poster

Statečný Azmun (TV film)

Pohádka

Československo, 1986, 54 min

 • otík
  ***

  Na motivy nivšské pohádky vznikla totální těžká kulisovka s podivným dědou mrožem, mořským dědou a spoustou "eskymáckého" oblečení. Jde o pohádka nevtipnou, slušně ale dramaticky stavěnou, poměrně dlouhou (slušelo by jí zkrácení o 20 minut), s příšernou výpravou a sem tam slušnou hláškou. Zcela průměrná pohádka, která nemá koho zabavit.(14.12.2012)

 • honajz
  **

  Jako celkově se tomu nedá moc co vytknout, kromě strašné unylosti, doslovnosti, a neuvěřitelně prodlužovaných a protahovaných scén. A opět platí, že hrdina sám by byl bez pomoci matky mořského děda celkem v háji, a mohl by svou misi zabalit hned na začátku. Hodně temné, přestože třeba hlídači asi mají pobavit, nevím. Rozmazlená vodní víla, stařecky naivni a senilní pán moří - nu ještě že má tu svou matku.(4.6.2017)

 • Snorlax
  *

  Z oblasti Ussurijské tajgy pochází námět této pohádky, která je stejně chladná jako tajga sama. Nemám ráda importované pohádky, máme dost vlastních, které akcentují naše reálie a jsou tudíž pro nás mnohem srozumitelnější. Navíc se pohádka odehrávala ve velmi nepodařených kulisách. Herecké výkony z úcty k některým zúčastněným raději nebudu komentovat, ale chápu, že když není co hrát, tak to zoufalství musí někde vyhřeznout.(22.7.2018)

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  Klasická pohádka o statečném mladíkovi, který je plný odhodlání a dobré vůle, bez asistence mořské stařenky a pomoci své nevěsty by se sám dovedl tak utopit a i to nejspíš až na druhý pokus.(9.7.2016)

 • lubospoti
  ***

  Jedna z těch klasických osmdesátkových studiových pohádek, na kterých jsem vyrostl. Umělecká hodnota asi není příliš vysoká (což je dle mého názoru u pohádky věc podružná). Herecké obsazení není také až tak skvostné jak bývalo v té době u pohádek zvykem, ale i tak to se mi (i díky nostalgii) pořád líbí.(6.1.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace