poster

Yeohaengja

 • Jižní Korea

  여행자

 • anglický

  A Brand New Life

Drama

Jižní Korea, 2009, 92 min

Režie:

Ounie Lecomte

Scénář:

Ounie Lecomte

Kamera:

Hyeon-seok Kim

Střih:

Kim Hyun-joo

Scénografie:

Kyung-in Baek

Kostýmy:

Yoo-jin Kwon
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (11)

 • Lacike
  **

  Tak obyčajne civilne pojatý film o smutnej téme detí v detskom domove, ktorý sledujeme z pohľadu jedného malého dievčaťa, ktoré dal do domova jej otec. Vďaka tomu jak to bolo obyčajne natočené bez snahy o citové vydieranie, tak ma to dosť nudilo. Nie je tu žiadna pamätná scéna, ktorá by ma emocionálne dostala. Proste nič. Ako vždy roztomilá Sae-ron Kim to už v mojich očiach nezachránilo na to, aby som mal chuť to vidieť znova. 5/10.(7.7.2019)

 • Pethushka
  *****

  Takhle výborně a citlivě natočený film jsem opravdu hodně dlouho neviděla. Už jen ten začátek, kdy nejde pořádně vidět do obličeje otci, a pak jediný pohled. Myslím, že nějak takhle by to mohlo zůstat i v paměti opuštěného dítěte. Při sledování, jak se malá nevinná Jin Hee vyrovnává se zradou od nejbližšího člověka, mě bolelo u srdce. Celý příběh je natočen z pohledu dítěte, takže je tam spousta scén, které zůstanou nevysvětleny. Ale ani to mi nevadilo. Občas nechápu, jak můžou někteří dětští herci zahrát tak přesvědčivě svoji roli. A z malé Sae Ron jsem měla chvilkami až husinu. Jen by mě zajímalo, co se jí při hraní takových věcí honí hlavou... 5*(12.4.2015)

 • sniper18
  ***

  Je to nadpriemerná dráma. Má celkom dobrý príbeh o malom dievčati, ktoré otec privedie do sirotčinca a bez slova nechá tam, s čím sa dievča nevie vyrovnať a čaká, no hlavne dúfa, že sa po ňu vráti, ale aj tak si tam musí zvyknúť. Spracovanie nie je zlé, ale ani ničím výnimočné. Celkovo s tým nemám väčší problém, dobre sa na to pozerá od začiatku až do konca, aj kvôli nezvykle krátkej dĺžke to prejde rýchlo bez čo i len náznaku nudy, ale k silnejšiemu zážitku tomu chýba väčšia prepracovanosť. Dej je až príliš jednoduchý, prakticky len hlavná hrdinka býva v sirotčinci, kde je nová a má problém sa s tým vyrovnať a tak robí problémy ostatným, ale nájde sa tu aj pár prvkov, ktoré to vylepšia, bavil ma vzťah s novou kamarátkou alebo aj menšia línia s fyzicky postihnutým dievčaťom, ktoré sa zamilovalo, len škoda, že to nedostalo viac priestoru, práve toto si ma získalo najviac, ešte sa tu nájde pár zaujímavých scén, bavilo ma to. Herecké obsadenie je na tom dobre, najväčšiu pochvalu si nepochybne zaslúži mimoriadne talentovaná Kim Sae-Ron, na svoj vek to zahrala skutočne skvelo a v jej nasledujúcom filme to len potvrdila, bavili ma aj všetky dospelé postavy, mníšky, riaditeľ, ale aj ostatní, sklamali ma jedine zvyšné deti, okrem tých dvoch spomínaných tu už nikto nevyniká. Réžia a technická stránka sú bez väčších problémov, len mi tu chýbajú emócie, čo by som od podobnej tématiky očakával. Som celkom spokojný, určite sa nejedná o nejaký výnimočný film, ale bavilo ma to. 65%(28.12.2012)

 • Jirka_Šč
  *****

  V úvodu se kamera důsledně vyhýbá tváři otce. V okamžiku, kdy zaveze svoji dceru do sirotčince, je pohled na něj - poprvé a naposledy. Jednoduché vyprávění. Ke konci jsem začal mít pocit, že pro film existuje jediný možný poslední záběr - a stalo se. Nepovažuji to za zlé. Naopak. Film je brilantní a velmi důsledný v tom, jak sleduje příběh optikou devítileté dívky. Vedlejší linie nejsou důležité. ■ Na konci filmu je jednoduchá scéna ... bez toho, abych spoileroval ... nikdy by mě nenapadlo, kolik se dá vyjádřit dechem. ■ Shlédnutí filmu mě popostrčilo napsat blog o dětských filmech: https://dennikn.sk/blog/neznama-kinematografie-detske-filmy/(12.4.2015)

