Kniha křtěná krví

• Austrálie

Horor / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 2010, 89 min

• SOLOM.

Byl jsem docela zvědavý jak si režisér Traviss (který předtím natočil jen jedno válečné drama) poradí s touto „mysteriózní“ zápletkou. Filmů na podobné téma totiž existuje už tolik, že jen málokterý z novodobějších kousků přijde s něčím opravdu originálním. Tady se však žádné velké překvápko nekonalo, spíše se v tom tvůrci pěkně zamotali – nebo to byl možná záměr. Každopádně „nepozorný“ divák z toho bude mít asi pěkný guláš. Je taky možné, že si štáb nasypal rovněž nějaké ty houbičky do jídla a pak byl po dobu natáčení v podobném stavu, jako pohledná Charisma Carpenter. Přitom úvodní masakr bandy rádoby „ekologických aktivistů“ nevypadal zas tak špatně. Šlo sice o dosti laciné zboží (hlavně co se efektů týče), ale pořád se to ještě drželo v rámci průměru. Potom ovšem přišla na řadu ona psychologická stránka filmu a rázem nastal malér. I přes veškerou snahu navodit potřebnou atmosféru a napětí (tu měli navodit ony krvavé vidiny) jsem se začal spíš nudit. Jediné co mě probralo z polospánku, byla návštěva toho „bordelu?“ a to bylo sakra málo. Závěrečné rozuzlení tomu sice začalo dávat smysl, ale i tak to hodnotím jako podprůměrný film. Nenašel jsem zde totiž vůbec nic, kvůli čemu bych si to musel pustit ještě někdy znova.(2.1.2013)

• MM_Ramone

Novodobé anglické horrory moc nemusím. Nemám s nimi dobré skúsenosti a preto sa im viac menej vyhýbam. Väčšina z nich stojí za prd. Pôsobia kŕčovito a lacno. Občas si však predsa len nejaký britský snímok pozrem. Teraz to bol titul z roku 2010, ktorý sa volal "Psychosis". Vôbec ma to nezaujalo. Nebavilo ma to. Doslova som to pretrpel. Bola to nezmyselná somarina, ktorá ma len utvrdila v mojom negatívnom názore na súčastnú anglickú horrorovú filmovú tvorbu. Slabota. Nuda. Strata času. *(22.9.2017)

• ricci.s

Začiatok filmu ušiel, tam bola aspoň nejaká pekná vyvražďovačka. Potom sa to ale zvrtlo na psychologický thriller, ktorý ma nijako neoslovil. Nemám rád horory, ktoré sú poskladané zo snov a vízií a tento bol presne taký. Väčšinu filmu som sa nudil a nič mi to nedalo. Herecký výkon hlavnej hrdinky bol o ničom, zachraňuje ju vlastne len to, že bola pekná.(23.8.2010)

• Terva

CITÁT - Zahrajem si na schovku. Schválně, jest-li mě najdeš.......... Vyvražďovačka hned na začátku a pak dlouho, dlouho nic. Manželé se přestěhují na venkov do starého domu. Klišé, že? A to je teprve začátek. Hlavní hrdince, spisovatelce, se začnou zjevovat podivní lidé. Nikdo jí nevěří. Klišé, že? CITÁT - Až nás zabije ve spánku, určitě se vám ozvu........ Jako na potvoru musí manžílek odjet do Londýna, prý kvůli práci. Klišé? Jeho žena tak zůstává se svými běsi sama doma. Sexuální scéna okolo 52 minuty mě rozesmála. Ona je nahá předstírá hrátky a on - oblečený a v botech - fakt síla. A prtože jsem neočekával nic nového, pěkně jsem se u "hororu" nudil. Ani konec se nevymyká klišé filmům a tak to jen potvrdilo, že takovýto příběh v dnešní době nemá šanci přežít. CITÁT - To né!!! Pomóc! Pomóc!!!!!...............(11.10.2014)

• Lisabellla

Já si nemohu pomoct. Jakkoliv jsem se snažila se na film podívat nezaujatě, bez předsudků a zdejší hodnocení nijak nebrat v potaz ... byla to bída. Fakt! Ne jen, že jsem absolutně nepochopila celý ten konečný děj, ale ani mě to nezaujalo natolik, abych se pídila po tom, jak to tedy bylo nebo nebylo. Takže buď to všechno bylo nahrané jejím mužem a blondskou, která dům koupila, nebo ne. Pokud ano, byla to slátanina bez možnosti na odvolání a pokud ne, absolutně nic nedávalo smysl. Buď jak buď 33% je moc!(30.5.2013)

• - Natáčení probíhalo v Somersetu a Londýně. (Terva)