Assassin's Creed: Lineage

Yves Simoneau

Guy Dufaux

Scénografie:

Guy Lalande

Důkaz, že Assassins Creed by se eventuelně nějak zfilmovat dal. Jistě, je to sice jen "polévka" a více než půlhodinová reklama ke hře samotné, ale o to kulervoucnější to je. Která jiná hra/série, se může tímle chlubit? Jen velice málo z nich. Zpracovaná je úžasně, kombinace živých herců a CGI se mi prostě líbí a kdyby už vážně došlo i na celovečerní film, také by byl skvělý zpracovaný takto. Scénář - k tomu nic moc vytákat nelze, jelikož se řídí historickými událostmi a musí nějak korespondovat s následujícím dějem ve hře, proto si myslím, že to autoři zvládli jak nejlépe svedli. Celkově tomu nic moc vytýkat nemůžu, ale přecejen... na plných 5 hvězd to u mě není (ty pro mě platí u herní série AC).(4.1.2012)

Jsa fascinován použitou technologií, ptám se, jaké jsou náklady při použití této techniky? Tipnul bych si totiž, že nijak vysoké, a přitom možnosti jsou tak lákavé... Jen je škoda, že jsou stále vidět rozdíly mezi počítačově zpracovaným pohybem a snahou herců a kaskadérů (aniž bych snižoval význam nebo snahu jedné či druhé strany). Příběhově se jedná o ne zcela zábavné nastínění, které možná až zbytečně otevřeně odhaluje některé prvky následující hry AC II (Pazziové, benátští zrádci, Borgia sám!). Ve zkratce - atmosférické uvedení, jež mělo samo použít efektní zkratku.(8.1.2015)

Pane jo.Co jsem si pustil před malou chvilkou AS Embers,je tohle docela nebe a dudy.Sice je tady Ezio naprosto nepolíben a je tu tak minutu celkově,tak skvělý promo,který mělo nejspíš hráče přikovat k monitorům se,ale povedlo na výbornou.Zpětně je to nádhera,takhle pěkný stylisticky,hudebně,doopravdy promakané.Je to skoro jako pilot seriálu a to ještě umocnilo to,že hlavní aktér vypadá jak mladý Jeremy Irons,který ještě hrál v seriálu Borgiové o kterém vlastně AC2 byl.A to jsem neřekl,že tam jsou i scény,který byly ve hře,tedy hlavně ta v tom podloubí na náměstí u vody.To jsem si sakra vzpomněl hned.Jasných pět a možná se opět namlsán vrátím zpět do Florencie :)(2.3.2015)

Byl jsem velmi naladěn na zahrání si hry po shlédnutí tohoto filmečku. Je to moc dobrej tah od Ubisoftu. Sice film není žádné umělecké dílo ve smyslu příběhu a hereckých výkonů.Jako úvod do hry je to však perfektní. Ale mám dojem, že takové nějáké podobné zápletky již byli v minulosti zfilmovány a né s moc valným výsledkem a tak nějáké vyžší ambice na film dle zápletky Assassin´s Creed bych nechal u ledu. Leda, že by se našel velký rozpočet, perfektní režisér a perfektní herci a scénář by napsal uznávaný scénárista, který má za sebou úspěšné scénáře. Tak bych o tom uvažoval. Machynace cirkve a šlechty v době středověkém a do toho tajné bratrstvo vrahů co objektivně a nestranně hlídá spravedlnost čestným způsobem. Ale tvůrci by museli dát velký pozor na to, aby nevykradli filmy , které již byli natočeny (jak jsem se zmínil výše). A hlavně, aby byl film natočen lépe než zmíněné filmy (záíměrně nepíšši názvy filmu, které mám na mysli asi každý ví).(23.7.2010)

V záplavě dnešní animované a sci-fi produkce krátkometrážních filmů je tento historický akční snímeček opravdu něčím, co je hodno pozornosti diváka. Během 36 minut uvidíme řadu dobrých akčních scén, příjemnou zápletku, zajímavé postavy, ale také výborné, leč počítačem udělané, prostředí renesančních italských měst. Hru jsem nehrál a ani se nechystám, avšak Assassin's Creed: Lineage mne patřičně oslovil nejen zpracováním a námětem, ale také atmosférou, hudbou a již výše uvedenými klady.(12.12.2013)

• - O animaci se postarala firma Hybride Technologies, která pracovala například na filmech Sin City nebo 300: Bitva u Thermopyl. (Smejdcz)

• - Film byl vydán u příležitosti vydání videohry „Assassin's Creed II“, děj je však zasazen ještě před ní. (TwoFace)

• - Film je natočen na motivy slavné videohry od vývojářské firmy Ubisoft. (AngelusCZ)