Tanec ohnivých draků

Fire of Conscience

Fire Dragon

Akční / Thriller / Mysteriózní / Krimi

Hong Kong, 2010, 106 min

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $3,070,000(2.8.2010)

Fire of Conscience přináší efektní spojení trendů hongkongské žánrové ze začátku nového tisíciletí a zlaté éry 80. a 90. let. Prolínají se zde tedy vyprávění o policistech praktikujících vlastní podobu práva s pojednáním o detektivech staré školy, kteří jdou tvrdohlavě do akce a neohlíží se na nařízení byrokratických nadřízených. Současně se mísí přepjatá povrchnost ve stylu pozdních filmů Johnnieho Toa s famózní dynamickou akcí plnou brutálních přestřelek a krkolomných akcí připomínající díla jako "Long Arm of the Law" či "Organized Crime & Triad Bureau". Akční scény jsou bravurně inscenované tak, že nemají žádný spektakulární vrchol, ale naopak sestávají z dokonale propracovaných koordinačně náročných záběrů, které na sebe nestrhávají singulární pozornost a svým řetězením vytváří dojem vypjaté akce (podobně jako např. v "Quantum of Solace"). Ačkoli zamrzí, že příběh je jen snůška předvídatelných situací a schémat, v zásadě se tím dotváří vyznění filmu jako velkolepého připomenutí béčkové produkce Hongkongu v době jeho největší mezinárodní slávy.(25.4.2010)

Větší a mohutnější akce, povrchnější postavy a naivnější splétání příběhu. V jistém smyslu trpí syndromem pokračování (jako návazání na úspěch snímku The Beast Stalker), protože všeho je tu víc a je to i víc vyhrocené, jenže zároveň i značně nekoherentní.(23.5.2010)

V kine s kvalitnym ozvucenim su akcne sceny tohto filmu maximalne intenzivnym zazitkom. Oproti Beast Stalker vsak zial aj tym takmer osamotenym kladom, co film ponuka. Stoja vo filme totiz sebaopojne sami pre seba a nedari sa im vclenit sa do pribehu.(25.4.2010)

Slušný akční film od Dante lama, ale čekal jsem více. Akce se skládá pouze ze stříleček, byť jsou hezky ozvučené, hezky brutální, cool nasnímané, divák přesto očekává nějaký fight a rychlejší tempo. Dějově mě to nezaujalo téměř vůbec. 60%(7.2.2015)