Cesta smrti

Serban Porupca

Kostýmy:

Ana Maria Cucu
  • mala_kea

Film je nehorázná sra*ka, ale to je asi každému jasné. Vezmeme-li však v potaz, co vše (otřesn) za sebou Steven má, můžeme za posledních x let tento "plagát" označit za relativně povedený. V některých komentářích se dočítám, že se jedná o návrat Stevena. sami tomu nevěříte, on se ani nemá odkud vrátit.(13.12.2010)

• m.a.t.o.

Po dlhšej dobe som sa opäť rozhodol trochu vytrestať a pozrel som si jednu z tých novodobých Seagaloviek. Stevenovo kožené sako drží zapnuté len tak-tak, normálne som čakal, že keď sa nadýchne, tak gombíky z neho vystrelia kameramanovi rovno do oka. Ale to som trochu odbočil. Seagal si v Rumunsku založil celkom slušný biznis, keď ročne natočí tak dva filmy, ktoré sú vždy o tom istom (dokonca si k ním sám píše scenáre...no píše...skôr ich kopíruje), takže ťažko ich od seba nejak aj odlíšiť a hľadať na nich pozitíva. Ale skúsim. Prvé pozitívum bolo, že za kamerou nestál Keoni Waxman. Nie že by bol Chartrand lepší režisér, ale na Waxmana mám už alergiu. Druhé pozitívum bolo, že Steven použil tento raz hádam menej dablérov, než je uňho zvykom a v niektorých scénach sa dokonca bil (resp. snažil sa aby to vyzeralo ako bitka) on sám. Stavím sa, že v tej erotickej (!!!) scéne, tiež nepoužil dvojníka. No a to je tak všetko priatelia. Vlastne ešte jedno pozitívum: dopozeral som to do konca, aj keď napriek 90-minútovej stopáži sa mi to zdalo byť ukrutne dlhé.(22.9.2014)

• lennyd

Ten Steven Seagal si nedá pokoj. Zase nový film, a opět v nové zemi. Tentokráte v Rumunsku. Začínám mít pocit, že z každého státu, kde Steven Seagal natočí nějaký film, tak jej vzápětí vyhostí a už jej znovu do něj znovu nepustí, natož by ho nechali natáčet nějaký film. Nebo najdete v Seagalově filmografii dva filmy z jedné země? Každopádně Cesta smrti je na jedno brdo stejně jako spousta předchozích (a spousta budoucích) Seagalových filmů. Jeho agent, největší dobrák pod sluncem (pár desítek kil přes váhu, přesto se ocumlává s nejhezčí kočkou z castingu) sám proti všem (tentokrát ne úplně sám, protože dokáže vytušit dobráka v ruské mafii, a spojit se s ním proti rumunské mafii). Takže pokud jste milovníky Stevena Seagala, a nebo jste žádný jeho film doposud neviděli, tak vám film doporučím, ale ostatním radím ruce (a oči) pryč..(20.8.2014)

• LuciusWlk

Starý dobrý Steven Seagal býval dokonalý. On tedy nebyl nikdy bůh ví jaký herec, ale vše jsme mu rádi odpouštěly za skvělé bojové umění, drsnost raných snímků, nekompromisnost. Tady je tlouštík, který by rád nezůstal v zapomnění, ale vše je špatně. Seagala jsem měl rád a jeho ranné filmy pořád rád zkouknu. A možná, že toho měl nechat na vrcholu, protože jeden film za druhým, které na nás chrlí jen snižují jeho, již tak pošramocenou hodnotu. Stále doufám, že přijde něco extra, že mu dá ještě někdo šanci. I když chápu, že tak legendární bijec už z něj nebude. Toto je snad, až na pár "facek", neuvěřitelná blbost. Ach Stevene Stevene, tohle si tví fanoušci nezaslouží!!!(4.4.2011)

A já se prostě bavil!! A královsky!! Sice je to za pár kaček spíchlej flick bez scénáře delšího než dvě A4, ale to mi nevadilo ... Seagal vypadá dobře, je to pořád osobnost jaký rovno není, charisma neskutečný. Celej film jen chodí po barácích a buď brokovnicí střílí šmejdy, nebo (a to častěji) je láma a tluče svejma technikama (wing chun + aikido) ani ne na řízky, ale na mletý ... Souboje jsou sice sestříhaný, ale konečně aspoň šikovně sestříhaný a často končí nějakou šílenou peckou, že týpek letí 3 metry a bere sebou půl nábytku v pokoji i s kredencem ... Nikdo si na něj ani nesáhne, neexistuje rovnej protivník!! Celej film je v podstatě o akci a i když nemůže vůbec konkurovat Asii, v rámci Západní tvorby se mi to v B-ranku fakt zamlouvalo ... prostě sem se královsky bavil a s mírným úsměvem si říkal .."ale jo, je to pořád Seagal ..." :-)(23.11.2014)

• - Natáčeno v listopadu 2009 v rumunské Bukurešti. (ssfan)

• - Steven Seagal se na filmu, jehož natáčení trvalo čtyři týdny, podílel coby scenárista, producent a hlavní herecká hvězda. (Conspi)

• - Pri útoku na policajtov prechádza auto cez policajné pásky bez toho, aby ich pretrhlo. (johnsnow)