• Německo

• Kanada

• Francie

Sci-Fi / Thriller / Horor / Psychologický

Německo / USA / Kanada / Francie, 2011, 122 min

Príbeh ma lákal, mám rád tieto vypäté konfrontácie v uzavretých priestoroch. Úvod nič nenaťahuje, pár sekúnd a už sme v pivničných priestoroch...Rozbieha sa to skutočne fajn a M. Biehn dostal konečne poriadnu rolu. Neskôr však dôjde k niekoľkým zvratom a preskupeniam(odtiaľ ten názov) a čoraz viac priestoru dostávajú vymleté a uchýlné mozgy niekoľkých postáv. Niektoré z nich ma poriadne rozčuľovali, najviac "šľapka" a právnik a popravde M. Biehn ako Mickey bola určite najlepšia postava a čo urobí režisér? Nechá ho polovicu filmu sedieť pripútaného na stoličke, čo je veľká škoda, pretože som si istý, že by sa s bandou magorov nemaznal. Kde má Mickey rodinu, kto sú maskovaný muži, načo potrebujú deti, čo presne sa stalo..., to je niekoľko otázok na ktoré nedostávame odpoveď, čo mi tiež nerobilo dobre. Úchylnosť, špina a sex dostávajú v druhej polovici viac priestoru ako je zdravé, navyše v tej odpornejšej verzii. Zavarené bolo na kult, no ostal iba masaker a sonda do vymletých mozgov...60%.(22.12.2012)

Jedno z největších překvapení a obrovsky podhodnocený film. Zde se setkáváme s těžkým mixem žánrů, kdy snímek začíná jako nějaké katastrofickě drama, aby se pomalinku přibližoval k obrovskému sci-fi kicku. Jenže......jenže pak, když už si člověk myslí (potěšen či zklamám), že už ho nic nepřekvapí, pak se to teprve rozjede na ty správný psychologický a posléze už naprosto zvrácený obrátky, který věřím, že ne každý ustojí, natož aby je ocenil. No....já teda jo! A dávám plnej počet, protože věřím, že něco podobnýho dlouho neuvidím. Nutno vidět! ;)(30.10.2012)

Tak za prvé - horor to príliš nie je. To však neznamená, že je to vhodné pre slabšie povahy, práve naopak - Divide zobrazuje najčistejšiu ľudskú krutosť, v nárazových vlnách doráža na vašu psychiku a každou sekundou audiovizuálneho utrpenia vás ženie do stále hlbšieho a prenikavejšieho šialenstva. Brutalita tohoto filmu má v mainstreame len minimálnu obdobu (a konkurenciu), nezávislá produkcia zasa nemá na niečo takéto dostatok peňazí. Xavier Gens dokazuje, že so skvelým obsadením a látkou so skutočným potenciálom dokáže vykúzliť depresívnu klaustrofobickú atmosféru približujúcu sa legendám ako Carpenterova Vec. Biehn je neskutočný badass, Ventimiglia a Eklund sú zmrdi, že by som na nich bez váhania vzal motorovku, a Ashton Holmes najväčší sympaťák filmu. Teda nie žeby zvyšok nejako zaostával. Jedinou vadou je objektívne príliš dlhá stopáž a subjektívne pocit straty časti atmosféry v druhej polovici. Film si aj tak zaslúži pozornosť, ktorá je mu neprávom odopieraná - a hodnotenia na IMDB považujem v tomto prípade za čistokrvnú šikanu. 80%(3.2.2014)

,,NEVÍM, KOMU MŮŽU VĚŘIT A KDO JE TADY TEN ŠPATNEJ“..... /// Může se stát, že několik přeživších se po nějaký katastrofě odmítne flákat po světě a radši (?) se zabydlej u někoho v krytu. Jeden by později možná řekl, že ti šťastnější chcípli venku, ale nebudu filozofovat, páč bych třeba mohl bejt na tý správný straně. Nečekejte sci-fi ani děsivej horor. Někdo (něco) se objeví, ale vo to tady vůbec nejde. V hlavní roli je totiž vzorek lidstva vystavenej psychickýmu nátlaku. Po seznamovací voťukávačce začíná takovej drsnější ,,Big Brother“ (jen je třeba mít na paměti, že se asi nikdo nedívá, natož aby otevřel nějaký dveře, za kterejma bude čekat vysmátej Leošek…). Jak už to tak v lidským kolektivu bejvá, jsou tu ti schopnější i ti druzí. Ti schopnější jsou schopní čehokoliv a ti druzí se snažej bejt schopný sněma přežít. Čekáte takovouhle dávku emocí? Toužíte se rochnit v atmošce plný napětí z chování debilů (na vobou stranách)? Tak potom honem usadit děti, rozdat příděly vody, žrádla, určit vůdce a rozhodnout, kdo bude koho porcovat a třeba i píchat. Můžu příjít na návštěvu? Mě totiž můžete věřit! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem rád, když z hrdiny není hrdina. 2.) Chcu přežít katastrofu a nevím, jestli je lepší bejt feťák nebo právník. 3.) Nebavěj mě vězeňský historky. 4.) Thx za titule ,,Hrabo“ a ,,AnimaliX. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ***(9.4.2012)

Pro mě se nejedná o divy dé, anóbrž o divy á. Tak sympatickou skupinku plantážníků jsem již dlouho neviděl. Protože ke shlédnutí filmu došlo shodou trapných okolností v Curichu, hlavním městě zemičky, která se chvástá faktem, že má pro každého ovčana místo v krytu, strávil jsem příjemnou hodinku sledováním místních nagelovaných slušnáků (ček) z okna hotelu a představami, kam by je asi tak dovedla několikadenní mordovačka ve sklepení. V okamžiku, kdy jsem si do daného prostředí promítl i svou osobu, zděsila mě varianta, že bych snad i mohl být za hodného...Tož to nee! Slibuji že zavítám častěji do pražské mhd potrénovat nevraživost vůči bližním, abych je, až přijde ,,tvrdý na tvrdý", dokázal porcovat sekerkou bez uzardění.(24.4.2012)

• - Scény byly natáčeny neobvykle ve stejném pořadí, ve kterém se odehrávaly. (oje)

• - Původně se spekulovalo, že film je adaptací počítačové hry Fallout. Zvěsti však byly okamžitě vyvráceny. (S.U.E.S.)

• - Součástí štábu byl také nutriční specialista, který protagonistům sestavil dietní plán. (oje)