Zvláštní vztahy (TV film)

The Special Relationship

Historický / Drama

Velká Británie / USA, 2010, 88 min

Tohle neberu ani tak jako film, jako spíše hraný politický dokument. M.Sheen a D.Quaid celkem solidně ztvárnili obě hlavní postavy Blaira a Clintona. Filmařům se vůbec povedlo vybrat takové herce, kteří jsou svým skutečným předlohám docela podobní. Nějak mi ale uniká, proč tohle bylo vlastně natočeno a co tím mělo být divákům sděleno. Že Clinton a Blair spolu táhli za jeden provaz, navzájem se podporovali a řešili společně nelehkou situaci v tehdejším Kosovu, to ví každý průměrně vzdělaný člověk. V tomto směru nenabízí film nic překvapivého, přesto má svoje kvality. Proto dávám 60%.(5.7.2011)

Zajímavá exkurze do kuchyně vrcholové politiky, kde ochutnáme příjemně odlehčený pohled na spojenectví a přátelství dvou vlivných mužů nedávné minulosti. A že to nebyla jen nepřetržitá idylka, to zjistíte sami. Herci ukazují solidní dávku svého nadání a podporují tak pozitivní vyznění celého snímku. Mě zaujala dramatická linka ohledně situace v Kosovu a její precizně podaná gradace. Na čtyři hvězdy to asi není, ale o nadprůměru hovořit neváhám. 70 % Oblíbená část- Blairova debata s manželkou a poradci v letadle ohledně nevěry(23.4.2011)

Podobny pripad ako prednedavnom videny Churchillov : V srdci burky. Konverzacna politicka drama, ktora vsak nedokaze behom tych 90 minut ani nahodou obsiahnut vztah dvoch ludi, ktori aspon naoko udavaju smerovanie nasho sveta. Ak by to bolo komplexnejsie, preciznejsie, teda aj vyrazne dlhsie, predpokladam, ze by to bolo markantne lepsie.(27.4.2011)

Bizarní je slyšet ve filmu dabovaného W. Bushe, ale jinak mě tenhle kvalitně zpracovaný a výborně zahraný biografický snímek příliš nenadchl. Vlatně se nejvíce věnuje tomu, jak Blair objevil svůj potenciál během krize v Kosovu v době, kdy byl Clinton politicky oslabený aférou s M. Levinskou. Nebudu psát: pozor spoiler!, protože tohle jsou všeobecně známá fakta. Problém filmu je ten, že v žádném tématu nejde dost do hloubky, a tak se zněj vyklubal "jen" smíchaný polotovar hraného dokumentu a biografického filmu. Za podívání ale rozhodně stojí. 60% = 3/5(22.1.2011)

Sheen a Quaid v rolích nejdůležitějších mužů světa jsou sice fain, scénárista výtečného Frost/Nixona taky sliboval mnohé, ale prostě mě to nějak "zvláštně" neoslovilo. Nebo spíš nestihlo oslovit, protože těch cca 85 minut bylo nakonec sakra málo, aby člověk nějak víc přilnul k postavám...A tak jsem jen proplouval dějem, čekal na pořádnou scénu (ta pro mě přišla až v závěru) a říkal si, jestli je tohle opravdu ten film, na který jsem se půl roku tak těšil.....5,5/10(4.6.2011)

• - Michael Sheen hraje potřetí bývalého ministra Tonyho Blaira. Předtím se objevil ve filmech Královna (2006) a The Deal (2003). (Elwanelyn)

• - Julianne Moore byla první volbou pro postavu Hillary Clintonové, po odřeknutí ji nahradila Hope Davis. (Elwanelyn)