Cedar Rapids

Cedar Rapids

Bláznivá služobka

Komedie

USA, 2011, 83 min

Na filmy od Fox Searchlight se vždycky těším strašně moc, protože dostanu za málo peněz ( nízký rozpočet ), hodně muziky ( kvalita filmu ). U Cedar rapids to bohužel, ale neplatí. Už samotný casting mi nesedl, protože například Sigourney Weaver mám rád spíše ve scifi než v komedii. Pokud se to komedii dá nazvat. A další obsazení taky žádný zázrak, až na Eda Helmse, kterému komedie jdou. Například Pařba ve Vegas/Bangkoku. Prostředí pojišťováků slibovalo slušnou zábavu, ale opak je pravdou.(16.12.2011)

Pamatuju si, jak u nás kdysi zazvonil pojišťovák. Mně bylo asi osm, bylo léto a zrovna jsme malovali obývák. Otevřít šel táta, chvíli byly slyšet kecy pojišťováka o tom, jak nám přišel vyřešit situaci, až ho táta přerušil "jestli nám chceš pomoct, tady v kýblu je štětka navíc, jinak se seber a táhni do prdele." A protože to zrovna nebyl bourák kalibru Eda Helmse, tak se vážně sebral a šel. V tomhle filmu je s pojišťovákama určitě větší sranda, ale ani samice Anne Heche nezamaskuje fakt, že žila byla Pařba ve Vegas a ta měla spóóóustu dětí...(25.3.2017)

• Charlie84

Vlastně jsem se dvakrát i upřímně zasmál. Co přesně mělo být nosnou myšlenkou Cedar Rapids? Jakože i pojišťováci ve své hloubi mají jemnou a citlivou....? Ale notak... Je možné argumentovat, že nosné myšlenky Pařby ve vegas (v Bangkoku) jsou nulové, ale třeskutý smích ve kterém se svíjíte vám na to nedovolí myslet. Doufal jsem alespoň v závěrečnou gradaci, přišlo jen klišé pohřbívající těch pár dobrých fórků, které se v průběhu filmu naznačí.(16.6.2011)

Cedar Rapids z části sází na humor Johna C. Reillyho, což fungovalo snad jen v rockerovi Coxovi nebo v Cyrusovi. Ed Helms film utáhnout může, ale musel by dostat do rukou opravdu vtipný scénář, snaží se seč může, ale z vod průměru Cedar Rapids nevytáhnul. Film se tak zařazuje mezi průměrné americké nezávisláky, které nejsou ani komedií, ani dramatem, ale balancují někde na hraně, přičemž se jim výběr strany do závěrečných titulků nepodaří.(17.10.2011)

Velmi příjemná komedie vymykající se běžným klišé. Hrají většinou neatraktivní postavy (podobnost s anglickými filmy), jedná se o neromantiku a nemladé lidi. Co se týče děje nebo zápletky, tak ta taky není úplně obvyklá. Tento film se dle mého názoru bude více líbit dospělým než mladým (většinou těm bez závratných životních zkušeností a bez zkušeností s pracovním poměrem). Dospělí, zaměstnaní lidé, pochopí více mezilidské vztahy, snad trochu specifický humor. Já jsem se bavil opravdu velmi. Poslední třetina sice trochu upadla do průměru, ale to mě od mého hodnocení neodradilo. Já si snad ani nemůžu představit vyšší hodnocení, když vidím, jak je zde hodnocena bezduchá komedie "Pařba ve Vegas" a například (a to už jsem jednou psal) velice vydařená nejen komedie "Šest pohřbů a jedna svatba" byla ohodnocena podstatně hůř. Asi jsem já ten špatný, nechápající nebo tápající, ale mě velmi bavila přeměna naivního outsidera v pařícího (chlastajícího, fetujícího) jedince, který na základě víkendových zkušeností uměl dát svému životu ten správný směr. Ve filmu je tolik pasáží, tolik scén, tolik dobrodružství, že se skutečně ptám, kde jsou ti, co to chápou stejně jako já.(14.10.2011)

• - V meste Cedar Rapids sa narodil napríklad Elijah Wood, známy ako Frodo z trilógie Pán Prsteňov. (Johnny.ARN)