Vězeň (TV seriál)

Prisoner, The

Velká Británie, 2009, 4 h 30 min (Minutáž: 6x47 min)

Začátek seriálu mě nadchl - mysteriózní psychedelická zápletka společně s vizuálně dokonale úchylnou Village mě neuvěřitelně bavila. Pomalejší tempo působilo napínavě a já čekala, že se to celé od určitého okamžiku "rozjede" a některé nejasné věci se s postupujícím dějem osvětlí a zapadnou do sebe. Bohužel jak seriál postupoval, stával se čím dál více psychedelickým a surrealistickým, a já tápala sále stejně jako na začátku. Nedá se tomu upřít dokonalá atmosféra a velmi dobré herecké výkony (zejména duo McKellen-Caviezel), které mě i přes né úplné pochopení u tohoto počinu udržely do samotného konce. Ač nakonec nedám více jak 3*, jsem ráda, že jsem viděla - stálo to za to.(26.3.2018)

Jsem měl z počátku obavy, přeci jen remake a Amerika v roli koproducenta, ale po poslední části musím uznat, že tohle se povedlo. Scény mezi Dvojkou (skvělý Ian McKellen) a Šestkou (James Caviezel) si rozhodně držely těsně za kvalitou původního seriálu. Jsem rád nakonec, že se tvůrci nedrželi tolik předlohy (a to že Dvojku hrál jen jeden člověk považuju v kontextu seriálu za velice dobrý tah) o to překvapivější se konec jevil. Bravo, kdyby byla většina remaků aspoň z půlky tak dobrá. Nejlepší díl: 1x05 - Schizoid(18.11.2009)

Som tak trochu na vážkach, či nedať viac ako 3*, ale nedám. Pretože rozjazd bol strašne pomalý a nie som zrovna najväčší fanúšik týchto surrealistických psycho haluzí. Najlepší na seriáli bol ten koniec - taký osudovo ironický. Samozrejme, veľmi sa mi páčilo obsadenie - Jim Caviezel ako predstaviteľ ľudskosti a šľachetnosti a zláštne prekrásna 313. O Ianovi McKellenovi som počula, že by mohol čítať telefónny zoznam a bolo by to super, čiže u toho už tradične:-) Celkovo však kvalita seriálu leží v dialógoch, najmä medzi 2 a 6. I'm human. I have a thousand flaws. I break down, I get up, I don't get up. I get lost. I make the same mistakes over and over. I have scars and wounds. Sometimes when I can't bear them anymore, I drink. You can't fix me. You can't any of us. You can't make us perfect.(22.2.2010)

SVETOVÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: AMC = 15.11.2009 + ČESKÁ DVD PREMIÉRA: MIDO FILM = ?.?.201? - tak na tento remake si dám "majzla". (7.11.2009) Po prvých dvoch epizódach cítim značné sklamanie. Osobne som čakal, že remake nebude príliš psychedelický, ale skôr kontinuálny v rámci klasickej narácie. Navyše tvorcovia naplánovali konečný počet epizód, takže by som predpokladal akýsi úvod - jadro - záver. Inak exteriéry sú vynikajúce, herecké výkony v rámci možností uchádzajúce, tvorcovia dokonca ponechali aj strážne "balóny" (s čím som teda v rámci inovácie nepočítal), ale absolútne sa vykašľali na príbeh a jeho gradáciu. Zatiaľ teda NUDA. (16.11.2009)(7.11.2009)

U mě nad očekávání. Hodnocení trošku vytáhla odvaha tvůrců se dneska pustit do takovéhleho psychadelického pokusu, když nejbližší podobnou věcí je Lost a to je sice napínavá, ale prakticky pouze mysteriźní telenovela. Pomalu bych se odvážil říct, že od Twin Peaks tu něco takovéhlo nebylo (nebo si aspoň nemůžu teď vzpomenout). Určitě to nesedne každému (Lychofilové k tomu budou mít nejspíše blíže). Hned od začátku nemáte práru, co se děje. V hlavně vám naskakuje spojitost s Matrixem či právě Twin Peaks. Sice je to ve výsledku jednoduchá myšlenka, která by stačila na obyčejný film, ale mě to bavilo díky formě. V prostředku je pár dílů, které nás moc nikam neposunou, ale ukazují živote ve Vesnici. Na konci to všechno zapadne a že je to pěkný konec. Caviezel příjemně překvapil, pěkná doktorka. McKellen by samozřejmě utáhl cokoliv sám. I zbytek hraje dobře. K tomu výborná hudba spojená s kamerou. Nemluvě o nádherném prostředí Vesnice. Na pět to asi není, možná časem snížím, ale zatím nadšení.(5.3.2010)