Vendeta

Justice

Drama / Thriller / Akční / Krimi

USA, 2011, 101 min

• SaNcHeZ_cz

Nicolas Cage hledá spravedlnost. Před pár lety by to možná mohlo znamenat potenciál na slušný film. Teď je to však čistě průměrné mrhání vaším časem, ve kterém Guy Pearce mrhá svým talentem a Roger Donaldson přesvědčuje, že jeho režijní um nebude zase tak neprůstřelný. Vendeta není ničím jiným než jen průměrnou thrillerovou zábavou, která však přestává bavit v momentě, kdy přichází na akční sekvence. Hloupost na jedné straně a originalitu na druhé stranou. Vendeta je průměrná akční jízda, která i přes neokoukaný námět vyšumí z hlavy rychleji, než řeknete Hungry Rabbit Jumps. [45%](12.8.2012)

Pekne sa vyvijajuci pribeh o kope zahadnych situacii, ktore ma postretli pocas tohoto thrileru. Vobec som sa pri nom nenudil a urcite tento film patri medzi to lepsie, co obnasa dobry a zahadny thriler. Vo filme aj vyuzili par akcnych scen, ktore tiez nevyzerali najhorsie. Ale videl som uz aj lepsie, ake som mal prilezitost vidiet v tomto filme. Taketo filmy su dobre na jedno pozretie, druhykrat by ma to uz nelakalo, pretoze uz by som vedel, ako sa to bude vyvijat dalej a to uz neni ono.(12.10.2012)

• GOREGASM

Nejde o vyloženě špatný thriller, který bych mohl s chladnou setrvačností vrazit do zad nezadržitelně upadající kariéře Nicolase Cage. Kvalita je zde zaručena právě Cagem, který hrát určitě nezapomněl, ale už by se ale měl konečně nechat ostříhat - Guyem Piercem, který by si měl rozhodně vybírat ambicióznější projekty, pokud se brzy nechce ocitnout v tobogánu, který momentálně sjíždí právě Nicolas - a Rogerem Donaldsonem, od kterého bych stejně jako od Pierce čekal, že má vyšší ambice a podobně naivní, překombinovaný a šablonovitě hloupý scénář přenechá mladším kolegům. Trocha toho napětí a slušných herců pod vedením kdysi zábavného tvůrce stačí jen na... 40%(24.11.2012)

Wow. Tak tomu říkám zatraceně příjemné překvapení! A proto se v tomto případě při hodnocení nehodlám vůbec držet při zdi a napálím tomuto výtečnému krimi/thrilleru zaslouženě nadprůměrné 4*. Vendeta totiž od první minuty šlape jako hodinky a už dlouho jsem neviděl takovýto typ filmu, kde by vše tak klapalo a perfektně se doplňovalo. Působivá atmosféra, prakticky neustálé napětí, které se postupně jen zvyšovalo, plno výtečných zvratů, mnoho vážně dechberoucích scén, samotná zápletka pak měla skutečně dynamický spád a nakonec i vygradovala do poměrně našláplého finále, jinak mě potěšili i výborní herci, což jsem především v případě Nicolase Cage už ani nečekal, že bych toto slovní spojení mohl ještě vůbec kdy použít ve spojitosti s jeho osobou a jeho výkony z posledních let, zde ale zahrál vážně dobře, a to jak po emoční a dramatické stránce, tak i po té akční, tvůrci navíc při té akci ani nijak zvlášť netlačili zbytečně na pilu, což dodávalo celému filmu jen punc reálnosti, což celému snímku také jen pomohlo a i na mě to zapůsobilo velmi pozitivně, prostě Vendeta je nečekaně strhující, napínavá jízda, bez hluchých míst, celé se to sice pořád pohybuje na pomezí béčkové produkce, ovšem to je to nejmenší, když to tak skvěle funguje. A já jsem po celou dobu pořád čekal, kdy se tam něco nesmyslně zvrhne, či co tam autoři poserou, ale naštěstí se nic takového nestalo, takže prostě a jednoduše, fakt super překvápko!(29.5.2013)

• Fr

,,HLADOVÝ KRÁLÍK SKÁČE“..... /// Bohužel Willova žena nepochopila, že v noci jsou americký ulice stejně nebezpečný jako ty ve Varnsdorfu. ,,Neboj, policajti ho najdou“..... ale možná by bylo lepší se obrátit na organizaci, která srovnává účty trochu jinak... Dobrej nápad (s tím příběhem...) Bohužel zůstalo jen u nápadu, protože následný paranoidní hrátky se začnou postupně vymykat ze všech (ano i z tvejch rejžo!) rukou. Podivný určování priorit, co je či není důležitý k zobrazení, nepravděpodobnej vývoj postav a kretén Will, kterej sere už jen svým chováním (jakože vzbuzuje NEGATIVNÍ EMOCE!). Hledáte-li důkaz, že sebelepší myšlenka ,,dojede“ na lidskou dementnost máte dvojnásobnou šanci. Jak v příběhu, tak ve filmařině. Scénář od autora (zřejmě) dětskejch leporel, kterej vylepšil rejža nedokonalou (jedinou větší) akční scénou. A tak mě na konci napadá jediný slovo: ,,čuráci“! (Pardon.) A k jejich organizaci se fakt přidat nechcu. Na to su málo dementní (a nežiju v New Orleans). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem (jen) občan hledající spravedlnost, kterej má rád svoji vlast a nelíbí se mu její úpadek. 2.) Miluju IDIOTY!. 3.) Thx za titule ,,Ferry“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(8.2.2012)

• - Natáčení probíhalo ve městě New Orleans v ulici Superdome - 1500 Poydras Street a ve francouzské čtvrti. (willy1)