poster

Tanec ohnivých draků

 • Hong Kong

  Huo long

 • Hong Kong

  火龍

 • Hong Kong

  For lung

 • Čína

  火龙对决

 • Čína

  Huo long dui jue

Akční / Thriller / Mysteriózní / Krimi

Hong Kong / Čína, 2010, 106 min

 • Vavča
  ****

  Jestli upevnilo něco mou víru a naději, že v Hong Kongu a potažmo čínském prostoru nenastal konec výborným a zajímavým filmům je to nejen http://www.csfd.cz/film/273439-yit-lat-lat/ , ale hlavně Fire Of Conscience. Dante Lam vzdává velkou poctu akčním thrillerům, kterými Hong Kong kdysi uchvátil svět. Zároveň režisér používá nové postupy a vychytávky, které jsou běžné až po roce 2000. Výborné akční scény, které se drží docela v mezích (polo)realismu. Příběh není pouhá bezmyšlenkovitá vata a přináší dechberoucí konfrontaci Leona Laie (už druhý film, kde má image váguse) a Richie Rena(Breaking News, Exiled, Seoul Raiders). Oba jsou narozeni v roce draka, a mají svérazné metody řešení problémů. Vizuálně je to bomba jak přechody z černobíla do barvy, tak nádhernými efekty při průvodu ohňostrojů, nebo zabírání scenérií města. Dále je tu tzv. free mode převzatý z pc her. Solidní hudba, která sedí ke každé sécně, byť je tu útržkovitě, než že by to byl ucelený soundtrack, tak to funguje. Celkově výborný film, který si zaslouží ke čtyřem hvězdám ještě polovinu jedné.(23.5.2010)

 • Terva
  ****

  Ten tříminutový černobíle snímaný 3D úvod v "zastaveném" čase je nádherný. Vlastně se během celého příběhu k tomuto záběru místama vracíme. CITÁT - Ideální příležitost se vožrat.............. V některých záběrech mi vadí ta "reálná" kamera, je to až nepříjemné a ani ty záběry nechápu. Proč? CITÁT - Vídávám vás pořád tou tramvají jezdit........... Nutno dodat, že Hong-Kongské tramvaje jsou dvoupatrové krasavice. Detektiv Fong hledá vraha své ženy,ale stále se mu nedaří. Mezi tím samozřejmě řeší i jiné případy. Smutné kriminální drama, odehrávající se v roce Draka. Střípek po střípku tančíme s hlavním hrdinou tanec ohnivého draka ulicema Hong - Kongu. Vyslýchací metody místní policie jsou fakt brutus, ale přenášejí zdárné výsledky. Příběh je u konce - rekapitulace - Dobrá akční krimi, která sem tam vybočí z průměrnosti, se slušnou hudbou, která sem tam spadne do podprůměrnosti a normální kamerou, která sem tam trochu zešílí, ale jako celek to funguje, řekl bych tak na 70% CITÁT - Tady už je konec........... Poslední část příběhu je strhující. CITÁT - Je to Ohnivý drak, tak ať nás osvobodí...........(2.10.2013)

 • ivan_drago
  ****

  Velice slušné akční krimi s obrovským citem pro kameru a snímání akce… Kořeněné příběhy lidí, zlodějů a policistů, předem odsouzených k záhubě… Podané příběhy a jejich odbočky a slepé uličky jsou navíc podány bez zbytečných patosů a hry na city, prostě se dějí… Dva hlavní představitelé v klidu utáhnou celý film a ten na jejich jednání a výkonech stojí….(18.2.2013)

 • sniper18
  ****

  Je to celkom dobrý akčný krimi thriller od Dante Lama. Má dosť dobrý príbeh o drsnom policajtovi, ktorý so svojim tímom pátra po vrahovi mladej ženy, v čom im pomáha aj schopný detektív z iného oddelenia, ale časom si policajt uvedomuje, že stojí proti niečomu väčšiemu. A navyše detektív je skorumpovaný a pomáha strane zločincov. Spracovanie ma ale skôr sklamalo, stále sa na to celkom dobre pozerá a film väčšinu času pôsobí aj slušne dynamicky, takže miest, ktoré by mohli nudiť tu moc nie je, ale celá táto zaujímavá zápletka nie je práve ideálne podaná, má plno výborných prvkov s veľkým potenciálom, ale tie sú väčšinou buď slabšie využité, alebo nemajú potrebný priestor. Takže film ma bavil po celý čas, ale ani na okamih som sa nedokázal zbaviť pocitu, že sa z toho dalo získať aj o dosť viac. Akcie je tu priemerné množstvo a som s ňou nadmieru spokojný. V rámci svojej kategórie, teda akcie snažiacej sa pôsobiť čo najreálnejšie patrí medzi špičku, je skvelo natočené, pôsobí správne drsne a nekompromisne a je v nich plno skvelých momentov. Zaostáva jedine finále, inak je všetka akcia nadmieru vydarená, či už prestrelka v reštaurácii, odpútanie sa prevážaného zločinca, nezabudnuteľná scéna s mužov ovešaným granátmi, ale aj zvyšok. Herecké obsadenie je na tom dobre, sklamalo ma jedine to, že tu chýba nejaká kladná postava, ktorá by dokázala s ľahkosťou utiahnuť film, aj Leon Lai je celkom slušný, ale až tak moc si ma nezískal, skôr ma bavil charizmatický Richie Ren a potešia aj dobre zvolené vedľajšie postavy, obzvlášť Kai Chi Liu, ktorý už nemôže chýbať snáď v žiadnom podobnom filme. Čo sa týka réžie, tak síce Dante Lam už odviedol aj lepšiu prácu, napríklad vo filme Beast stalker, ale spokojný som aj takto a technická stránka je prvotriedna, perfektný vizuál, skvelá kamera, výborné efekty, tu nemám čo vytknúť. Škoda toho scenára, ten sa dal podať aj lepšie, ale inak som dosť spokojný, hlavne s akciou a preto aj dobre hodnotím. 74%(26.7.2012)

 • Fr
  ***

  Každý má svojí stinnou stránku a nikdy nevíš, jestli tě plně ovládne..... Špatně se bojuje se zločinem, když máte zrádce ve vlastních řadách. To je v policejních krimi - thrillerech známá věc. Aby děj přinesl nějaké novinky, na to má asijská kinematografie svoje fígle. Drsnější poldové, nevšední vyšetřovací praktiky, krysy jsou zrádnější a zločinci schopní házet granáty v přeplněné restauraci. Každého jistě upoutá sázka na zajímavé zvukové efekty, díky nimž je DTS lepší než obvykle. Zajímavý příběh uspokojí příznivce Hongkongských filmů nejen zvukem a konzumací Johnnieho Wolkera, ale také dosytností akce, která je však takovou policejní klasikou, doplněnou o východní temperament./ P.S.: 3*a ½! Ať mám čistý svědomí! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Jsem polda bez svědomí. 2.) Mám rád filmy o policajtech. 3.) Chci vidět reakci člověka opásaného výbušninou po vypadnutí pojistky. 4.) Mám solidní kino a už mě ty filmy v divixu neberou. PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(28.7.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace