poster

Tucker & Dale vs. Zlo

 • Česko

  Tucker a Dale vs. Zlo

 • Kanada

  Tucker & Dale vs. Evil

 • USA

  Tucker & Dale vs. Evil

Komedie / Horor

Kanada / USA, 2010, 89 min

Režie:

Eli Craig

Kamera:

David Geddes

Hudba:

Mike Shields

Producenti:

Deepak Nayar

Scénografie:

John Blackie

Kostýmy:

Mary Hyde-Kerr
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (767)

 • TeeAge
  **

  || Scenár: Eli Craig, Morgan Jurgenson | Hudba: Michael Shields, Andrew Kaiser | Produkcia: Morgan Jurgenson, Albert Klychak, Rosanne Milliken, Deepak Nayar | Distribúcia: Maple Pictures | Štúdio: Eden Rock Media, Looby Lou, Reliance Motion Picture Company, Urban Island | Rozpočet: ? $ | Tržby: 3,992,989 $ || Šialená komédia na horor, viacmenej sebaironickým tónom. Najväčšiou prednosťou filmu je, že sa sám nebere vážne. Na pár naozaj vtipných momentov a okrem dobrého základného motívu dvoch kvázi nevynních sedliakov celkom !priemerné! céééčko. Ešte trochu som to mohol brať menej vážne, a bola by to slušná zábava. :)(3.10.2011)

 • verbal
  *

  Trotl & Dement vs. Debil je nesmírně vtipný film. Tedy v případě, jste li nadprůměrně obézní, podprůměrně inteligentní, typický vzorek americké populace a vaší topce kraluje Blbý a Blbější, těsně následován Děsným bijákem. Je li tomu tak, budete kvičet smíchy, prskat na obrazovku kousky rozžvýkaného popkornu a místy i dokonce napětím drtit v ruce zpola vypitou plechovku Budweiseru. Já popkorn nudou cvrnkal po obýváku, s kamennou tváří dopil lahváče, hlasitě říhnul a šel spát.(19.2.2011)

 • J*A*S*M
  ***

  Čekal jsem ultimátní hororovou srandu, dostal jsem jen slušnou komedii s osvěžujícím nápadem, která na konci rezignuje na parodické vyznění a v podstatě se tak stává svou vlastní nechtěnou negací. Což nejspíš bude "zásluhou" nezkušených scenáristů, kteří netušili, jak se z dosavadního děje plynule vymotat. Párkrát jsem se zasmál, dívalo se mi na to příjemně a pohodlně, ale po hypu festivalového diváctva jsem věřil ve větší pecku.(31.3.2011)

 • Cervenak
  ***

  "Chcel si vraždiaceho sedláka, dostaneš vraždiaceho sedláka!" Milo debilné a slušne zábavné, hoci ku koncu to citeľne stráca tempo. Nie som si istý, či sa tá skvostná zápletka dala vyťažiť ešte viac bez toho, aby to neskĺzlo do repetitívnosti.(9.5.2011)

 • T2
  ****

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $223,838Tržby Celosvetovo $5,221,000▐ parádny úlet a ta pravá paródia na klasické americké teen horrory /80%/(1.11.2013)

 • DaViD´82
  **

  Slibný nápad, ale ve výsledku zůstalo jen u toho nápadu a místo komedie nápaditě parodující žánrová klišé jde o buddy vztahovku. A i ta je nepovedená. Humor není trapný či nevtipný; on tu prostě a jednoduše žádný není.(25.6.2011)

 • Superpero
  ****

  Parádní, vtipná oddechovka. Fakt jsem se gebil u těch smrtí a duo dobráckejch buranů bylo naprosto super. Nejvíc se mi líbil nevinný úprk s motorovkou před vosami :D Každopádně to má i super hlášky, třeba když hlavní teenager začne z ničeho nic nervózně rozbíjet mobily a řvát: Tyhle věci tady přece nefungujou! Nebo hláška na konci: You are a half hillbilly. No prostě príma film.(3.7.2011)

