poster

Bouře (festivalový název)

 • USA

  The Tempest

Fantasy / Romantický / Drama / Komedie

USA, 2010, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Avalon820
  **

  Což o to, The Tempest má potenciál skutečně obrovský... Bohužel však selhává v naprosto základních aspektech. Že je původní Shakespearovo dílo upraveno (a ne málo) mě osobně vadí nejméně - absence atmosféry je podle mě problémem mnohem zásadnějším. Zrovna tak polovičatý přístup tvůrců - jak mám The Tempest já, jako divák, vnímat? Vážně? Odlehčeně?... I kabátek má tento film podivný - chvílemi je vizuál takřka dechberoucí, chvílemi jsou zase digitální taškařice tak laciné, až to bije do očí. Co ovšem považuji za největší negativum tohoto snímku je nuda, pomalu nastupující a nesmírně ubíjející nuda, která prostupuje většinu už tak dost přetažené stopáže. A to potom už ani tradičně výborná Helen Mirren nemá co zachraňovat. Škoda, obrovská škoda.(29.2.2012)

 • xxmartinxx
  ***

  Julie Taymor se vrací tam, kde mě naprosto rozsekala geniálním Titem. Nevychází jí to tak dobře. Ovšem rozhodně nejde o takovou hrůzu, jak bych podle přijetí čekal. Když člověk pochopí její stylizaci - tedy plně zachovaná divadelnost, kdy je vlastně filmovými prostředky sehrána divadelní inscenace, tak ten kýč, přehrávání a nesourodost začnou dávat smysl. Skutečně nejde o takový nářez jako u Tita a hlavně CGI zážitek skutečně kazí, jinak jde ale o jedinečný film. Už jen kvůli skvělé Helen Mirren. A stěžovat si na děj? Na kritiku Shakespeara si fakt netroufám. 3 a 1/2 hvězdy. Dolů to táhne právě onen počítačový kýč.(4.9.2011)

 • Crawler-D
  ****

  Fascinující mnohotematický Shakespeare, který naplňuje svůj titul a je vizuální bouři. Připouštím, že triky v některých chvílích ztrácí balanc a z příjemné nadsázky se mění v pouze špatné CGI, stejně tak lze naříkat nad komediální rovinou či nešťastným obsazením role "Romea", ale Helen Mirren, Ben Whishaw i Julie Taymor nás svým mišmašem drtí mocně.(25.8.2016)

 • Ilhan
  **

  Občas docela slušná zhovadilost, nevím co bylo horší, jestli přeslazené řečičky těch dvou mladých šlechtických křepelek, nebo dvojice Molina Brand, kteří tam poskakovali vožralí jak hovada, v čele s Hounsouem. Má to něco do sebe, ale tyhle elementy to strašně sráží a celkově je to takové nekonzistentní a nezajímavá slátanina.(26.8.2011)

 • buchli
  ***

  Bouře se těžko zfilmovává. Jednak je děj tak nějak rozptýlený po celém ostrově, takže musíte neustále přeskakovat mezi jednotlivými liniemi a postavami, jednak proto, že si jako divák těžko vytváříte sympatie k postavám - všechny (kromě Mirandy a Ferdinanda, kteří jsou tak naivňoučcí, až to bolí - díky, WS) vidíme snad jen ve špatném světle, a pokud se tam někde objeví něco pozitivního, stejně na to není dost času. Také se nemůžete ubránit pocitu, že by si to zasloužilo epičtější adaptaci... i když tahle se opravdu snaží. Hudba má pár dobrých momentů, Ariel je sympatický (a míň zneklidňující než to mimino s děsivým hlasem v Prospero's Books) a herci jsou tradičně dobří (hlavně Helen Mirren, nepřekvapivě, a opilecké duo Alfreda Moliny a Russela Branda - i když ten jen hraje zase to samé; Djimon Honsou trochu zklamal - jeho Kaliban je prostě přesně takový, jak by se čekalo, nic víc, nic míň), jak už to u Shakespearovských adaptací bývá. Taky musím říct, že mi Prospero jako žena dává z nějakého důvodu větší smysl...(28.5.2011)

 • - Pro Alfreda Molinu je to druhý snímek vycházející z díla Williama Shakespeara. Tím prvním byl As You Like It. (Taninaca)

 • - Pro Alana Cumminga je to už druhá spolupráce s Julií Taymor, prvně se setkali při natáčení snímku Titus. (Taninaca)

 • - The Tempest je adaptací zřejmě vůbec poslední hry Williama Shakespeara, kterou napsal zcela sám v letech 1610 až 1611. [Zdroj: Filmserver.cz] (zdeny99)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace