Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jordan
  ***

  na "the rock" to síce nemá, ale dwayne vie hrať nasratého pomstiteľa veľmi dobre; billy bob zasa spojil dve svoje polohy - policajt (zo začiatkov svojej kariéry) a skrachovanec (z neskorších filmov) a začínam si myslieť, že rád hrá s malými tučnými chlapcami (viď Bad Santa); film má pár efektných a silných scén (nožová bitka na záchodoch, napr...) a vizuál je celkom fajn, ale je to napchaté vatou, aby to malo aspoň tú hodinku a pol - osobný príbeh policajta, osobný príbeh drivera, osobný príbeh zabijaka - všetko pomerne nudné a banálne výplne, aby sa naplnila minutáž...(3.10.2012)

 • kingik
  ***

  Je zásadní chybou považovat Faster (Rychlejší) za plnohodnotný akční film. Žádná akční smršt se nekoná, ačkoliv z traileru to tak vypadá. Je to spíš snaživý až temný akční thriller s mírným filosofickým podtextem o muži, který ztrestal křivdy spáchané na své osobě a svých blízkých. Dwayne Johnson hraje muže, který se kdysi nerozvážně zapletl do bankovní loupeže spolu se svým bratrem. Před deseti lety ho podrazila zlodějská banda, která ho připravila o lup, před jeho zraky podřezali hrdlo jeho bratrovi a jeho samotného postřelili do hlavy. On jako zázrakem přežil, odseděl si léta v tvrdém kriminále a ted příšel zůčtovat s těmi, kteří mu kdysi vzali všechno. V patách jsou mu dva zkušení detektivové, přičemž jeden z nich jede v drogách a jeden nájemný vrah s chladnou kráskou po boku co má zabíjení lidí jako svůj koníček. Dwayne Johnson se ve filmu tváří drsně i na profilové fotce a navíc toho moc nenamluví. Postupně likviduje jednoho podrazáka po druhém, ale nijak ve velkém stylu. Většinou ve zpomaleném záběru ho odpráskne a pak odejde a likvidace mohla být klidně nápaditější. Mně však se líbila vyzrálá režie George Tillmana, která z filmu dělala poměrně přehlednou podívanou, která sice nedisponuje zběsilým tempem ani hromadou zběsilých akčních scén, ale film se určitě od běžného průměru odlišuje už jen svým neotřelým pojetím. Nevyhnul se však slabším monentům a to hlavně v závěru, kdy budeme svědky hrdinova zbytečného "zmrtvýchvstání" a těch zvratů v ději bylo na jeden film trochu moc. Jako akční film Faster neobstojí, je v něm jedna honička v autě, několik zabití a řada zpomalených záběrů, ale stylových thrillerů s prvky originality s motivem pomsty a navíc se skvělým hereckým obsazením je poslední dobou nedostatek a asi proto film hodnotím vysoko.(25.12.2010)

 • M.a.t.t.
  **

  Tadiaľto cesta nevedie. Rockovi nemožno uprieť charizmu, pre tentokrát ma naviac po ruke kvantum viac než schopných hereckých tvárí ale na dobrý výsledok to vôbec nestačí. Je síce originálne, že divák môže zápletku sledovať z troch rôznych pohľadov ale to nič nemení na jej tuctovosti a ani na tom, že to vďaka režisérovej snahe spraviť z tohoto béčka niečo viac, je kvalitnej akcie ako šafranu a priamočiara zábava sa vytráca nevedno kam. A korunu neúspešnému snaženiu definitívne nasadzuje pomerne neštastná pointa. Nečakal som veľa, ale aj tak som sklamaný.(6.2.2011)

 • Slasher
  ****

  Léta jsem si přál Rockův návrat k akční drsnosti a tady se to konečně splnilo. A to tak, že je to solidní a poměrně přímočarý akčňák, který má k dokonalosti daleko (zamrzí hlavně absence pořádnýho dodržkydávání), ale dá se (s nevelkým očekáváním) více než pohodlně užít. Prvních 8 minut je geniálních, pak to jde z kopce a pak zase do kopce. Dwayne, jako "guy who refused to die", není "vyčpělý", ale přesně takový, jaký být má. Žádný úšklebky a zářivý úsměvy, žádná víla zuběnka. Prostě málomluvný a respektuhodný mstitel neboli "driver". Dobrý je i Billy Bob ("cop"), který dostal hodně prostoru, a snesitelná je i třetí hlavní postava filmu - "killer" - blb ale celkem zábavný. A sladkostí jsou tu prvotřídní sporťáky. Na mé straně spokojenost. 7/10.(7.2.2011)

 • Rex Mundi
  **

  Nič proti starému zlatému archetypu spravodlivej pomsty, ale už je dosť omletý a aby zaujal, musí byť spracovaný naozaj výnimočne... obávam sa, že to pri Faster nevyšlo zo žiadneho hľadiska. Aj keď Rockov drsniacky kukuč má ešte stále slušné grády a Billy Bob hrá slizkých feťákov ako naozaj. Nestačí to však na vytvorenie vzťahu so žiadnou postavou ani s filmom, a nepomôže ani nechutný snuff ako najsilnejšia páka na získavanie sympatií a rozhorčenia diváka.(14.2.2011)

 • - Film během prvních pěti dnů od premiéry vydělal slušných 12 200 000 dolarů, což je skoro polovina jeho rozpočtu. (Kuzmik)

 • - Řidič (Dwayne Johnson) používá revolver Ruger Super Redhawk Alaskan ráže 454.casull, což je jedna z nejsilnějších ráží pro krátké zbraně. (HectorHagman)

 • - Driver (Dwayne Johnson) jazdí na Chevrolete Chevelle. Podľa dvojitých zadných svetiel sa dá predpokladať, že ide o model z rokov 1971-1972, avšak predné svetlomety a mriežka chladiča pochádzajú z modelu, ktorý sa vyrábal iba v roku 1970. (m.a.t.o.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace