poster

Dawn of Sound, The: How Movies Learned to Talk (TV film)

Dokumentární

USA, 2007, 85 min

Producenti:

Robert S. Bader
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV filmu (2)

  • Matty
    ****

    Od Edisonova fonografu k Diktátorovi – nástup zvuku v americké kinematografii. Díky názornému vysvětlení (vč. ukázek z animáku Finding His Voice) pochopí princip nahrávání zvuku sebevětší technický laik (zkoušeno na vlastní osobě). Vzpomínání jsou polozapomenutí pionýři zvukového filmu (De Forest, Case) i hvězdy, jejichž kariéru nová technologie sklátila. Méně prostoru mohlo být věnováno z dlouhodobějšího historického hlediska nedůležitým sporům mezi vynálezci a studii, více zas natáčení různých zvukových verzí, přesto se jedná o zasvěcený úvod do tématu s velmi vzácným obrazovým – a zvukovým! – doprovodem. Během závěrečného sestřihu hlášek, které by nebýt zvuku nikdy nezazněly, jsem cítil příjemné zimomriavky.(30.8.2010)

  • Vishnar
    ****

    Výborný dokument o počátcích zvukového filmu. Dozvíme se co to byl movietone a vitaphone, jak vypadaly první pokusy, která studia se nebála experimentovat se zvukem, také tu nalezneme informace o filmu, který mohl za to, že publikum projevilo zájem o další zvukové filmy - o Jazz singer, pro které herce a herečky znamenal zvuk konec kariéry, jak Buster Keaton začal dabovat sám sebe v cizích jazycích či proč se tak dlouho čekalo až Greta Garbo promluví. Plus spousta úryvků ze Zpívání v dešti.(29.10.2009)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace