Ze života psů (TV film)

Psí svět v rukou vědy

National Geographic Special: Science of Dogs

Dokumentární

USA, 2007, 51 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (7)

Haf! . . . A ať vám hafani jednou nakonec neoschnou čenichy, ze vší té >eugeniky< , že... ;oP - - - - - (Poprvé viděno 24.6.2011 na >hafanském prostoru< , hodnocení 51., poštěk s vrtichvostem v báječném rozmaru zde jako čtvrtý - 24.6.2011)(24.6.2011)

Dobrý dokument o vývoji psa. Jeho šlechtění, chování a výzkum. Je zajímavé porovnání psa a vlka. V něčem jsou stejní v něčem rozdílní.(24.6.2011)

Zajímavý pohled na šlechtění psů, proč a jak se to provádí, ale také jaké to má vedlejší efekty. Při sledování tohoto dokumentu jsem zjistil, že to není až tak jednoduché. Vyšlechtit např. psí rasu, která se bude specializovat na výbušniny na letištích, to už je hotová věda. "Ze života psů" ocení zejména majitelé čtyřnohých kamarádů, což ovšem neznamená, že se ostatní diváci nedozvědí zajímavé informace.(14.10.2014)

Jako pejskař jsem více ocenil vděčnější téma věrného přítele člověka oproti dokumentu National Geographic Ze života koček. Mnoho zajímavých informací a hlavně různorodých. Nedělejte psí oči a pusťe si tento dokument.(7.10.2012)

Odkaz pořadu na stránkách National Geographic: "National Geographic Special: Science of Dogs".(26.11.2009)

Velmi zajímavé zamyšlení nad původem plemen a jejich šlechtění. Zdá se to až neuvěřitelné, jak relativně jednoduché je vyšlechtit plemeno podle našich představ. Dále mě fascinovalo srovnání ochočených vlků s našim domácím psem. Ač nejsem pejskař, mám tyhle potvory celkem rád (kromě těch krvelačnějch) a v tomhle dokumentu jsem se o psech dozvěděl hodně nových a zajímavých věcí.(12.12.2009)

Dokud člověk neuvidí tento dokument, tak si vlastně ani neuvědomuje, jak rozmanitý druh ti naši psí miláčkové vlastně jsou. A to všechno díky šlechtění člověkem po desetiletí. Tento dokument nám přiblíží nějkteré z plemen, které takto vznikly..(12.12.2009)