Tanec ohnivých draků

Fire of Conscience

Fire Dragon

Akční / Thriller / Mysteriózní / Krimi

Hong Kong, 2010, 106 min

Zklamání. Čekal jsem fakt špičkový - Hong Kongský snímek, který nabídne mnoho akce. Jo, akce je tu hodně, přestřelky, výbuchy, ale to je všechno. Hudba se mi moc nezamluvila, příběh hodně kombinovaný, pramálo fightů a nesympatický herci. Navíc konec mohl být akčnější a napínavější a né tak odfláknutý. Kamera mi taky vadila, až se mi opět palice motala, ale je tu i klidnější. Celkově průměr, ke konci jsem to stejně přetáčel, takže čistý průměr, jinak je akce skvělá. :)(20.1.2013)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Akce 8/10/// PLUS: akční scény, přestřelky, výborná kamera, která střídá klidnější záběry s těmi roztřesenými při běhu, má to slušný i když trošku komplikovaný příběh, zvláště pří akci zní dobrá hudba a zvuky MÍNUS: mimo akčnější sekvence je děj trochu slabší, místy složitější a taky mi dalo práci najít motivaci některých postav, v závěru už je však vše jasnější, ohledně emocí, které najdeme téměř v každém asijském filmu, tentokrát mě tolik nezasáhli***(Celkem 68%)***Tanec ohnivých draků nijak nevybočuje ze zažité šablony akčních hongkongkých kriminálek. Kdo tedy má nakoukáno toho moc nepřekvapí. Přesto stojí za vidění pro svoji zběsilou a dobře natočenou akci a nemálo krve, výbuchů a přestřelek ./// PS: Divák má po takovém filmu pocit že Hong Kong není zrovna bezpečné místo, asi by si to chtělo příště pustit nějakou romantickou komedii.(14.9.2012)

Jestli upevnilo něco mou víru a naději, že v Hong Kongu a potažmo čínském prostoru nenastal konec výborným a zajímavým filmům je to nejen http://www.csfd.cz/film/273439-yit-lat-lat/ , ale hlavně Fire Of Conscience. Dante Lam vzdává velkou poctu akčním thrillerům, kterými Hong Kong kdysi uchvátil svět. Zároveň režisér používá nové postupy a vychytávky, které jsou běžné až po roce 2000. Výborné akční scény, které se drží docela v mezích (polo)realismu. Příběh není pouhá bezmyšlenkovitá vata a přináší dechberoucí konfrontaci Leona Laie (už druhý film, kde má image váguse) a Richie Rena(Breaking News, Exiled, Seoul Raiders). Oba jsou narozeni v roce draka, a mají svérazné metody řešení problémů. Vizuálně je to bomba jak přechody z černobíla do barvy, tak nádhernými efekty při průvodu ohňostrojů, nebo zabírání scenérií města. Dále je tu tzv. free mode převzatý z pc her. Solidní hudba, která sedí ke každé sécně, byť je tu útržkovitě, než že by to byl ucelený soundtrack, tak to funguje. Celkově výborný film, který si zaslouží ke čtyřem hvězdám ještě polovinu jedné.(23.5.2010)

Ten tříminutový černobíle snímaný 3D úvod v "zastaveném" čase je nádherný. Vlastně se během celého příběhu k tomuto záběru místama vracíme. CITÁT - Ideální příležitost se vožrat.............. V některých záběrech mi vadí ta "reálná" kamera, je to až nepříjemné a ani ty záběry nechápu. Proč? CITÁT - Vídávám vás pořád tou tramvají jezdit........... Nutno dodat, že Hong-Kongské tramvaje jsou dvoupatrové krasavice. Detektiv Fong hledá vraha své ženy,ale stále se mu nedaří. Mezi tím samozřejmě řeší i jiné případy. Smutné kriminální drama, odehrávající se v roce Draka. Střípek po střípku tančíme s hlavním hrdinou tanec ohnivého draka ulicema Hong - Kongu. Vyslýchací metody místní policie jsou fakt brutus, ale přenášejí zdárné výsledky. Příběh je u konce - rekapitulace - Dobrá akční krimi, která sem tam vybočí z průměrnosti, se slušnou hudbou, která sem tam spadne do podprůměrnosti a normální kamerou, která sem tam trochu zešílí, ale jako celek to funguje, řekl bych tak na 70% CITÁT - Tady už je konec........... Poslední část příběhu je strhující. CITÁT - Je to Ohnivý drak, tak ať nás osvobodí...........(2.10.2013)

Každý má svojí stinnou stránku a nikdy nevíš, jestli tě plně ovládne..... Špatně se bojuje se zločinem, když máte zrádce ve vlastních řadách. To je v policejních krimi - thrillerech známá věc. Aby děj přinesl nějaké novinky, na to má asijská kinematografie svoje fígle. Drsnější poldové, nevšední vyšetřovací praktiky, krysy jsou zrádnější a zločinci schopní házet granáty v přeplněné restauraci. Každého jistě upoutá sázka na zajímavé zvukové efekty, díky nimž je DTS lepší než obvykle. Zajímavý příběh uspokojí příznivce Hongkongských filmů nejen zvukem a konzumací Johnnieho Wolkera, ale také dosytností akce, která je však takovou policejní klasikou, doplněnou o východní temperament./ P.S.: 3*a ½! Ať mám čistý svědomí! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Jsem polda bez svědomí. 2.) Mám rád filmy o policajtech. 3.) Chci vidět reakci člověka opásaného výbušninou po vypadnutí pojistky. 4.) Mám solidní kino a už mě ty filmy v divixu neberou. PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(28.7.2010)