poster

Assassin's Creed: Lineage

Dobrodružný / Akční / Krátkometrážní

Francie / Kanada, 2009, 36 min

Režie:

Yves Simoneau

Kamera:

Guy Dufaux

Scénografie:

Guy Lalande
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • B!shop
  ****

  Prvni Assassin's Creed byla jedna z nejstereotypnejsich her, jaky jsem kdy hral. Oproti tomu dvojka byla pecka. Proto je fajn, ze se tenhle film venuje az dilu druhymu a je to takovej prequel. Co se tyce vizualni stranky, obcas to vypada fakt fantasticky a zaroven filmove, obcas to je jak ozivla hra, ale nekdy to taky vypada znacne odflakly, jak kdyby si jen nekdo trochu pohral s Photoshopem. Co se tyce hercu, vzhledove to s hrou docela ladi, ale o nejakejch hereckejch vykonech nemuze bejt ani rec. Nicmene jako doplnek hry, navic s ubohejma 35 minutama to funguje na vybornou.(18.1.2011)

 • KarKulA
  ****

  Tak nebudu nikomu namlouvat že tento marketingový počin Ubisoftu obsahuje oskarové herecké výkony a bůhvíjakou zápletku. Nicméně jsem byla touto záležitostí příjemně překvapena. Počítačem úžasně vytvořený renesanční svět, nádherné kostými, doplňky, hudba - to všechno mě vtáhlo do Itálie 15.století, kterou jsem si těch 40 minut vážně užívala. Herci byli typově docela vhodně vybráni, takže nikterak svoji přítomností nerušili a příběh taky nijak neurážel. Každopádně jsem si u toho pořád říkala: sakra, proč někdo nenatočí z tédle doby a prostředí celovečerní film ...(18.6.2011)

 • Tomulka
  ****

  Byl jsem velmi naladěn na zahrání si hry po shlédnutí tohoto filmečku. Je to moc dobrej tah od Ubisoftu. Sice film není žádné umělecké dílo ve smyslu příběhu a hereckých výkonů.Jako úvod do hry je to však perfektní. Ale mám dojem, že takové nějáké podobné zápletky již byli v minulosti zfilmovány a né s moc valným výsledkem a tak nějáké vyžší ambice na film dle zápletky Assassin´s Creed bych nechal u ledu. Leda, že by se našel velký rozpočet, perfektní režisér a perfektní herci a scénář by napsal uznávaný scénárista, který má za sebou úspěšné scénáře. Tak bych o tom uvažoval. Machynace cirkve a šlechty v době středověkém a do toho tajné bratrstvo vrahů co objektivně a nestranně hlídá spravedlnost čestným způsobem. Ale tvůrci by museli dát velký pozor na to, aby nevykradli filmy , které již byli natočeny (jak jsem se zmínil výše). A hlavně, aby byl film natočen lépe než zmíněné filmy (záíměrně nepíšši názvy filmu, které mám na mysli asi každý ví).(23.7.2010)

 • blondboss
  ***

  Assassin`s Creed ako hru som nikdy nehral a nepoznal som to. Toto filmové krátkometrážne spracovanie nám čo to povie o udalostiach spred druhého vydania hry, avšak pre tých neznalých je to v zásade len nejaký historický príbeh, ktorý v zásade nehovorí niečo podstatné. Vizuálne síce fajn, ale obsahovo mi to veľmi nič nedalo, nakoľko hru nepoznám. 50 %(18.6.2018)

 • Marles
  ***

  Příběh a akční scény, to byly jediné dvě věci, které mohly udělat Lineage zajímavý. Jenže veškerý děj půjde ve hře odbýt jednou maximálně dvěma větami a akce ke konci trpí častými střihy. A zbytek (herecké výkony, atmosféra) jednoduše nestojí za řeč. S hodnocením jsem ale nakonec smířlivý, jelikož stále jde spíše o experiment.(15.11.2009)

 • - Film byl vydán u příležitosti vydání videohry „Assassin's Creed II“, děj je však zasazen ještě před ní. (TwoFace)

 • - Film je natočen na motivy slavné videohry od vývojářské firmy Ubisoft. (AngelusCZ)

 • - O animaci se postarala firma Hybride Technologies, která pracovala například na filmech Sin City nebo 300: Bitva u Thermopyl. (Smejdcz)