Yeohaengja

Scénografie:

Kyung-in Baek

Kostýmy:

Yoo-jin Kwon

V úvodu se kamera důsledně vyhýbá tváři otce. V okamžiku, kdy zaveze svoji dceru do sirotčince, je pohled na něj - poprvé a naposledy. Jednoduché vyprávění. Ke konci jsem začal mít pocit, že pro film existuje jediný možný poslední záběr - a stalo se. Nepovažuji to za zlé. Naopak. Film je brilantní a velmi důsledný v tom, jak sleduje příběh optikou devítileté dívky. Vedlejší linie nejsou důležité. ■ Na konci filmu je jednoduchá scéna ... bez toho, abych spoileroval ... nikdy by mě nenapadlo, kolik se dá vyjádřit dechem. ■ Shlédnutí filmu mě popostrčilo napsat blog o dětských filmech: https://dennikn.sk/blog/neznama-kinematografie-detske-filmy/(12.4.2015)

Musím se přiznat, že jsem na konci Jinhee přála na letišti vidět čekajícího tatínka. Bohužel je to realita a příliš krutý svět pro tak malé a zranitelné bytosti jako jsou děti. SPOJLER: Nejvíce mne zaujalo a rozesmutnělo, jak se Jinhee začala zahrabávat pod zem. Myslím, že to pomůže rodičům k uvědomění si některých závazků, které by neměli v životě opomíjet. Konec spojleru. A děkuji za doporučení Jirko. A ano, ta scéna s dechem je dokonalá...(14.4.2015)

Korea se opět překonává - už několikátý korejský film v řadě a nikde ani stopy po nějaké smrtelné nemoci! Bohužel ale ani po nějakých silnějších emocích. Hlavní dětská herečka se v tomhle filmu ukázala jako profesionálka, věřila jsem jí úplně všechno, příběh měl ale zase jiné slabiny... Přesto považuju tenhle snímek za povedený a originální. 78%(6.9.2013)

Jak se bude cítit a chovat dítě, které někdo nechal opuštěné bez vysvětlení? Bude se snažit vše pochopit a bude tápat mezi novým životem a snahou vrátit se zpět do toho starého. Film je natočený opravdu dobře a pěkně. Nedočkáme se žádného přehnaného patosu a vyhrocených emotivních scén. Holčička se vlastně chová po celou dobu dospěle, ale malá herečka ji ztvárňuje tak dobře, že přímo cítíte, jaký žal a vztek je za těma očima. Čekala jsem výraznější pointu, ale to možná jen proto, že jsem z filmových klasik zvyklá, že po pomalém ději nastává boom. Rozhodně doporučuji alespoň na jedno shlédnutí. Tři hvězdy, protože film je "dobrý".(20.12.2013)

Režisérka vypráví podobný příběh, jaký potkal v dětství jí... Jinhee je opuštěná otcem v sirotčinci, ale pořád věří, že se pro ní jednou vrátí, pomalu poznává ostatní děti a zažívá se. Chtěl bych více do hloubky poznat postavy, vidět život v tom sirotčinci, pocitově mi to přišlo trochu uzavřené.. možná se v tom odráží vzpomínky režisérky, které asi byly plné otázek, ale celkově je to vyvedená záležitost s bezchybným výkonem malé Kim Sae Ron. Pěkně se vyvedl ten barevný tón, který vytvářel určitou smutnou atmosféru.(10.5.2010)