Reklama

Reklama

Epizody(6)

The Prisoner („Vězeň“), remake slavného britského kultovního seriálu z roku 1967, sleduje osudy Michaela (James Caviezel - Hrabě Monte Cristo, Déjà-Vu), muže, který se po odchodu z práce se z nevysvětlitelných důvodů ocitá uvězněný na místě zvaném The Village, kde lidé nemají jména, pouze čísla. Michael (nyní „Šestka“) se snaží uchovat si svou identitu a zaplétá se do souboje mozků s Dvojkou, vůdcem The Village, kterého ztvárnil Ian McKellen (Pán prstenů, X-man). (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (27)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Originál jsem neviděl, ale podle letmého přečtení obsahu, je to hodně podobné, ale autoři remaku šli trochu jinou cestou. Asi už tajní agenti nejsou tak žhavím zbožím, takže tu máme analytika. James Caviezel není vůbec špatný, na Ian McKellena pochopitelně ztrácí a mě osobně se líbila doktorka Ruth Wilson (313). Ta její pusa a nos i celý obličej působí rozverně :). Pointa není vůbec špatná a jde v podstatě zjednodušit do jedné věty, ale rozjezd Prisonera byl příliš pomalý. Stylizace především ve Vesnici neměla chybu a přeskakování mezi "světy" bylo správně psychadelické. I po konci tu zůstalo pár detailů nezodpovězených, ale autoři viditelně chtěli pouze šest dílů svého malého experimentu. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Zatím těžko hodnotit, po čtyřech dílech. Ale už od začátku jsem si říkal, proč se tvůrci tohohle remaku vzdali těch nejlepších věcí, které dělaly původního Prisonera tak dobrým. Zahodili z jedné strany moře a nahradili vše písečnou pouští. Á, tady asi někdo viděl druhý Transformers. Vzdali se kouzla vesnice - unifikované domky mi připomínají letní tábor. Vzdali se vesnice samotné - to, co vidíme, je maloměsto. Vzdali se pojízdných vozítek a nahradili je skutečnými auty-taxi. Vztahy jsou druhá věc, připomínají spíš nějaké Beverly Hills 90210. Prozatím zklamání. EDIT: Ok, dostali mě. Je to úplně jinak, ale má to svou atmosféru, a dokonce i mírně psychedelickou jako originál, i ty mexický reálie a hudba jsou nakonec velmi dobře zvolené. Ale stejně je to hodně chudší brácha. ()

Reklama

bouncer 

všechny recenze uživatele

Na úvod bych měl zmínit, že původní "kultovní" seriál z roku 1967 neznám. To by však nemělo vadit, snad naopak k tomu mohu přistupovat bez předsudků. Bohužel ani to nepomohlo. The Prisoner mohl být parádní "head-fuck" jako z pera Davida Lynche nebo hluboký mysteriózní seriál, ale výsledek zůstal někde v půli. Spousta motivů je jen naznačena v rychlosti, což by nevadilo - má to spád a přidává to na tajemnosti a osobitosti, ale na druhou stranu některé aspekty jsou tak důkladně opakovány a řešeny, až by i Steve z 90210 po dvoudílovém řešení roztržené tkaničky naznačil, že takhle teda ne. Celkově ze slibného začátku seriál klesá víc a víc, až dospěje k celkem nezajímavému vyvrcholení a závěru, který, ač by měl, nenabádá vůbec k zamyšlení. Co bych vyzdvihnul jsou herecké výkony, na seriál určitě nadstandardní. I technické zpracování je na dobré úrovni. Celkově však spíše zklamání... ()

anderson 

všechny recenze uživatele

SVETOVÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: AMC = 15.11.2009 + ČESKÁ DVD PREMIÉRA: MIDO FILM = ?.?.201? - tak na tento remake si dám "majzla". (7.11.2009) Po prvých dvoch epizódach cítim značné sklamanie. Osobne som čakal, že remake nebude príliš psychedelický, ale skôr kontinuálny v rámci klasickej narácie. Navyše tvorcovia naplánovali konečný počet epizód, takže by som predpokladal akýsi úvod - jadro - záver. Inak exteriéry sú vynikajúce, herecké výkony v rámci možností uchádzajúce, tvorcovia dokonca ponechali aj strážne "balóny" (s čím som teda v rámci inovácie nepočítal), ale absolútne sa vykašľali na príbeh a jeho gradáciu. Zatiaľ teda NUDA. (16.11.2009) ()

Morien 

všechny recenze uživatele

-"That's a bit philosophical... for a Thursday." Ach jo. Po přečtení konceptu jsem skákala radostí, protože to vypadalo přesně jako nějaká divnověc, na které si budu ujíždět a kterou se budu snažit replikovat v pohádkách, které si vykládám před spaním. Stačilo ovšem pár úvodních minut, aby mi bylo jasno, že tady se žádný objev století neodehraje. Obecně mě rozčílilo to, jak odtažitým způsobem je celá látka pojatá. Ne že bych měla něco proti odtažitosti jako konceptu, odtažitost by mohla být moje druhé jméno, ale tady je to ta rádoby "cool odtažitost", těkání z objektu na objekt, efektní a nikoliv efektivní záběry, povrchní krása a žádný styl. Celá série má dohromady 270 minut a tak 60% z toho představují záběry pobíhání po poušti, které reálně nemají žádný obsah a jsou v pravdě nicneříkající. Takhle se přece nelze vypořádat s psychologií a emocemi, pokud veškerá hra je o psychologii a emocích. Naopak obrazy, které oproti zbytku mají nějaký potenciál, jsou formálně stejně odbyty a nemají tak šanci nějak vyznít nebo zanechat nějaký dojem. Pro mě to byly tyto: vražda milence, pád děvčátka do díry, rozhovor nad cigaretkou. Tři velmi krátké sekvence na šest dílů. A všimněte si, že žádná z nich neobsahuje hlavního hrdinu, protože James Caviezel je král panáků a jeho gumový obličej je příliš gumový i na televizní produkci. Nevěřím mu ani jeho počáteční stav, když se probudí na poušti, natož jakoukoliv proměnu, jakou měl během své odysey údajně projít. Ruth Wilson je moje oblíbenkyně už z doby Jane Eyrové a je pravda, že její závěrečné slzičky mi snad i daly pocit uspokojení po shlédnutí celku, ale i tak musím říct, že je to všechno hrubě nedostačující. Nemám dojem, že bych viděla něco, s čím bych se ztotožnila a co by mohlo s mým světem zatočit (což by dobré umělecké dílo mělo udělat). Takhle to vyznívá jako otočená verze písničky "I'm an alien. I'm a legal alien. I'm an Englishman in New York." ()

Galerie (24)

Reklama

Reklama