Reklama

Reklama

Kdyby švec Prokop (J. Schwarz) neuměl šít tak báječné střevíčky, sotva by se seznámil s tajemnou dívkou jménem Serpencie (M. Bočanová). Prokop má před svatbou se svou Verunkou (E. Horká), ale záhadná Serpencie jej okouzlí a když ho pozve na ples, mládenec neodolá. Omámen její krásou si neznámou dívku nastěhuje domů. Prokopova matka (J. Jirásková) však z téhle nevěsty není vůbec nadšená. Největší záhadou pro ni je, kam Serpencie v poledne odchází. Když však nakonec náhle zmizí i její syn, vydává se matka do světa, aby ho z moci tajemné krásky vysvobodila… (Česká televize)

(více)

Recenze (31)

honajz 

všechny recenze uživatele

Sice se tam občas mihne Evička Horká jako nic nechápající,obětavá a milující nevinná dívčina, Jirásková hraje svůj standard rázné a zkušené ženy, Bočanová se hezky vrtí a hadí tanečnice podmanivě tancují (ó, Serpencie, krásná a skvělá... ta písnička taky je docela vlezlá), ale celkově mi to přišlo takové divně rozhárané. Jako pohádka se pamatuje dobře, je svým způsobem jiná, ale celkově taková ulepená, depkoidní, ponorková... ()

kocik1 

všechny recenze uživatele

Sedávej Verunko v koutě, budeš.li hodná, až bude Prokop vymetat smetí, třeba si tě všimne a vezme si tě za ženu. Ale než k tomu dojde, bude ho pořád bolet hlava. Možná má migrénu, možná jenom nemá chuť na sex. S tebou, to se ví, kdo by se taky chtěl muckovat s děvčicou obalenou v koutku pavučinami a prachem?:-)) Kdy už konečně někdo všem těm hodným Verunkám, Marunkám a Haničkám vysvětlí, že lepší je být občas taky tou zmijí a nenechat si všechno líbit? Tahle pohádka to tedy očividně nebude. Verunka bude nakonec nalezena, osmýčena a dočká se svého malého štěstí, zatímco Prokop se bude celý svůj život ohlížet za každou zmijí sukní.:-)) Pohádka je bez ohledu na své mizerné poselství natočena hodně podprůměrně a patří k tomu nejhoršímu, co bylo u nás v tomhle žánru natočeno.Na tu 1* dosáhne jen díky tomu, že mám dneska hodně dobrou náladu. ()

Reklama

Phobia 

všechny recenze uživatele

Když se mluvilo, tak jsem smíchy chrochtala (což asi nebylo záměrem tvůrců), když se zpívalo, tak jsem v pudu sebezáchovy přepínala na jiný program (to by tvůrce taky nepotěšilo). Laciné kulisy, divadelní přehrávání a prapodivné dějové kličky k lepšímu zážitku kupodivu rovněž nepomohly. Hvězdičku za Jiráskovou a hvězdičku za........... teď nevím, ale třeba si časem vzpomenu na další pozitivum. 33% ()

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Serpencie byla hezčí než původní nevěsta, která byla nijaká jak nesolená rýže. Nikdy jsem nepochopila, proč toho chlapce, když ho tedy tak milovala, nešla hledat nevěsta ale matička. A nejvíc mě dorazilo, když mi tehdy před lety mamka řekla, že mateřská láska opravdu nefunguje jako magnet nebo kompas. ()

otík 

všechny recenze uživatele

Zcela průměrná dnes už postarší pohádka o ševcovi, který sice má svou milou Verunku velmi rád, ale zcela jej očaruje krásná Serpencie. Ta je též příčinou jeho zmizení z lidského světa. Ještě že má švec maminku Jiřinu Jiráskovou, která jej vytrvale hledá (a také najde). Písničky provázející typickou poobědovou pohádku nejsou nic úžasného, ale dají se slušně přežít, přičemž ta ústřední a hlavní písnička je opravdu šíleně vlezlá. Hudba: Jaromír Klempíř ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama