poster

Faster

 • Česko

  Rychlejší

 • USA

  Faster

 • Slovensko

  Neľútostný pomstiteľ

Akční / Drama / Krimi / Thriller

USA, 2010, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • IQ Tiqe
  ***

  The Rock mě poprvé překvapil v Kráčející skále (nový typ hrdiny, který se neohlíží, a s fošnou v ruce vše kolem sebe řeže). Před pár týdny jsem si ho ještě o trochu víc oblíbil v Fast Furious 5. V tomhle filmu dostál svému jménu - neotáčí se vlevo vpravo a jde si za svou pomstou. Není to úplně akční jízda, jakou jsem čekal, má i pomalejší pasáže, má příběh, který má lehké ambice tvářit se trochu komplikovaně, ačkoliv by mu víc slušela přímočarost. Ona "komplikovanost" mohla být lépe kamuflována a bývala by přinesla lepší závěr. Je tu i vedlejší děj, dle mého názoru celkem zbytečný (podobně jako role Maggie Grace). # příběh 6 | hudba 6 | humor 0 | akce 6 | napětí 3 | pustil bych si znovu 5(19.9.2011)

 • ORIN
  ***

  Uff, tak zvláštně nevyrovnaný film jsem už dlouhou dobu neviděl. Na jednu stranu silná béčková poetika (vedlejší postavy cedí přes ústa jedno klišé za druhým) mísící se s konceptem revenge movie (hlavní postava se mstí za vraždu svého bratra). Máme tu tři základní dějové linie - DRIVER (Dwayne Johnson jako mstitel), COP (B.B. Thornton jako policajt vyšetřující mstitelovy vraždy) a KILLER (Oliver Jackson-Cohen jako zabiják najatý na likvidaci DRIVERA), přičemž všechny tři pojí jediná (vševědoucí) postava (tradiční vysvětlení v závěru). Linie KILLER a DRIVER mají v podstatě jasně rozdané karty (zabiják má zlikvidovat mstitele a mstitel má zabít všechny ostatní), malý prostor tu může vzniknout pro pochybnosti postav a menší dějové odbočky. Nejzajímavěji se proto jeví linie COP, kde detektivové jednak pátrají po samotném mstiteli, ale zajímá je i motivace (dvojí vyšetřování). Film bohužel sráží hodně k zemi totálně zbytečná postava nájemného zabijáka, jehož způsob života a uznávané hodnoty pochopí jen málokdo. Navíc zpětně je jasné, že tahle linie je ve filmu jen z důvodu, že hlavní záporák "si myslel, že by to nedokázal" (myšleno sám zabít mstitele). Když připočteme one-dollar show, tak z toho vzniká už jen totální fraška. Mohla z toho vzniknout ultimativní béčková akční revenge jízda nebo kontemplativní cesta za odplatou, náběh má film na obě strany, bohužel ale zůstává přesně uprostřed, aniž by se dokázal rozhodnout, jakým směrem se vydat.(28.6.2011)

 • Shit
  ****

  Dwayne Johnson drsnej a vysvalenej jak nikdy vyleze z kriminálu hned v úvodních minutách filmu a jen co doběhne od věznice ke svýmu fáru, tak okamžitě nastupuje drsnou cestu pomsty, kde svuj malej seznámek zmrdů začne urychleně vyprazdňovat a bez mrknutí oka všechny popravovat svoji osmatřicítkou, navíc super soundtrack hned naladí na tu správnou notu a je jen škoda, že ke konci to začne trochu uvadat a jak závěrečný odhalení, tak i linie s nájemným zabijákem jsou celkem o hovně a Billy Bob Thornton toho taky moc nepředvede.(3.2.2011)

 • Isherwood
  odpad!

  Nemluvný bůh pomsty The Rock bez mrknutí oka rozsévá pomstu za smrt svého bráchy. Ta věta vzrušuje každého fanouška pořádné akce, což po trailerech přerostlo v masivní nadrženost. Výsledek je ale největší výmrd s divákem od startu kinematografie. Kde je nasranost, nekompromisnost, drsnost, stylovost,… prostě všechno?! Něco tak zoufale nudného, i přes minimum slov užvaněného, a celkově neskutečně ‚nevím kudy kam‘ stylem natočeného zde nebylo léta. Rockovi role nesedí (tváří se jak debil!), O. J. Cohen je hovno zabiják (chci Iana Somerhaldera!) a… a vůbec. Dlouho mi tak nekrvácelo srdce zklamáním, jako právě u Faster.(6.2.2011)

 • Sobis87
  **

  Začátek filmu je poměrně slibný - "vyžehlený" vizuál v kombinaci s dobrým střihem a vcelku nápaditými kompozicemi mi okamžitě vehnal koňskou dávku optimismu do žil, avšak ona divácká radost vzala rychle zasvé v momentě, kdy příběh začínal nabírat jasnější kontury. Jakmile na scénu vstoupil "glamour" zabiják oplývající multifunkčností švýcarského nože a hodně trapnou životní filozofií, spolu s optimismem mi spadla i čelist a najednou jsem si připadal, že sleduji nějaký video-šlágr se Stevenem Seagalem. Nebýt po dlouhé době opět řádně drsného Dwaynea Johnsona, zábavného dezoláta Billyho Boba Thorntona, Carly Gugino a chytlavé hudby Clinta Mansella, asi bych Faster ani nedokoukal, neboť takto omšelých revenge flicků jsem viděl už spousty, a tenhle film do žánru nepřichází s ničím novým. Nakonec tedy dvě hvězdy za herce, hudbu a zručnou režii George Tillmana, který však většinu dobrých nápadů vypotřeboval už v první polovině. Ale ten zabiják (a jeho blonďatá družka, kterou berou bouchačky) je fakt na facku...takový výplod bych čekal možná tak od sloupkaře z Esquireu.(12.2.2011)

 • - Původně měl snímek režírovat Phil Joanou. (oje)

 • - Bojový štýl, ktorý Dwayne Johnson predvádza pri bitke na WC, sa nazýva 52 Blocks (52 blokov). Tento štýl je populárny najmä vo väzniciach na Západnom pobreží USA. (m.a.t.o.)

 • - Pred natáčaním filmu Maggie Grace nikdy nešoférovala auto s manuálnou prevodovkou. (m.a.t.o.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace