Zcela nový život

(festivalový název)
  • Jižní Korea Yeohaengja (více)

Devítileté děvčátko Jinhee žije se svým tatínkem a má ho velmi rádo. Otec se ale znovu ožení a pro Jinhee najednou v jeho životě není místo. Vezme proto dceru na "výlet" do sirotčince a tam ji bez jakéhokoli vysvětlení zanechá. Dívka stále věří, že se pro ni otec vrátí, a tak si v novém domově těžko zvyká. Postupem času ale pochopí, že zůstala sama. Jedinou cestou k životu v opravdové rodině je pro ni nyní možnost adopce. (Estrellita)

Zelilu007

Musím se přiznat, že jsem na konci Jinhee přála na letišti vidět čekajícího tatínka. Bohužel je to realita a příliš krutý svět pro tak malé a zranitelné bytosti jako jsou děti. SPOJLER: Nejvíce mne zaujalo a rozesmutnělo, jak se Jinhee začala zahrabávat pod zem. Myslím, že to pomůže rodičům k uvědomění si některých závazků, které by neměli v životě opomíjet. Konec spojleru. A děkuji za doporučení Jirko. A ano, ta scéna s dechem je dokonalá... ()

Lacike

Tak obyčajne civilne pojatý film o smutnej téme detí v detskom domove, ktorý sledujeme z pohľadu jedného malého dievčaťa, ktoré dal do domova jej otec. Vďaka tomu jak to bolo obyčajne natočené bez snahy o citové vydieranie, tak ma to dosť nudilo. Nie je tu žiadna pamätná scéna, ktorá by ma emocionálne dostala. Proste nič. Ako vždy roztomilá Sae-ron Kim to už v mojich očiach nezachránilo na to, aby som mal chuť to vidieť znova. 5/10. ()

Jirka_Šč

V úvodu se kamera důsledně vyhýbá tváři otce. V okamžiku, kdy zaveze svoji dceru do sirotčince, je pohled na něj - poprvé a naposledy. Jednoduché vyprávění. Ke konci jsem začal mít pocit, že pro film existuje jediný možný poslední záběr - a stalo se. Nepovažuji to za zlé. Naopak. Film je brilantní a velmi důsledný v tom, jak sleduje příběh optikou devítileté dívky. Vedlejší linie nejsou důležité. ■ Na konci filmu je jednoduchá scéna ... bez toho, abych spoileroval ... nikdy by mě nenapadlo, kolik se dá vyjádřit dechem. ■ Shlédnutí filmu mě popostrčilo napsat blog o dětských filmech: https://dennikn.sk/blog/neznama-kinematografie-detske-filmy/ ()

sniper18

Je to nadpriemerná dráma. Má celkom dobrý príbeh o malom dievčati, ktoré otec privedie do sirotčinca a bez slova nechá tam, s čím sa dievča nevie vyrovnať a čaká, no hlavne dúfa, že sa po ňu vráti, ale aj tak si tam musí zvyknúť. Spracovanie nie je zlé, ale ani ničím výnimočné. Celkovo s tým nemám väčší problém, dobre sa na to pozerá od začiatku až do konca, aj kvôli nezvykle krátkej dĺžke to prejde rýchlo bez čo i len náznaku nudy, ale k silnejšiemu zážitku tomu chýba väčšia prepracovanosť. Dej je až príliš jednoduchý, prakticky len hlavná hrdinka býva v sirotčinci, kde je nová a má problém sa s tým vyrovnať a tak robí problémy ostatným, ale nájde sa tu aj pár prvkov, ktoré to vylepšia, bavil ma vzťah s novou kamarátkou alebo aj menšia línia s fyzicky postihnutým dievčaťom, ktoré sa zamilovalo, len škoda, že to nedostalo viac priestoru, práve toto si ma získalo najviac, ešte sa tu nájde pár zaujímavých scén, bavilo ma to. Herecké obsadenie je na tom dobre, najväčšiu pochvalu si nepochybne zaslúži mimoriadne talentovaná Kim Sae-Ron, na svoj vek to zahrala skutočne skvelo a v jej nasledujúcom filme to len potvrdila, bavili ma aj všetky dospelé postavy, mníšky, riaditeľ, ale aj ostatní, sklamali ma jedine zvyšné deti, okrem tých dvoch spomínaných tu už nikto nevyniká. Réžia a technická stránka sú bez väčších problémov, len mi tu chýbajú emócie, čo by som od podobnej tématiky očakával. Som celkom spokojný, určite sa nejedná o nejaký výnimočný film, ale bavilo ma to. 65% ()

JohnyTrava

Jemné rozprávanie o životnom zvrate, s ktorým sa dá len veľmi ťažko vysporiadať. Aj keď by sa ponúkala ťažká dráma, pre Kórejcov priam ako stvorená, autori sa rozhodli radšej pre ľahší často až predvídateľný tón. Nesnažia sa človeka silou vtiahnuť do hutného príbehu ale nedokážu prebiť akúsi fádnosť, ktorá im miesto neho vznikla. Netvrdím, že ich počínanie vyhnúť sa "dojákom" neschvaľujem, ale cenu za to platia privysokú. Zrejme by si to vyžiadalo inakejší prístup. Ale rozhodne stále stojí za pozretie. ()