Silent Night, Deadly Night 5: Smrtící hračky

Norman Buckley

Scénografie:

Whitney Brooke Wheeler
  • Jezinka.Jezinka

Mým nejzelenějším oblíbencem mi byl doporučen horor, prý abych viděla, že nejen panenky jsou děsivým poddruhem hraček. Ujasněme si to. Jak poddruhem? Po té, co jsem viděla to, co jsem viděla, vyhazuju svou XXXL kachničku ze sprchového kouta, roky schovávaný řetízek céček, pytlík hliněných kuliček i svoje tři vzácné skleněnky, bednu s plyšovými velbloudy zamykám do sklepa, mažu hry z mobilu, ve vafkách pálím kuchařku s názvem Hravá kuchyně a v dosahu nechávám pouze model gilotiny u šperkovnice. Lituji jen toho, že nemám žádné panenky, preventivně bych jim přibouchla hlavu mezi dveře. Takhle ten grif pro případ útoku od Mattela nezískám. Normální člověk se po zhlédnutí hororu bojí jít v noci na záchod. Já se po téhle hrůze bojím tu nebezpečnou pouť vykonat i ve dne a pro jistotu si tam s sebou beru zapálenou svíčku. Snad to ve zdech našeho ústavu nebude nápadné.(26.5.2015)

• Slasher

Opět se nejedná o slasher, ale díky bohu že to alespoň není taková kravina jako minule. Je to o vraždících hračkách, který kdosi posílá našemu malýmu mrňousovi. Pak se to trochu zamotá a vyvine až v dost stupidní překvapení na konci, ale dalo se. První polovina mě sice dost nudila, zbytek ale nebyl až tak zlý. Nejvíc v pohodě útok hraček na souložící pár. Tak teď tedy hodnocení SÉRIE: První díl čistokrevná vyvražďovačka, dnes již nesporně jedna z klasik žánru. Zaslouženě! Dvojka vlastně z první půlky rekapituluje a z druhé půlky prodlužuje jedničku, a není špatná. Díl číslo tři se pořád drží původního příběhu, i když už zdaleka ne tak těsně. Tak a tady je zřejmě nejlepší přestat:) S klidným svědomím tak mohou učinit i lovci slasherů, protože dál už se o slashery nejedná. Čtyřka a pětka jde úplně mimo vše, co předcházelo, příběhem i subžánrem, s tím že nr.4 prostě hrozná sračka a 5 taková neškodná blbost. Série tedy rozhodně nadprůměrná, ale jen pokud to vezmu jako trilogii.(1.3.2009)

Neřekl bych že serie Silent Night, Bloody night mě bude i popáté bavit, ale jo. Nečekal jsem samozřejmě nic extra ale dostal jsem kvalitní podívanou se strašně okatýma hercema, včetně hlavního záporáka kterej byl strašně k smíchu ale na druhou stranu byl celkově sympatický. Hlavním problémem bylo to děcko které vypadalo že se každou chvíli posere. Cameo Howarda potěšilo, a navíc nevypadal jako uchylák(výjmečně). Vraždící hračky maj něco do sebe a potěšilo mě i jak se hejbaly a nebály se pořádně brutálně zabít. Oni ty gore efekty byly celkem slušné, sice vypadaly trošku béčkověji ale to se mi líbilo. Nicméně škoda že film nemá atmosféru jako první dva díly. Ono už se to ani nějak nespojuje. Za mě palec nahoru jsem spokojen.(26.2.2012)

Rozhodně bych doporučil mé oblíbenkyni Jezince.jezince, aby viděla, že nejen panenky jsou děsivým poddruhem hraček. Inspirace béčkovou klasikou Puppet Master je více než znatelná a já mám vraždící hračky rád ( nevím co by na to Freud, vzhledem k tomu, že jsem otec). Příběh vcelku odsýpá, Yuznova produkce je znát zejména v postelové scéně s neposednou rukou a mechanické efekty opět dokazují, že když se to umí, je to podívaná. Pětka patří kvalitativně minimálně k širšímu průměru na poli svého žánru, záleží však na tom, jak máte nastavenou laťku.(5.1.2014)

• klerik

Premárnená príležitosť. Film nijako nesúvisí s predošlými dielmi. Napriek tomu mohlo ísť o solídny film s vraždiacimi hračkami. Ale režisér vôbec nevie, čo je to efektné zabíjanie. Mordy pôsobia bez gore a krvi smiešne. Zvláštne je, že asi v dvoch prípadoch vyšpliecha hneď niekoľko kečupov a rozprskne pár očných búľv. Keby mali všetky scény s hračkami dosť brutálnosti, pôsobil by nápad filmu solídne. Bez nej je to skôr trápne...(11.11.2014)