poster

Bohem zapomenuté město

 • Španělsko

  Intrusos en Manasés

 • USA

  God's Forgotten Town

Horor / Thriller

Španělsko, 2008, 86 min

Scénář:

David Muñoz
(další profese)
 • Malarkey
  ***

  Už od začátku mi bylo jasný, že tenhle film zase tak dokonalý nebude. Popravdě jsem ale šel po dvou věcech. Za prvé jsem viděl Španělsko a zadruhé horor a příběh také nezněl nijak špatně. V dnešní době to tak je, že Španělsko vydává jeden zajímavý kousek vedle druhého a Bohem zapomenuté město filmem, na který člověk zapomene, určitě nebude. Jen jsem u toho filmu měl divný pocity, postavy byly hrozně ujetý, ale kulisy neskutečně dokonalý. Tři hvězdy sice nejsou moc, ale rozhodně to k radosti stačí. Špatný film to určitě není a za kouknutí rozhodně stojí. Už jenom proto, že v tom má prsty opět to, v dnešní době, na horory mocné Španělsko. Ale pozor na konec. Kdyby se takhle řešily všecky konce, nemusel by se nikdo starat o šokantní závěry, protože takovej závěr jako je tady, je dostšokující sám o sobě.(3.12.2009)

 • molcan2
  odpad!

  Režisér Juan Carlos Claver stavil na lacné vizuálne efekty ktorý pochovávajú tento film. Tak isto scenár, ktorý napísali David Munoz a Daniel Garcia je zle poňatý, pretože sa zdá, že Julin traumaticky šok na začiatku je to čo priviedlo televízny štáb do opustenej dediny. Tento film vznikol pred niekoľkými rokmi a pekne dlho po tom sa neobjavil v kine. Samozrejme, producenti ani nedôverovali materiálu kvôli obavám zo zlého prijatia zo strany publika. Je to fakt blbosť.(21.5.2017)

 • cariada
  ***

  Opět Španělsko, poměrně komorní horor, s pár lidma, ale celkem solidní, jen škoda, že hned všichni vidí všechno, né jako jinde, kdy to vidí jen jedna postava a nikdo jí nevěří. Je zarážející, že do oné vesnice nikdo 50 let nevkročil. Dost zavádějící je název, proč město? když šlo o malou vesnici. Příběh poměrně rychle kráčel dopředu, což je jen dobře, postavy celkem v pohodě, tak že solidní průměr.(23.4.2012)

 • Morholt
  ***

  To mohlo bejt táááák dobrý. Stačilo by, kdyby se přes kameru hodilo pár filtrů a režisér dokázal alespoň trošičku pracovat s napětím, ale to se bohužel nekonalo. Vyniklo tak neherectví všech zúčastněných, ačkoliv hlavní představitelka byl přitažlivá bytost. Přesto na mě tenhle, spíše televizní, horor docela zapůsobil, takže i přes převažující kritiku to vidím jako čistý průměr. 50%(2.8.2013)

 • Thomassi
  ***

  Po tom, co jsem viděl REC, jsem se rozhodl, že horory ze Španělska by mohly stát za shlédnutí. Bohem zapomenuté město je jedním z těch, o kterém jsem si myslel, že s tématikou o nacistickém ovládnutí světa pomocí hole by mohl u mě uspět. A on uspěl, bohužel ale ne na plno. Prvních 60 minut to vypadalo na další výtečnou duchařinu, ovšem posledních 30 minut to kleslo rapidně dolů. Když skupina reportérů dojede do opuštěného města a když se kolem dějí skutečně strašidelné věci (párkrát jsem se i lekl), vypadalo to na jasné 4*, bohužel za ten konec musím klesnout na konečných 60%.(5.4.2010)