Pôvodná televízna inscenácia hry o mladej reštaurátorke, ktorá bojuje proti neoprávnenému obohacovaniu sa niektorých jednotlivcov na svojom pracovisku. (oficiální text distributora)

PatoP

Škoda, že to bolo natočené ako inscenácia, a nie ako televízny film. Námet a scenár bol veľmi zaujímavý. ()

Autogram

Zlé vzťahy na pracovisku sú rozobrané do najmenších detailov, len tá téma reštaurátorov je dosť mimo záujmu asi pre akéhokoľvek diváka. Šlendriánstvo a rozkrádanie bolo populárne v rozpuku socializmu, a rovnako aj dnes. Rovnaké je ešte aj to plánovanie financií, keď štátna organizácia musí na konci roka minúť pridelené peniaze bez ohľadu na účelnosť, len sa to dnes volá eurofondy. –––– Odteraz ste členkou vedenia, teda jednou z nás. –––– Dobre vám radím, Anička. Prehnaná iniciatíva vám škodí. ()

javlapippi

"Pôsobte na ňu zväzáci, pôsobte!" Reštaurátorská mafia, za tučné provízie dohadzujúca kšefty šlendriánskym kamarátom, si omylom dosadí na zodpovednú funkciu zodpovednú a uvedomelú súdružku doktorku, ktorá odmietne hrať podľa ich skorumpovaých pravidiel. Pochopiac svoj osudový omyl to s ňou najprv skúšajú podobrotky, potom pritlačia, aby nakoniec aj vďaka uvedomelému mladému kolektívu (plného členov masovej mládežníckej organizácie) a za nemenšej pomoci ďalšieho mladého a uvedomelého advokáta (spoznaného na zoznamovacom zájazde CKM na Balkán) naša hrdinka vyhrala a zatočila s nesocialistickými elementami ujedajúcimi so spoločného socialistického koláča. Nádherne naivná, nešváry tepajúca inscenácia, aké mám rád. ()

Hombre8

Pěkný příklad skutečnosti, že tunelování vlastního podniku není výdobytek doby porevoluční, ale vesele se tak dělo už za bolševika v reálsocialismu. Po převratě, jelikož to byli většinou titíž lidé, se jen znásobily sumy. Nedá se říci, že by byla inscenace zrežírovaná a zahraná s velkou profesionalitou, ale téma si ocenění zaslouží a v době vzniku obzvláště. ()