poster

Lidská bestie

 • Francie

  Human Zoo

Drama

Francie, 2009, 110 min

 • BathoryMan
  ***

  Nádherná Rie Rasmussen má nepochybne talent a aj odvahu,keď sa rozhodla sama natočiť aj zahrať si hlavnú úlohu v tak náročnom filme akým podla mna osobne Ľudská beštia je!Lenže jej postava sa chová viac ako neprirodzene(v prvej polovici plachá a mlčanlivá aby v tej druhej vyvraždila polku nevestinca),téma Balkánskeho konfliktu je vo filme zachytená síce naturalisticky ale zasa nie až úplne presvedčivo a divná Love story medzi Adriou a jej ochráncom tiež filmu moc nepridáva.Ešteže to striedanie a vysvetlovanie deja(súčastnosť/minulosť) malo nejakú prirodzenú následnosť a dosť sa toho ku koncu vysvetlilo ale aj tak mám stále divný pocit že sa to celé(vzhladom k námetu) dalo natočiť ovela presvedčivejšie.(11.4.2010)

 • pm
  ***

  Rie Rasmussen je určitě zajímavá osobnost, na ženu je to místy dost drsná výpověď, pokud to není záměrně tlačeno na efekt. Vzhledem k tématu traumat balkánské války ve filmu, přes které mám docela přehled, je nesnadné "Human Zoo" hodnotit, protože film jako celek je velmi nevyrovnaný, ale snad jsem spravedlivá.(23.6.2010)

 • Prochy38
  ***

  Whaw. Ani nevím, jak jsem se k tomuto filmu dostal. Ale dostal mě :). Když pominu to, že R. Rasmussen je fakt hodně zajímavá kočka, film měl sílu. Myslel jsem, že obě dějové linky dělí větší časová vzdálenost, to mě trochu překvapilo, ale o to více to šokovalo. Film hodně drsný, tvůrci se s nějakou cenzurou moc neprčili. Líbilo se mi to, i když vím, že už se na to nepodívám. Dobře vymyšleno, dobře netočeno a zapomínat se hned tak nebude. Dobrý film a "dobrý" je za tři, že? :)(9.6.2012)

 • mourinho
  **

  Ty dvě hvězdičky jsou vyjádřením především toho, že se mi film nezaryl pod kůži tak, jak bych si u podobných snímků představoval. Ano, je to místy takové říznější, na nějakou cenzuru se tady v řadě scén z vysoka kašle, ale to nestačí, neboť jinak je LIDSKÁ BESTIE filmem v podstatě o hovně. Celé to na mě působilo tak nějak zmateně, nezajímavě, postavy nejsou příliš sympatické a vůbec jsem se nedokázal vžít do jejich pocitů, do toho co prožívaly, vytvořit si k nim nějaký vztah. Post válečná traumata jsou přitom poměrně vděčné téma, tady se toho ale opravdu na sto deseti minutovou stopáž udá pramálo a ani prolínání dvou časových linek tohle dílo na vyšší level nevytáhne.(16.2.2013)

 • agassi68
  ***

  Príbeh z vojny v neďalekej bývalej Juhoslávii je zobrazovaný z pohľadu mladej ženy zo zmiešanej moslimsko-kresťanskej rodiny, ktorú pred znásilnením a zabitím zachráni vojak, ktorý má svojský pohľad na vec a neštíti sa nijakej vraždy, veď je vojna.. Celé mi to prišlo také umelo vykonštruované a zahrané na efekt. Pravdivo zobraziť zverstvá vojny sa zrejme neodváži skoro nik..(4.4.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace