Agent Interpolu Samuel Axel je vyslán do východní Evropy, aby odhalil obchod se zbraněmi a získal informace o různých mafiánských organizacích. Přímo během akce je však jeho tým napaden a jeden z členů umírá Samuelovi před očima. Navzdory všem příkazům se s tím nehodlá smířit a vydá se na vlastní cestu za odplatou! (H.C.E.)

Trailer

tron

Plno drsnej akcie, Dan Bandarau (z Anakondy 4, Nukleárneho cieľa s Wesleym Snipesom a Čierneho úsvitu so Seagalom) sa podobá na Uda Kiera, Seagal sa tu prekvapivo veľa hýbe a navyše drží brokovnicu (a držať brokovnicu v akčnom filme vyzerá vždy úžasne). Scenár by som nekomentoval, to je u seagalovky v podstate úplne zbytočné (na tomto konkrétnom pracoval Seagal). Rovnako tak zabudnite na krásnu rumunskú výpravu; táto síce je rumunská, ale pekne hnusná. No kto má slabosť pre Seagala a zmieril sa s tým, že áčkarské doby má chalan nenávratne preč, mal by byť spokojný. Seagal je v tejto snímke predstavovaný ako božstvo, ktorému cudzinci uznanlivo hovoria, že ak by žil v ich krajine, bol by vnímaný ako hrdina a keď naňho a na jeho parťáka zaútočí presila, parťák dostane slušnú nakladačku a ledva zmláti jedného týpka, kým Seagal je Terminátor, všetko to tam vymláti a ani sa pri tom nezadýcha. ()

verbal odpad!

Tak se nám Štefan zase nevrátil! Budiž mu ale ke cti, že při natáčení tohoto "veledíla" alespoň ušetřil pár rumunských romů od potupného sbírání barevných kovů a dal jim šanci zaniknout před lacinou kamerou. Jak jsme si již poslední dekádu zvykli, bojovník s porážkovou mírou se unyle kolébá od záběru k záběru v papundeklové produkci a bez jakéhokoliv smysluplného scénáře, sem tam se na někoho převalí, což pro dotyčného znamená jistou smrt a je těžké uvěřit, že toto otylé monstrum kdysi bývalo akční hvězdou a zdatným bojovým umělcem. Možná je čas, aby se hluboce zamyslel, není li čas pověsit svou akční kariéru na vystužený, zakalený dvaceticentimetrový hřebík a v rámci svých evropských toulek si nestřihnout nějakou dramatickou roličku, v níž by místo na romské neherce utočil například na Českého lva! Dovedu si ho docela dobře představit v sequelu Michálkova venkovského dramatu "Je třeba zabít Segala". Nedá mi ani, abych nenavázal na geniální komentáře přítele Gilmůra a nedoporučil mistrovi na stará kolena uplatnit svou korpulentní postavu v nějakém hezkém kulinářském pořadu, který by mohl být klidně tématickou reminiscencí časů jeho zašlé slávy. Namátkou se například nabízí: Pig to kill, Přejedeni v Pacifiku či Přejedeni 2: Temné uzení. ()

Malarkey

Já se z toho Seagala snad jednou poseru. On dostane luxusní nabídku v Mačetě, tam si to parádně užije a pak hnedka skočí na západokarpatskej rychlík směr Rumunsko, kde rozjede další filmovej kšeft s názvem Cesta smrti, která je plná východní Evropy, konkrétně Rumunska, kvanta ruských mafiánů a jednoho, tradičně nabouchanýho Američana, tedy Seagala, který se řeže a střílí jedna báseň, jenže kromě závěrečné scény opět není skoro nic vidět. Nedávno jsem i viděl dokument k filmu Tři mušketýři, kde se s producentem dohodli, že do filmu narvou víc peněz, aby se kamera neklepala a divák z té akce něco měl. Vždyť o kolik víc může stát fakt, že vyměníte rozklepaného dědka, co drží kameru za člověka se stativem a sedačkou, který bude mít klid a čas všechno důstojně a pěkně natočit? Nechápu to. Přitom Steven to v sobě má. V závěrečný scéně ukázal co v něm je a vůbec mi to nepřišlo trapné. Ba naopak. Ale jemu je to už asi vesměs jedno. Když v Rumunsku není Jean Claude Van Damme, je cesta volná právě pro něj a tak to zůstane asi napořád. ()

Lateef

Velmi slabé a hlavně už asi 5 let pořád to samé. SS se angažuje ve filmech totálních lůzrů, videobéčkářů, kteří nejsou schopni natočit kloudnou akční scénu, ve které by bylo alespoň něco přehledně. Seagal sice pořád umí kolem sebe máchat těma prackama, ale k čemu to, když nikdo neví, kam rána dopadla. Znovu a znovu, pořád to samé. Docela by mě zajímalo, jak by si Seagal vedl pod taktovkou Florentinea a já myslím, že by to měl co nejdřív zkusit, protože na tyhle souboje, které pravidelně znásilňuje sjetej kameraman s nachcaným střihačem, už nemám sílu. Dějově nudné, zašlé, omšelé, utahané (proč se to furt zrychluje nebo zpomaluje nebo zastavuje??), prostě FURT STEJNÉ!! Psaní komentářů k Seagalovým filmům jednadvacátého století mi bere energii. Úplně mě to vysává, musím si pak vždycky pustit něco takového, abych vyrovnal hladinu ubyvších actioncytů v krvi. ()

Flipnic

A já se prostě bavil!! A královsky!! Sice je to za pár kaček spíchlej flick bez scénáře delšího než dvě A4, ale to mi nevadilo ... Seagal vypadá dobře, je to pořád osobnost jaký rovno není, charisma neskutečný. Celej film jen chodí po barácích a buď brokovnicí střílí šmejdy, nebo (a to častěji) je láma a tluče svejma technikama (wing chun + aikido) ani ne na řízky, ale na mletý ... Souboje jsou sice sestříhaný, ale konečně aspoň šikovně sestříhaný a často končí nějakou šílenou peckou, že týpek letí 3 metry a bere sebou půl nábytku v pokoji i s kredencem ... Nikdo si na něj ani nesáhne, neexistuje rovnej protivník!! Celej film je v podstatě o akci a i když nemůže vůbec konkurovat Asii, v rámci Západní tvorby se mi to v B-ranku fakt zamlouvalo ... prostě sem se královsky bavil a s mírným úsměvem si říkal .."ale jo, je to pořád Seagal ..." :-) ()

• Natáčeno v listopadu 2009 v rumunské Bukurešti. (ssfan)
  • Pri útoku na policajtov prechádza auto cez policajné pásky bez toho, aby ich pretrhlo. (johnsnow)
  • Po tom, ako Bobby (Steven Seagal) zatkne na začiatku filmu Sorina (Claudiu Bleont) a vypočúva ho, má Sorin ruku na voľno, lenže za moment je policajt vyzvaný, aby mu odstránil putá aké držali ruky za chrbtom. (johnsnow)