Assassin's Creed: Lineage

Yves Simoneau

Guy Dufaux

Scénografie:

Guy Lalande

Prvni Assassin's Creed byla jedna z nejstereotypnejsich her, jaky jsem kdy hral. Oproti tomu dvojka byla pecka. Proto je fajn, ze se tenhle film venuje az dilu druhymu a je to takovej prequel. Co se tyce vizualni stranky, obcas to vypada fakt fantasticky a zaroven filmove, obcas to je jak ozivla hra, ale nekdy to taky vypada znacne odflakly, jak kdyby si jen nekdo trochu pohral s Photoshopem. Co se tyce hercu, vzhledove to s hrou docela ladi, ale o nejakejch hereckejch vykonech nemuze bejt ani rec. Nicmene jako doplnek hry, navic s ubohejma 35 minutama to funguje na vybornou.(18.1.2011)

Tak nebudu nikomu namlouvat že tento marketingový počin Ubisoftu obsahuje oskarové herecké výkony a bůhvíjakou zápletku. Nicméně jsem byla touto záležitostí příjemně překvapena. Počítačem úžasně vytvořený renesanční svět, nádherné kostými, doplňky, hudba - to všechno mě vtáhlo do Itálie 15.století, kterou jsem si těch 40 minut vážně užívala. Herci byli typově docela vhodně vybráni, takže nikterak svoji přítomností nerušili a příběh taky nijak neurážel. Každopádně jsem si u toho pořád říkala: sakra, proč někdo nenatočí z tédle doby a prostředí celovečerní film ...(18.6.2011)

Byl jsem velmi naladěn na zahrání si hry po shlédnutí tohoto filmečku. Je to moc dobrej tah od Ubisoftu. Sice film není žádné umělecké dílo ve smyslu příběhu a hereckých výkonů.Jako úvod do hry je to však perfektní. Ale mám dojem, že takové nějáké podobné zápletky již byli v minulosti zfilmovány a né s moc valným výsledkem a tak nějáké vyžší ambice na film dle zápletky Assassin´s Creed bych nechal u ledu. Leda, že by se našel velký rozpočet, perfektní režisér a perfektní herci a scénář by napsal uznávaný scénárista, který má za sebou úspěšné scénáře. Tak bych o tom uvažoval. Machynace cirkve a šlechty v době středověkém a do toho tajné bratrstvo vrahů co objektivně a nestranně hlídá spravedlnost čestným způsobem. Ale tvůrci by museli dát velký pozor na to, aby nevykradli filmy , které již byli natočeny (jak jsem se zmínil výše). A hlavně, aby byl film natočen lépe než zmíněné filmy (záíměrně nepíšši názvy filmu, které mám na mysli asi každý ví).(23.7.2010)

Assassin`s Creed ako hru som nikdy nehral a nepoznal som to. Toto filmové krátkometrážne spracovanie nám čo to povie o udalostiach spred druhého vydania hry, avšak pre tých neznalých je to v zásade len nejaký historický príbeh, ktorý v zásade nehovorí niečo podstatné. Vizuálne síce fajn, ale obsahovo mi to veľmi nič nedalo, nakoľko hru nepoznám. 50 %(18.6.2018)

Příběh a akční scény, to byly jediné dvě věci, které mohly udělat Lineage zajímavý. Jenže veškerý děj půjde ve hře odbýt jednou maximálně dvěma větami a akce ke konci trpí častými střihy. A zbytek (herecké výkony, atmosféra) jednoduše nestojí za řeč. S hodnocením jsem ale nakonec smířlivý, jelikož stále jde spíše o experiment.(15.11.2009)

• - Film byl vydán u příležitosti vydání videohry „Assassin's Creed II“, děj je však zasazen ještě před ní. (TwoFace)

• - Film je natočen na motivy slavné videohry od vývojářské firmy Ubisoft. (AngelusCZ)

• - O animaci se postarala firma Hybride Technologies, která pracovala například na filmech Sin City nebo 300: Bitva u Thermopyl. (Smejdcz)