 • Shadwell
  ****

  Filmy vyvolávají v divácích tři druhy emocí: smích, pláč a strach. Smích a pláč patří k sobě, protože smích je opakem pláče a pláč je opakem smíchu, jenže co je opakem strachu? Jak naznačuje série Scary Movie, je to podle všeho výsměch, jinak řečeno parodie. Parodie ovšem žádné emoce nevyvolává, je to spíš intelektuální kategorie, která staví na znalostech parodovaných děl. Parodie vlastně parazituje na parodovaném, ale ne ani tak na obsahu, jako spíše na emocích, který tento obsah vyvolává, protože parodie coby intelektuální kategorie žádné vlastní emoce nevytváří a musí brát jinde. Toto pozření cizích emocí má často velice vtipné důsledky, neboť vede k tomu, že se parodie překlopí v to, co paroduje, třeba Tucker & Dale vs. Zlo na konci nabírá obrátky klasického hixploitationu, kdy Chad, (-spoiler-) který se ukáže být polovičním vidlákem, útočí na plavovlasou květinku Allison z města. Jinak řečeno dělat parodii znamená zapálit si doutník na sudu prachu, protože parodie nevyhnutelně končí v týchž emocích, které paroduje, jelikož je sama o sobě prázdným žánrem bez vlastních emocí. ____ Ještě k té matici o čtyřech prvcích „strach, parodie, smích, pláč“. Tam je hrozně zajímavé, že každý z prvků má svého párového dvojníka (strach/parodie, smích/pláč), ale také jednoho nepřítele (strach/smích, parodie/pláč). Tucker & Dale vs. Zlo to na mnoha místech tematizuje: když se Dale snaží na úplném začátku rozesmát Allison, vyvolá v ní strach, a proto to nefunguje. Tucker zase v jednom momentu přikazuje Daleovi, aby nebrečel, jinými slovy, aby plnil svoji žánrovou roli a byl zlý, popřípadě veselý, protože pláč do žánru parodie nepatří. Mimochodem, (-spoilery-) jak vlastně porazí Chada? Jednoduše tím, že si sestaví správnou matici o čtyřech prvcích, přestanou ho brát na lehkou váhu (smích) a vysmějí se jeho vidláckému původu (parodie). ____ Tucker & Dale vs. Zlo představuje hlavně ale výtečnou esej na téma, že historii píší vítězové, respektive ti, jejichž perspektivou na události nahlížíme. Takže to, co v jiných filmech vypadá jako banda nezvedených vidláků, může být ve skutečnosti bromancí dvou neškodných individuí. Neodehrává se nám tady ale přece jenom něco více? Co když bude zemědělství skutečně v příštích několika deseti letech jedno z nejziskovějších a nejlukrativnějších odvětví v ekonomice, jak tvrdí někteří investoři a obchodníci s komoditami, a zemědělci/vidláci se tak stanou nejbohatšími lidmi planety? Podle světoznámého investora Jima Rogerse budou zemědělci v následujících deseti letech jezdit v autech Lamborghini a finančníci v City of London se budou živit jako taxíkáři. Za posledních třicet let se měli zemědělci špatně, teď prý ale budou vydělávat obrovské peníze. Pak by Tucker & Dale vs. Zlo nahlížející na tyto jedince v pozitivním světle nebyl jen nějakou parodií, nýbrž krajně vizionářským filmem pro novou dobu.(10.10.2011)

 • Dever
  ****

  // Distribútor: Magnolia //(9.3.2011)

 • LIVINGDEAD
  *****

  Tak tohle bylo fakt super. Párkrát jsem měl dokonce záchvat míchu. Např. už na začátku filmu, kdy 2 venkovani na benzínce narazili na partu mladých. Jeden z venkovanů má slabé sebevědomí vůči opačnému pohlaví a tak ho ten druhý hecuje ať jde s mladými navázat kontakt. Prý ať je sám sebou a ať se přirozeně směje. A aby to vypadalo přirozeně, vezme si sebou nářadí. A teď si představte, zarostlého chlápka s kosou, jak se blíží k Vám a přiblble se směje. Mladí okamžitě zdrhli... A takových scén je tam více. Film je profesionálně natočen, parádní herecké výkony, sympatické obsazení, skvělé barvy...Prostě 100%.(15.2.2011)

 • Fr
  ***

  ,,... dneska jsme měli den blbec. Nikoho jsme si nevšímali, když tu najednou okolo našeho domu se začali zabíjet děti“..... Venkovští vidláci a skupinka teenegerů – vděčné hororové téma. Tahle nenáročná hovadina (na letní noc) si z toho snaží udělat prdel. Jednoduchej humor, vraždy, děj. A proč ne... na place muselo bejt veselo. A jestli se Tucker a Dale stanou slavnými jako Randall a Dante? Těžko říct, ale třeba se mladí ,,zaostalejší“ chlapci naučí balit holky. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Chci vidět vyvražďovací parodii. 2.) Nevím, jestli kluk, kterej skočí do drtičky může bejt v pořádku (po doskoku). 3.) Zjistím, že benzínem chlapa neuhasíš. 4.) Poznám, kdy je dobré mít paměť na divný věci. PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE * NAPĚTÍ ne(28.2.2011)

 • ricci.s
  ***

  Prvá polovica sa mi páčila, v druhej to už začalo trocha kolísať. Ale ako paródia to rozhodne nebolo zlé. Párkrát som sa zasmial, ale žeby som dostával záchvaty smiechu, to sa taktiež povedať nedá. Keď pozerám na tie hodnotenia, tak som asi predsa čakal o niečo viac. Na jedno pozretie fajn, druhýkrát by sa mi to už pozerať nechcelo a do pamäti sa mi to asi tiež výrazne nevryje. Silnejších 60%.(15.2.2011)

 • Viktooorka
  ****

  V rámci filmové výzvy jsem dostala ke zhlédnutí tuhle pecku. Dle galerie jsem čekala, že se budu smát, ale že tolik? Je vidět, že tvůrci se u toho museli hodně bavit. Od úvodního seznamování s kosou v ruce, přes motorovku, drtičku dříví, prostě přes všechny „vraždy“ a k tomu občas fakt vtipné hlášky. „Jseš celej?“ Pobavila asi nejvíc :D Příjemná slasher komedie a palec hore za nápad :o)(28.5.2018)

 • tron
  **

  „Teraz sme vo Vidlákove. Kvičte ako prasatá.“ Hixploitation (VYSLOBODENIE, HORY MAJÚ OČI, PACH KRVI) je jeden z mojich najobľúbenejších hororových pod-žánrov, preto som sa tešil na pokiaľ viem vôbec prvú hixploitation paródiu na svete. Rôzne parodické odkazy boli už napr. v komédii ROAD TRIP, ale celovečerná paródia len ČISTO na hixploitation tu, ak sa nemýlim, nebola. Našťastie už prišla – a je dobrá? Nanešťastie nie. Tvorcovia zrejme boli veľkí hororoví fanúšikovia a vedia, čo majú citovať, bohužiaľ to, že vedia, že k hixploitationu patrí motorová píla ešte neznamená, že scéna, v ktorej ju použijú, bude automaticky vtipná. Film síce vychádza z vynikajúceho nápadu (bojazliví sedliaci verzus všetkého schopní americkí tínedžeri z mesta pokladajúci ich za kanibalov a masových vrahov), ale nestačí to ani na tak skromnú minutáž, ako je 89 minútiek. Je to škoda, pretože výprava sa podarila, na ústrednú dvojku (vedenú Alanom Tudykom) sa pozerá dobre a kto nevidel trailer (ktorý ukazuje jednotlivé vtipné „vraždy“), bude zrejme milo zaskočený. Nápad je vtipnejší, ako samotný film. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org.(13.4.2011)

 • B!shop
  ***

  Film stavi na jednom jedinym napadu. Ale za to na napadu na hororovej zanr vysoce originalnim a v podstate genialnim. Typicka vyvrazdovacka s bandou chlastajicich pubertaku, ktery, ac vysokoskolaci, moc rozumu nepobrali. No a dvojkou jeste vymastenejsich buranu. Ted uz by byl kazdej fanousek hororu doma, jenze to by se kurva splet, tady je totiz vsechno naopak. Skoda, ze vse ostatni se uz tak moc nevyvedlo. Celej film vypada silne lacine ve stylu parta kamosu v lese, aspon, ze prachy sli zrejme do gore, ktery jsou docela povedeny a misty i napadity. Navic, ackoliv hororova komedie, bat se nebudete a smat jen misty, sem tam se povede nejaka hlaska, ale to je tak vsechno. No a herci, pubertaci nevyrazna banda smradu, aspon, ze vidlaci jsou dvojka sympataku v cele s Labinem, kteryho jsem si oblibil uz v Reaperovi. Celkove jsem se sice pobavil, ale vic jak lepsi 3* to neda.(5.4.2011)

