Krásna Anna sa zmieta medzi svojou láskou ku grófovi Vronskému a manželstvom bez lásky s pánom Kareninom.  Nové spracovanie epického diela Leva Nikolajeviča Tolstého. Anna Karenina (Tatyana Drubich) je mladou a krásnou manželkou o dvadsať rokov staršieho pána Karenina (Oleg Yankovskiy). Jedného dňa sa náhodou zoznámi s pekným grófom Vronským (Yaroslav Boyko) a bezhlavo sa do neho zamiluje. Nedokáže však ukončiť svoje nešťastné manželstvo, lebo Karenin nie je ochotný podpísať rozvod, aby ich spoločné deti neprišli o matku. Milenci sa snažia utiecť zo spoločnosti, ktorá odsudzuje ich vzťah. Istý čas žijú spolu, no Annin život sa v tomto období stáva komplikovanejším než kedykoľvek predtým. Vronský sa dostane do bodu, kde jeho vzťah sa Annou ohrozuje aj jeho profesionálnu kariéru. Annu medzitým traumatizuje konflikt medzi jej novými túžbami a starými povinnosťami ako manželky a matky. Bolestná realita jej privodí depresie a myšlienky na samovraždu. Nakoniec Anna stratí akýkoľvek záujem o život na tomto svete a vezme si dobrovoľne život skokom pred rútiaci sa vlak. (Incantator)

IdaHutt

Po těch mnohých přepisech slavného románu Lva Nikolajeviče Tolstého jsem byla zpočátku nemile překvapena: Anna Karenina nikoli jako okouzlující, něžná, citlivá mladá dáma, nýbrž jako obyčejná smyslná panička, hrabě Vronskij nikoli jako šarmantní, vášnivý mladý důstojník, ale nařvaný, poněkud těžkopádný carský oficír. A největší překvapení - Karenin v podání Olega Jankovského, tentokrát už nikoli protivný starý pedant, vysoký státní úředník mstící se své krásné, mladé, nevěrné manželce. - Karenin coby inteligentní a světaznalý muž, zraněný a milující manžel, jenž si od své ženy nevěru a společenský skandál nezasloužil. Všechno je zde jinak než v ostatních filmech, dokonce trochu jinak "nasvíceno" či poodhaleno a domyšleno, než je tomu v samotné literární předloze. A tato jiná a nová interpretace na mě nakonec zapůsobila velmi přesvědčivě. ()