Vendeta

Neľútostná pomsta

Spravodlivosť

Drama / Thriller / Akční / Krimi

USA, 2011, 101 min

NO co si budeme povídat. Žádná sláva.. ale ani nijak extrémní propadák. Kdo je zvyklej na Cageho a jeho "mývalí oči" nebude překvapenej. Ani zbytek herců ze sebe moc nevydá. Ale nápad a zápletka je docela solidní, štávu to taky mělo. Navíc je dobrý vědět že až pojedete do Ameriky tak je potřeba se vyhnout New Orleans, protože je to tam samá ryba co skáče a velkej bratr vás vidí. Snadno tam z vás natotata udělájí nekrofilního pedofila a to jsou v New Orleansu v podstatě chodící mrtvoly. Za mě 60%(13.8.2012)

Poté, co je Gerardova (Nicolas Cage) manželka napadena a znásilněna, kontaktuje jej tajemný Simon, zástupce tajné organizace a nabídne mu pomoc. Pokud bude souhlasit, vypátrají a potrestají pachatele, a na oplátku - až bude třeba - Gerarda kontaktují a on bude muset pomoct jim. Gerard souhlasí, a vše vypadá dobře - až do okamžiku, kdy se Simon objeví, a žádá po Gerardovi protislužbu - zabít jiného muže... Když se člověk oprostí od osobních antipatií k Nicolasu Cagemu, tak tento film nedopadl zas tak špatně. Základní myšlenka je docela zajímavá, a dilema, které profesoru Gerardovi přijetí pomoci přinese taktéž (zde bych si dovedl představit nějaké hlubší zamyšlení či herecký výkon, ale to bych chtěl asi už moc). Nicméně ve filmu se stále něco děje, takže si člověk ani nestihne uvědomit jestli se nudí či ne, a jsou zde závěrečné titulky. Musím pochválit Guye Pearceho - zvláštní, jak občas kápne na nějakou roli, ve které exceluje, a pak si nabere dva tři filmy, ve kterých se ani neohřeje...(7.2.2012)

• Roman.Ticka

Nicolasi Nicolasi už se neptám, kde máš vlasy, ale inspiraci... Líná ryba skáče, to víš že jo, leda tak zdechne, bo ji zežere větší pracovitá macatice. A opět January v létě, to už tu jednou bylo, vršek ujde, ale ten spodek je stejně děravý a křivý jako scénář k filmu. Mocně zvedám palec a kývám jím ze strany na stranu - ty ty ty Nicu, vypadá to, že nejvíc pasivně líný jsi Ty a tomu nějak pořád nechci uvěřit.(8.7.2013)

PRŮMĚRNÝ.......stačilo by vlastně napsat jenom to. Jako je PRŮMĚRNÝ student, na kterého učitelé do dvou let zapomenou, tohle je PRŮMĚRNĚ natočený, zrežírovaný, nasnímaný i zahraný a hlavně PRŮMĚRNĚ napsaný film. Cage možná slyšel na jméno Rogera Donaldsona, ale tomu akce nikdy nešla. Myslím, že se ale stačí podívat na zdejší PRŮMĚRNÉ hodnocení a (pozor!) skutečně podPRŮMĚRNÝ "pistolový" plakát a víte, do čeho jdete.(23.2.2012)

Wow. Tak tomu říkám zatraceně příjemné překvapení! A proto se v tomto případě při hodnocení nehodlám vůbec držet při zdi a napálím tomuto výtečnému krimi/thrilleru zaslouženě nadprůměrné 4*. Vendeta totiž od první minuty šlape jako hodinky a už dlouho jsem neviděl takovýto typ filmu, kde by vše tak klapalo a perfektně se doplňovalo. Působivá atmosféra, prakticky neustálé napětí, které se postupně jen zvyšovalo, plno výtečných zvratů, mnoho vážně dechberoucích scén, samotná zápletka pak měla skutečně dynamický spád a nakonec i vygradovala do poměrně našláplého finále, jinak mě potěšili i výborní herci, což jsem především v případě Nicolase Cage už ani nečekal, že bych toto slovní spojení mohl ještě vůbec kdy použít ve spojitosti s jeho osobou a jeho výkony z posledních let, zde ale zahrál vážně dobře, a to jak po emoční a dramatické stránce, tak i po té akční, tvůrci navíc při té akci ani nijak zvlášť netlačili zbytečně na pilu, což dodávalo celému filmu jen punc reálnosti, což celému snímku také jen pomohlo a i na mě to zapůsobilo velmi pozitivně, prostě Vendeta je nečekaně strhující, napínavá jízda, bez hluchých míst, celé se to sice pořád pohybuje na pomezí béčkové produkce, ovšem to je to nejmenší, když to tak skvěle funguje. A já jsem po celou dobu pořád čekal, kdy se tam něco nesmyslně zvrhne, či co tam autoři poserou, ale naštěstí se nic takového nestalo, takže prostě a jednoduše, fakt super překvápko!(29.5.2013)

• - Natáčení probíhalo ve městě New Orleans v ulici Superdome - 1500 Poydras Street a ve francouzské čtvrti. (willy1)