poster

Simon Konianski

 • Francie

  Simon Konianski

Komedie

Francie / Belgie / Kanada, 2009, 95 min

Režie:

Micha Wald
(další profese)
 • Malarkey
  ****

  Simon Konianski je super v tom, že je jinej. Je Žid, ale každou chvíli svoji rodinu nasere protižidovskými názory a mikinou s nápisem Baghdad, kterou nosí snad celý film. Do jeho nudného života pak zajede smrt jeho otce a on se musí vydat na dlouhou cestu na Ukrajinu, aby mu splnil poslední sen, který si přál splnit. Od té chvíle se z filmu stává naprosto úžasná komedie, která má narážky na tisíce globálních problémů kolem Židů a naprosto perfektně šlape. Nejvíce se mi pak líbilo, když komedie procházela různými zeměmi a neustále bylo na co koukat. Chvíle, kdy se film pak objeví na Ukrajině je naprostý vrchol celýho filmu. Zajímavá krajina, originální lidská nátura a do toho typické ukrajinské dechno. Mně se Simon Konianski moc líbil. Hezky ubíhal a vyprávěl příběh jedné nenápadně vostré židovské rodiny, která nemá jednoduchý život a svými názory ho neusnadňují ani jiným.(12.3.2012)

 • rt12
  ****

  Židovská otázka v tragikomickém hávu. Podaná s lehkostí, bez zbytečného sentimentu. Přesto dokáže přinutit pozastavit se a popřemýšlet, nad jejich údělem a posláním na Zemi v jakémkoliv čase.(13.10.2013)

 • HoR
  ****

  Chcete vidieť naozaj podivnú židovskú rodinku? Docela ma pobavila interpretácia životných skúseností vojnou "ostrieľaných" židov prostredníctvom tejto podarenej frašky.(17.11.2011)

 • Snorlax
  ****

  Komedie s mnoha smutnými i moudrými i podtóny představuje velmi neortodoxní rodinu ortodoxních Židů. Hlavním hrdinou filmu je Šimon, který musí konečně začít dospívat.(29.12.2011)