Vendeta

Neľútostná pomsta

Spravodlivosť

Drama / Thriller / Akční / Krimi

USA, 2011, 101 min

Aj keď nám Nicky už neprináša také pecky ako tomu bolo v minulosti tento thriller je z toho lepšieho cesta. Will alias Nick Cage sa dostáva do prúšvihu hneď na začiatku, kedy kývne na ponuku tajomného Simona. Simon alias Guy Pearce mu ponúkne pomoc, ktorú na Nickovom mieste by z nás asi prijal každý. Prejde pol roka Will sa snaží pomáhať svojej žene, ktorá prežila hrozný zážitok z prepadnutia a násilia a pak to príde. Prvá úloha, druhá, tretia a tak ďalej. Až sa nám príbeh, ktorý mi prišiel zo začiatku príšerne nudný (už som to chcel vypnúť) pekne rozbehne. Začnú sa striedať napínavé scény, hrá dramatická hudba, proste všetko čo ma má mať pohodový film, takže v pohode dávam 75%.(22.10.2012)

Tak nějak si myslím, že i kdyby byl v poslední době Nicolas nominovaný na Oscara, většina by jeho výkon odsoudila. 90% komentářů co tady totiž čtu už nemají s objektivnosti naprosto nic společného. Seeking Justice má poměrně zajímavý námět, nedá se však říci, že je to nějaká novinka, spíše směřuje ke klišé. Celkově to zní sice pěkně, ale celý běh filmu je pak už stejný, jako ve většině akčních filmů. Hudba je perfektní, a atmosféra se rozhodně nedá považovat za špatnou. Nic předvádí slušný výkon, a nemám k němu výtky. Ostatní herci jdou v jeho šlápějích, a vidíme zde jak více známe, tak i známe tváře. Verdikt? Seeking Justice je průměrná, 60% záležitost, která měla na to, být mnohem lepší. Měla k tomu zázemí, ale chybělo tomu více akčnosti.(12.2.2012)

• Lateef

Myslím, že kdyby Cage v roce 2016 navštívil Rio de Janeiro a přihlásil se na letní olympiádu, tak vyhraje sprint na sto metrů. Všichni včetně Bolta by se totiž nad jeho během zechcali na místě! Jestli ho uvidím běhat ve třetích Expendables, tak si ukazováčkem vydloubnu obě oči! No a to bylo asi všechno, co mě tu zaujalo. Klasická béčková stereotypní šablona, která absolutně ničím nevybočuje za zajetých žánrových kolejí. Pearce drží jeden kamenej ksicht, spoustu věcí lze odhadnout mnoho minut dopředu včetně finálového dění. Líná ryba doskákala pro dvě hvězdičky a pak bych jí nejradši spálil a zahrabal...(6.11.2012)

Slušná žánrová jednohubka, která sice díru do světa neudělá, ale neurazí a nenudí. Odsýpá to, nechybí tomu napětí, použitá klišé zase tak moc nepřekáží. Jediný zásadní problém je zápletka, na které je celý příběh vystavěn. V Soudcově noci fungovala a možná by fungovala i tady, kdyby se nezvrhla v nesmyslnou megakonspiraci, která se vymkla kontrole zdravého rozumu před kamerou i za ní.(16.3.2014)

• milka

Nicolas Cage tentokrát překvapivě fajn, žádný vyložený exces nepředvádí. A to je možná bohužel i škoda, jelikož by byl film aspoň trochu zábavný. Vendeta je totiž naprostá scénáristická šeď vyděná nejméně stokrát, u které si herci a režisér šli jenom vydělat na nájem. Film vás totiž nemá naprosto čím překvapit, režie je podprůměrná a Guy Pearce tu vyloženě trpí.(21.8.2012)

• - Natáčení probíhalo ve městě New Orleans v ulici Superdome - 1500 Poydras Street a ve francouzské čtvrti. (willy1)