Spasení Sarah Cainové

Saving Sarah Cain

USA, 2007, 99 min

Snímek o věřící rodince, ale o víru tam přesto jaxi nešlo. Ale vlastně nešlo, nebo šlo...? Nicméně zajímavý příběh, něco na styl krokodýla Dundeyho... A přinutil mě vyhledat si na Wikipedii kdo to vlastně ti amišové jsou. TIPseznam dalších křesťanských filmů.(30.7.2012)

Mizerná pamět na jména dala tomuto předvídatelnému, sladkobolnému, citově vyděračskému filmu další rozměr, čímž byl film povýšen na jednorozměrný. Novinářka s lehce přichcíplou kariérou po sestře podědila pět amišských sirot. Drahá zesnulá tím chtěla sestru přivést zpět k Bohu. Hrála na jistotu. Pět dětí? Modlil by se každý. Děti se s prostředím velkoměsta vyrovnávají každé po svém. Tedy, divák to musí předpokládat, protože scenárista nějak dvě z dětí vytěsnil, proč do filmu rval víc postav, než kolik měl nápadů, je záhada. Dost často si z jmen či příjmení pamatuji jen první písmeno. Sarah Cain nebo Sarah Connor... Terminátor se neobjevil.(16.11.2014)

Filmy z amišského prostředí mám velmi rád a oslovují mě, ale v tomto filmu jsem marně čekal na příchod spásy nebo záchrany. Co mi nejvíce na filmu vadilo, bylo jeho schéma. Zejména kontrast mezi životem a disciplinovaností amišských dětí ve srovnání s prostředím Portlandské střední školy a Sářina luxusního bytu. Také závěr a celkové vyznění filmu na mě působilo až příliš chladně.(1.4.2014)

• togaf

Předvídatlný, přeslazený a nesmyslný americký rádoby dojemný film Hlavní hrdinka je nesympatická kráva, která se za celý snímek nezmění, netuším, proč se to jměnuje Spasení, když jediné, co Sarah udělá je to, že se přestěhuje. Navíc bylo ve filmu dost drobností, které mě rozčilovaly. Kolegyně, která má být nezvykle krásná, vypadá zhruba stejně jako hlavní hrdinka, jen má o centimetr hlubší výstřih. Sarah píše dva sloupky o ničem týdně a žije v super luxusním bytě. Ach jo.(16.11.2013)

Filmů, kde se osiřelých dětí ujme proti své vůli nezkušená příbuzná je celá řada, potud nic originálního. Zajímavá je reakce amišů na dnešní přetechnizovaný svět. Film toho ze života této náboženské komunity příliš neukazuje a když, tak v tom nejlepším světle. Zvolili si asketický způsob života z vlastní vůle a určitě není tak ideální, jak byl ve filmu vykreslen. Z druhé strany je to malé společenství, které pracuje, neparazituje na sociálních výhodách a nechová se vůči okolí agresivně, jen si žije po svém. Herecké výkony jsou nepřesvědčivé, kromě těch dětských. Sám příběh je emotivní a pohodový, ale jeví se mi málo věrohodný. Soudím, že takové děti by se ve škole staly terčem šikany a posměchu ostatních a těžko by si hledaly přátele a místo v kolektivu. Musím ale přiznat, že se na to příjemně kouká, protože to není příběh o tom jak to je, ale jak by to mělo být.(20.8.2012)