poster

Mission London

 • Česko

  Mise Londýn

  (festivalový název)
 • Bulharsko

  Misija: London

 • Bulharsko

  Мисия: Лондон

 • Maďarsko

  Londoni küldetés

 • Velká Británie

  Mission London

 • Slovensko

  Mission London

Komedie

Bulharsko / Maďarsko / Velká Británie / Makedonie / Švédsko, 2010, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kolemjdouc
  *****

  sice dávám pět protože ve filmu byly chvíle kdy se opravdu zasmějete.Ale v zápětí upadnete do monotónní nudy.Ale jen na chvíli abyste zase byli vyburcování akcí která vám pošimrá bránici.Akci kolem zmizelých kachen by nevymyslel ani holyvúd.Bulhaři si dělají zkrátka legraci ze všeho.Docela mě to překvapilo protože doposud jsem viděla jen snímky z polorozbořených vesnic s dobytkem na návsích a plno otlučených ještě pojízdných vraků.A najednou tahle sranda!(28.10.2018)

 • Aljak
  **

  Sľubný námet z prostredia diplomacie, len škoda, že Bulhari tak tlačili na pílu a konečný efekt vyznieva dosť ako nepodarok. Malo to niekoľko svetlých momentov v tom celom mierne absurdnom scenári, ale niektoré veci boli fakt zbytočné, priam absurdné. Určite som od toho očakával niečo lepšie, a najmä originálnejšie. Teda v podstate originálne to bolo práve tými absurdnými situáciami, ale myslel som to skôr v tom pozitívnom zmysle slova. Nuž, Bulharsko u mňa nezabodovalo. Možno nabudúce.(25.12.2014)

 • Vesecký
  *****

  Já tvrdím, že nejlepší filmy teď dělají na Balkáně. A tohle je právě jeden z těch, u kterých se člověk skutečně pobaví exkluzivně. Ano, souhlasím, je to především politická satira, v níž jednu z hlavních rolí hraje první dáma Bulharské republiky. Ale současně je to míchanice východoevropského stylu života, trochu naivity, trochu zlodějiny, který snadno zneužijí podvodné PR, jakou je ta, co sežene komukoliv jakéhokoliv dvojníka... Anglická královna popíjející džin byla vskutku skvělá. Katja měla na můj vkus moc hranatý obličej, ale do masky princezny Diany ji maskéři skutečně vyvedli také pěkně. Rozhodně jsem se nenudil.(23.7.2018)

 • blondboss
  ***

  Hmmm....na môj vkus až priveľa rôznorodých kultúr domiešaných do jedného súdka, z čoho síce vzniklo vcelku zaujímavé filmové dielo, avšak tomu humoru som akosi neprišiel na chuť. Natočené mi to prišlo celé dosť chaoticky a prakticky mi niektoré dejové linky doslova unikli. Celkové hodnotenie bude veľmi priemerné, nakoľko dávam len veľmi slabé tri hviezdy. 45 %(9.10.2014)

 • Baldrick
  ****

  Kšeftíky, bordýlek, kachny s čipem, PR agentura pochybné pověsti a umanutá paní prezidentová, která chce dostat na recepci na bulharském velvyslanectví v Londýně anglickou královnu. Zaúkoluje tudíž "svého" nového velvyslance, který přijíždí do Londýna udělat pořádek na ambasádě a zorganizovat celou akci. Nebohý Varadin se chopí úkolu s profesionalitou sobě vlastní, nepostřehne ovšem, že doporučená PR agentura Famous Connections (v jejímž čele opět s nezapomenutelnou dikcí exceluje skvělý Alan Ford) a její konexe v těch nejvyšších společenských kruzích jsou jaksi "jiného" rázu. V kolotoči absurdit a humorných nedorozumění se tak každý aktér a každá ze zúčastněných stran snaží dosáhnout svého, což se většině nakonec podaří (recepce s královnou proběhne, agentura vydělá balík peněz a kuchař se zbaví "horkého zboží")... No, svým způsobem;) K tomu lze připočíst skvěle vybranou a načasovanou hudbu, místy rychlejší střih (ale užívaný vhodně a ne klipovitě) a notnou dávku sebekritického bulharského humoru. PS: Potenciálně stokrát vhodnější záležitost do večerního vysílání ČT1 než všechny ty připitomnělé estrády a soutěže, ale všichni víme, jak to je... 70%(13.2.2011)

 • - Film se natáčel v Sofii v Bulharsku a v Londýně ve Velké Británii. (rafix)