Faster

Faster

Neľútostný pomstiteľ

Akční / Drama / Krimi / Thriller

USA, 2010, 94 min

Jeden z menších a oddychovějších filmů The Rocka, který ale neurazí a nabídne celkem zajímavou zápletku. Kdo nemá rád The Rocka, tak se mu nebude pravděpodobně líbit ani film. Na druhé straně zákona, "té správné," stojí Billy Bob Thorton. Tohoto herce mám docela rád a právě on je mnohem důležitější postavou, než by se mohlo na první pohled zdát. Naopak nechápu, co vedlo tvůrce k tomu, prohloubit příběh třetího do party, kterým je nájemný zabiják. Ten je popsán jako vysoký elegán, který bere svou práci nade vše. Vlastně je to velkej fanatik, který má ženu, co ho v tom podporuje a je to v podstatě ten největší magor. I přes příliš velké prohloubení příběhu mu není ve filmu věnováno moc prostoru a vy se můžete v klidu soustředit na válku mezi "řidičem" a poldy...70%(22.10.2012)

Kdo tohle nepobere, jako by nezažil akční osmdesátky! To je vážně takový problém, přehoupnout se tři desetiletí nazpět a vidět ve Faster báječně natočenou jednohubku ála Schwarzenegger´s golden times? Tempo nepoleví od prvního nervózního přecházení v cele až po závěrečné titule, akce je dávkována se zkušeností adrenalinového narkomana, a celé to navíc má skvěle napsané postavy. Klidně se přiznám, že jsem hodinu a půl na střídačku vrněl blahem a potměšile se usmíval: jak snadné je vrátit se zpátky v čase, když se chce! S Tillmanem do světlejších retro-zítřků. P.S. Ještě jeden film s Carlou Gugino, a hrozí mi srdeční kolaps - po Strážcích a nové řadě Californication se mé hormony odmítají vrátit do normálu.. a teď tohle (zdravím Balakriele :-*)!(7.3.2011)

Do kin se Faster nakonec nedostalo, je to ale škoda, protože Dwaynu Johnsonovi by to tam náramně slušelo. Faster není akční film, ale spíše rozvážná revenge movie (opět podotýkám, že nemám problém s filmy, které mají pomalejší tempo), kde nikdo nikam nespěchá a pan řidič svůj 10 let pečlivě promýšlený plán provádí s rozvahou a chladnou hlavou. Funguje akce (které není mnoho, ale když na ní přijde řeč, je na co koukat) i odkrývání souvislostí včetně šokující pointy a stylu má film také na rozdávání... Jedinou výtku bych tak směřoval k poněkud podivnému zabijáckému párečku, přesto si ale Faster píšu jako film, který slíbil, navnadil a nezklamal. Alespoň mě tedy ne.. P.S: Ano, pravda... Ty lítající auta ve filmu vůbec nebyli... Že by se měnil konec?(12.2.2011)

• balone

Kde by ten film byl, kdyby tam nebyl pořád nazlobený, ještě obrovštější než kdy před tim pan samotný Kráčející skála... Film by se ztratil mezi další svého druhu, jedenkrát shlédnout a už nikdy více, vlastně v téhle složce ho mam, ale tak možná by ho tam dali i jiní, kterým se snímek líbil. Celkem nic zajímavého, člověk uběhne 20 mil, spotí se jak prase, nasedne do auta, někam jede a vyjde z něho v nažehleném tričku, no neni to nádhera? Není mi jasné, proč se takovéto filmy stále dokola točí, vždyť už to nemůže ani nikoho bavit /možný spoiler/ střelej ho do hlavy, on vstane z mrtvých a vraždí, střelej ho znova do hlavy, on zase vstane z mrtvých a zase vraždí, si do prdele seženu panzerfaust... 15%(3.6.2011)

Ha ha, tato pocta němým filmům začátku dvacátého století se opravdu povedla. Dwayne měl laryngitidu, tak omezil svoje repliky na minimum. No ale i tak je jako ohromnej a nasranej vraždič celkem přesvědčivej. Potěšující je rovněž hudba Clinta Mansella a role humus poldy Billyho Boba. Celkově to je jasnej průměr, ale tak nějak mě ta jízda docela bavila, ovšem je to vážně jen na jedno zhlédnutí. Jo, a výrazně lepší, než libovolná Seagalovina.(28.12.2014)

• - Dej filmu sa odohráva päť dní. Počas tejto doby sa Driver ani raz neprezlečie. Kostýmový dizajnér Salvador Pérez Jr. musel kvôli tomu kúpiť 30 rovnakých setov oblečenia, ktoré Dwayne Johnson striedal po celé natáčanie. (m.a.t.o.)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 6 (Gastovski)

• - Posrtava Olivera Jacksona-Cohena jezdí ve fimu italským sportovním vozem Ferrari 360 Modena, vyráběném v letech 1999-2005 s maximální rychlostí 300 km/hod. (JARDAHONDA)