poster

Rodič (TV film)

Komedie

Československo, 1975, 28 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (8)

 • dobytek
  **

  Zajímavej pohled na to, jak v Praze vypadala doprava v roce 1975. Jinak je to naprosto o hovně.(17.12.2011)

 • D.Moore
  **

  Nesmírně nezáživná moralita. Je vidět a slyšet, že vznikla ani ne tak na objednávku, jako spíše na příkaz, nebavila ani jednoho z tvůrců a všichni ji chtěli mít honem z krku. Takže zapomeňte, že se dočkáte čehokoliv alespoň trochu zábavného nebo vtipného, je to jen odbytá nuda.(30.3.2018)

 • Adam Bernau
  **

  Film přispívající k hodnotové stabilizaci znormalizované husákovské společnosti tak geniálně, že se to "nedá vymyslet", to prostě muselo být v lidu a jeho kulturní frontě. Ani slovo, ani náznak o socialismu, Straně, společenské, neřkuli politické problematice či protispolečenských živlech. Jen symbióza zodpovědné práce státních zaměstnanců sloužících všem (řidiči, lékař) s osobními živůtky, nějaké ty nešvary jednotlivců, náročnost pracovního procesu, nasazení, moralín v žertovném balení. A na tomto základě konfrontace se zjevy: Dívka asi ještě bez občanky s cigaretou a chuligány. Jakože intelektuální a jakože frackovský synátor důležitě a zmateně tápající v otázce smyslu života, jak to tak u těch mladých taky někdy bývá, než dospějí a začlení se, že soudruzi. Jen pozor, aby se nedostali na scestí.(8.6.2014)

 • sator
  ***

  Díky Korzakovovi a Menšíkovi se to dá.(5.11.2012)

 • vitekpe
  **

  Ja jsem to asi uplne nepochopil...(18.9.2011)

 • raduna01
  **

  Povídka o řidiči městského autobusu, který se těší, že se po mnoha letech manželství dočká narození dítěte. Své představy o výchově potomků konfrontuje s realistickými zkušenostmi kamaráda, otce už tří ratolestí. Menšík se chystá na narození dítěte a Haničinec, oba jako řidiči autobusu mu radí jak jej vychovávat. Takové neslané nemastné.(8.12.2010)

 • Amper01
  ****

  k rodičovství tam toho moc nebylo, jen tak naznačeno... Ale zato zcela jasně ukázáno, že být sprostý na bližní se nevyplácí - ono se to vrátí ve chvíli, kdy to nejmíň čekáme...(30.11.2011)

 • honzic
  ***

  Sice kvalitní herci, příběh a scénář je však slabý, průměrná krátká povídka pro televizi, která vyloženě nezklame ani nezaujme moc. Hodnocení: 50 %(7.2.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace