Spasení Sarah Cainové

Saving Sarah Cain

USA, 2007, 99 min

Môj dnešný druhý film, po ktorom som siahla, a s prekvapením som zistila, že je to znovu Landonov (!?) Zvláštna zhoda okolností... Poznám jeho filozofiu i viaceré filmy.... Z umeleckého hľadiska to nie sú žiadne špičkové diela, ale ide o uhol pohľadu - kto a čo vo filmoch hľadá. Ja určite krásu (nielen vizuálnu, ale tiež duchovnú), dobro, pravdu, poučenie, povzbudenie, nádej, potešenie.....U Landonových filmov je istá jednoduchosť ospravedlniteľná, pretože on svedčí o tradičných hodnotách, o Bohu, o dobre, pravde a kráse najjednoduchšie a isto najlepšie ako vie. Vyznievajú občas naivne a niekedy sú zbytočne vyhrotené emóciami, ale s nálepkou "rodinné filmy" je to prijateľné.(29.8.2013)

Mizerná pamět na jména dala tomuto předvídatelnému, sladkobolnému, citově vyděračskému filmu další rozměr, čímž byl film povýšen na jednorozměrný. Novinářka s lehce přichcíplou kariérou po sestře podědila pět amišských sirot. Drahá zesnulá tím chtěla sestru přivést zpět k Bohu. Hrála na jistotu. Pět dětí? Modlil by se každý. Děti se s prostředím velkoměsta vyrovnávají každé po svém. Tedy, divák to musí předpokládat, protože scenárista nějak dvě z dětí vytěsnil, proč do filmu rval víc postav, než kolik měl nápadů, je záhada. Dost často si z jmen či příjmení pamatuji jen první písmeno. Sarah Cain nebo Sarah Connor... Terminátor se neobjevil.(16.11.2014)

Snímek o věřící rodince, ale o víru tam přesto jaxi nešlo. Ale vlastně nešlo, nebo šlo...? Nicméně zajímavý příběh, něco na styl krokodýla Dundeyho... A přinutil mě vyhledat si na Wikipedii kdo to vlastně ti amišové jsou. TIPseznam dalších křesťanských filmů.(30.7.2012)

Filmy z amišského prostředí mám velmi rád a oslovují mě, ale v tomto filmu jsem marně čekal na příchod spásy nebo záchrany. Co mi nejvíce na filmu vadilo, bylo jeho schéma. Zejména kontrast mezi životem a disciplinovaností amišských dětí ve srovnání s prostředím Portlandské střední školy a Sářina luxusního bytu. Také závěr a celkové vyznění filmu na mě působilo až příliš chladně.(1.4.2014)

• dogma97

Proti námětu samotnému vůbec nic nemám, ale toto zpracování je (ú)děsně naivní až povrchní (zejména konfrontace amišských dětí s realitou běžné školy). Výraz tváře Lisy Pepper (novinářka Sarah) zná jen dva stavy - neutrální (to je ten lepší případ) nebo "to je ale roztomilé štěňátko", který nasadí vždy při hovoru se svěřenými dětmi. Naopak se mi líbil výkon Abigail Mason (nejstarší z dětí Lyddie).(29.4.2012)