Reklama

Reklama

Tanec ohnivých draků

  • Hongkong Fire of Conscience (více)

Detektiv Manfred Fong se nemůže vzpamatovat ze smrti své ženy. Bydlí v autě, nedbá o svůj vzhled, rád si přihne a vybíjí si zlost na zločincích při zatýkání. Jeho chování přitahuje pozornost nadřízených. Při vyšetřování vraždy prostitutky potká Manfred Kea, uhlazeného kolegu žijícího uspořádaným životem. Po přestřelce v čajovně ale Manfred nabývá dojmu, že Kea není tím, za koho se vydává. (-Rastaman-)

(více)

Recenze (39)

Shit 

všechny recenze uživatele

Podle traileru jsem čekal nekutečně nabušenou akční jízdu, která nechá zazpomínat na pecky od Johna Woo jako bylo Hard Boiled nebo Killer, kde všichni budou lítat vzduchem, brokárny ani na minutu nevyhladnou a pytle na mrtvoly se vyprodaj, jenže to se neděje, z tohohle se jaksi vyklubala jen dobrá kriminálka v HK stylu, ale jinak z toho bohužel nic víc nevylezlo, sice pokud pominu to svoje těšení, tak je to hodně dobrý, ale já to čekal holt daleko lepší, akčnější a myslel jsem, že to bude zase jednou film, kterej mě naprosto dostane, což se bohužel nestalo. ()

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to celkom dobrý akčný krimi thriller od Dante Lama. Má dosť dobrý príbeh o drsnom policajtovi, ktorý so svojim tímom pátra po vrahovi mladej ženy, v čom im pomáha aj schopný detektív z iného oddelenia, ale časom si policajt uvedomuje, že stojí proti niečomu väčšiemu. A navyše detektív je skorumpovaný a pomáha strane zločincov. Spracovanie ma ale skôr sklamalo, stále sa na to celkom dobre pozerá a film väčšinu času pôsobí aj slušne dynamicky, takže miest, ktoré by mohli nudiť tu moc nie je, ale celá táto zaujímavá zápletka nie je práve ideálne podaná, má plno výborných prvkov s veľkým potenciálom, ale tie sú väčšinou buď slabšie využité, alebo nemajú potrebný priestor. Takže film ma bavil po celý čas, ale ani na okamih som sa nedokázal zbaviť pocitu, že sa z toho dalo získať aj o dosť viac. Akcie je tu priemerné množstvo a som s ňou nadmieru spokojný. V rámci svojej kategórie, teda akcie snažiacej sa pôsobiť čo najreálnejšie patrí medzi špičku, je skvelo natočené, pôsobí správne drsne a nekompromisne a je v nich plno skvelých momentov. Zaostáva jedine finále, inak je všetka akcia nadmieru vydarená, či už prestrelka v reštaurácii, odpútanie sa prevážaného zločinca, nezabudnuteľná scéna s mužov ovešaným granátmi, ale aj zvyšok. Herecké obsadenie je na tom dobre, sklamalo ma jedine to, že tu chýba nejaká kladná postava, ktorá by dokázala s ľahkosťou utiahnuť film, aj Leon Lai je celkom slušný, ale až tak moc si ma nezískal, skôr ma bavil charizmatický Richie Ren a potešia aj dobre zvolené vedľajšie postavy, obzvlášť Kai Chi Liu, ktorý už nemôže chýbať snáď v žiadnom podobnom filme. Čo sa týka réžie, tak síce Dante Lam už odviedol aj lepšiu prácu, napríklad vo filme Beast stalker, ale spokojný som aj takto a technická stránka je prvotriedna, perfektný vizuál, skvelá kamera, výborné efekty, tu nemám čo vytknúť. Škoda toho scenára, ten sa dal podať aj lepšie, ale inak som dosť spokojný, hlavne s akciou a preto aj dobre hodnotím. 74% ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

Každý má svojí stinnou stránku a nikdy nevíš, jestli tě plně ovládne..... Špatně se bojuje se zločinem, když máte zrádce ve vlastních řadách. To je v policejních krimi - thrillerech známá věc. Aby děj přinesl nějaké novinky, na to má asijská kinematografie svoje fígle. Drsnější poldové, nevšední vyšetřovací praktiky, krysy jsou zrádnější a zločinci schopní házet granáty v přeplněné restauraci. Každého jistě upoutá sázka na zajímavé zvukové efekty, díky nimž je DTS lepší než obvykle. Zajímavý příběh uspokojí příznivce Hongkongských filmů nejen zvukem a konzumací Johnnieho Wolkera, ale také dosytností akce, která je však takovou policejní klasikou, doplněnou o východní temperament./ P.S.: 3*a ½! Ať mám čistý svědomí! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Jsem polda bez svědomí. 2.) Mám rád filmy o policajtech. 3.) Chci vidět reakci člověka opásaného výbušninou po vypadnutí pojistky. 4.) Mám solidní kino a už mě ty filmy v divixu neberou. PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * ()

JFL 

všechny recenze uživatele

Fire of Conscience přináší efektní spojení trendů hongkongské žánrové ze začátku nového tisíciletí a zlaté éry 80. a 90. let. Prolínají se zde tedy vyprávění o policistech praktikujících vlastní podobu práva s pojednáním o detektivech staré školy, kteří jdou tvrdohlavě do akce a neohlíží se na nařízení byrokratických nadřízených. Současně se mísí přepjatá povrchnost ve stylu pozdních filmů Johnnieho Toa s famózní dynamickou akcí plnou brutálních přestřelek a krkolomných akcí připomínající díla jako "Long Arm of the Law" či "Organized Crime & Triad Bureau". Akční scény jsou bravurně inscenované tak, že nemají žádný spektakulární vrchol, ale naopak sestávají z dokonale propracovaných koordinačně náročných záběrů, které na sebe nestrhávají singulární pozornost a svým řetězením vytváří dojem vypjaté akce (podobně jako např. v "Quantum of Solace"). Ačkoli zamrzí, že příběh je jen snůška předvídatelných situací a schémat, v zásadě se tím dotváří vyznění filmu jako velkolepého připomenutí béčkové produkce Hongkongu v době jeho největší mezinárodní slávy. ()

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Akce 8/10/// PLUS: akční scény, přestřelky, výborná kamera, která střídá klidnější záběry s těmi roztřesenými při běhu, má to slušný i když trošku komplikovaný příběh, zvláště pří akci zní dobrá hudba a zvuky MÍNUS: mimo akčnější sekvence je děj trochu slabší, místy složitější a taky mi dalo práci najít motivaci některých postav, v závěru už je však vše jasnější, ohledně emocí, které najdeme téměř v každém asijském filmu, tentokrát mě tolik nezasáhli***(Celkem 68%)***Tanec ohnivých draků nijak nevybočuje ze zažité šablony akčních hongkongkých kriminálek. Kdo tedy má nakoukáno toho moc nepřekvapí. Přesto stojí za vidění pro svoji zběsilou a dobře natočenou akci a nemálo krve, výbuchů a přestřelek ./// PS: Divák má po takovém filmu pocit že Hong Kong není zrovna bezpečné místo, asi by si to chtělo příště pustit nějakou romantickou komedii. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama