potvora, ale to by pohádka musela být zřejmě asi o něco delší. Jiří Schwarz se mi sem moc nehodil.(29.9.2014)

• Rodriguez

Podivná nevěsta Serpencie okouzlí pracovitého ševce Prokopa a ten hnedle zapomene na svou milou Verunku. Bohužel tahle pohádka se mi ani trochu nezamlouvala, děj tu tak nějak scházel a o hereckých výkonech nemluvě. 10%(24.12.2012)

Nepřející tchýně v podání Jiráskové, Mahulenin jazýček, kozy a tetování na zádech. Jistí Schwarz a Horká. V celkové nabídce poměrně vkusná tv pohádka s ♫ písničkami 3-4*. "Svět není tak velký, aby v něm matka nenašla svého syna." (9.12.2012)

Zcela průměrná dnes už postarší pohádka o ševcovi, který sice má svou milou Verunku velmi rád, ale zcela jej očaruje krásná Serpencie. Ta je též příčinou jeho zmizení z lidského světa. Ještě že má švec maminku Jiřinu Jiráskovou, která jej vytrvale hledá (a také najde). Písničky provázející typickou poobědovou pohádku nejsou nic úžasného, ale dají se slušně přežít, přičemž ta ústřední a hlavní písnička je opravdu šíleně vlezlá. Hudba: Jaromír Klempíř(9.10.2011)

• kocik1

Sedávej Verunko v koutě, budeš.li hodná, až bude Prokop vymetat smetí, třeba si tě všimne a vezme si tě za ženu. Ale než k tomu dojde, bude ho pořád bolet hlava. Možná má migrénu, možná jenom nemá chuť na sex. S tebou, to se ví, kdo by se taky chtěl muckovat s děvčicou obalenou v koutku pavučinami a prachem?:-)) Kdy už konečně někdo všem těm hodným Verunkám, Marunkám a Haničkám vysvětlí, že lepší je být občas taky tou zmijí a nenechat si všechno líbit? Tahle pohádka to tedy očividně nebude. Verunka bude nakonec nalezena, osmýčena a dočká se svého malého štěstí, zatímco Prokop se bude celý svůj život ohlížet za každou zmijí sukní.:-)) Pohádka je bez ohledu na své mizerné poselství natočena hodně podprůměrně a patří k tomu nejhoršímu, co bylo u nás v tomhle žánru natočeno.Na tu 1* dosáhne jen díky tomu, že mám dneska hodně dobrou náladu.(19.5.2015)

Poblázněný švec, uhrančivá Serpencie a průšvih na světě. Ještěže opravdová láska existuje ...(29.9.2014)

• Paity

Mám problém s Jiřím Schwarzem, který na mě vždy působil jako veliký morous a vlastně to není ani jiné v téhle pohádce.(26.7.2013)

• rakovnik

Pohádka, která mě nezaujala. Pro dospělé nuda, pro děti asi moc dlouhé. Ale je fajn, že budoucí tchyně má pěkný vztah s nevěstou a čistí špinavé studánky.(26.10.2017)

Velmi známá televizní pohádka hlavně díky "profláklé" Serpencii v podání Mahuleny Bočanové a známých písniček :-) Bohužel, v TV vysílaná naposled někdy v roce 2002 :-((25.10.2009)

Půměrná laciná TV pohádka s příliš rychlým koncem (Verunka zřejmě odpouštěla zničující nevěru rychlostí světla) a hroznou hudbou, kterou vytahuje parádní Jirásková a zajímavý námět. Celou dobu jsem si říkal, že by vhodně rozvedený příběh v šikovných rukách vystačil na plnohodnotnou celovečerní pohádku. A nebo také na kvalitní baladický horor. Inu, uvidíme jak Havelkovi vyjde Hastrman a když tak mu pak pošlu tip.(15.4.2018)

• DadysGirl

No teda nic moc... Písničky divný, zachránit si ho musí maminka... Taková česká televizní pohádka lehce pod průměrem...(27.2.2012)

• Schlierkamp

Podivná československá televizní pohádka o podivné nevěstě. Mladý švec Prokop, uhrančivý J. Schwarz, je očarován krásou tajemné Serpentie (M. Bočanová), jež ho požádala o ušití střevíců, zapomene na svou snoubenku, mdlou a těžce nevýraznou Verunku E. Horkou a omámen zvláštním citem je plně ovládán neznámou atraktivní návštěvnicí. Během společného soužití se nová nevěsta projevuje velmi prapodivně a jedovatě. Je s podivem, že po zmizení Prokopa a Serpentie, jde svého syna hledat jeho ustaraná matka J. Jirásková a nikoli stále doufající, avšak fatálně pasivní E. Horká. Po spojení zoufalé matky s pohádkovou mocí půlnočních vil vedených K. Fialovou jsou síly zakletých nebezpečných plazů prolomeny a může nastat pohádkový happyend. Tento televizní film dle mého názoru nedosahuje ani průměrného hodnocení, neboť mizerný scénář, nepohádkově přespříliš tragický projev J. Schwarze, dementní ústřední song, nudné dialogy hovoří za vše. Z hudebního hlediska mě v této Karlíkově neveselé podivnosti zaujala pouze melodie doprovázející závěrečné titulky a jakýsi exotický půvab či vzezření ´Mahu´, jejíž herecké schopnosti bohužel zaostávají.(17.5.2015)

• Phex

Společným prvkem tv pohádek osmdesátých let jsou písničky. Málokdy se to povede jako v Princové jsou na draka. Podivná nevěsta je bohužel z kategorie těch hodně nepovedených, herci přihlouplé texty frázují společně s podivnými tanečními kreacemi...K tomu velmi slabý příběh plný zarážejících detailů (viz grerar) = těžká trapnost.(7.8.2012)

• Pitryx

Hezká pohádka s ještě hezčí Mahulenou Bočanovou. Dokonce i pár pěkných písniček zde zaznělo. Dějově je to zbytečně roztahané s nevýrazným tempem. Přesto za čtyřicet.(18.7.2018)

už to jméno - Serpencie...a chutnala jí syrová vejce...volit mezi ní a Verunkou-Evou Horkou, jednoznačně Mahu a její Serpencie...vždyť v té ukňourané Verunce nebyla žádná jiskra.....pěkná pohádka, měli by ji opakovat.. Tak jsem se včera 12.5.219, dočkala. No, co Vám budu povídat...Mahu to prostě jako zmiji moc sluší..jen půlnoční víla Stašová,to je snad protimluv ne? Nic proti Simoně, ale slušela by jí Bludička nebo tak něco....ševce Schwarze bych za ten výběr umlátila verpánkem..co na tý unylý vzdychající Horký viděl?????(8.7.2010)

<< předchozí 1 2