Obludárium (TV film)

Simon Webb

Scénografie:

Zoe Sakellaropoulo

Masky:

Adrien Morot (speciální masky)

Kostýmy:

Sue Fijalkowska
  • Mefistofelle

Příběhově se mi to docela líbilo, ale dojem mi opravdu silně kazily efekty. Ta cirkusová potvora vypadala jak přerostlý netopýr křížený s prasopsem a mohli si na ní dát záležet trochu víc, protože výsledek je dost tragický. Je třeba také poznamenat, že to není ten nejstrašidelnější horor pod sluncem, ale pár docela dobrých scén to má. Taky se mi líbil ten cirkus pojatý jako freakshow. A jako člověk, který je blázen do bodyartu, velmi oceňuji obsazení Ricka Genesta:).(31.5.2011)

• drankeryth

Dalsi z mnoha filmov o nejakej prisere, ktorych sa vyrojilo v poslednej dobe neurekom. Dej film bol zasadeny v nejakom zapadakove a podobal sa mi aj na iny film, ktory sa vola Wyvern. Skoda, ze vo filme nenaznacili, kde sa ten tvor zobral na nasej planete. Na zaciatku filmu sa celkom sympaticky netvor dostal do potulneho cirkusu roznych cudnych ludi, kde netvor jednemu typkovi vyskrabal oko. To bol teda brutal, ale nie, skor traposina:) Netvor im usiel a sem tam aj niekoho zabil, ale bohuzial bez dostatocneho efektu, ze by to vyzeralo skvele. Kamera sa vobec nedostavila ani na jeden zaber, ako chytila svoju obet a zabila ju. Vzdy len ukazali, ako z nicoho nic zmizlo telo a potom z nicoho nic spadlo telo z neba. Najlepsi zaber bol na jednu zensku z toho potulneho cirkusu, kde ukazali jej rozdriapany krk od netvora. Toto bol jediny zaber, ktory sa aj dal povazovat za gore prvok. Zvysne vrazdy boli nudne a nic mi nepovedali. Zaverecny suboj s policajtom a netvorom bol rychly ako sracka:) Bez napatia a bez poriadneho suboja, ktory vyzeral na rychlo spichnuty. Co ma najviac prekvapilo, tak nikto z nich nevyhral, obaja zomreli pod ruinami kolotoca. Film prelozili ako Obludarium, co ho aj vystihuje, pretoze obsah filmu je obludny a aj vsetko okolo tohoto filmu. Jednu hviezdicku davam za netvora, aj ked nic toho dokopy nenarobil, za ten krk a ze film nemal uplny happy end:)(9.9.2011)

• MM_Ramone

Óóó Kanada, to nie sú len rozľahlé lesy, javorový sirup a hokej. Kanada je i takmer bezodnou studňou béčkových horrorov. V tejto severo americkej krajine sa ich natočili stovky. Tento krát sa mi dostal do rúk kanadský titul "Carny". Naivne strašidelný príbeh z prostredia kočovného obludária. Počas predstavenia v malom americkom meste Reliance sa dostala na slobodu jedna nebezpečná atrakcia - "Netvor z pekla". Zúrivé, agresívne, krvilačné, okrídlené monštrum začne zabíjať nič netušiacích ľudí. Zastaviť sa ho pokusí miestny šerif, ktorého si zahral Lou Diamond Phillips. **(15.10.2016)

TV horor, který sice nekypí originalitou, ale po dramatické stránce není špatný. Tvůrci se opět vrátili k cirkusu plném ohyzdných postav, na kterých se matka příroda vyřádila a na kterých vidí veliký zisk jeho majitel. Ten si ze stejného důvodu pořídí jakousi potvoru, která po vzoru "King Konga" při svém prvním představení uprchne a začne lovit každého, na koho narazí. A tak začne hon. Vyprávění příběhu se drží své rozjeté linky, která vygraduje až do svého finále. Po trikové stránce už je to horší. Malý rozpočet filmu nedovolil pořádně ztvárnit onu potvoru, a tak vznikl podivný paskvil, který sice hrůzostrašně řve a slintá, ale zároveň budí pousmání nad tím, co všechno dokáže. Jenom to rozpětí křídel by mu nedovolil tak obratně létat. Díky tomuto nedostatku vznikl průměrný snímek, který bohužel mnohé nenadchne.(7.7.2014)

,,TRPEZLIVOSŤ. TÁTO BEŠTIA SI ZASLÚŽI UZNANIE." __ Miestami jasne odpovedajúce tunajšiemu hodnoteniu, miestami priemerné, miestami vyčnievajúce. ,,Obludárium" má skrátka svoje klady aj zápory. Za vydarenú považujem atmosféru lunaparku (spomenul som si na Slonieho muža) a jej ,,obyvateľov" (dvojhlavý chlap - skrátka paráda :-)), triky tiež nie sú vyložene najhoršie aj keď je veľmi ťažké bližšie špecifikovať ,,tú vec" okolo ktorej sa točil celý dej. A záver ponúkal nekonvenčné predstavenie, len to by to opäť raz scenárista nemohol posr... . Vlastne z časti bolo, len nie podľa mojich predstáv. Logické nedostatky je škoda spomínať. Je to predsa jasná vec, že ak vlastníte pekelnú beštiu, chodíte ju ukazovať len po samých zapadákovoch. (104. hodnotenie, 14. komentár k filmu)(5.6.2011)