Obludárium (TV film)

Zoe Sakellaropoulo

Kostýmy:

Sue Fijalkowska
  • MM_Ramone

Óóó Kanada, to nie sú len rozľahlé lesy, javorový sirup a hokej. Kanada je i takmer bezodnou studňou béčkových horrorov. V tejto severo americkej krajine sa ich natočili stovky. Tento krát sa mi dostal do rúk kanadský titul "Carny". Naivne strašidelný príbeh z prostredia kočovného obludária. Počas predstavenia v malom americkom meste Reliance sa dostala na slobodu jedna nebezpečná atrakcia - "Netvor z pekla". Zúrivé, agresívne, krvilačné, okrídlené monštrum začne zabíjať nič netušiacích ľudí. Zastaviť sa ho pokusí miestny šerif, ktorého si zahral Lou Diamond Phillips. **(15.10.2016)

• Deimos

TV/// Obsazení 3/10 Děj 3/10 Hudba 3/10 Efekty 1/10/// +v hlavní roli Lou Diamond Phillips, je tu hodně krve -mizerné triky, pitomý děj, slabá atmosféra, často nuda, nikde se nedozvíme co je to za monstrum a kde se vzalo, film je prošpikován magorama/// Do městečka přijíždí cirkus s jedním krásným zvířátkem a to by nebyli filmaři aby o tom nenatočili dokument. Pozitivní je, že nikdo z nich nepřežil :-) Už méně pozitivní, že to někdo chce vydávat za film./// Celkem 26%///(24.4.2011)

Upřímě? Bylo to dobrý. Jen ten konec byl tak neuvěřitelně posranej že jsem musel o 1* níž. Protože ustřihnout do takhle debilně se jen tak nevidí. Nicméně celkem mě překvapily efekty který nebyly tak špatný a ten hlavní hajzl byl pěkně udělanej. A celá ta freak show byla moc pěkně namaskovaná a ten potetovanej chlápek je prostě frajer. herci byly celkem dobří a docela mě překvapila účast Vlasty kterej mě docela potěšil. Nicméně film zase na druhý straně není nic extra ale na to jedno zkouknutí to ujde.(1.10.2012)

,,TRPEZLIVOSŤ. TÁTO BEŠTIA SI ZASLÚŽI UZNANIE." __ Miestami jasne odpovedajúce tunajšiemu hodnoteniu, miestami priemerné, miestami vyčnievajúce. ,,Obludárium" má skrátka svoje klady aj zápory. Za vydarenú považujem atmosféru lunaparku (spomenul som si na Slonieho muža) a jej ,,obyvateľov" (dvojhlavý chlap - skrátka paráda :-)), triky tiež nie sú vyložene najhoršie aj keď je veľmi ťažké bližšie špecifikovať ,,tú vec" okolo ktorej sa točil celý dej. A záver ponúkal nekonvenčné predstavenie, len to by to opäť raz scenárista nemohol posr... . Vlastne z časti bolo, len nie podľa mojich predstáv. Logické nedostatky je škoda spomínať. Je to predsa jasná vec, že ak vlastníte pekelnú beštiu, chodíte ju ukazovať len po samých zapadákovoch. (104. hodnotenie, 14. komentár k filmu)(5.6.2011)

• drankeryth

Dalsi z mnoha filmov o nejakej prisere, ktorych sa vyrojilo v poslednej dobe neurekom. Dej film bol zasadeny v nejakom zapadakove a podobal sa mi aj na iny film, ktory sa vola Wyvern. Skoda, ze vo filme nenaznacili, kde sa ten tvor zobral na nasej planete. Na zaciatku filmu sa celkom sympaticky netvor dostal do potulneho cirkusu roznych cudnych ludi, kde netvor jednemu typkovi vyskrabal oko. To bol teda brutal, ale nie, skor traposina:) Netvor im usiel a sem tam aj niekoho zabil, ale bohuzial bez dostatocneho efektu, ze by to vyzeralo skvele. Kamera sa vobec nedostavila ani na jeden zaber, ako chytila svoju obet a zabila ju. Vzdy len ukazali, ako z nicoho nic zmizlo telo a potom z nicoho nic spadlo telo z neba. Najlepsi zaber bol na jednu zensku z toho potulneho cirkusu, kde ukazali jej rozdriapany krk od netvora. Toto bol jediny zaber, ktory sa aj dal povazovat za gore prvok. Zvysne vrazdy boli nudne a nic mi nepovedali. Zaverecny suboj s policajtom a netvorom bol rychly ako sracka:) Bez napatia a bez poriadneho suboja, ktory vyzeral na rychlo spichnuty. Co ma najviac prekvapilo, tak nikto z nich nevyhral, obaja zomreli pod ruinami kolotoca. Film prelozili ako Obludarium, co ho aj vystihuje, pretoze obsah filmu je obludny a aj vsetko okolo tohoto filmu. Jednu hviezdicku davam za netvora, aj ked nic toho dokopy nenarobil, za ten krk a ze film nemal uplny happy end:)(9.9.2011)