Cesta smrti

Serban Porupca

Kostýmy:

Ana Maria Cucu
  • tron

Plno drsnej akcie, Dan Bandarau (z Anakondy 4, Nukleárneho cieľa s Wesleym Snipesom a Čierneho úsvitu so Seagalom) sa podobá na Uda Kiera, Seagal sa tu prekvapivo veľa hýbe a navyše drží brokovnicu (a držať brokovnicu v akčnom filme vyzerá vždy úžasne). Scenár by som nekomentoval, to je u seagalovky v podstate úplne zbytočné (na tomto konkrétnom pracoval Seagal). Rovnako tak zabudnite na krásnu rumunskú výpravu; táto síce je rumunská, ale pekne hnusná. No kto má slabosť pre Seagala a zmieril sa s tým, že áčkarské doby má chalan nenávratne preč, mal by byť spokojný. Seagal je v tejto snímke predstavovaný ako božstvo, ktorému cudzinci uznanlivo hovoria, že ak by žil v ich krajine, bol by vnímaný ako hrdina a keď naňho a na jeho parťáka zaútočí presila, parťák dostane slušnú nakladačku a ledva zmláti jedného týpka, kým Seagal je Terminátor, všetko to tam vymláti a ani sa pri tom nezadýcha.(6.1.2019)

• kikakrystof

Špatný film, i Steven Seagal to hrál velice nepřesvědčivě(možná až nuceně) a to jsem jeho velký fanoušek. Chvilkami dobré a chvilkami to vypadá jako studentský film(myslím kamerou a prostředím) a navíc jsou zde ze začátku zpomalené a drsné efekty, které filmu nic nepřidávají ba naopak mi připadá, že ho shazují, ale naštěstí je to jen asi 30 minut, pak s tou blbostí přestanou :) Celkově strašný film s nesympatickými postavami.(21.8.2013)

• TERRORDROME

X-miliónty štandardný lacný akčák kde americký hromotĺk Steven Seagal zmláti hromadu špinavých rumunov. Seagalovo meno vzbudzuje u rumunských gangsterov posvätný strach a stačí aby si majiteľ obchodu dal do výlohy jeho fotografiu s nápisom "TU STRÁŽIM JA" a vyhne sa tak plateniu výpalného. Veď kto by riskoval hnev chlapa ktorý svojou impozantnou siluetou zatieni slnko a do hlavy sa mu zmestí heligónka. Dej mi trošku unikal, Steven chodí sem a tam, pokyvuje tou hlavou a keď narazí na nejakého nešťastného mafoša stačí mu veľmi decentne mávnuť rukou aby ten chudák pocítil boží hnev na svojej prašivej koži. Nejaké tie bitky, nejaké to strieľanie, nejaké tie kecy... nie je to sračka ale od akčnej pecky to má ďaleko ako Lenin z mauzólea do telefónnej búdky v Londýne. Ale Steven sa naozaj snaží, to čo predvádza je naozaj podobné tomu, čomu sa bežne hovorí pohyb a dokonca je mu pri tom aj vidieť do ksichtu, nielen mihajúce sa ruky ktoré by mohli patriť hociktorému rumunovi čo nie je bezruký. Znesiteľná rutina.(6.3.2012)

Docela mě to překvapilo. Myslel,jsem,že to bude kdovíjak hrozný,ale byl to celkem napínavej akční film. Působilo to sice dost béčkově,ale film postupem času nabíral obrátky a nuda rozhodně nebyla. Sice to kleslo,nebot filmy Kod smrti,Ruslan,Hlídač a Mstitel měli větší úroven a spracování. I tak se mi tenhle film docela líbil, ikdyž to začalo už dost slábnout, ale šlo to. 74% = ****(11.12.2010)

A já se prostě bavil!! A královsky!! Sice je to za pár kaček spíchlej flick bez scénáře delšího než dvě A4, ale to mi nevadilo ... Seagal vypadá dobře, je to pořád osobnost jaký rovno není, charisma neskutečný. Celej film jen chodí po barácích a buď brokovnicí střílí šmejdy, nebo (a to častěji) je láma a tluče svejma technikama (wing chun + aikido) ani ne na řízky, ale na mletý ... Souboje jsou sice sestříhaný, ale konečně aspoň šikovně sestříhaný a často končí nějakou šílenou peckou, že týpek letí 3 metry a bere sebou půl nábytku v pokoji i s kredencem ... Nikdo si na něj ani nesáhne, neexistuje rovnej protivník!! Celej film je v podstatě o akci a i když nemůže vůbec konkurovat Asii, v rámci Západní tvorby se mi to v B-ranku fakt zamlouvalo ... prostě sem se královsky bavil a s mírným úsměvem si říkal .."ale jo, je to pořád Seagal ..." :-)(23.11.2014)

• - Pri útoku na policajtov prechádza auto cez policajné pásky bez toho, aby ich pretrhlo. (johnsnow)

• - Steven Seagal se na filmu, jehož natáčení trvalo čtyři týdny, podílel coby scenárista, producent a hlavní herecká hvězda. (Conspi)

• - Natáčeno v listopadu 2009 v rumunské Bukurešti. (ssfan)