poster

Tanec ohnivých draků

 • Hongkong

  Fire of Conscience

 • Hongkong

  Huo long

 • Hongkong

  火龍

 • Hongkong

  For lung

 • Čína

  火龙对决

 • Čína

  Huo long dui jue

Akční / Thriller / Mysteriózní / Krimi

Hongkong / Čína, 2010, 106 min

 • Terva
  ****

  Ten tříminutový černobíle snímaný 3D úvod v "zastaveném" čase je nádherný. Vlastně se během celého příběhu k tomuto záběru místama vracíme. CITÁT - Ideální příležitost se vožrat.............. V některých záběrech mi vadí ta "reálná" kamera, je to až nepříjemné a ani ty záběry nechápu. Proč? CITÁT - Vídávám vás pořád tou tramvají jezdit........... Nutno dodat, že Hong-Kongské tramvaje jsou dvoupatrové krasavice. Detektiv Fong hledá vraha své ženy,ale stále se mu nedaří. Mezi tím samozřejmě řeší i jiné případy. Smutné kriminální drama, odehrávající se v roce Draka. Střípek po střípku tančíme s hlavním hrdinou tanec ohnivého draka ulicema Hong - Kongu. Vyslýchací metody místní policie jsou fakt brutus, ale přenášejí zdárné výsledky. Příběh je u konce - rekapitulace - Dobrá akční krimi, která sem tam vybočí z průměrnosti, se slušnou hudbou, která sem tam spadne do podprůměrnosti a normální kamerou, která sem tam trochu zešílí, ale jako celek to funguje, řekl bych tak na 70% CITÁT - Tady už je konec........... Poslední část příběhu je strhující. CITÁT - Je to Ohnivý drak, tak ať nás osvobodí...........(2.10.2013)

 • bourec
  ***

  Z filmů,který sem v poslední doby z H-K viděl,je tohle asi nejvíc nahoře,a filmy J.Toa hravě strčí do kapsy.Jinak současný filmy z tohodle regionu už nelze porovnávat s tim ,co se točilo před dvaceti lety.Takže povedená akční krimi,jen trochu ucelenější děj by to chtělo.Zatim hodnotim 60%,a uvidim,asi tomu věnuju ještě jedno skouknutí.(12.12.2010)

 • JFL
  ****

  Fire of Conscience přináší efektní spojení trendů hongkongské žánrové ze začátku nového tisíciletí a zlaté éry 80. a 90. let. Prolínají se zde tedy vyprávění o policistech praktikujících vlastní podobu práva s pojednáním o detektivech staré školy, kteří jdou tvrdohlavě do akce a neohlíží se na nařízení byrokratických nadřízených. Současně se mísí přepjatá povrchnost ve stylu pozdních filmů Johnnieho Toa s famózní dynamickou akcí plnou brutálních přestřelek a krkolomných akcí připomínající díla jako "Long Arm of the Law" či "Organized Crime & Triad Bureau". Akční scény jsou bravurně inscenované tak, že nemají žádný spektakulární vrchol, ale naopak sestávají z dokonale propracovaných koordinačně náročných záběrů, které na sebe nestrhávají singulární pozornost a svým řetězením vytváří dojem vypjaté akce (podobně jako např. v "Quantum of Solace"). Ačkoli zamrzí, že příběh je jen snůška předvídatelných situací a schémat, v zásadě se tím dotváří vyznění filmu jako velkolepého připomenutí béčkové produkce Hongkongu v době jeho největší mezinárodní slávy.(25.4.2010)

 • fmash
  **

  Pominu svůj hloupý omyl, že jsem Tanec ohnivých draků nahrával z televize naslepo podle názvu, v přesvědčení, že to bude nějaké barevné kung-fu. Ve skutečnosti se jedná o krimi ve stylu Volavky, jenom o dost slabší. Ne že by tu chyběla dávka napětí a slušné (a dost naturalistické) akce, jenom jsem nepožvýkal tu přemíru nadbytečného patosu a až zvrácené doslovnosti. Asi je to typický úkaz, ale čeho je moc...(9.5.2013)

 • Lacike
  ***

  Najvacsim plusom su akcne sceny. Bohuzial ale tiez nie su bezchybne. Na to jak strasne chceli vyzerat realisticky, tak obsahovali prilis vela ocividnych trikov. No a pribeh? Necakal som akcnu jazdu od zaciatku do konca, takze to ze ju film neponuka, nie je hlavnym dovodom preco som sklamany. Vadili mi prilis ploche a tym padom pre mna dost nezaujimave postavy nacrtnute tym najotravnejsim sposobom (o dolezitych udalostiach z minulosti sa prilis casto dve postavy zhovaraju len tak mimochodom), vdaka comu v osudnych chvilach vo mne nedokazali vyvolat ani trochu emocii. K tomu je na hlavnu dejovu liniu nalepene mnozstvo vedlajsich odbociek, ktore ju nijako nepodporuju, ale skor posobia ako nudna vypln, pretoze inak by tvorcovia nedokazali s tak chatrnou premisou naplnit potrebnu stopaz. Proste slusne remeslo na jedno pozretie.(22.8.2010)