Faster

Faster

Neľútostný pomstiteľ

Akční / Drama / Krimi / Thriller

USA, 2010, 94 min

Jeden z menších a oddychovějších filmů The Rocka, který ale neurazí a nabídne celkem zajímavou zápletku. Kdo nemá rád The Rocka, tak se mu nebude pravděpodobně líbit ani film. Na druhé straně zákona, "té správné," stojí Billy Bob Thorton. Tohoto herce mám docela rád a právě on je mnohem důležitější postavou, než by se mohlo na první pohled zdát. Naopak nechápu, co vedlo tvůrce k tomu, prohloubit příběh třetího do party, kterým je nájemný zabiják. Ten je popsán jako vysoký elegán, který bere svou práci nade vše. Vlastně je to velkej fanatik, který má ženu, co ho v tom podporuje a je to v podstatě ten největší magor. I přes příliš velké prohloubení příběhu mu není ve filmu věnováno moc prostoru a vy se můžete v klidu soustředit na válku mezi "řidičem" a poldy...70%(22.10.2012)

Uff, tak zvláštně nevyrovnaný film jsem už dlouhou dobu neviděl. Na jednu stranu silná béčková poetika (vedlejší postavy cedí přes ústa jedno klišé za druhým) mísící se s konceptem revenge movie (hlavní postava se mstí za vraždu svého bratra). Máme tu tři základní dějové linie - DRIVER (Dwayne Johnson jako mstitel), COP (B.B. Thornton jako policajt vyšetřující mstitelovy vraždy) a KILLER (Oliver Jackson-Cohen jako zabiják najatý na likvidaci DRIVERA), přičemž všechny tři pojí jediná (vševědoucí) postava (tradiční vysvětlení v závěru). Linie KILLER a DRIVER mají v podstatě jasně rozdané karty (zabiják má zlikvidovat mstitele a mstitel má zabít všechny ostatní), malý prostor tu může vzniknout pro pochybnosti postav a menší dějové odbočky. Nejzajímavěji se proto jeví linie COP, kde detektivové jednak pátrají po samotném mstiteli, ale zajímá je i motivace (dvojí vyšetřování). Film bohužel sráží hodně k zemi totálně zbytečná postava nájemného zabijáka, jehož způsob života a uznávané hodnoty pochopí jen málokdo. Navíc zpětně je jasné, že tahle linie je ve filmu jen z důvodu, že hlavní záporák "si myslel, že by to nedokázal" (myšleno sám zabít mstitele). Když připočteme one-dollar show, tak z toho vzniká už jen totální fraška. Mohla z toho vzniknout ultimativní béčková akční revenge jízda nebo kontemplativní cesta za odplatou, náběh má film na obě strany, bohužel ale zůstává přesně uprostřed, aniž by se dokázal rozhodnout, jakým směrem se vydat.(28.6.2011)

Ha ha, tato pocta němým filmům začátku dvacátého století se opravdu povedla. Dwayne měl laryngitidu, tak omezil svoje repliky na minimum. No ale i tak je jako ohromnej a nasranej vraždič celkem přesvědčivej. Potěšující je rovněž hudba Clinta Mansella a role humus poldy Billyho Boba. Celkově to je jasnej průměr, ale tak nějak mě ta jízda docela bavila, ovšem je to vážně jen na jedno zhlédnutí. Jo, a výrazně lepší, než libovolná Seagalovina.(28.12.2014)

• teutates

Bohužiaľ... zlepenec hneď troch príbehov, kde len jeden kráča po správnej ceste a aj z tej nakoniec zíjde. Tak za prvé, Dwayne Johnson a jeho ruka (to je to, čo mi zatkvelo v pamäti, čo sekvencia to jeho osudová ruká) trochu trápny, no svižný začiatok a čo by som Dwaynovi neodpustil, jeho výraz v tvári hovoril za všetko a ja som veril, že ma nesklame, ehm... Za druhé, vzdelaný nájomný vrah, práca je jeho koníčkom, inak normálny guy (fyzická porucha v adolescentnom veku = psychická porucha v dospelosti, len pre tento prípad, pls) heej, inak dojímavé a ten čajíčkový prízvuk? úžasne, aj sĺza bola... No a za tretie skorumpovaná kriminálka "Los Angelos". Nevravím o tom, že sa tu objavili opäť hněd 3 postavy, ktoré tu ani nemali čo hľadať (3 ženy, nesnažím sa uraziť ženské publikum) len chcem upozorniť na chybu v matrixe. Scénar je tak nekompletný a roztrúsený ako skléroza princa Charlesa... tutuututu (ja nič, to on!). Dwayne je sympaťák a má veľké ramena, no celé to neunesie, na prvý pohľad znesie veľa... no nakoniec aj on vybočí z cesty kvôli božiemu slovu z úst diabla, ktorý sa k nemu prihovára... echm, echm. Veľké očakávania plodia veľké sklamania a keďže p.Charles nemôže byť UK.King ani Dwajne nemôže byť Faster a damon zároveň, ha! 4/10(4.2.2011)

No prvni, co me prekvapilo a trailer to tak i prezentoval, nekona se zadna zbesila akcni jizda, kde by Rock v nabusenym faru honil zmrdy. Tohle je drsna cesta za pomstou s minimem akce a minimem kecu, s na podobnej typ filmu dostatecnym pribehem a fajn koncem, kde se sice moc nekonaj zadny zbesily honicky nebo prestrelky, vetsinou jedna kulka a je hotovo, ale to filmu neubira nic na napinavosti. Je sice fakt, ze Rockovo nabusena postava je vicemene nevyuzita, takze se tvari nasrane, objizdi smejdy ze seznamu a popravuje je a tohle by zvlad i herec s o 150 kilo min svalama, ale srat na to, je fajn ho zase videt v necem jinym nez komedii a navic ackoliv toho po nem scenar moc nechce, rek bych ze zahral solidne. Z ostatnich hercu stoji za zminku snad jen fetackej polda Thorntona. Linie se zabijakem je naprosto zbytecna, tim spis, ze to tak nak vysumi do ztracena a hlavne zabijak vypada jak teplous, kteryho vic zajima jak vypada, takze sem mel sto chuti ho nakopat do kouli. Jinak k tomu neni moc co dodat, ackove natoceny oldschoolovy becko o ceste za pomstou s drsnakem v hlavni roli a povedenym soundtrackem. Ja byl spokojenej.(8.2.2011)

• - Pred natáčaním filmu Maggie Grace nikdy nešoférovala auto s manuálnou prevodovkou. (m.a.t.o.)

• - Film během prvních pěti dnů od premiéry vydělal slušných 12 200 000 dolarů, což je skoro polovina jeho rozpočtu. (Kuzmik)

• - Původně měl snímek režírovat Phil Joanou. (oje)