• Isherwood

Nemluvný bůh pomsty The Rock bez mrknutí oka rozsévá pomstu za smrt svého bráchy. Ta věta vzrušuje každého fanouška pořádné akce, což po trailerech přerostlo v masivní nadrženost. Výsledek je ale největší výmrd s divákem od startu kinematografie. Kde je nasranost, nekompromisnost, drsnost, stylovost,… prostě všechno?! Něco tak zoufale nudného, i přes minimum slov užvaněného, a celkově neskutečně ‚nevím kudy kam‘ stylem natočeného zde nebylo léta. Rockovi role nesedí (tváří se jak debil!), O. J. Cohen je hovno zabiják (chci Iana Somerhaldera!) a… a vůbec. Dlouho mi tak nekrvácelo srdce zklamáním, jako právě u Faster.(6.2.2011)

Tak tady to vypadá jako bych měla oslavovat někoho, kdo by mě před deseti lety připravil o mé celoživotní úspory tím, že vyloupil banku, kam jsem je s bezmeznou důvěrou ukládala. Jako fakt smůla, že si to s nimi zase jiní zlí chtěli vyříkat a kořist uzmout a je dobře, že šel pak sedět i s destičkou. Jinak námět stokrát opakovaný, kdy se jde jeden naštvaný pomstít všem, kteří ho naštvali a udělali mu originální piercing přes půl hlavy. Nicméně musím ocenit psychologický nádech toho celého vyřizování si účtů a závěrečnou pointu, přesto se mi ten konec zdál tak nějak nedokončený. 2,5*(14.9.2014)

Pan Johnson vystoupal tímto filmem na pomyslný Olymp "realistického herectví"! Jeho téměř stominutový koncert výdechů a nádechů je totiž natolik věrohodný, že je skoro až k nerozeznání od opravdového dýchání. Navíc svých pět replik (ano, přesně pět !!) pronesl tak "procítěně" a s "lehkostí", až užaslého diváka napadá, že se snad pro role tupých, dvoumetrových hovad, co nechaly mozek pohozený někde na benchpressu opravdu narodil! Takovou kreaci by v životě nedal snad ani tolik přeceňovaný Dustin Hoffmann, i kdyby si mu wrestlingová asociace navrtala všechny zdravé zubyl! Bohužel však Dvejnův Opus magnum narušuje několik ochotnických břídilů, jako pan Thornton či paní Gugino, a tak se jedná jen o pouhý docela zábavný a místy i originální akčňák.(5.2.2011)

Do kin se Faster nakonec nedostalo, je to ale škoda, protože Dwaynu Johnsonovi by to tam náramně slušelo. Faster není akční film, ale spíše rozvážná revenge movie (opět podotýkám, že nemám problém s filmy, které mají pomalejší tempo), kde nikdo nikam nespěchá a pan řidič svůj 10 let pečlivě promýšlený plán provádí s rozvahou a chladnou hlavou. Funguje akce (které není mnoho, ale když na ní přijde řeč, je na co koukat) i odkrývání souvislostí včetně šokující pointy a stylu má film také na rozdávání... Jedinou výtku bych tak směřoval k poněkud podivnému zabijáckému párečku, přesto si ale Faster píšu jako film, který slíbil, navnadil a nezklamal. Alespoň mě tedy ne.. P.S: Ano, pravda... Ty lítající auta ve filmu vůbec nebyli... Že by se měnil konec?(12.2.2011)

Jsou tam celkem zábavný postavy a proto se na to dá příjemně koukat. Rock tam téměř nemluví, jen přepumpovaně chodí a zabíjí. Pak je tam přemotivovanej zabiják, co se narodil jako jakýsi poloretard, ale vyloupl se z něj hyperinteligentní supermodel / jogín / horolezec - romantik. No a pak ještě zkrachovalej Billy Bob Thorton, kterýho nesnáší žena a má megašpekatýho syna. Dalo se to přežít, i když to má promarněnej potenciál.(12.5.2013)

• - Film během prvních pěti dnů od premiéry vydělal slušných 12 200 000 dolarů, což je skoro polovina jeho rozpočtu. (Kuzmik)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 6 (Gastovski)

• - Natáčení začalo 8. února 2010 v Los Angeles. (Kuzmik)