Bohem zapomenuté město

Horor / Thriller

Španělsko, 2008, 86 min

David Muñoz
  • molcan2

Režisér Juan Carlos Claver stavil na lacné vizuálne efekty ktorý pochovávajú tento film. Tak isto scenár, ktorý napísali David Munoz a Daniel Garcia je zle poňatý, pretože sa zdá, že Julin traumaticky šok na začiatku je to čo priviedlo televízny štáb do opustenej dediny. Tento film vznikol pred niekoľkými rokmi a pekne dlho po tom sa neobjavil v kine. Samozrejme, producenti ani nedôverovali materiálu kvôli obavám zo zlého prijatia zo strany publika. Je to fakt blbosť.(21.5.2017)

Juan Carlos Claver ukázal dvě tváře. Nejdříve jednoduchými prostředky pyrenejské duchařiny navodí takovou atmosféru, že vám mráz běhá po zádech jak Emil Zátopek v nejlepší formě, aby pak flashbackem o příletu Adolfovy skupinky hochů s magickou tyčí od rajčat odstartoval rychlý odchod Intrusos do kytek. Brzy nejen Bohem zapomenutý film..(16.12.2009)

To mohlo bejt táááák dobrý. Stačilo by, kdyby se přes kameru hodilo pár filtrů a režisér dokázal alespoň trošičku pracovat s napětím, ale to se bohužel nekonalo. Vyniklo tak neherectví všech zúčastněných, ačkoliv hlavní představitelka byl přitažlivá bytost. Přesto na mě tenhle, spíše televizní, horor docela zapůsobil, takže i přes převažující kritiku to vidím jako čistý průměr. 50%(2.8.2013)

Po tom, co jsem viděl REC, jsem se rozhodl, že horory ze Španělska by mohly stát za shlédnutí. Bohem zapomenuté město je jedním z těch, o kterém jsem si myslel, že s tématikou o nacistickém ovládnutí světa pomocí hole by mohl u mě uspět. A on uspěl, bohužel ale ne na plno. Prvních 60 minut to vypadalo na další výtečnou duchařinu, ovšem posledních 30 minut to kleslo rapidně dolů. Když skupina reportérů dojede do opuštěného města a když se kolem dějí skutečně strašidelné věci (párkrát jsem se i lekl), vypadalo to na jasné 4*, bohužel za ten konec musím klesnout na konečných 60%.(5.4.2010)

Tak nějak mi to přijde nedotažený do konce, ze začátku to vypadá na slušnou duchařinu, dokonce to má i slušnou atmosféru, která se ovšem po objevení nácků s magickou holí vytrácí. Takže na konec koukatelnej průměr s ne moc povedeným závěrem a to je opravdu škoda. Na zahnání dlouhé chvíle to ovšem bude fungovat stoprocentně.(5.7.2011)