• Německo

Tony Noble

Kostýmy:

Mary Hyde-Kerr
  • IQ Tiqe

Fandové SM sexu a porcování mrtvol sekerou si přijdou na své, kdežto já, kdo se u filmu radši baví, než zvrací, nikoli. Začátek skoro impozantní – hudba, výbuchy, evakuace. Ani v bunkru to neni nějakou dobu zlý a celkem koukatelný, ale chyběly mi souvislosti – proč výbuchy, co se stalo, proč, proč...? Postrádal jsem logiku – jsem někde zavřenej a víc se starám o malichernosti jako "šikanování" ostatních, než abych se snažil se svou situací něco udělat. Prostě tvůrce potřeboval umístit skupinku lidí do omezeného prostoru a zbavit je sociálních "masek", jenomže na to šel tak, že plakátem nalákal na sci-fi, které ale bylo jen vzdáleným pozadím zvráceného děje. A i kdyby mi ten nevadil, stejně tam bylo několik situací, které se příčily logice. Poslední půlhodinku už jsem místy přeskakoval. # příběh 4 | hudba 7 | humor 0 | akce 5 | napětí 3 | pustil bych si znovu 2(28.4.2012)

U mě rozhodně nejlepší scifi za hodně dlouho dobu. Naprosto nevím co si mám o tom mám myslet, tak depresivní podívaná se mi už dlouho nenaskytla, ve filmu uvidíme všechno to co je na lidech nejhorší, jejich skrytou druhou tvář a to bez zábran nebo příkras. Během dvou hodin neuvidíme nic pozitivního, když už čekáme, že to nemůže být horší a, že dál už to stupňovat nejde, přijde další stupeň šílenství a násilí. Jediné co se mi nelíbilo je místy nelogické chování postav, jenže můžu říct nelogické když nevím jak se kdo chová v takové situaci?(31.3.2012)

Sci-Fi nieje moja parketa, ale keďže sa jedná o Sci-Fi-Horor, tak som The Divide šancu dal. Prvá polovica bola perfektná, ale neskôr som sa začal mierne nudiť, a cítil som mierny dejový úpadok. Nič to ale nemení na mojom hodnotení dávam 3,5*.(23.4.2012)

Pro mě se nejedná o divy dé, anóbrž o divy á. Tak sympatickou skupinku plantážníků jsem již dlouho neviděl. Protože ke shlédnutí filmu došlo shodou trapných okolností v Curichu, hlavním městě zemičky, která se chvástá faktem, že má pro každého ovčana místo v krytu, strávil jsem příjemnou hodinku sledováním místních nagelovaných slušnáků (ček) z okna hotelu a představami, kam by je asi tak dovedla několikadenní mordovačka ve sklepení. V okamžiku, kdy jsem si do daného prostředí promítl i svou osobu, zděsila mě varianta, že bych snad i mohl být za hodného...Tož to nee! Slibuji že zavítám častěji do pražské mhd potrénovat nevraživost vůči bližním, abych je, až přijde ,,tvrdý na tvrdý", dokázal porcovat sekerkou bez uzardění.(24.4.2012)

// Distribútor: Anchor Bay Films // Počet premietajúcich kín v USA: 13 // Otvárací Víkend USA: $43,638 // Kvalitne napísaný scenár, no ešte kvalitnejšie zahraný. Ľudský charakter v kritických situáciách nepozná medze či už ide o film alebo o reály život. A práve preto sa mi The Divide tak páčil, pretože to má z realitou viac spoločné, než si pripúšťame.(30.8.2012)