Reklama

Reklama

Will Gerard pracuje v New Orleans jako učitel literatury na střední škole. Ředitelem školy je jeho dlouholetý přítel Jimmy. Willova manželka Laura je hudebnicí v místním orchestru. Mají s Willem láskyplný vztah. Jednoho večera je Laura po večerním koncertu přepadena a brutálně zbita a znásilněna neznámým mužem. Zoufalého Willa v nemocnici kontaktuje muž jménem Simon a nabízí mu pomoc. Podle jeho slov nyní traumatizovanou Lauru čekají další traumatizující výslechy, při nichž si bude muset celou situaci znovu a znovu připomínat a policie útočníka možná vůbec nenajde. Simon ví, kdo to udělal, jde o muže, kterého pustili z vězení za stejné činy pouhé tři týdny předtím, než napadl Lauru. Simon zastupuje organizaci, která takzvaně řeší osoby, které ubližují druhým. Nemají žádné finanční nároky, mohou ale Willa požádat o pomoc – někoho sledovat, rozbít bezpečnostní kameru, někomu zavolat. Will zpočátku odmítá, ale pak si to rozmyslí a pomoc přijímá. Během velmi krátké doby obdrží fotografii mrtvého zločince a řetízek, který Lauře ukradl. Lauře o dohodě neřekne ani slovo, aby ji ještě více nestresoval. Laura se po propuštění doma bojí, chce vyměnit zámky a pořídit si zbraň. Se zbraní Will nesouhlasí, ale Laura potají dochází na kurzy střílení a pořídí si pistoli a pepřový sprej. Postupně se dává dohromady. Šest měsíců od události Simon kontaktuje Willa. Will má za úkol sledovat ženu se dvěma dětmi do zoo a hledat muže, který ji sleduje. Jedná se o jistého Alana Marshe, pedofila. Will se domnívá, že tím splatil svůj dluh za Lauru. To je však omyl. Simon Willa znovu kontaktuje a chce, aby Simona Marshe zabil tak, že do něj strčí, on přepadne přes nízké zábradlí na velmi frekventovanou několikaproudou silnici. Bude to vypadat jako sebevražda. Na místě jsou kamery, ale budou vyřazeny z provozu. Až to udělá, má zavolat na jisté telefonní číslo a říct heslo „vyhládlý rejsek skočí“. Will to napoprvé nedokáže, a když to zkusí další den, Marsh ho napadne a pokusí se Willa zbavit. Přitom spadne přes zábradlí a zabije se. Netrvá dlouho a Will je zatčen. Jeden z policistů jménem Durgan ho nechá utéct, varuje ho, že pokud neuteče, druzí ho zabijí. Je jisté, že i v řadách policie jsou muži ze Simonovy organizace... (TV Prima)

(více)

Videa (5)

Trailer

Recenze (209)

verbal 

všechny recenze uživatele

Kde nic není, ani zmrd nebere. Co naplat, že má nejnovější Mikulášovy patálie v rukou ostřílený režisér, když ten matlal, který to "napsal", měl asi zrovna rozhašenou kopírku, a tak nezvládl ani pořádně zprznit klasiku. Plagiátorský scénář hodný jemného, třívrstvého Kleenexu posunul Mikuláše zase o krok blíž k žumpě zapomnění a i vzhledem k "obřímu" rozpočtu můžeme očekávat, že jeho příští film bude produkovat Bulharsko-Rumunská drogová mafie, která již drahnou dobu pere prachy v "blockbusterech" Štefana Segala. ()

Lateef 

všechny recenze uživatele

Myslím, že kdyby Cage v roce 2016 navštívil Rio de Janeiro a přihlásil se na letní olympiádu, tak vyhraje sprint na sto metrů. Všichni včetně Bolta by se totiž nad jeho během zechcali na místě! Jestli ho uvidím běhat ve třetích Expendables, tak si ukazováčkem vydloubnu obě oči! No a to bylo asi všechno, co mě tu zaujalo. Klasická béčková stereotypní šablona, která absolutně ničím nevybočuje za zajetých žánrových kolejí. Pearce drží jeden kamenej ksicht, spoustu věcí lze odhadnout mnoho minut dopředu včetně finálového dění. Líná ryba doskákala pro dvě hvězdičky a pak bych jí nejradši spálil a zahrabal... ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

,,HLADOVÝ KRÁLÍK SKÁČE“..... /// Bohužel Willova žena nepochopila, že v noci jsou americký ulice stejně nebezpečný jako ty ve Varnsdorfu. ,,Neboj, policajti ho najdou“..... ale možná by bylo lepší se obrátit na organizaci, která srovnává účty trochu jinak... Dobrej nápad (s tím příběhem...) Bohužel zůstalo jen u nápadu, protože následný paranoidní hrátky se začnou postupně vymykat ze všech (ano i z tvejch rejžo!) rukou. Podivný určování priorit, co je či není důležitý k zobrazení, nepravděpodobnej vývoj postav a kretén Will, kterej sere už jen svým chováním (jakože vzbuzuje NEGATIVNÍ EMOCE!). Hledáte-li důkaz, že sebelepší myšlenka ,,dojede“ na lidskou dementnost máte dvojnásobnou šanci. Jak v příběhu, tak ve filmařině. Scénář od autora (zřejmě) dětskejch leporel, kterej vylepšil rejža nedokonalou (jedinou větší) akční scénou. A tak mě na konci napadá jediný slovo: ,,čuráci“! (Pardon.) A k jejich organizaci se fakt přidat nechcu. Na to su málo dementní (a nežiju v New Orleans). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem (jen) občan hledající spravedlnost, kterej má rád svoji vlast a nelíbí se mu její úpadek. 2.) Miluju IDIOTY!. 3.) Thx za titule ,,Ferry“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Z palety dnešných béčkových thrillerov veľmi slušný príspevok. Určite neprekvapí priebehom, záplatka sa z celej sily snaží byť originálna, zvraty zbytočne tlačia na pílu, ale v ostatných ohľadoch je to remeselne zvládnuté veľmi slušne. Atmosféra filmu od začiatku do konca stupňuje napätie hry mačky s myšou, miestami prekvapia akčné scény a dobré hlášky. Fakt, že sa neustále niečo deje prispieva k skutočnosti, že človek nemá čas na meditovanie nad dierami v scenári. Navyše musím priznať, že Pierce a najmä Cage patria k mojim favoritom a svoje postavy zvládli na výbornú. Takže ak chcete vypnúť pri obstojnom modernom thrilleri, určite odporúčam! 75%. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $17miliónovTržby USA $411,746Tržby Celosvetovo $14,216,000Tržby za predaj DVD v USA $4,354,721 //počet predaných kusov 278,685║ šikovne natočený thriller, pri ktorom sa ani chvíľu nenudíte, príbeh nadmieru dobre prešpikovaný, akcia slušná, nechýba napätie a Nicolas Cage to tento krát opäť slušne uhrá /60%/ ()

Galerie (70)

Zajímavosti (1)

  • Natáčení probíhalo ve městě New Orleans v ulici Superdome - 1500 Poydras Street a ve francouzské čtvrti. (willy1)

Související novinky

Cage a hladový králík

Cage a hladový králík

27.11.2009

S králíky nejsou žerty. Víme to už od dob Meet the Feebles či Monty Python a Svatý Grál. Film Rogera Donaldsona sice nese téměř disneyovský název The Hungry Rabbit Jumps, ale ve skutečnosti půjde o… (více)

Reklama

Reklama