 • Zelilu007
  ****

  Musím se přiznat, že jsem na konci Jinhee přála na letišti vidět čekajícího tatínka. Bohužel je to realita a příliš krutý svět pro tak malé a zranitelné bytosti jako jsou děti. SPOJLER: Nejvíce mne zaujalo a rozesmutnělo, jak se Jinhee začala zahrabávat pod zem. Myslím, že to pomůže rodičům k uvědomění si některých závazků, které by neměli v životě opomíjet. Konec spojleru. A děkuji za doporučení Jirko. A ano, ta scéna s dechem je dokonalá...(14.4.2015)

 • hunty
  ****

  Režisérka vypráví podobný příběh, jaký potkal v dětství jí... Jinhee je opuštěná otcem v sirotčinci, ale pořád věří, že se pro ní jednou vrátí, pomalu poznává ostatní děti a zažívá se. Chtěl bych více do hloubky poznat postavy, vidět život v tom sirotčinci, pocitově mi to přišlo trochu uzavřené.. možná se v tom odráží vzpomínky režisérky, které asi byly plné otázek, ale celkově je to vyvedená záležitost s bezchybným výkonem malé Kim Sae Ron. Pěkně se vyvedl ten barevný tón, který vytvářel určitou smutnou atmosféru.(10.5.2010)

 • Estrellita
  ****

  Korea se opět překonává - už několikátý korejský film v řadě a nikde ani stopy po nějaké smrtelné nemoci! Bohužel ale ani po nějakých silnějších emocích. Hlavní dětská herečka se v tomhle filmu ukázala jako profesionálka, věřila jsem jí úplně všechno, příběh měl ale zase jiné slabiny... Přesto považuju tenhle snímek za povedený a originální. 78%(6.9.2013)

 • Ceres
  *****

  Film, kterému se nedá snad skoro nic vytknout. Dojemné drama ze života naservírováno tak, že hodně chytne za srdce, jeden z těch velmi pěkných filmů.(30.12.2012)

 • artemis2
  *****

  Nemám tomuto filmu čo vytknúť, pre mňa bol od začiatku až do konca bezchybný. Veľmi citlivo natočený príbeh, ktorý vzhľadom na osobnú skúsenosť režisérky dôverne podáva štúdiu emocionálne náročného procesu prijatia faktu, že človek, ktorý je dieťaťu, v tomto prípade Jinhee, celým svetom ju zrazu a hlavne bez vysvetlenia opustil. Postupne tak sledujeme rôzne fázy zmierovania sa so situáciou, ktorými malá Jinhee prechádza...Mimochodom v čase natáčania len 9 ročná Kim Saeron je v podaní Jinhee naozaj neskutočná, fakt klobúk dole pred takým výkonom! Úprimne sa teším na The Man from nowhere, kde hrá jednu z hlavných úloh.(11.11.2010)

 • zuzanara
  ***

  Jak se bude cítit a chovat dítě, které někdo nechal opuštěné bez vysvětlení? Bude se snažit vše pochopit a bude tápat mezi novým životem a snahou vrátit se zpět do toho starého. Film je natočený opravdu dobře a pěkně. Nedočkáme se žádného přehnaného patosu a vyhrocených emotivních scén. Holčička se vlastně chová po celou dobu dospěle, ale malá herečka ji ztvárňuje tak dobře, že přímo cítíte, jaký žal a vztek je za těma očima. Čekala jsem výraznější pointu, ale to možná jen proto, že jsem z filmových klasik zvyklá, že po pomalém ději nastává boom. Rozhodně doporučuji alespoň na jedno shlédnutí. Tři hvězdy, protože film je "dobrý".(20.12.2013)

 • JohnyTrava
  ***

  Jemné rozprávanie o životnom zvrate, s ktorým sa dá len veľmi ťažko vysporiadať. Aj keď by sa ponúkala ťažká dráma, pre Kórejcov priam ako stvorená, autori sa rozhodli radšej pre ľahší často až predvídateľný tón. Nesnažia sa človeka silou vtiahnuť do hutného príbehu ale nedokážu prebiť akúsi fádnosť, ktorá im miesto neho vznikla. Netvrdím, že ich počínanie vyhnúť sa "dojákom" neschvaľujem, ale cenu za to platia privysokú. Zrejme by si to vyžiadalo inakejší prístup. Ale rozhodne stále stojí za pozretie.(3.2.2014)