Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na Kavkazu zuří válka mezi Ruskem a Gruzií. Do této válečné oblasti přijíždí americký novinář a jeho kameraman, aby zdokumentovali situaci pro svoji televizi. K ruce mají místního člověka, který jim má dělat průvodce a tlumočníka. Když se všichni tři dostanou do křížové palby, přestane jim jít o reportáž a začnou bojovat o holé životy. (toy79)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (125)

ivan_drago 

všechny recenze uživatele

Film se i přes svou nepopiratelnou kontroverznost a snahu šokovat nezbavuje dojmu, že ho natočil režisér hollywoodem protřelý a proto se několik scén nepopiratelně snaží tlačit na pilu emocí a tím ztrácí na autenticitě. Válka vyobrazena realisticky, ale nepředpokládám, že do detailu reálně. Herci standart, až na přehnaně prezentované žoldáky a vyměknuvšího generála. A závěrečná líbačka taky zbytečná. Jako válečný film to však funguje více než slušně. ()

korbitch22 

všechny recenze uživatele

Harlin ukázal,že v něm pořád dřime ten nadějný mladý tvůrce,kterého kdysi na dlouhou dobu zničilo jedno zlé manželství.Sympaticky natočené,surové a brutální válečné drama,které poukazuje na klasické hrůzy moderní vyhlazovací války.Dobré herecké výkony a velice dobře natočená akce,bohužel Harlin je známý tím,že kromě akčních sekvekncí není zrovna dobrým vypravěčem přes emoce,tudíž nečekejte smysluplnější charakter či hloubkový vývoj postav,to vše je dokonale ploché.Ovšem jakožto fanoušek všemožných filmů o válce velice slušně přihmuřuji oko a lehce nadhodnocuji....k celkové mé spokojenosti,ovšem s uznáním že to mohlo být daleko lepší. 65%. ()

Reklama

Jigy 

všechny recenze uživatele

Tvrdý válečný film. Bez okolků ukazuje jeden z přehlédnutých konfliktů nedávné doby. Krutosti a realita soudobé války a neschopnost mezinárodního společenství s tím efektivně cokoli udělat a vlastně i nezájem Západního světa, který žije olympiadou. Nikdo nemůže tvrdit, že dnes se nekonají čistky a že se válčí podle v pravidel a na Kavkaze to neplatí v žádném případě. Film mě skvěle přenesl do zoufaltví a utrpení válečných událostí a zkazila ho jen jedna americká "happy" scéna. Přesto i to tam tak trochu patří. Aspoň kapka naděje. Jinak nadprůměrný film za 4. ()

Chermy 

všechny recenze uživatele

5 days of war je pěkný paskvil! Pocit, že sledujete zajímavý film, který vás vzdělá v Rusko - Gruzínském konfliktu, každou chvílí přehluší nějaký idiotský nápad ve scénáři! Hlavně z toho udělat Hollywoodskou akční jízdu. Tak závažné sdělení, jaké film mohl předat, najednou zapadá v nánosu zbytečných hloupostí příběhu. Nakonec zbyde jen pachuť a otázka: Tak bylo to s Gruzií takhle? Nebo je to stejně přepálené, jako osud nesmrtelného novináře? ()

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

Renny Harlin se překvapivě věnuje důležitému tématu a tím se zdá, že má divákům co říci. Ale je tomu opravdu tak? Za prvé - klobou dolů co dokázal natočit za dvacet milionů dolarů. Za druhé - to je snad jediné, za co Renyho pochválím. Udělat z Gruzínsko-Ruského konfliktu cestu za sebepoznáním válečného fotografa s romantickou vložkou... Všechno by bylo v pořádku, jen z filmu vystříhat rodinné znovusetkání, nejrůznější objetí, polibky a potřásání rukou, patos a závěrečnou tříminutovku, kterou snad Reny okopíroval ze Schindlerova seznamu. Ale to by nám z celkové stopáže moc nezbylo. Alespoň jsem se bavil. Akční scény Reny stále ještě umí a ty jsou možná to jediné, co drží mé hodnocení nad podprůměrem. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (5)

  • Film se neshoduje ani s verzí od Kremlu, ani od Osetie a ani od Gruzie. (vimanzen)
  • Gruzínska armáda poskytla na natáčanie obrnené vozidlá, zbrane, vrtuľníky a dokonca aj svojich vojakov. (m.a.t.o.)
  • Aj keď natáčanie prebiehalo v Gruzínsku mnoho členov štábu bolo z Bulharska, a to z toho dôvodu, že v Gruzínsku je veľmi málo ľudí, ktorí majú skúsenosti s prácou na filmoch. (m.a.t.o.)

Reklama

Reklama