Puccini (TV film)

Puccini

Puccini

Drama / Životopisný

Itálie / Německo, 2009, 2x94 min

Krásný příběh geniálního skladatele.(17.3.2016)

Neurazilo, nenadchlo...Puccini nebyl takový bídák, abych si řekla: to jsem snad ani nechtěla vědět, něco jsem se dozvěděla, ale na to, jak byla a hlavně stále je jeho hudba překrásná a strhující byl tenhle film takový televizní: nemastný neslaný, jen s občasným slabým zábleskem vášně nebo dojetí. Alessio Boni výborný, herečky hezké, výprava pěkná, hudbu snad radši v té opeře....Potěšila mě Stefania Sandrelli, že je pořád k světu.(26.11.2012)

Tradičně pojatý životopisný film o velikánovi, o jehož životě se toho u nás zase tolik neví. Film se bohužel zaměřuje především na hlavní události jeho života, milostné románky a touhu prosadit se – o tom, jak hudbu psal, a čím je tak výjimečná a nadčasová, se toho příliš nedozvíme, je třeba to číst „mezi řádky“. Anebo nám to režisér vysvětlí tak, že při provedení "Manon" postříká tváře komparzu "slzami". I tak jde o hodně kvalitní dílo, i když o skladatelích už vznikly mnohem lepší filmy a seriály (Verdi, Wagner, Nehynoucí láska, a samozřejmě Amadeus…).(26.8.2010)

Z lásky k Pucciniho operám - tri * (ale je to trochu prehnané).(4.11.2010)

Nevím, nakolik je snímek věrný historickým faktům - nikdy jsem se nezajímala o osudy operních skladatelů. Ale jestliže mi u prvního dílu vadila částečná zkratkovitost, nesouvislost a povrchnost ve vyprávění, musím říct, že v díle druhém byly tyhle nedostatky daleko patrnější - bohužel. Možná k tomu svým dílem přispěly i dvě časové roviny, ve kterých se celý příběh odvíjel - jejich zvládnutí vyžaduje víc než jen profesionalitu. Takže se vracím zpátky na zem - 4*, o nichž jsem původně uvažovala, by byly silně nadhodnocené. Na druhé straně nemám potřebu příběh nějak přehnaně kritizovat, i tak zůstává zajímavou sondou do života Giacoma Pucciniho.(19.8.2010)