poster

Gas

Drama

Velká Británie / Itálie, 2005, 110 min

Hudba:

Rob Lord

Střih:

Paola Freddi
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (5)

 • darkrobyk
  ****

  Opravdu drsné drama o cestě k poznání, která nemusí skončit dobře. Jako drobné nitky potůčků se splétají mozaikovité příběhy jednotlivých postav, aby v závěru vytvořily mohutný tok s peřejemi a vodopádem. V závěru všechno doklapne a divák pochopí, kam byl celou dobu směřován. Film o netoleranci, touze, nešťastné lásce a sebeobětování se by mohl mít podtitul NO FUTURE...(25.1.2013)

 • Gavin87
  ****

  Takový Mechanický pomeranč a Trainspotting v queer verzi. Film na mě působil velice sugestivně a po jeho shlédnutí mě přepadla zvláštní tíseň. Byla to ale jiná tíseň než ta, kterou podléhám při poslechu recitování soudružky Ludmily Pelikánové. Film opravdu doporučuji !(13.7.2010)

 • Martin741
  ***

  Pozeral som to len preto, ze som vedel, ze tam hraje Paolo Villaggio /uctovnicka seria Fantozzi/. Dost nudna drama, kde sa nic extremne nedeje, ako pozeram, reziser je dotareaz neznamy . 50 %(3.8.2019)

 • Adiemus
  ****

  Film skončil a já seděla, zírala na závěrečnou scénu a na titulky s jedinou myšlenkou: to je nářez! Aha, ona se na výrobě podílela i Británie... Nabízí se příbuznost s Shankem, ale v tomto filmu je naprostá absence naděje. Není to dobrá zpráva o stavu "civilizované" Evropy.(20.9.2010)

 • WolfIssen
  *

  K tomu snad nejde ani víc co dodat. Naprostá nuda, rádoby filmové umění, trochu té zvrácenosti, jinak by se to nikomu v té skoro dvouhodinové nudě nelíbilo, no prostě a jednoduše filmová katastrofa...(14.9.2016)