Anna Karenina (TV seriál)

• Rusko

Анна Каренина

• Rusko

Любовь и смерть Карениной Анны

Rusko, 2009, 120 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (1)

Po těch mnohých přepisech slavného románu Lva Nikolajeviče Tolstého jsem byla zpočátku nemile překvapena: Anna Karenina nikoli jako okouzlující, něžná, citlivá mladá dáma, nýbrž jako obyčejná smyslná panička, hrabě Vronskij nikoli jako šarmantní, vášnivý mladý důstojník, ale nařvaný, poněkud těžkopádný carský oficír. A největší překvapení - Karenin v podání Olega Jankovského, tentokrát už nikoli protivný starý pedant, vysoký státní úředník mstící se své krásné, mladé, nevěrné manželce. - Karenin coby inteligentní a světaznalý muž, zraněný a milující manžel, jenž si od své ženy nevěru a společenský skandál nezasloužil. Všechno je zde jinak než v ostatních filmech, dokonce trochu jinak "nasvíceno" či poodhaleno a domyšleno, než je tomu v samotné literární předloze. A tato jiná a nová interpretace na mě nakonec zapůsobila velmi přesvědčivě.(7.8.2012)