Pohanský rituál

Scénografie:

John Hand

Kostýmy:

Louise Stanton

Koniec pekne prekvapil. Celý čas sa snímok tváril ako mysteriózna rodinná dráma, kde sa rodičia pokúšajú vyrovnať so smrťou svojej milovanej dcéry, a potom si ako blesk z čistého neba príde veľmi solídna brutalita. Navyše postavy boli veľmi dobre zahraté. Škoda, že sa v dejovej linke (2/3 filmu) vyskytlo tak veľa šedivých scénok bez napätia a bez atmosféry. A to je práve to, čo si pri hororoch cením najviac. Čistý priemer. 60/100(6.11.2014)

Ať k tomuto filmu přistoupíme jakkoli, určitě stojí za zmínku, že z těch nových pokusů reanimovaného studia Hammer (Let Me In, The Resident, Wake Wood) je právě tento nejvíce hammerovský. Atmosférou, tématem, zpracováním. Herecké výkony působí dřevěně, scénář nepřesvědčivě (když se dvě hlavní postavy dozví o onom "pohanském rituálu", uvěří až příliš snadno; když si postavu vyčíhne "smrtka", nepokusí se utéct), gore amatérsky a celý film jako by byl natočen už před "pár" lety. A já si nejsem jistý, jestli mi to vadí, nebo mě to naopak jakýmsi způsobem oslovilo. Opatrný palec nahoru, ale rozhodně to není horor pro každého.(31.3.2011)

Kto aspoň trocha pozná horory, s určitosťou ľahko uhádne , čo bude nasledovať. Je to odkopírovane od Kinga a keďže cintorín domácich zvieratiek mám rad, tak tento mi tiež bol po chuti. Stále sa tu niečo deje, rituály sú hnusne krvavé a zaujímavé. Je tu niekoľko slušne vygradovaných i krvavých scén a i keď kamera nebola najlepšia (hnusný strih), aj tak niečo vidieť bolo, chvalabohu aspoň za to. Herci nemali svoj deň a sem sa nehodili, kvôli nim som váhal z hodnotením, ale na koniec som dal slabé, ale 4*.(3.4.2021)

Britsko-irský horor z produkční dílny Hammer se tentokrát točí kolem manželů, jimž za tragických okolností zemřela dcerka, a oni se odstěhují na venkov. Mladý manželský pár, kde manžel je veterinář, přijde o dcerku, když ta otevře klec se vzteklým psem. Manželé se odstěhují na venkov, kde on pokračuje v praxi zvěrolékaře a ona dělá v lékárně. Brzy se objeví první podivnosti v chování místních obyvatel. Posléze zjistí, že pomocí tajemného rituálu lze přivést zpět na pár dní naše zemřelé. Tentokrát se však něco zvrtne... Snímek pracuje především s atmosférou, kamerou, prostředím, ruchy a postupným odhalováním souvislostí. Každá scéna má své místo. Přesto po skončení má člověk pocit, že jde jen o jeden z dílů Krajních mezí či podobného mysteriózního seriálu, i když hlavní myšlenka o tom, že mrtvé máme nechat jít a vyrovnat se s tím, je zřejmá. Přesto jde o mírně nadprůměrný horor (s několika mírnými nelogičnostmi), jehož velkým plus je právě prostředí venkovské krajiny a solidní práce s postupným napětím skrze věci, ruchy, slova. DVD načíná uřvaný protipirát, deset minut upoutávek, ty samé pak najdete i v hlavním menu, varování, znělky - docela to zdržuje vzhledem k tomu, že jinak tady žádné bonusy nejsou, obraz filmu je mizerný a neostrý a barevně nevyvážený, a zvuk jen ve stereo. Navíc české titulky ne vždy překládají to, co se skutečně v originále říká, a sem tam obsahují i prohřešky proti češtině. Publikováno: 13.05.2011(28.12.2014)

Po dlouhé době horror který mě bavil. Horrory nemám nějak obzvlášť rád a ani je nevyhledávám. A když už něco dávají je to pokaždé ta samá řezničina. Takže pro mě byl tenhle film docela příjemným "oživením". Kamera a herecké výkony sem tam vypadají poněkud amatérský, na druhou stranu je tady cítit takové zdravé nadšení.(4.2.2012)

• Timothy Spall