Pohanský rituál

Scénografie:

John Hand

Kostýmy:

Louise Stanton

Filmu asi nejvíce ubližuje prostředí, které vůbec nepasuje k příběhu. Navíc to působí celkově dost naivně a nesmyslně, včetně samotného rituálu. Chybí tomu větší atmosféra. I tak jsem se u toho, ale nenudil a škoda, že ohledně toho zabíjení, neměli tvůrci větší odvahu k ztvárnění přímo před kamerou. Těch pár náznaků ukázek nebylo zlých, ale ani oslnivých. Dítko posedlé démonem vypada efektivnější, než zdejší holčička, která se navíc chová dost podivně a nejsem si zcela jist jaké vědomosti nakonec měla a jaké neměla... Herecky to působí taky příliš tuctově a protože jsem se nenudil, tak jsem na třech hvězdách.(20.5.2011)

Vesnická komunita, znovuzrození mrtvých a do toho spadne manželký pár, který přišel o holčičku. Ovšem je to děvčátko převlečené za kurvu.Takové filmy bych pouštěl budoucím matkám a těm, kteří si chtějí pořídit další dítě. Myslím, že by je to hned přešlo :-) Dalo se na to dívat. 50%(24.4.2011)

Mně se to líbilo. Fajn atmosféra, povedené efekty a zabijácké děti mají vždycky něco do sebe :-)(5.4.2011)

• Slasher

Horor o rodičovské ztrátě a následném obřadním navrácení - naprostá ztráta času. Záhrobní dítě není ani trošku děsivý, většinu filmu se nudíte. Není tu vůbec nic vyčnívajícího, doporučuju podívat se jen na poster a film vůbec nepouštět. Není to extra zlý, ale je to prostě těžce nijaký.(4.4.2011)

Britsko-irský horor z produkční dílny Hammer se tentokrát točí kolem manželů, jimž za tragických okolností zemřela dcerka, a oni se odstěhují na venkov. Mladý manželský pár, kde manžel je veterinář, přijde o dcerku, když ta otevře klec se vzteklým psem. Manželé se odstěhují na venkov, kde on pokračuje v praxi zvěrolékaře a ona dělá v lékárně. Brzy se objeví první podivnosti v chování místních obyvatel. Posléze zjistí, že pomocí tajemného rituálu lze přivést zpět na pár dní naše zemřelé. Tentokrát se však něco zvrtne... Snímek pracuje především s atmosférou, kamerou, prostředím, ruchy a postupným odhalováním souvislostí. Každá scéna má své místo. Přesto po skončení má člověk pocit, že jde jen o jeden z dílů Krajních mezí či podobného mysteriózního seriálu, i když hlavní myšlenka o tom, že mrtvé máme nechat jít a vyrovnat se s tím, je zřejmá. Přesto jde o mírně nadprůměrný horor (s několika mírnými nelogičnostmi), jehož velkým plus je právě prostředí venkovské krajiny a solidní práce s postupným napětím skrze věci, ruchy, slova. DVD načíná uřvaný protipirát, deset minut upoutávek, ty samé pak najdete i v hlavním menu, varování, znělky - docela to zdržuje vzhledem k tomu, že jinak tady žádné bonusy nejsou, obraz filmu je mizerný a neostrý a barevně nevyvážený, a zvuk jen ve stereo. Navíc české titulky ne vždy překládají to, co se skutečně v originále říká, a sem tam obsahují i prohřešky proti češtině. Publikováno: 13.05.2011(28.12.2014)

• Timothy Spall