Reklama

Reklama

Pohanský rituál

  • Irsko Wake Wood (více)
Drama / Horor / Thriller
Irsko / Velká Británie, 2009, 86 min

Obsahy(1)

Manželé Patrick a Louis po dlouhých devíti letech nadále trpí smutkem ze smrti jejich jediné dcerky, která byla brutálně napadena divokým psem. Rozhodnou se tedy, že opustí město, vydají se na vzdálený venkov a pokusí se již nadobro na dcerku zapomenout. Od zdejších obyvatel malé vesničky se ovšem dozvídají o jakém si rituálu, který jim na pouhé tři dny dcerku přivede zpět ze světa mrtvých. (PetriK12)

(více)

Recenze (68)

Dellamorte 

všechny recenze uživatele

Film , ktorý utrpel hlavne na rozpočte. Na druhej strane ho vśak ani nemal možnosť získať , pretože novodobá pripomienka na " P.Cemetery / Omen / D.L.Now...si ho už nezaslúži. Ten TV look Mi ani tak neclonil, skôr tá Ella Connoly / reborn daughter . Tam prehodiť cast a bola by som v hodnotení štedrejšia. ( inak ale , brutálne prešvihnutý cover ) Zbytok kvalitne dodal PetriK12 ! ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Zpočátku jsem byl dost skeptický, trailer moc nezafungoval a cover byl samozřejmě přestřelen až hanba. Ale nakonec to nebylo vůbec špatný. Zajímavý příběh ala Hřbitov domácích zvířat, nějaký to krvavý násilí na dětech a zvířatech, docela dobrá hudba. Toť jest klady. K průšvihům bych pak zařadil obsazení a nulový napětí, ale jinak nic, co by mě vysloveně sralo. K obrozenému studiu Hammer bych si však představoval jinou podívanou. Hrad a jeho tajemné komnaty, hřbitov, mlhu, silný vítr za okny... kdo ví, třeba se té gotiky časem taky dočkáme :) ()

Reklama

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Tak rozhodne to nebolo až také zlé, aby bol horor v čiernych číslach. Prvá polovica ma veľmi nebavila (skôr som mal pocit, že sledujem rodinnú drámu), potom to však bolo o niečom inom. Videl som už viacero béčkových hororov o vraždiacich deťoch a tento považujem za jeden z tých priemerných. Určite to bolo lepšie ako napr. The Daisy Chain alebo Hurt, ktoré ma takmer unudili na smrť, pretože na rozdiel od týchto "klenotov" disponoval aspoň potrebnou dávkou brutality. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Mladý sympatický manželský pár sa presťahoval spolu so svojou dcérou Alice do mestečka Wakewood. On tam začal pracovať ako veterinár a ona si otvorila lekáreň. Zdá sa, že si vybrali skvelé miesto na život. Avšak jedného dňa sa stane hrozná vec. Ich dcéru napadne rozzúrený pes a zabije ju. S touto traumatizujúcou udalosťou sa nedokážu vyrovnať. Starousadlíci im navrhnú, že za pomoci krvavého "Pohanského rituálu" ju dokážu na tri dni priviesť späť medzi živých. Podarí sa to. Lenže malá Alice sa po troch dňoch nechce vrátiť pod zem. Niečo sa pokazilo a bude to mať desivé následky. ** ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Ať k tomuto filmu přistoupíme jakkoli, určitě stojí za zmínku, že z těch nových pokusů reanimovaného studia Hammer (Let Me In, The Resident, Wake Wood) je právě tento nejvíce hammerovský. Atmosférou, tématem, zpracováním. Herecké výkony působí dřevěně, scénář nepřesvědčivě (když se dvě hlavní postavy dozví o onom "pohanském rituálu", uvěří až příliš snadno; když si postavu vyčíhne "smrtka", nepokusí se utéct), gore amatérsky a celý film jako by byl natočen už před "pár" lety. A já si nejsem jistý, jestli mi to vadí, nebo mě to naopak jakýmsi způsobem oslovilo. Opatrný palec nahoru, ale rozhodně to není horor pro každého. ()

Galerie (35)

Reklama

Reklama