poster

Yeohaengja

 • Jižní Korea

  여행자

 • anglický

  A Brand New Life

Drama

Jižní Korea, 2009, 92 min

Režie:

Ounie Lecomte

Scénář:

Ounie Lecomte

Kamera:

Hyeon-seok Kim

Střih:

Kim Hyun-joo

Scénografie:

Kyung-in Baek

Kostýmy:

Yoo-jin Kwon
(další profese)
 • Estrellita
  ****

  Korea se opět překonává - už několikátý korejský film v řadě a nikde ani stopy po nějaké smrtelné nemoci! Bohužel ale ani po nějakých silnějších emocích. Hlavní dětská herečka se v tomhle filmu ukázala jako profesionálka, věřila jsem jí úplně všechno, příběh měl ale zase jiné slabiny... Přesto považuju tenhle snímek za povedený a originální. 78%(6.9.2013)

 • Pethushka
  *****

  Takhle výborně a citlivě natočený film jsem opravdu hodně dlouho neviděla. Už jen ten začátek, kdy nejde pořádně vidět do obličeje otci, a pak jediný pohled. Myslím, že nějak takhle by to mohlo zůstat i v paměti opuštěného dítěte. Při sledování, jak se malá nevinná Jin Hee vyrovnává se zradou od nejbližšího člověka, mě bolelo u srdce. Celý příběh je natočen z pohledu dítěte, takže je tam spousta scén, které zůstanou nevysvětleny. Ale ani to mi nevadilo. Občas nechápu, jak můžou někteří dětští herci zahrát tak přesvědčivě svoji roli. A z malé Sae Ron jsem měla chvilkami až husinu. Jen by mě zajímalo, co se jí při hraní takových věcí honí hlavou... 5*(12.4.2015)

 • Lacike
  **

  Tak obyčajne civilne pojatý film o smutnej téme detí v detskom domove, ktorý sledujeme z pohľadu jedného malého dievčaťa, ktoré dal do domova jej otec. Vďaka tomu jak to bolo obyčajne natočené bez snahy o citové vydieranie, tak ma to dosť nudilo. Nie je tu žiadna pamätná scéna, ktorá by ma emocionálne dostala. Proste nič. Ako vždy roztomilá Sae-ron Kim to už v mojich očiach nezachránilo na to, aby som mal chuť to vidieť znova. 5/10.(7.7.2019)

 • sniper18
  ***

  Je to nadpriemerná dráma. Má celkom dobrý príbeh o malom dievčati, ktoré otec privedie do sirotčinca a bez slova nechá tam, s čím sa dievča nevie vyrovnať a čaká, no hlavne dúfa, že sa po ňu vráti, ale aj tak si tam musí zvyknúť. Spracovanie nie je zlé, ale ani ničím výnimočné. Celkovo s tým nemám väčší problém, dobre sa na to pozerá od začiatku až do konca, aj kvôli nezvykle krátkej dĺžke to prejde rýchlo bez čo i len náznaku nudy, ale k silnejšiemu zážitku tomu chýba väčšia prepracovanosť. Dej je až príliš jednoduchý, prakticky len hlavná hrdinka býva v sirotčinci, kde je nová a má problém sa s tým vyrovnať a tak robí problémy ostatným, ale nájde sa tu aj pár prvkov, ktoré to vylepšia, bavil ma vzťah s novou kamarátkou alebo aj menšia línia s fyzicky postihnutým dievčaťom, ktoré sa zamilovalo, len škoda, že to nedostalo viac priestoru, práve toto si ma získalo najviac, ešte sa tu nájde pár zaujímavých scén, bavilo ma to. Herecké obsadenie je na tom dobre, najväčšiu pochvalu si nepochybne zaslúži mimoriadne talentovaná Kim Sae-Ron, na svoj vek to zahrala skutočne skvelo a v jej nasledujúcom filme to len potvrdila, bavili ma aj všetky dospelé postavy, mníšky, riaditeľ, ale aj ostatní, sklamali ma jedine zvyšné deti, okrem tých dvoch spomínaných tu už nikto nevyniká. Réžia a technická stránka sú bez väčších problémov, len mi tu chýbajú emócie, čo by som od podobnej tématiky očakával. Som celkom spokojný, určite sa nejedná o nejaký výnimočný film, ale bavilo ma to. 65%(28.12.2012)

 • zuzanara
  ***

  Jak se bude cítit a chovat dítě, které někdo nechal opuštěné bez vysvětlení? Bude se snažit vše pochopit a bude tápat mezi novým životem a snahou vrátit se zpět do toho starého. Film je natočený opravdu dobře a pěkně. Nedočkáme se žádného přehnaného patosu a vyhrocených emotivních scén. Holčička se vlastně chová po celou dobu dospěle, ale malá herečka ji ztvárňuje tak dobře, že přímo cítíte, jaký žal a vztek je za těma očima. Čekala jsem výraznější pointu, ale to možná jen proto, že jsem z filmových klasik zvyklá, že po pomalém ději nastává boom. Rozhodně doporučuji alespoň na jedno shlédnutí. Tři hvězdy, protože film je "dobrý".(20.12.2013)