Faster

Faster

Neľútostný pomstiteľ

Akční / Drama / Krimi / Thriller

USA, 2010, 94 min

Je to dosť dobrý thriller s The Rockom v hlavnej úlohe. Má veľmi dobrý príbeh o bývalom bankovom lupičovi, ktorého spoločníci vrátane jeho brata boli povraždení a tak po prepustení z väzenia myslí len na pomstu. Spracovanie je ale pomerne zvláštne, film vôbec nie je taký, ako na prvý pohľad vyzerá, priamočiara akčná jazda sa tentoraz nekoná, ale scenár je slušne prepracovaný, obsahuje viacero zaujímavých prvkov a vedľajších postáv, ktoré tiež majú dosť priestoru. Tento spôsob spracovania mi sadol veľmi dobre, ale samozrejme klasickým priamočiarym akčným filmom by som určite nepohrdol. Akcie tu je málo, čo ale kvôli dobrému scenáru moc neprekáža a páči sa mi. Nájde sa tu prakticky len jeden súboj, asi dve krátke prestrelky bez zásahu cieľa a niekoľko nekompromisných zastrelení. Najviac sa mi páči celá situácia na toaletách. S hereckým obsadením som nadmieru spokojný, The Rock konečne v úlohe, ktorá mu najviac sedí a zvládol ju výborne, Billy Bob Thorton v zaujímavej úlohe policajta a iné dobre zvládnuté vedľajšie postavy. Réžia a technická stránka sa tiež vydarili, film má kvalitný vizuál, tu nemám problém. The Rockovi som sa posledné roky vyhýbal, jeho komédie ma nezaujímajú, ale teraz si zaslúži veľkú pochvalu. Po filmoch Vitajte v džungli a Kráčajúca skala mu pribúda v mojich očiach tretí plnohodnotný film. Len tak ďalej. 75%(27.3.2011)

Na tenhle film jsem viděl všehovšudy jen jeden trailer a to pouze jednou, takže jsem si ani moc nepamatoval, o co tu jde. Řekl jsem si, že to vypadá průměrně a dál se o film nestaral. Pak mi jeden kámoš řekl, že to prý není špatné, že se na to mám mrknout. No a musím mu dát (částečně) za pravdu - není to špatné, ale není to ani dobré. Faster měl v pár scénách (začátek, jízdy s autem) doslova možnost stát se jednak kultem v žánru "revenge movies" a jednak to mohla být příležitost pro The Rocka, aby se vrátil do role, která mu sluší nejlépe (chladný zabiják). Bohužel, ani jedno se nestalo. Film má hodně hluchých míst a The Rock… je možná drsňák, je určitě silák, ale není dobrý herec. Například v Kráčející skále mi ani nepřišlo, že je tak špatný herec, ale tady… to bylo něco příšerného. Za celý film vystřídat dva obličeje, to je taky umění… Zkrátka a dobře - tenhle snímek měl na to být něco víc, ale zahodil tu šanci asi v prvních dvaceti minutách filmu. Co hodnotím obzvlášť kladně je casting (od Thorntona, Grace, Bloodgood po Akinnuoye-Agbaje), kvůli kterému nedám nižší hodnocení. 50 %.(11.3.2011)

Do kin se Faster nakonec nedostalo, je to ale škoda, protože Dwaynu Johnsonovi by to tam náramně slušelo. Faster není akční film, ale spíše rozvážná revenge movie (opět podotýkám, že nemám problém s filmy, které mají pomalejší tempo), kde nikdo nikam nespěchá a pan řidič svůj 10 let pečlivě promýšlený plán provádí s rozvahou a chladnou hlavou. Funguje akce (které není mnoho, ale když na ní přijde řeč, je na co koukat) i odkrývání souvislostí včetně šokující pointy a stylu má film také na rozdávání... Jedinou výtku bych tak směřoval k poněkud podivnému zabijáckému párečku, přesto si ale Faster píšu jako film, který slíbil, navnadil a nezklamal. Alespoň mě tedy ne.. P.S: Ano, pravda... Ty lítající auta ve filmu vůbec nebyli... Že by se měnil konec?(12.2.2011)

• CrypzzXD

Dwayne Johnson hnající se za krvavou pomstou a z toho vyplývajíc zábavná podívaná? Ne, nejdivnější a navíc nejnudnější film, jaký jsem za poslední dobu viděl. Žádnému herci role nesedí (The Rock a Billy Bob Thornton vypadají po celou stopáž, jak kdyby se zde objevili naprostým omylem...), je to nudně a s přehnanou vážností natočené a samotný oldschoolový feeling je jak pěst na oko. Od obrazovky jsem odcházel naprosto zhnusen a o pár biliónů mozkových buněk chudší. 10%(8.11.2013)

• balone

Kde by ten film byl, kdyby tam nebyl pořád nazlobený, ještě obrovštější než kdy před tim pan samotný Kráčející skála... Film by se ztratil mezi další svého druhu, jedenkrát shlédnout a už nikdy více, vlastně v téhle složce ho mam, ale tak možná by ho tam dali i jiní, kterým se snímek líbil. Celkem nic zajímavého, člověk uběhne 20 mil, spotí se jak prase, nasedne do auta, někam jede a vyjde z něho v nažehleném tričku, no neni to nádhera? Není mi jasné, proč se takovéto filmy stále dokola točí, vždyť už to nemůže ani nikoho bavit /možný spoiler/ střelej ho do hlavy, on vstane z mrtvých a vraždí, střelej ho znova do hlavy, on zase vstane z mrtvých a zase vraždí, si do prdele seženu panzerfaust... 15%(3.6.2011)