Vendeta

Neľútostná pomsta

Spravodlivosť

Drama / Thriller / Akční / Krimi

USA, 2011, 101 min

NO co si budeme povídat. Žádná sláva.. ale ani nijak extrémní propadák. Kdo je zvyklej na Cageho a jeho "mývalí oči" nebude překvapenej. Ani zbytek herců ze sebe moc nevydá. Ale nápad a zápletka je docela solidní, štávu to taky mělo. Navíc je dobrý vědět že až pojedete do Ameriky tak je potřeba se vyhnout New Orleans, protože je to tam samá ryba co skáče a velkej bratr vás vidí. Snadno tam z vás natotata udělájí nekrofilního pedofila a to jsou v New Orleansu v podstatě chodící mrtvoly. Za mě 60%(13.8.2012)

• Fr

,,HLADOVÝ KRÁLÍK SKÁČE“..... /// Bohužel Willova žena nepochopila, že v noci jsou americký ulice stejně nebezpečný jako ty ve Varnsdorfu. ,,Neboj, policajti ho najdou“..... ale možná by bylo lepší se obrátit na organizaci, která srovnává účty trochu jinak... Dobrej nápad (s tím příběhem...) Bohužel zůstalo jen u nápadu, protože následný paranoidní hrátky se začnou postupně vymykat ze všech (ano i z tvejch rejžo!) rukou. Podivný určování priorit, co je či není důležitý k zobrazení, nepravděpodobnej vývoj postav a kretén Will, kterej sere už jen svým chováním (jakože vzbuzuje NEGATIVNÍ EMOCE!). Hledáte-li důkaz, že sebelepší myšlenka ,,dojede“ na lidskou dementnost máte dvojnásobnou šanci. Jak v příběhu, tak ve filmařině. Scénář od autora (zřejmě) dětskejch leporel, kterej vylepšil rejža nedokonalou (jedinou větší) akční scénou. A tak mě na konci napadá jediný slovo: ,,čuráci“! (Pardon.) A k jejich organizaci se fakt přidat nechcu. Na to su málo dementní (a nežiju v New Orleans). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem (jen) občan hledající spravedlnost, kterej má rád svoji vlast a nelíbí se mu její úpadek. 2.) Miluju IDIOTY!. 3.) Thx za titule ,,Ferry“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(8.2.2012)

• teutates

Kde sou ty časy, když Nicolas co by drsňák kosil holím pohledem? (a tím nemyslím časy hořící lebky) Jakási požadovaná spravedlnost, která si najde p. učitele sama. V různých situacích, kde nestačí zákon má Amerika konspirační jednotku, která v rámci vyššího dobra zbavuje zlosyni volnosti pohybu, ehm. Slušně bych to nazval, "dobrý" nápad s kurevsky slabým převedením na čele s Nicolasem, který už neví kam by skočil. 2/10(24.2.2012)

PRŮMĚRNÝ.......stačilo by vlastně napsat jenom to. Jako je PRŮMĚRNÝ student, na kterého učitelé do dvou let zapomenou, tohle je PRŮMĚRNĚ natočený, zrežírovaný, nasnímaný i zahraný a hlavně PRŮMĚRNĚ napsaný film. Cage možná slyšel na jméno Rogera Donaldsona, ale tomu akce nikdy nešla. Myslím, že se ale stačí podívat na zdejší PRŮMĚRNÉ hodnocení a (pozor!) skutečně podPRŮMĚRNÝ "pistolový" plakát a víte, do čeho jdete.(23.2.2012)

• milka

Nicolas Cage tentokrát překvapivě fajn, žádný vyložený exces nepředvádí. A to je možná bohužel i škoda, jelikož by byl film aspoň trochu zábavný. Vendeta je totiž naprostá scénáristická šeď vyděná nejméně stokrát, u které si herci a režisér šli jenom vydělat na nájem. Film vás totiž nemá naprosto čím překvapit, režie je podprůměrná a Guy Pearce tu vyloženě trpí.(21.8.2012)

• - Natáčení probíhalo ve městě New Orleans v ulici Superdome - 1500 Poydras Street a ve francouzské čtvrti. (willy1)