Televízna filmová adaptácia autobiografického románu Martina Kukučína, ktorý zachytáva mladosť a študentské časy autora. (oficiální text distributora)

mchnk

Filosofská historie na slovenský způsob se naneštěstí postupujícím dějem více a více zabořuje do ne příliš záživné podívané plné namlouvání, zlomených studentských srdcí a tance. Autobiografická vzpomínka na úkor diváka. Ani překrásná Emília, ani skvělá, jelimánkovská role Satinského , mne k vyššímu hodnocení nedonutila. ()

majo25

Autobiografické dielo sa nesie v duchu opatrného až hanblivého dvorenia chlapcov k dievčatám v 19. storočí. Z dnešného pohľadu pôsobí veľmi archaicky a strojene. Technicky ale na televízny film 60. rokov celkom vkusné, páčila sa mi hlavne všeobjímajúca kamera a bolo milé vidieť kopu slovenských vtedy ešte mladých hviezdičiek. ()

Autogram

Veľa sa toho vo filme neudeje. Jeden tanec v interiéri a jeden pod holým nebom, a je koniec. Niečo ako Hriešny tanec predminulého storočia. Viac ako pre dej je film cenný pre obsadenie. Takmer všetci hlavní aktéri, dnešné veľké herecké mená, tu majú po dvadsať rokov. Dočolomanského som tam síce nezbadal, ani v titulkoch nebol, no asi ho niekto pozornejší našiel. –––– Ženám never, pŕhľavy sú to, už od mladosti pŕhlia. ()