Cedar Rapids

Bláznivá služobka

Komedie

USA, 2011, 83 min

• Charlie84

Vlastně jsem se dvakrát i upřímně zasmál. Co přesně mělo být nosnou myšlenkou Cedar Rapids? Jakože i pojišťováci ve své hloubi mají jemnou a citlivou....? Ale notak... Je možné argumentovat, že nosné myšlenky Pařby ve vegas (v Bangkoku) jsou nulové, ale třeskutý smích ve kterém se svíjíte vám na to nedovolí myslet. Doufal jsem alespoň v závěrečnou gradaci, přišlo jen klišé pohřbívající těch pár dobrých fórků, které se v průběhu filmu naznačí.(16.6.2011)

Velmi příjemná komedie vymykající se běžným klišé. Hrají většinou neatraktivní postavy (podobnost s anglickými filmy), jedná se o neromantiku a nemladé lidi. Co se týče děje nebo zápletky, tak ta taky není úplně obvyklá. Tento film se dle mého názoru bude více líbit dospělým než mladým (většinou těm bez závratných životních zkušeností a bez zkušeností s pracovním poměrem). Dospělí, zaměstnaní lidé, pochopí více mezilidské vztahy, snad trochu specifický humor. Já jsem se bavil opravdu velmi. Poslední třetina sice trochu upadla do průměru, ale to mě od mého hodnocení neodradilo. Já si snad ani nemůžu představit vyšší hodnocení, když vidím, jak je zde hodnocena bezduchá komedie "Pařba ve Vegas" a například (a to už jsem jednou psal) velice vydařená nejen komedie "Šest pohřbů a jedna svatba" byla ohodnocena podstatně hůř. Asi jsem já ten špatný, nechápající nebo tápající, ale mě velmi bavila přeměna naivního outsidera v pařícího (chlastajícího, fetujícího) jedince, který na základě víkendových zkušeností uměl dát svému životu ten správný směr. Ve filmu je tolik pasáží, tolik scén, tolik dobrodružství, že se skutečně ptám, kde jsou ti, co to chápou stejně jako já.(14.10.2011)

• slatkac

Nehorázná chujovina. Obsah, který zde na csfd vypadal dobře - Nejzábavnější služební cesta všech dob je teď ještě bláznivější, protože přináší více divokých scén, šílených výstřelků a neskutečné legrace!....mi nařídil to stáhnout a zchecknout. A byla to chyba. Sice jsem neočekával nic skvělýho, ale i tohle bylo trochu přes čáru. Děj je nudný, humor okoralý jak poslední rohlík v Lídlu a kamera je taky celkem na přesdržku. Helm(an)s se snaží, ale sám to utáhnout nemůže a tak mu sekunduje Reilly který asi během natáčení musel sjíždět čtyři lajny kokajnu denně. Jestli mi mělo připadat vtipné to, že si černoch hraje na gangstera, nebo že Sigourney Weaver (díky bohu) šuká oblečená, tak nepřipadalo. Na těch 85 minut jsem napočítal 4 vtipy a to je sakra málo. A jestli bude pokráčování, přiznám se, že se na něj s chutí rád podívám. Zajímalo by mně, čím by tohle mohlo pokračovat.(1.5.2012)

• Fr

CO SE V CEDAR RAPIDS STANE, TO TAM TAKY ZŮSTANE..... /// Když se oběsí Roger, dalším na řadě je Tim. Ne na lano…, ale zastoupit šéfa na pojišťovácký konferenci. Jeho úkol (rozkaz) zní jasně: ,,Získat nejvyšší ocenění!“. Letošní ročník prej bude brutální, ale to jsou jen (úvodní) pojišťovácký keci. Brutální tu není nic (snad jen fakt, že S.Weaver se už u sexu nesvlíká – což je dobře…). Tim je debil – tedy nepravděpodobnej chlápek – tedy pojišťovák a bude vás srát, nebo bavit. Děj je triviální, pojišťovácký polohumor, vtipy vulgární, sexuální a trapný. ,,Drsná“ zápletka a nečekaný rozuzlení, způsobí, že zvlhne nejedno pojišťovácký oko. Než to vidět znovu, tak to se radši nechám pojistit. (Na všechno!) Ale možná jsem jen alergickej na…. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) U nás doma všichni něco prodáváme – šuk, drogy, (ale hlavně!) pojištění. 2.) Můj hrdina není Ken (ani Barbie!), ale pojišťovák. 3.) Láká mě zkusit tu plavbu gayů s Rosie O'Donnell. 4.) Thx za titule Bastard(44). /// PŘÍBĚH ** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(12.7.2011)

Herecký obsazení slibovalo hodně, výsledek je takovej průměr. Ale kdo zažil nějaký firemní večírky a team buildingy, tak ho tenhle film musí snad aspoň trochu pobavit. Všechny ty proslovy a nejrůznější soutěže, který měly vylepšit pokřivený vztahy na pracovišti, jsem zažil mnohokrát taky. Tohle mě celkem bavilo. Sice tam nebyly ani žádný momenty, který by vyloženě stály za zapamatování, ale viděl jsem to tak na slabší 4 hvězdy. Jenže to pokazil tradičně závěr. Začíná se moralizovat a následuje jedno profláknutý klišé za druhym. Takže nakonec je to za 3. Ale myslim si, že film je tady trochu podhodnocenej.(6.3.2014)

• Ed Helms

• - V meste Cedar Rapids sa narodil napríklad Elijah Wood, známy ako Frodo z trilógie Pán Prsteňov. (Johnny.ARN)