Vězeň (TV seriál)

Prisoner, The

Velká Británie, 2009, 4 h 30 min (Minutáž: 6x47 min)

Prisoner není opravdu pro každého. Jedná se o těžkou látku a občas je problém držet s příběhem krok a neztratit se. Pokud se Vám podaří po prvních dvou dílech pochopit účel vesnice jako takové, tak budete nadmíru nadšeni. Psychologie hraje v seriálu podstatnou roli, nešetří se s ní a servíruje se nadmíru. To, co tušíte a nebo hádáte, vám je odkrýváno postupně a nebo je převráceno naruby. Dva rozhodně není tím, kým se zdá být. Vztahy ostatních lidí jsou zvláštním způsobem pochroumány a jejich chování se zdá být jednotvárné až na pár výjimek, které se účastní děje, velmi tragického pro všechny.(22.11.2009)

SVETOVÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: AMC = 15.11.2009 + ČESKÁ DVD PREMIÉRA: MIDO FILM = ?.?.201? - tak na tento remake si dám "majzla". (7.11.2009) Po prvých dvoch epizódach cítim značné sklamanie. Osobne som čakal, že remake nebude príliš psychedelický, ale skôr kontinuálny v rámci klasickej narácie. Navyše tvorcovia naplánovali konečný počet epizód, takže by som predpokladal akýsi úvod - jadro - záver. Inak exteriéry sú vynikajúce, herecké výkony v rámci možností uchádzajúce, tvorcovia dokonca ponechali aj strážne "balóny" (s čím som teda v rámci inovácie nepočítal), ale absolútne sa vykašľali na príbeh a jeho gradáciu. Zatiaľ teda NUDA. (16.11.2009)(7.11.2009)

Zatím těžko hodnotit, po čtyřech dílech. Ale už od začátku jsem si říkal, proč se tvůrci tohohle remaku vzdali těch nejlepších věcí, které dělaly původního Prisonera tak dobrým. Zahodili z jedné strany moře a nahradili vše písečnou pouští. Á, tady asi někdo viděl druhý Transformers. Vzdali se kouzla vesnice - unifikované domky mi připomínají letní tábor. Vzdali se vesnice samotné - to, co vidíme, je maloměsto. Vzdali se pojízdných vozítek a nahradili je skutečnými auty-taxi. Vztahy jsou druhá věc, připomínají spíš nějaké Beverly Hills 90210. Prozatím zklamání. EDIT: Ok, dostali mě. Je to úplně jinak, ale má to svou atmosféru, a dokonce i mírně psychedelickou jako originál, i ty mexický reálie a hudba jsou nakonec velmi dobře zvolené. Ale stejně je to hodně chudší brácha.(17.11.2009)

Jsem měl z počátku obavy, přeci jen remake a Amerika v roli koproducenta, ale po poslední části musím uznat, že tohle se povedlo. Scény mezi Dvojkou (skvělý Ian McKellen) a Šestkou (James Caviezel) si rozhodně držely těsně za kvalitou původního seriálu. Jsem rád nakonec, že se tvůrci nedrželi tolik předlohy (a to že Dvojku hrál jen jeden člověk považuju v kontextu seriálu za velice dobrý tah) o to překvapivější se konec jevil. Bravo, kdyby byla většina remaků aspoň z půlky tak dobrá. Nejlepší díl: 1x05 - Schizoid(18.11.2009)

Som tak trochu na vážkach, či nedať viac ako 3*, ale nedám. Pretože rozjazd bol strašne pomalý a nie som zrovna najväčší fanúšik týchto surrealistických psycho haluzí. Najlepší na seriáli bol ten koniec - taký osudovo ironický. Samozrejme, veľmi sa mi páčilo obsadenie - Jim Caviezel ako predstaviteľ ľudskosti a šľachetnosti a zláštne prekrásna 313. O Ianovi McKellenovi som počula, že by mohol čítať telefónny zoznam a bolo by to super, čiže u toho už tradične:-) Celkovo však kvalita seriálu leží v dialógoch, najmä medzi 2 a 6. I'm human. I have a thousand flaws. I break down, I get up, I don't get up. I get lost. I make the same mistakes over and over. I have scars and wounds. Sometimes when I can't bear them anymore, I drink. You can't fix me. You can't any of us. You can't make us perfect.(22.2.2010)