 • obitus
  **

  Tucker & Dale vs. Evil má bezesporu krásnou a vtipnou hlavní premisu, ale to je také jediná věc, která je na něm zábavná. Pokud k němu budeme přistupovat jako k parodii, tak zjistíme, že sice není trapná, ale bohužel až zoufale nevtipná. Jediný dobrý vtípek je zabit, když se v něm hlavní postavy ještě minutu rejpou. Navíc se stoupající stopáží ztrácí celá ta taškařice tempo a když se na konci začne hrát na city, zjistíte, že je to celé v kopru. Sympatičtí herci, sympatický nápad, hezky natočené, ale nudné až hanba.(15.2.2011)

 • Flipnic
  *****

  Nemůžu jinak než plný hodnocení! Proč pořád koukat na parodie na slashery a ne jednou taky na parodii na exploitery s vesnickýma buranama (hixploitaitions) ? Jako milovníkovi těchto často hodně násilných a extrémních kousků mne tahle sranda fakt dostala. Hlavně první polovina, to jsem se fakt smál každou chvíli, perfektní nápady! Druhá půlka už trochu slábla, ale i tak v pohodě. Všechno je jinak, tenhle film ukazuje, že vesničani nemusí být vůbec zlí a úchylní! Akorát se jim prostě někdy práce zcela nedaří ... :-)) Parádní kousek, svěží a zábavné!!(13.4.2011)

 • Slasher
  ****

  Nevídám zase tolik dobrých hororových komedií. Už skoro rok tu čtu chválu na tuhle obrácenou buranskou vyvražďovačku, počkal jsem na HD, no a nezklamala. Plusy: nápad, humor, obsazení, neamatéřina a nenuda. Tipuju, že je to skvělá volba na nějakou tu skupinovou sranda projekci. Nemám co dál napsat.(18.6.2011)

 • Bloody13
  ***

  Tuhle hororovou komedii jsem vyhlížel dlouho a se značným očekáváním. Nejen díky navnazujícímu traileru, který sliboval slušnou zábavu, ale i díky v hororovém žánru profláklé premise (parta teenagerů bojující v lesích proti dvěma vesnickým buranům) otočené o 180 stupňů. Tentokrát jsou tedy nevinnými obětmi právě oni vidláci, kteří čelí útokům mladých měšťáků. Začne kolotoč strašných souher náhod a omylů, což vede k absurdním situacím, tolik známých z odnože hixploitation i slasheru. Tvůrci se tu docela vyblbli a pohostili diváka spoustou odkazů na kultovní horory jako TEXAS CHAINSAW MASSACRE, EVIL DEAD, ba dokonce i THE DARK KNIGHT. Některé se povedly, jenže drtivá většina z nich působí trochu křečovitě díky vyžívání se v nich dobou větší, než potřebují. Naproti tomu dva ústřední hrdinové jsou sympaťáci a Katrina Bowden zase pořádná kost, o tom žádná. Jen jsem čekal asi větší prdel, nic víc.(16.2.2011)

 • Zeck
  ***

  Zbytečně moc přitažené za koule. Příběh se rozehrává velmi slibně, spousta nadržených teenagerů, dva burani a vzájemné nepochopení ve vzduchu. Tvůrci z toho mohli vytřískat naprosto dokonalou komedio-parodii, která bude pochcávat klišé scény a hlody z teen-vyvražďovaček. Nic podobného bohužel nikdo neudělal, celý "vtip" tohoto filmu stojí na směšných umrtích, které dokážou diváka rozesmát, ale po skoku do drtičky se divák smát přestane a začíná očekávat jakým směrem se děj posune dál. Ten se bohužel nikam nepohne, místo toho se začne honit za vlastním ocasem, scény představuje až natolik přehnaně, až to přestane být vtipné a druhý zbytek filmu už je jen nastavovaná vata před závěrečným vykousnutím největší kočky ve filmu s největším buranem. Rozepisovat se o tom, že příběh je odhadnutelný pět minut po úvodní scéně je zbytečné, protože tento film chtěl prvoplánově pobavit, ale to se bohužel tak dobře nepovedlo. Scénář je pro mě zklamání, ne ani tak po příběhové stránce, ale spíše po té zábavné. Film sice přišel s tím, že chce nacpat hovna do huby všem impotentním hororům, které se trapně snaží postrašit diváka, ale sám se nakonec stal skvělým námětem pro zparodování. Špatná vizitka. 55%(13.4.2011)

 • Toren
  ****

  Originální lahůdka v super namixované zábavě.(30.7.2018)

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace