Aj keď nám Nicky už neprináša také pecky ako tomu bolo v minulosti tento thriller je z toho lepšieho cesta. Will alias Nick Cage sa dostáva do prúšvihu hneď na začiatku, kedy kývne na ponuku tajomného Simona. Simon alias Guy Pearce mu ponúkne pomoc, ktorú na Nickovom mieste by z nás asi prijal každý. Prejde pol roka Will sa snaží pomáhať svojej žene, ktorá prežila hrozný zážitok z prepadnutia a násilia a pak to príde. Prvá úloha, druhá, tretia a tak ďalej. Až sa nám príbeh, ktorý mi prišiel zo začiatku príšerne nudný (už som to chcel vypnúť) pekne rozbehne. Začnú sa striedať napínavé scény, hrá dramatická hudba, proste všetko čo ma má mať pohodový film, takže v pohode dávam 75%.(22.10.2012)

• verbal

Kde nic není, ani zmrd nebere. Co naplat, že má nejnovější Mikulášovy patálie v rukou ostřílený režisér, když ten matlal, který to "napsal", měl asi zrovna rozhašenou kopírku, a tak nezvládl ani pořádně zprznit klasiku. Plagiátorský scénář hodný jemného, třívrstvého Kleenexu posunul Mikuláše zase o krok blíž k žumpě zapomnění a i vzhledem k "obřímu" rozpočtu můžeme očekávat, že jeho příští film bude produkovat Bulharsko-Rumunská drogová mafie, která již drahnou dobu pere prachy v "blockbusterech" Štefana Segala.(26.1.2012)

A opět nebudu souhlasit s většinou z vás. Vendeta má na kontě 58% a všude samá silná kritika. Nevím, jestli začínají být uživatelé čsfd náročnější, ale pak si nedokážu vysvětlit, když hodnotí povedený thriller dvěma, max. třema hvězdičkama. Vždyť toto byl velmi napínavý a překvapující film s populárních Cageem. Co víc si přát? Nebo také je to ve skutečnosti tak, že film je pakárna a já byl při sledování velmi shovívavý a nenáročný. Každopádně mě film oslovil a po celou dobu jsem byl napnutý a vcítěný do Cageovi role. Sám jsem si říkal, jak bych se na jeho místě choval já. Brzy vyjde film s CZ dabingem (pan Mahdal se opět ujal hlavní role), takže kdo ví, třeba si brzy dám repete. 75%(7.5.2012)

• SaNcHeZ_cz

Nicolas Cage hledá spravedlnost. Před pár lety by to možná mohlo znamenat potenciál na slušný film. Teď je to však čistě průměrné mrhání vaším časem, ve kterém Guy Pearce mrhá svým talentem a Roger Donaldson přesvědčuje, že jeho režijní um nebude zase tak neprůstřelný. Vendeta není ničím jiným než jen průměrnou thrillerovou zábavou, která však přestává bavit v momentě, kdy přichází na akční sekvence. Hloupost na jedné straně a originalitu na druhé stranou. Vendeta je průměrná akční jízda, která i přes neokoukaný námět vyšumí z hlavy rychleji, než řeknete Hungry Rabbit Jumps. [45%](12.8.2012)

Tak tento triller nenadchne kdovíjak promakanýma honičkama, nebo kdovíjak komplikovaným příběhem. Filmek má pomalejší rozjezd, který se jen zvolna zrychluje. Příběh je jednoduchý a místy i předvídatelný, takže mě na filmu nic nepřekvapilo. Celkově mě však tento filmek bavil a jsem s ním spokojen. Za mě 70% :)(27.8.2012)

• - Natáčení probíhalo ve městě New Orleans v ulici Superdome - 1500 Poydras Street a ve francouzské čtvrti. (willy1)