• Německo

Tony Noble

Kostýmy:

Mary Hyde-Kerr
  • Šakal

Příliš samoúčelné než aby se to dalo brát (alespoň trochu) vážně. Jedna velká prázdná bublina. Prvních 5 min (než se dostanou „vyvolení“ do krytu), poslední 2min venku, pár silnějších scén uvnitř, M. Biehn zpátky ve formě (radost pohledět), ostatně (co se hereckého obsazení (výkonů) týče), tady problém rozhodně není, zbytek však samoúčelný konstrukt na efekt bez hlubší myšlenky (já ji tam alespoň neviděl). Jako psychologický snímek (resp. podrobná studie lidských charakterů ve světle vyhrocené situace) to neobstojí (možná nám chtěl Xavier ukázat, „ze zvířat jsme vzešli a i tak skončíme“ who knows), jako cokoliv jiného (apokaliptický sci-fi) už vůbec ne. Snad pouze jako porno s prvky BDSM, ale i tady je konkurence o parník vepředu. Námět byl dobrý, ale to zpracování poněkud nešťastné. Nemůžu si pomoct, ale (s trochou nadsázky) to na mě působilo, jako kdyby jeden den zalezli do krytu a do druhého dne začali vyšilovat. Postupnější (pomalejší) gradace + větší drobnokresba charakterů by neuškodila. Mám ale silnej pocit, že to ani nebyl režisérův záměr. No nic, Xaviere, dlužíš mi 2hod života. Zavřel bych tě „na revanš“ u nás ve sklepě, mám ale silnej pocit, že bys pouze nabral sílu a inspiraci pro pokračování a to (sobě) nemůžu udělat. Na to se mám příliš rád. 35% Zajímavý komentář (pro mě): uživ. Isherwood(12.4.2012)

Tak predsa!Po Hitmanovi - najhoršie obsadenom filme v dejinách a goreovom plagiáte menom Frontière(s) sa Gensovi nakoniec podarilo natočiť dobrý film.Tak dobrý,že som sa rozhodol odpustiť mu jeho slabé miesta a diery v logike,pretože ten výsledný dojem je proste naozaj silný.Dekadencia v svojom najdoslovnejšom význame;Mal som na konci podobný pocit ako pri Friedkinovom filme Bug,alebo Cronenbergovom Pavúkovi;Bolo to originálne a vážne dosť nepríjemné.V živote by som si nepomyslel,že toto Gens dokáže. PS:Obsah k filmu je zavádzajúci(24.8.2012)

Když zavřete několik psychicky labilních lidí do jedné místnosti, tak se vsaďte, že to bude jedinečná podívaná. A když k tomu přidáte atomovou bombu a fakt, že nemůžou odejít… to je The Divide. Tenhle film opravdu není pěkný, to vám můžu zaručit. Po jeho zhlédnutí jsem si okamžitě vzpomněl na podobný film Once Were Warriors, ne proto, že by tyto filmy měly stejné téma, ale že po jejich zhlédnutí mi opravdu nebylo do zpěvu. Oba dva umí zapůsobit (Warriors o něco víc, ale to není tak podstatné). Čím si mě tímto film získal, byli herci - Lauren German hrála opravdu zvláštně, tak jakoby skoro nehrála a tím si mě podmanila, Rosanna mě přesvědčila, že není špatná herečka, jí jen stačí dát do ruky pořádný scénář a ona si s tím nějak poradí no a Milo byl ukázkový zmetek. Kdyby se film "obtěžoval" nám situaci trochu více vysvětlit a hlavně zodpovědět pár otázek, které každého napadnou během sledování filmu, neváhám a jdu na plný počet. Takhle "jen" hodně silných 80 % s tím, že pokud chcete vidět film, kde slovo "beznaděj" je prakticky vyryté ve vzduchu, pusťte si The Divide. Pokud jste ale slabší povaha, nedoporučoval bych to…(5.9.2012)

• teutates

Bohužel jsem se neposral nadšením a taky jsem se neposral tady z toho hodnocení, které vyloženě tahá za nos. Hezké plakáty, to v skutku, no sci-fi skončilo prvně asi v 5 min a pak následně cca. v 30 min. Co vyplnilo další hod. a pul.? Snažím se jaksi slušně, jebat… Xavier je sadista a uchyl, nezapřel se ani tady. Nejenom, že zavřel lidi do pivnice a nechal je lepit lepící paskou dveře aby se tam náhodou nedostal radioaktivní prach, hloupý Francouz, dejme tomu, ale taky začal uvažovat nad tím, jaký ve skutečnosti lidi jsou, ach jo. Roztahaná sračka, kde jediný psychopat je Xavier a polovina masturbantu tady mu to sežrala. 2/10 za ty 2 pohledy na to o čem mněl byt cely film.(1.4.2012)

,,Seš na sebe pyšnej?" Takové komorní drama jsem opravdu nečekal. Film se hned na začátku rozjede, nabírá na rychlosti a sviští až do temného finále. Jen trochu vnímavý divák se do závěrečných titulků neodtrhne. Není vůbec důležité, co se stalo, ale jak si v nastalé situaci poradí skupinka přeživších v podzemí zříceného mrakodrapu. Zpočátku spoustu optimismu, naděje i mírného veselí vystřídá postupně strach a hrůza. Příchod ozbrojenců ve skafandrech je natolik mrazivý, že je úplně jedno, zda jde o lidi či mimozemšťany. Pravá hrůza však přijde postupně tak, jak skupina začne propadávat ponorkové nemoci a zoufalství z toho, že není cesty ven. Drobné šarvátky přerůstají ve stále otevřenější konflikty, charaktery postav se obnažují. Vypuká válka, kde si není nikdo jist, na které straně stojí. Hned zkraje jsem si vzpomněl na zfilmovaný román R.Merleho Malevil. Psyhologická studie uakzující, kam až může člověk dojít, pokud překročí zdánlivě nepřekročitelné hranice. ,,Tady máš sekeru a rozsekej tu mrtvolu na kusy!"(11.2.2013)

• - Mickey (Michael Biehn) vo filme mylne uvedie, že nukleárna bomba zhodená Američanmi počas 2. sv. vojny na japonské mesto Nagasaki niesla pomenovanie "Little Boy". Tento názov však mala prvá bomba zhodená 3 dni predtým na mesto Hirošima. Bomba zhodená na Nagasaki sa volala "Fat Man". (MikaelSVK)

• - Scény byly natáčeny neobvykle ve stejném pořadí, ve kterém se odehrávaly. (oje)

• - Režisér Xavier Gens sa vyjadril, že zásadnou inšpiráciou pre film bola tvorba kultového režiséra Johna Carpentera a knižná predloha "Pán much" od Williama Goldinga. (Artass)